header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Megszállottság

Több
17 éve 8 hónapja #155 Írta: Margit
Megszállottság téma létrehozva Margit által
A megszállottságról

Gyakran mondjuk arra, aki valamit fanatikusan véghez akar vinni, hogy megszállott. Igaz, ebben az esetben ezt a kifejezést csupán képletesen használjuk. De nem szabad elfelejteni, hogy vannak valóságos megszállottság-esetek is.
Mikor egy személyt idegen erõ vesz birtokába, s akarata ellenére olyan dolgokat csináltat vele, amit õ normális állapotában nem tenne meg, megszállottságról beszélünk.
Az ezoterikus irodalom a jelenség három fajtáját különbözteti meg: elementális, démonikus és szellemi megszállottságot.
Az elementális megszállottság esetében az ember által alkotott gondolatformák életre kelnek és alkotójuk ellen fordulnak. Démonikus megszállottságkor egy alsó világbeli lény az azonos gondolatú ember vonzáskörébe jut és átveszi fölötte az uralmat. Évszázadok óta ilyen esetben használják az egyes egyházak az ördögûzõ szertartásokat.
Mi most a szellemi megszállottságról szólunk, mikor egy elhunyt ember szelleme nem tud elmenni a fénybe, s az élõk és a holtak világa között reked.
Legtöbb esetben fel sem ismeri, hogy meghalt. Ragaszkodik a földi világhoz, enni-inni akar, ki akarja elégíteni szenvedélyeit. Össze-vissza bolyong, keresi az alkalmat a megnyilvánulásra, ám ez a legtöbb esetben nem sikerül neki. Éppen ezért keres egy olyan földi embert, aki gyenge biomezõvel (aurával) rendelkezik, akibe beleköltözhet, így rajta keresztül meg tud nyilvánulni a fizikai világ felé. Ha egy ilyen birtokbavétel megtörténik, az igen szerencsétlen helyzet mindkettõjükre nézve. Egyikük sem tud fejlõdni, és még csak fel sem tudják fogni szerencsétlen helyzetüket.
Nézzük meg, hogy kik válhatnak ilyen megszállások áldozataivá: elsõsorban a nagyon gyenge aurájú, és a személyiségzavarokkal küzdõ emberek: az alkoholisták, a drogosok, a kómában lévõk, a mûtéten átesõk, és így tovább.
Meg lehet figyelni az alkoholisták viselkedését: mintha nem õk lennének, mintha valaki diktálná, hogy mit csináljanak. Magukban beszélnek, és teljesen befelé fordulnak. A kocsmák és a drogosok törzshelyei tele vannak a földön ragadt halott emberek szellemeivel. Sok esetben õk is alkoholisták voltak és most is kívánják az italt.
Elõfordul, hogy egy élõ embert egyszerre több szellem is megszáll, és felváltva érvényesül az akaratuk felette.
Hogyan lehet az ilyen eseteket felismerni, és fõleg orvosolni?
Az áldozat személyisége kicserélõdik, memóriája romlik, idõkiesései vannak. Rászokhat az italra, cigarettára, és olyan dolgokat csinálhat, amilyeneket elõtte nem. Olyasmiket vásárol, amikre semmi szüksége, és még magának sem tudja megmagyarázni, hogy miért tette. Depresszió, gyakori hangulatváltozások tapasztalhatók nála, alacsony az energiaszintje, nincs vitalitása, és minden ok nélkül fellépõ testi problémák jelentkeznek. Elõfordul, hogy hallucinál, és ok nélkül félelemérzet uralkodik el rajta. Sajnos, környezete a legtöbb esetben, nem tudja felismerni a bajt, az illetõt elmegyógyintézetbe utalják, és ott, az orvosságok hatására, csak konzerválódik az állapota. Ugyanakkor határozottan ki kell jelenteni, hogy különbség van az elmebetegség és a megszállottság között, bár a hosszú ideig tartó megszállottság elmebetegséget okozhat.
Ha megtörtént a felismerés és más tényezõk ki vannak zárva, hozzá kell kezdeni az áldozat megszabadításához.
A megszabadítás lényege abból áll, hogy szeretettel fordulunk a megszálló szellem vagy szellemek felé. Felvilágosítjuk õket helyzetükrõl és biztosítjuk õket arról, hogy segítünk nekik abban, hogy bejussanak a fénybe, az õ valódi helyükre. Ezután határozottan felszólítjuk õket a távozásra.
Aki valamilyen beavatással rendelkezik, az energetikailag is besegíthet a folyamatba. Az esetek többségénél ez a beavatkozás sikerrel jár, de vannak példák, amikor az ügy komplikáltabb. Ilyenkor fokozni kell az erõt, és többször meg kell ismételni a megszabadító technikát.
Rossz stratégia a szellemek felé ellenségesen közelíteni, és erõszakkal kitessékelni õket, mert a probléma így nem oldódik meg: egy idõ után visszatérhetnek, vagy megszállhatnak mást.
A megszabadított személyre egy ideig oda kell figyelni, hogy vissza ne essen. Ajánlatos, hogy auraerõsítõ imákat, mantrákat mondjon, ha vallásos, templomba járjon, így erõsítve energiarendszerét. Fontos, hogy lehetõleg pozitív gondolatai legyenek, mert különben tudat alatt visszahívja a szellemeket.
A megszabadítás után a páciens életében új fejezet nyílik, mintha újjászületett volna. Ha ezt a lehetõséget kihasználja, rendbe tudja tenni életét, és pótolni tudja azt az erõt, ami kiesett az életébõl.
(Péter István)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja #175 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megszállottság
Megszállottságról

