header ok

Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

Swami üzenete (Sai baba)

Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #3019 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Swami üzenete (Sai baba)
.

Kicsoda Sai Baba valójában?

Sai Baba a felsõbb értelem azok számára, akik emberi formában élnek. A Szent Egy, aki az erõteredben lakik, itt lakik Sai Baba erõterében. Ahogy kezded magad megtartani a szívközpontban, és másoknak adni a szeretetet, amid van, akkor az, akit Avatár Sathya Sai Babaként ismersz, elvezet téged a szeretet egyre mélyebb és mélyebb szintjeire, hogy elmondhasd az igazat, hogy gondját viselhesd a Föld gyógyulásának, és hogy törõdhess azokkal, akikkel egyébként nem barátkoznál.
Sai Baba azért is a szeretet mélyebb szintjeire vezet, hogy Isten segítségével ésszerû határt szabhass magad és azok közé, akik elvinnének tõled mindent, amit Isten adott. Elvezet a szeretet érzéséhez, hogy beszélhess a Mennyországodról, amit magadnak teremtettél azáltal, hogy az Úrnak, az Istenednek adod mindazt a szeretetet, amid van.


Mi az Õ küldetése a Földön?

Sai Babának egyetlen küldetése van. Az Õ küldetése az, hogy felemelkedésbe szeresse a világot, amiben élünk. A felemelkedett Föld bolygó egy szívközpontú, kegyelemteljes hely. Ez a sorsa a világotoknak, ahogy mind több ember teszi magáévá Jézusnak, Sai Baba legjobb barátjának az egyetlen parancsát: Szeressétek Egymást.


Mi a különbség közte és más nagy mesterek között?


Sai Baba nem érzi úgy, hogy különbség lenne közte és más nagy mesterek között. Más mesterek is átölelik az Arany Szabályt: Tedd azt másokkal, amit szeretnél, hogy veled tegyenek. Baba az Arany Szabályt egy lépéssel tovább viszi, amikor azt mondja: Szeresd magadat, amiként másokat szeretsz, és beszélj az elkötelezettségedrõl, hogy egy szívközpontú közösségi hálót kezdtél el szõni olyan emberekbõl, akik egymást segítik a szeretetrõl való tanulásában.


Mi az Õ speciális megközelítése az isteniség manifesztálására?

Babának nincs speciális módszere, hogy az isteniséget manifesztálja. Baba nem is hisz a speciális módszerekben, amivel az isteniség manifesztálható. Baba, te és mindenki, akit ismersz, azzal manifesztálja az isteniséget, hogy szereti magát, amiként másokat is szeret.


A szellemi evolúció szintjeit tekintve hol helyezkedik el Õ az isteni hierarchiában?
Baba és a bolygón mindenki oda fog visszatérni, ahonnan jött, nevezetesen a Nagy Központi Napba.
Baba egy avatár. Az avatár szó Isteni inkarnációt jelent, vagyis a tiszta, megnyilvánulatlan isteni energia testet öltését. Az Avatár tudása vele született, és nem e Földön leélt életek során megtanult ismeret. E tekintetben az Ön értelmezése, miszerint sokat tanult a szeretetetrõl, nem helytálló. Sai Baba azt mondja, hogy mi magunk vagyunk a szeretet megtestesülései. Ezt a szeretetet nem lehet megtanulni, ugyanis mindannyiunkban születésünktõl fogva bennünk rejlik. Azt mondja, hogy annyi a közöttünk lévõ különbség, hogy Õ tisztában van Isteni mivoltával, mi még nem. Õ képes az önzetlen szeretet kinyílvánítására, mi még sajnos nem mindig.
Az avatárok a Nagy Központi Napból jönnek vissza a Földre, miután komolyan elkötelezettjei lesznek a szeretetrõl való tanulásnak. Az avatárok az univerzum mindegyik csillagrendszerében tanulnak a szeretetrõl. Így Baba sok helyütt megfordult és sokat látott, többet, mint bárki más a Földön. Egyszer majd mindannyian leckét vesztek a szeretetrõl valamennyi csillagrendszerben. Tehát minden egyformák vagyunk. Mindnyájan a tanulás különbözõ szakaszaiban vagyunk. Mindnyájan a lélekfejlõdés különbözõ lépcsõfokain vagyunk. Baba egyszerûen csak öregebb, mint a többiek. Baba úgy mondaná, hogy õ egy nagyon öreg úriembere a Hierarchiának. A legjobb barátja, Jézus majdnem olyan öreg, mint õ. Gondolj úgy Babára, mint a Hierarchia öregapjára, mintsem hogy õ az, aki szellemileg a legfejlettebb.

