header ok

A fa és a kisfiu története

 
 

Volt egyszer egy fa, és nagyon szeretett egy kisfiút. A fiú mindennap meglátogatta. Leszedegetett leveleiből koszorút font, hogy eljátssza az erdők királyát, felmászott törzsére és ágaira akaszkodva hintázott. Evett a gyümölcséből és bújócskázott lombja között. Amikor elfáradt, a fa leveleinek árnyékában aludt el, mialatt a lombozat altatódalt susogott. A kisfiú kis szívének teljességével szerette a fát. És a fa boldog volt. De az idő múlt, a fiú pedig növekedett. Amikorra felnőtt, a fa gyakran maradt magára.

Egy nap azután a fiú újra meglátogatta a fát. Ez azt mondta:- Gyere hozzám, kisfiam, mássz fel a törzsemre, hintázz ágaim között, edd gyümölcsömet, játsszál lombom között és légy boldog.
- Túlságosan felnőttem már ahhoz, hogy fára másszak és játszadozzak-válaszolta a fiú-, olyasmit akarok vásárolni magamnak, ami szórakoztat, pénzre van szükségem. Tudsz nekem pénzt adni?
- Sajnos- felelte a fa-pénzem nincs, csak levelem és gyümölcsöm van. Szedd le gyümölcsömet, kisfiam, és add el a vásárban. Így lesz pénzed és boldog lehetsz.
Ekkor a fiú felkapaszkodott rá, leszedte és elvitte az összes gyümölcsöt. És a fa boldog volt.
De a fiú sokáig elmaradt és a fa szomorkodva várt. Majd egy nap a fiú visszatért. A fa reszketett az örömtől úgy mondta.
- Gyere hozzám kisfiam, mássz törzsemre, hintázz ágam között és légy boldog.
- Nincs időm fára mászni, túl sok a dolgom. Házat szeretnék és feleséget,gyerekeket. Házra van szükségem. Tudsz nekem házat adni?
- Házam nincs- mondta a fa-, az én otthonom az erdő. De ágaimból készíthetsz magadnak házat és akkor boldog leszel.
A fiú lefűrészelte a fa összes ágát,el is vitte őket, hogy faházat építsen magának belőle. És a fa boldog volt.
A fiú sokáig nem jött. Amikor végre megérkezett, a fa olyan boldog volt, hogy szinte alig tudott megszólalni.
- Gyere hozzám, kisfiam- mondta- gyere hozzám játszani.
-  Túl öreg és szomorú vagyok már a játékhoz- válaszolta amaz-,egy bárkára vágyom, hogy messzire elhajózzam innen. Tudsz nekem bárkát adni?
- Vedd a törzsemet, készíts magadnak bárkát belőle- felelte a fa, azzal messzire elhajózhatsz és ott boldog lehetsz.
Ekkor az ember kivágta az egész törzset és bárkát készített belőle, hogy elmeneküljön vele, elhajózzon onnan.
És a fa boldog volt...de nem teljesen

Sok-sok idő múlva visszatért az ember.
- Nagyon sajnálom, kisfiam, de már semmim sem maradt, amit neked adhatnék. Gyümölcsöm már nincs.
- A fogaim már nem képesek gyümölcsbe harapni-volt a válasz.
- Nincsenek már ágaim sem- folytatta a fa-, nem tudlak már hintáztatni.
- Túl vén vagyok már ahhoz, hogy faágon hintázzam.
- Nincs már törzsem sem, amelyre felmászhatnál.
- Túl öreg és fáradt vagyok már a famászáshoz.
- Nagyon el vagyok keseredve- sóhajtott a fa-, annyira szeretnék neked valamit adni, de már semmim sincs, amit adhatnék. Öreg fatönk vagyok immár. Igazán sajnálom...
- Most már nincs sok mindenre szükségem- válaszolta amaz-, csak egy csendes, nyugodt kis helyre vágyom, ahol leülhetnék. Igazán elfáradtam már.
- Nos hát- mondta a fatönk, úgy kihúzva magát, amennyire csak tudta-, íme itt egy öreg tuskó, épp arra jó, hogy ráülj és kipihend magad. Ülj le hát és pihenj meg nálam.
Az öregember így is tett.

És a fatönk BOLDOG volt.

Isten szeret korodtól függetlenül. Élj elhívásod szerint, hogy amikor te is megöregszel BOLDOG lehess.

 

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24