Nyugaton történik olyasmi, hogy gonosz erõk hatolnak valakibe, és utána mindenki azt hiszi, hogy valami egészségi problémája van? Lehet például, hogy némelyik pszichiátriai eset valójában az emberekbe behatoló gonosz erõk eredménye?
Igen. Nyugaton sok ilyen embert láttam, aki pszichiátriai kezelés alatt áll. Egyik tanítványomat is megtámadta egy gonosz erõ, de az anyja azt hitte, idegösszeomlása van, és bevitte egy Bronx-i kórházba egy vagy két évre. Ott aztán gyakorlatilag megõrült. Egy nap egy másik tanítvány beszélt róla nekem, és nagyon sajnáltam. Akkoriban Manhattanben éltem és elmentem meglátogatni. Ott volt már egy ideje, szenvedett, és egyáltalán semmi javulást nem mutatott; nagyon rossz állapotban volt. Úgy gondolták, elvesztette józan eszét, és pszichiátriai kezelésre szorul, de én tisztán láttam, hogy egy istentelen erõ támadta meg. Akkoriban még nem nagyon ismert, csak véletlenül hallott rólam. De segítettem neki, és egy pár nap múlva felszabadult.
(Sry Chinmoy)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 5 hónapja #236 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megszállottság
Megszállottságról a mindennapi életünkben

Mindig arra kell gondolni ebben az esetben, hogy az emberi lélek mennyire van abban a helyzetben, hogy képes maga irányítani az õ életét, vagyis mennyire képes uralni a saját maga gondolatmenetét. Nagyon sokszor egyáltalán nem figyelnek az emberek magukra, csak élik az õ saját megszokott életüket. Pedig ha csak egy kicsit is ráfigyelnének a maguk megszokott életétõl eltérõ viselkedésüket máris rájöhetnének arra, hogy ez az állapot már nem az õ saját maguk által kigondolt és megcselekedett gondolat volt.

Ha idejében felfigyel az ember arra, hogy valami nincs rendben nálam, akkor sikerül idejében felismerni a téves eszme által sugallt gondolatokat is. Nagyon sokszor az emberek pontosan ennek az áldozataivá válnak, mert nem ismerik fel idõben az ellentét által küldött információkat, mert elvakulttá teszi õket az, az érzés ami akkor keletkezik a lelkükben. Ha idejében nem figyel fel az ember akkor bizony elhatalmasodik a lélekben az erõs indulat, majd a gyûlölet és végül az ember már nem is uralja tovább a saját gondolatait, mert akkor már az ellentét átvette teljesen az ember felett az irányítást. Így már az ember nem képes szabadulni abból a bûnös gondolatokból, amibe az ellentét a téves gondolatai által belehajszolta.