forrás: Avatár Sathya Sai Baba - Kathryn Jensen közvetítésével
magyar oldal: www.csillagsziv.hu
fordítás: - bp -
www.shp.hu/hpc/web.php?a=ezopszicho&o=saibaba




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 4 hónapja - 15 éve 4 hónapja #3036 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Swami üzenete (Sai baba)
Megszabadulás


Igaz Valóságomat nem érthetitek meg sem ma, sem ezer és ezer önsanyargatásban vagy buzgó keresésben töltött év után sem, még ha az egész emberiség összefog is ennek érdekében. De hamarosan megismerhetitek azt a Boldogságot, amely abból az Isteni Alapelvbõl árad felétek, amely Magára vette e szent Testet és Nevet. Ezért szerencsétek még annál is nagyobb, mint amelyben a bölcsek és szentek vagy az Isteni Dicsõség különbözõ megnyilvánulásait megtestesítõ Személyiségek osztoztak.

Mivel közöttetek járok, úgy táplálkozom, ahogyan ti, és beszélgetek veletek, tévesen úgy hiszitek, hogy nem vagyok egyéb, mint egyszerû emberi lény. Óvakodjatok e hibás látásmódtól. Azzal is félrevezetlek benneteket, hogy együtt járok, énekelek és tevékenykedem veletek. De Isteniségem bármelyik pillanatban megnyilatkozhat elõttetek; legyetek tehát készen erre a pillanatra. Az Istenséget emberi forma fedi, tehát igyekezzetek legyõzni a káprázatot, Mayát, amely elfedi szemetek el - a Valóságot.
Ebben az Emberi Formában minden Isteni Lény, minden Isteni Alapelv, vagyis minden Név és Forma megnyilvánul, amelyet, az ember Istenkét tiszttel, Istennek tulajdonít. Ne engedd, hogy a kétségek eltérítsenek. Ha a szíved oltárára helyezed Isteniségembe vetett rendületlen hited, részesülhetsz Igaz Valóm látomásában. Ám, ha ide-oda ingadozol a hit és hitetlenség között, akár az inga, soha nem sikerül felfognod az Igazságot és elnyerned az Üdvösséget. Igen szerencsésnek mondhatod magad, hogy jelenlegi életed során a Sarva-daivathwa-swaroopam (Forma, mely magába foglalja Isten minden Formáját) boldogságos látásában részesülhetsz.

Hadd hívjam fel a figyelmet egy másik tényre is. Korábban, mikor Isten a Földre szállt, e különleges Inkarnációk felismerésének öröme csak azután adatott meg az embereknek, mikor a fizikai Megtestesülés már elhagyta a világot, bár Kegyes Létérõl bizonyítékok sokasága árulkodott. Ezek az Istenségek hûséget és odaadást vártak az emberektõl, de mert földöntúli erõvel és képességekkel bírtak, vagy, mert szigorú, büntetõ hatalmat gyakoroltak, az emberek csodálata és odaadása fõként félelembõl fakadt.
De gondolkozzatok csak el egy pillanatig a jelenlegi Sathya Sai Megnyilvánuláson! Minek köszönhetõ, hogy ebben az elanyagiasodott, agresszivitással, erõszakkal teli, hitetlen és tiszteletet nem ismerõ korszakban, a világ minden tájáról milliók vonzódnak és vándorolnak imádattal Hozzá? Ennek oka az emberi Formában megnyilvánuló földöntúli Istenség.

Milyen szerencsések vagytok, hogy tanúi lehettek annak, hogy minden ország tiszteletét teszi Bharatnak (Indiának). A világon mindenütt hallhatjátok visszhangozni Sathya Sai Nevének Dicsõségét, ugyanakkor, amikor ez a Test itt áll elõttetek.
Hamarosan tanúi lehettek a Sanathana Dharma (Osi Törvény) visszaállításának, annak eredeti és természetes állapotába. Ez a Védákban lefektetett Dharma az, amely az emberiség javát szolgálja. Sai Akaratából megtörténik a Védikus Dharma új életre keltése. Sankalpám - Isteni Akaratom - által és Isteni Erõm (Shakti), valamint Isteni Képességeim (Samarthya) kinyilvánításával nemcsak magamhoz vonzom az embereket, de fenn fogom tartani az Igazságot és kiirtom a hamisat.

