Billy Graham: Angyalok
részlet
A mûvelt emberek régebben elutasították az ilyen tanokat. A tudomány volt uralkodó és a tudomány szerint csak a látható és mérhetõ az elfogadható.
Mára mindez megváltozott. A mai társadalom az okkultizmus morbid bûvöletében él. A könyvüzletek tele vannak a gonoszról, sátánról és démoni megszállottságról szóló könyvekkel. A hollywoodi filmek, tv-mûsorok és a popzene divatos témája is lett.
Az emberek ellen irányuló sátáni törekvés nyilvánvaló növekedése bolygónkon jelentheti Jézus Krisztus második eljövetelének közelségét.
Nem vagyunk mindig az angyali lények jelenlétének tudatában. Nem mondhatjuk meg, mily módon érkeznek, de azt tudjuk róluk, hogy köztünk vannak. Gyakran társulnak hozzánk anélkül, hogy észlelnénk õket. Keveset tudunk állandó szolgálatukról. A Biblia azonban bizonyossá tesz minket arról, hogy egy napon leplezetlenül, teljes valójában meglátják szemeink, hogy milyen nagy figyelmet szentelnek nekünk az angyalok ( Kor, 1 13:11-12)
Hogyha megragadnánk Isten ígéretét, hogy hatalmas angyalai mindig közelünkben vannak, segítõkészen, akkor Krisztus támadói féken lennének tartva. Sajnálatos módon a legtöbb keresztény elmulasztja tudomásul venni ezt a tényt, többször szól errõl a Biblia.
Ha mi, Isten fiai, tudatosítanánk, hogy milyen közel vannak hozzánk Isten angyalai, csendes szívvel néznénk szembe az élet megrendítõ eseményeivel.
Egyszer, amikor egy kilátástalan idõszakon mentem keresztül, imádkoztam, csak imádkoztam, de úgy tûnt, hogy a menny érzéketlen irányomban. Úgy éreztem, mintha Isten elhagyott volna, és egész egyedül voltam ,megpróbáltatásommal és terhemmel. Lelkem sötét éjszakája volt ez. Írtam anyámnak aggodalmamról, és sohasem felejtem el válaszát: Fiam, gyakran van az úgy, hogy Isten visszavonul, hogy próbára tegye hited. Azt akarja, hogy bízz benne a sötétségben is. Most tehát fiam, állj elõ a hitben, a köd ellenére, és megérinted majd az Õ kezét.
Könnyek között térdeltem le ágyam mellett és megtapasztaltam Isten jelenlétének mindent felülmúló érzetét. Akár érezzük, akár nem a Szentlélek és a szent angyalok jelenlétét, a hit által bizonyosak lehetünk afelõl, hogy Isten sohasem fog elhagyni, sem cserbenhagyni minket.
Keresztény soha nem tekintheti tragédiának a halált. Tekinthetné inkább úgy, mint az angyalok: Õk úgy tartják, hogy a véges idõbõl az örökkévalóságba vezetõ utazást az öröm jellemzi. Az életre a halál völgyén keresztül vezet az út, de az egész út a gyõzelem jegyében zajlik. Az angyalok bõvelkednek Jézus feltámadásának erejével és biztosítják a sikeres mennybemenetelt.
Meglehet könnyáztatta, ellenséges a völgy, amelyben járunk, mégis emeljük fel szemeinket a magasba, hogy lássuk Isten angyalait, a mennyei nézõket, akik tekintetükkel is védenek minket, isten végtelen bölcsességének megfelelõen, míg fenti fogadtatásunk készül.
Az egyetlen és kizárólagos út megtérésedhez, hogy higgy az Úr Jézus Krisztusban, mint saját személyes Uradban és Megváltódban. Nem kell, hogy kiegyenesítsd elõször életutadat. Nem kell próbálnod feladni valamit habitusodból, ami távol tart Istentõl. Mindezt megpróbáltad már, és sok idõt vesztettél. Jönnöd kell úgy amint vagy. Jöhetsz Krisztushoz éppen onnét, ahol most vagy, éppen úgy, amint vagy; és az ég angyalai örvendezni fognak!