Innentõl kezdve már a lélekben csak a durva, embertelen érzések uralkodnak és az ember magáról észre sem veszi, hogy már más ember lett belõle. Mindig csak a kívül állók azok, akik az embereken ezt észreveszik, hogy mennyire megváltozott az embertársuk rövid idõ alatt. Ilyenkor sokan csak magukban töprengenek, hogy mi lehet az oka annak, hogy az eddig nagyon kedves embertársuk miért olyan ellenséges velük, holott eddig csupa kedvesség áradt belõle. Elkezdenek vele beszélgetni, de már a beszélgetés sem az a természetes, ami addig volt, közömbös és távoltartó velük szemben. De az okát a beteg, megszállott ember sem tudja, csak számára ez a természetes, azt hiszi, hogy õ ugyanolyan mint eddig, csak a körülötte lévõk nagyon megváltoztak, a saját maga tükörképét látja az embertársai viselkedésében.

Ilyenkor már annak az embernek aki hagyta magát, a könnyelmûsége, figyelmetlensége következtében, hogy teret engedjen az ellentét gondolatainak az õ lelkében, nincs esélye egyedül ennek a helyzetnek megváltoztatására. Ha az ember ráébred arra, hogy neki sem tetszik ez a helyzet, ahogyan ez történik vele, akkor ha elkezd az Istenhez fordulni az õ alázatos szívével. Akkor az Isten kegyelme lehajol õhozzá és kisegíti abból a bajból, vagyis megszabadítja a megszállottságtól.
(Imre Margit)

folytatása a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 7 hónapja #237 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megszállottság
folytatása az elõzõnek

De ellenkezõ esetben, amikor az ember nem törõdik az õ cselekedeteivel, akkor bizony lehetséges, hogy éveken keresztül vagy egész életében megszállottságba fog szenvedni. Ezért van a mai világban annyi bûnözõ, gyilkos és rosszindulatú ember, mert a cselekedeteiket nem maguk irányítják, hanem hagyják magukat az ellentét által irányítani. Mindig van kiút csak az embereknek el kell jutniuk odáig, hogy maguk akarjanak kikerülni abból a hálóból, amibe belekeveredtek. Ha az ember az elsõ lépést megteszi az Isten felé, Isten százat lép felé, csak az elsõ lépést mindig az embernek kell megtenni, hogy vágyakozzon a Teremtõjéhez. Mert Isten mindenkinek szabad akaratot adott és ezáltal nekünk embereknek kell eldöntenünk, hogy melyik oldalra akarunk állni.

Isten tiszteletben tartja az embereknek adott szabad akaratát, akármennyire is fájdalmasan nézi, hogy gyermeke milyen helytelen cselekedeteket hajt végre, de nem avatkozik bele, mert a kegyelem csak az ember akarata által érvényesül. Innentõl kezdve az ember nem azt teszi amit akar, hanem azt amit az Isten akar vele és általa cselekedni, ha elfogadja az Isteni útmutatást. Mindig az embernek kell ráébrednie arra, hogy keresse az Isten akaratát, mert a segítség csak úgy érkezik el a számára.

Minden alkalommal amikor hasonlót tapasztaltok magatokon figyeljetek arra, hogy milyen irányban haladtok, hogy van-e a lelketekben békesség, nyugalom vagy csak be beszélitek magatoknak, hogy minden rendben van veletek, csak nem akarjátok napvilágra hozni a bennetek dúló ellenséges érzéseket. Nagyon vigyázzatok, hogy el ne kerülje a figyelmeteket, az Isteni kegyelem adta lehetõség, amely által eltudjátok kerülni a súlyos eseményeket. Legyetek mindig nagyon éberek és figyeljétek magatokat, mert már a legkisebb félrecsúszás, ami csak egy enyhe foka annak, ami késõbb ebbõl kialakulhat, már veszélyes lehet a számotokra.

Tegyétek a lelketekben mindig a helyére azokat az érzéseket, amelyek elindítottak bennetek valamilyen ellentétes indulatokat, hogy a késõbbiekben azok ne zavarják a mindennapi életeteket. Mindig arra gondoljatok, hogy mennyire vagytok képesek olyan életet élni a mindennapjaitokban, hogy abban az Isten töltse be a legfontosabb szerepet, hogy mindig legyen az aki a segítségetekre tud sietni, ha azt a lelketekben kéritek.