Mindegyikõtöket Isteni Boldogságban részesítelek, amikor gyõzni fog és beteljesedik az Igazság. Ez a Sai Sai Sankalpa!
Azoknak akik megszabadították magukat a személyiség szûklátókörûségét, egyetlen feladatuk, hogy az emberiség felemelkedésén és a világ jólétén, szeretetet árasztva munkálkodjanak. Ha hangtalanok maradnak is, a belõlük áradó Isteni Boldogság sugaraival éltetik a világot. A szeretet mindenben létezõ, a szeretet mindenkié, minden szeretet!


"Nem létezett senki sem, tudni - ki vagyok, míg saját örömömre, egyetlen szóból meg nem teremtettem a világot.
Nyomban hegyek emelkedtek és vizek fakadtak.
Nap, Hold és csillagok keletkeztek a semmibõl, hogy bizonyítsák létemet.
Vadállatok jöttek, és madarak repkedtek, beszéltek és értettek,
Végül, maga az ember is megjelent.
Az elsõ helyet az ember foglalhatta el, és tudásomat elméjébe plántáltam."
"Sai Ereje határtalan. Örökkön-örökké megnyilatkozik.
Az Erõ minden formája Sai tenyerében lakozik."

"Isten mindenre képes, Tenyerében rejlik minden erõ. Az Én Erõm nem csak átmenetileg hat, majd elenyészik! Testem - mint minden más test - csak idõleges lakóhely, de Erõm örök, mindent átható és kifogyhatatlan."
"Én vagyok a mozgatórugója minden létezõnek. Én vagyok az ösztönzõ és visszahúzó Erõ és Energia.
Én vagyok a Megismerõ, a Megismerhetõ és az Ismeret. Tudom szívetek minden bánatát és vágyát, de ti nem ismeritek az Én szívemet. Válaszolok fájdalmaitokra és örömeitekre, hiszen mindenki szívében ott vagyok. Én vagyok e templom lakója."

"Az emberek túlértékelik a csodákat, amelyek olyan jelentéktelenek Dicsõségemhez és nagyságomhoz képest, mint a szúnyog, az elefánthoz képest, amelyre rászáll akár méretét, akár erejét tekinted. Tehát amikor a csodákról beszéltek magamban sajnálkozva nevetek, hogy oly könnyen hagyjátok elveszni a Létemrõl nyert értékes tudást."

"Hatalmam mérhetetlen;
Igazságom felfedhetetlen, megmagyarázhatatlan."





"Javítsd meg látásodat, s a világ is megjavul"
, olyan világot teremtesz, amelyet akarsz. A sokat látod, mert a sokat keresed, s nem az Egyet. Olvaszd a sokat az Egybe, a Te tested, s a másokét, a családot, a falut, a közösséget, az országot, a világot, s érd el gondolatban, szavakban, tettekben az Egység állapotát.
Ez a szeretet lelki fegyelme, mert a szeretet kitágulást, önmagába foglalást, kölcsönösséget jelent. Az egyedinek Egyetemesé kell nõnie.
Tágulj ki az Egyetemes Szeretetbe, a töretlen lelki egyensúlyba, a mindig tevékeny erénybe. Ez az az Út, amely az Isteni Természet a legteljesebben kihozza Belõled.

saibaba.hu/index2.html



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #3076 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Swami üzenete (Sai baba)
.
SAI BABA elhagyta földi testét 2011 április 24.-én


"Csak egyetlen vallás létezik, a
SZERETET vallása.
Csak egyetlen kaszt létezik, az
EMBERISÉG kasztja
Csak egyetlen szó létezik, és ez
a SZÍV szava. "
Sai Baba


"SRI SATHYA SAI BABA"
Korunk Avatára

"Életed az Üzeneted!"




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #3214 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Swami üzenete (Sai baba)
.

