Az öreg templom teteje egyre jobban beázott. Az egyházközség tagjai felkérték a híveket, adakozzanak a tető javítására. A következő vasárnap a plébános kihirdette a gyűjtés eredményét:
- Három lavór ára már megvan.

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"