Minden alkalommal amikor valamilyen nehézségetek támad, forduljatok a Teremtõtökhöz, hogy segítsen ki benneteket abból a bajból, amibe éppen belekeveredtetek. Õ mindig arra vár, hogy gyermekeinek segíthessen, csak akkor nekünk embereknek kell a figyelmünket felé irányítani, hogy a segítséget megkaphassuk.

(Imre Margit)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 4 hónapja #699 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megszállottság
.
A megszállottságról

A megszállottság egy más állapot, amit a lélek nem tud úgy irányítani, hogy az, az õ akarata szerint történjen. Ilyenkor már egy másik, külsõ szellem irányítása alatt van a földi ember, mert a cselekedetei és gondolatai által átengedte az irányítást az ellentétnek. Ilyenkor már nagyon sok olyan esemény is megtörténik a földi emberrel, ami a megszokott életvitelétõl nagyon is eltérõ.

Ilyenkor szoktak az emberek haragosakká, indulatosakká válni a környezetükben, mert az ellentét indulatait közvetíti. Ilyenkor az ember nem a saját akarata szerint cselekszik, mert akkor erre már nem képes. Az ellentétes erõ erõsebb az õ akaratánál és legyõzi.
Minden alkalommal meg kell róla gyõzõdni, hogy valóban ez az esemény áll-e fönn, mert nagyon sok esetben, csak a sugallatok következtében is elõfordul az irányítás. Ez általában úgy ismerhetõ fel, hogy az emberben meddig uralkodik ez a tulajdonság, mert ha tartós, akkor biztosan, hogy a megszállottság áll fenn,

A megszálló szellem hajlandó egy ideig csendben lenni, nem ad jelt magáról, hanem amikor igazán felül tud kerekedni az ember gyengeségén, akkor kezdi gyötörni az embert. Akár a gondolataiban, akár a cselekedeteiben visz véghez olyan eseményeket, amit az ember egyébként a maga gondolatai szerint nem tenne meg.
(Imre Margit.2008.01.26.)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 2 hónapja #1257 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Megszállottság
.

Vannak a gonosztól származó gondolatok és "gonosz gondolatok". A szellem és a test sosem egyesül. A szentség és a bûn sosem érintkezik egymással. A bûngyûlölõ ember mindig erõs.

Jézus nagyon sok mindent birtokolt, ami jobb volt, mint amit az ördög ajánlhatott neki.
Ne szeressétek a világot! Ha azon kapod magad, hogy a gondolataid eltértek Krisztus gondolataitól, térj meg! Világos elv, hogy ha elesel, az Angyal felemel. Ha eldobod magad, akkor nem.

Mindig kordában kell tartanunk az ördögöt.
A legjobb dolog, ami valaha is érhet, az egy nagy próba. Ez a te öltözködési idõd. Ekkor kerülsz be az örökségedbe.
Hangoztasd az Istenben betöltött pozíciódat, és Isten összes erõforrása körülvesz majd a próba idején.

Kiáltsd: Távozz tõlem, sátán! és a legjobban fogod érezni magad. Suttogd, és nem így lesz. Azért maradunk le a nagyszerûségrõl, mert hiányzik belõlünk a szent arcátlanság. Nagyobb Az, aki benned van, mint aki a világban van. (Jn 4:4) Ha bármikor helyet adsz Istennek, megtapasztalod, hogy Õ nagyobb, mint bármilyen erõ, amely körülvesz.

Amikor Jézus az ördöggel küzdött a pusztában, az összes démoni erõ, vadállat és minden, ami a pusztában volt, látta a valaha élt legcsodálatosabb Embert. Az ördög mindig az erõtlenségedben jön, hogy megkísértsen téged, de nem szabad elfelejtenünk, hogy erõsebbek vagyunk az erõtlenségünkben, mint az erõnkben, ha merünk hinni. A tökéletes békesség Isten ajándéka, de a mi felelõsségünk az, hogy a szívünk Õrá támaszkodjon. (Ézs 26:3)
Mindig legyen meg benned az az ismeret, hogy Isten Igéje alapján cselekszel! Nem függhetsz az érzésektõl, a látható dolgoktól vagy bármi mástól. Ne legyen bizalmad semmiben sem, ami természetes síkon van! Krisztus benned él. (Kol 1:27)
Forrás:Istenkeresõ


MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.802 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24