Sai Baba üzenete az embereknek 2011-2012

2011. ápr. 24. - Elhunyt Sai Baba, a hinduk csodatévõje - 86 évet élt. India egyik legismertebb vallási vezetõje volt, aki Istennek tartotta magát (sokan szélhámos gurunak tartották)

Ez az írása 2010-ben íródott:

Ne féljetek attól, ami az elkövetkezendõ idõben vár rátok, ez egy csodálatos folyamat része., de csupán a kezdet. A változás, ami az emberiség evolúciójában bekövetkezik szükségszerû. Egy természetes folyamat része. A Föld egy élõ entitás, õ is változik úgy, mint minden körülöttetek. A Földnek nem hagytatok más kiutat, csak azt, hogy drasztikusan megváltoztassa magát. Ez nem baj, mert a folyamat jó irányba halad.
Lehetett volna tragikusabb is.
Szeretném, ha megértenétek ennek a folyamatnak a lényegét: Isten bennetek van, a részei vagytok. Ez a kijelentés, most ellentmondásnak tûnik, de mégsem az. Fogjátok fel az elkövetkezendõ eseményeket úgy, mint a saját Isteni megnyilvánulásotokat. Ha úgy tetszik, a lelketek döntött így, mert elég volt az elme uralmából.

Hogy mi vár rátok pontosan?

Elmondom általánosságban, de ezt személyenként másként fogjátok megélni. Az egész folyamat, amin a föld átmegy, drasztikus változás lesz, ennek a folyamatnak a megélése az adott személytõl függ. Mit értek ez alatt?
Ha az adott személy Istenre bízza magát, átadja magát neki, nem érheti különösebb baj. Aki viszont csak az elméjére hagyatkozik, az kétségbe fog esni, talán az õrületig is eljut, mivel az elme ezt az élményt nem képes befogadni, feldolgozni. Azért mert ezek a dolgok az elme határain túl vannak jóval. Tudom, hogy e sorok olvasása közben, sokan félnek közületek., de csupán az elme fél. Az elme nem tud mit kezdeni ezekkel a változásokkal, mert valójában itt a lélek emelkedésérõl van szó. Rezgésszint emelkedésrõl, ha úgy tetszik.
Ki, minek nevezi. De még ennél is jóval többrõl.

Szeretlek Titeket!
Ezért kérlek, bízzatok Swami szavaiban. Fontos, hogy az elkövetkezendõ idõkben mindenki nyíljon meg Isten felé, a saját vallása szerinti Isten felé. Ez nagyban meg fogja könnyíteni a változást.

A 2010 és 2011-es évek alatt is törekedni kell mindenkinek, arra hogy ezeket a változásokat önmagában befogadja. Tudomásul kell vennetek, hogy ezek a spirituális változások, már most is folyamatban vannak. Nem lesz egy hirtelen BUMM! Az csak úgy tûnik, valójában már hosszú évek óta tart ez a folyamat, csak eddig nem volt látható a világot felületesen szemlélõk számára. Valójában ezzel a spirituális változással a tudósaitok sincsenek tisztában. Õk csak azt érzékelik ebbõl, ami fizikailag mérhetõ.

Egyszóval, a változás már elkezdõdött bennetek. Isten mindig segíteni fog a hozzá fordulókon. Isten válaszol, ha kérdezed. Ahhoz viszont meg kell nyílnotok Isten felé a szívetekben, hogy a válaszait meghalljátok. Mindenkinek magának kell kifejlesztenie ezt a képességet önmagában. Mert ez a legjobb út ahhoz, és a legkönnyebb is, hogy a jövõben segítsen átvészelni a változásokat. Istenbe nem fogtok csalódni, õ mindig készen áll segíteni nektek.
Nem kell mást tennetek, mint az Alapvetõ Emberi Értékek szerint élni.

Elmondok most néhány praktikus dolgot a jövõ kezeléséhez:
Elõször is a legfontosabb, hogy NE FÉLJETEK! Mivel mint már mondtam, csupán az elme fél az ismeretlentõl. Az elme különben is olyan, hogy szereti a biztonságot, az állandóságot, erre törekszik. A probléma csupán az, hogy ezzel kergeti az embert a boldogtalanság felé, mivel a világ pontosan a folyamatos változásról szól. Ezért van annyi emberben diszharmónia, aki csupán az elméje szerint éli az életét.

Kedveseim!
Az elmétek azért van, hogy ebben a fizikai világban segítsen eligazodni, technikai tudásra alkalmas csupán. A mély, spirituális igazságokat nem képes befogadni. Olyan világ következik el, ahol nem sok helye lesz az elméteknek. Ezért hívom fel többször a figyelmeteket arra, hogy nyíljatok meg Isten felé. A szív, vagyis a lelketek szava lesz a döntõ. A másik alapigazság az, hogy ti a lélek vagytok. A fizikai test csupán egy kis részetek, a lelketek korlátlan terjedelmû, ha így lehet fogalmazni. Nincs formája, mindenbe benne van. Valójában egy nagy lélek halmaz alkotja a világmindenséget, ami ugyanúgy rezonál, mint Isten, nincs más anyag csak Isten. Tehát ezért vagytok ti is Isten részei. Minden EGY.

Kedveseim.
Nincs mitõl félnetek, Isten nem akarja önmagát elpusztítani. Egyáltalán nem, felemelni szeretne titeket magához. Ez a célja minden életnek a Földön, minden létezõ és létezni vágyó a fizikai világotokra figyel most. Az, ami történik veletek az eljövendõ idõszakban, tudom, hogy sokak számára nehéz lesz, de csak azoknak, akik nem értik meg, hogy kik õk. Ha elzárkóztok a legfelsõbb igazságtól, akkor az elmétek csapdájában maradtok örökre. Ha azt mondod egy csalogánynak, hogy õ csupán egy katicabogár, és ezért nem tud énekelni, õ a lelke mélyén mindig dalra akar fakadni. Ilyen az ember is. Ha azt mondod ez embernek, hogy te csupán egy hús és csonthalmaz vagy, akkor õt a saját lényegétõl fosztod meg, és ezzel boldogtalanná teszed õt. Ennél nagyobb rabszolgaság nincs. Az évezredek során ezt a tudást szándékosan elvették az emberektõl, mert csak így tudták õket irányítani. Azok, akik gonosz erõket használtak, a szeretet energiája helyett. Elvették az ember igazi identitását, és mára már arra sem emlékeztek, Drágáim, hogy kik vagytok!

Isten ezért segít most nektek azzal, hogy megváltoztatja a Föld Anyát, aki kemény vajúdáson megy át. Óvjátok Õt, mert szüksége van rátok. Minden egyes ember együttérzésére, és szeretetére vágyik. A gyermekei vagytok ti is emberek! Nagyon sokat segíthettek neki a változásban, mert újjá kell születnie. Újra létrehozni önmagát. Elõször õ változik, aztán minden élõ, akit a hátán hord.

Az emberiség számára a legfontosabb tudnivalókat elmondtam. És Istenbe bízz, add át magad neki. Ígérem, vigyázni fog rátok!

A konkrét fizikai események a következõk lesznek:
2010-ben ami várható: Az egész világban észrevehetõ lesz a pánik érzése. Azok az szervezetek akik eddig nyíltan, vagy titokban uralták a világot, elbizonytalanodnak egyre jobban. Mivel nem úgy alakulnak a dolgok, (jó értelembe véve) ahogy õk ezt szeretnék. Sem a gazdaság, sem semmi egyéb. Ez is Isten akarata. Ez úgy hat az átlagemberre, hogy rémhíreket hall, különbözõ pénzügyi megszorításokat találnak majd ki. Ez országonként változni fog, számtalan variációban. Próbálnak még több pénzt kisajtolni az emberekbõl. Mert Õk félnek. A világ anyagi bázisai meginognak. Az emberek viszont fellázadnak sok helyen, mert már nincs mibõl adni, és mindenki egyre jobban a szabadságra törekszik. A lélek hangja felkiált! Elárulom most elõre, hogy bármit akarnak tenni ezek a hatalmak, nincs értelme. Nincs értelme az újabb és újabb adók kivetésének, a törlesztõ részletek
emelésének, és a még számtalan megszorító intézkednek. Egy-két hónapig mûködhet a gazdasági rendszer, de aztán egyre nehezebben megy a szekér, és minden felbomlik. Elérkezik a gazdasági világkáosz.

Kedveseim, ez ne érintsen titeket lélekben. Tudom, hogy most sokan azt fogják kérdezni, hogy rendben, de mi lesz a munkahelyemmel, mit fogunk enni stb.? Megértem az aggodalmatokat, ezért Swami megint csak azt mondja, hogy ne féljetek. Nem fogtok éhen halni, ennek nem lenne értelme Isten tervében. Az, hogy a pénzvilág lassan összeomlik, és elõtte egy óriási pánikot zúdítanak az emberiségre, ez bekövetkezik. De csak azokat az
embereket fogja érinteni, akik partnerek lesznek ebben a pánikhangulatban.
Isten maga a béke, aki a lelki utat választja, azt nem érinti meg ez a káosz, errõl kezeskedem. Ez törvényszerû változás lesz.
MINDEN, AMI HAMIS ÖSSZEOMLIK. Ezért elõször a pénzvilág fog összeomlani. Ez szinte az egyik napról a másikra megtörténik majd hamarosan.

Tudnotok kell, hogy a világban elegendõ élelem van. Megtanuljátok majd megosztani egymással az élelmet, a gyógyszert és mindent, amire szükségetek van. Senki ne tartalékoljon magának ezekbõl, ha mások éheznek, vagy szükséget szenvednek bármiben. Egyek vagyunk, az emberiség egy nagycsalád, és ezt az utat kell követnetek ahhoz, hogy mindenki túlélhesse a nehéz idõket. Az átalakulás, az újjáépítés kezdeti nehéz idõszakát. Ettõl a nehéz idõszaktól ne féljetek, már számtalanszor kerültek az emberek olyan helyzetbe, amikor egymásra voltak utalva gazdag, és szegény. Mégsem tanultatok belõle, ezért vannak folyamatosan a háborúk. Az egyiknek még vége sincs, már kezditek a másikat.

Ebben a két évben 2010 és 2011, nehezebb lesz az élet. Az anyagi dolgok miatt. Senki ne törekedjen anyagi javak gyûjtésére, mert felesleges idõpocsékolás. Elég legyen annyi, hogy tisztességes körülmények között éljetek.
Tartsátok tisztán a házatokat, egyetek tiszta táplálékot, és most ezt spirituális értelemben mondom. Mivel a tiszta táplálék azt jelenti, hogy ne egyetek húst, tojást sem lehetõleg. Meg kell tisztítani a testeteket a mérgektõl, az agresszivitástól. Sokan nem veszik ezt komolyan, de higgyétek el fontos, hogy milyen táplálékot vesztek magatokhoz. Az étkezésetek csupán megszokás kérdése, álljatok át a tiszta táplálékokra gyümölcsöket, zöldségeket, gabonaféléket egyetek. Tejtermékeket is fogyaszthattok.
Ne igyatok alkoholt, ne fogyasszatok kábítószert, vagy tudat módosító hatású gyógyszereket, ne dohányozzatok. Nincs ezekre szükségetek. Õrizzétek meg a tiszta tudatotokat. Maradjatok egészségesek, ezért vigyázzatok a testetekre.
Ezért ezeket az ártalmas dolgokat adjátok fel a saját érdeketekben. Ezek nélkül lehet élni.
Csak így fogtok lelkileg fejlõdni, és igen ez az út tele van lemondással. Az élvezeti cikkekrõl kell csak lemondanotok, és a betegségekrõl, amiket ezek a káros anyagok okoznak a szervezetetekben.

Minden tevékenységetekben lássátok meg Istent. Az élelemben, a vízben is. Mindent ilyen áhítattal fogadjatok. A testetek Isten háza ebben a fizikai világban, így gondoljatok rá, és így viseljétek gondját. Így nézzetek rá az embertársaitokra is. Tiszteljétek mindenkiben, és mindenben Isten megnyilvánulását. Ha ezt az utat követitek, béke lesz a Földön.
Éljetek az Alapvetõ Emberi Értékek szerinti életet. Ne hazudjatok, ne ártsatok senkinek, osszátok meg másokkal azt, amitek van, tehát segítsetek a szükséget szenvedõknek. Itt nem csak pénzrõl van szó, hanem magáról a segítésrõl. Mindenki a tudásának megfelelõen segítsen másoknak, ne az anyagi ellenszolgáltatás miatt tegyetek meg dolgokat. Sajnos ez a világ elfelejtett segíteni a másikon, csak úgy önzetlenül. Azért vannak, akik gyakorolják az önzetlen szolgálatot, a föld népességéhez mérten, csupán maroknyian vannak.

Még egy fontos dolog: Szeretném, ha megértenétek, hogy ez a folyamat értetek van. Minden, ami a Földdel történik egy evolúciós ugrásnak is nevezhetõ. Megemelkedik a Föld rezgésszáma, és vele együtt a rajta élõké is. Ez is egy folyamat lesz. Ti úgy fogjátok megélni, mintha minden sokkal lágyabb lenne, finomabb ezután. Az emberek érzékenyebbé válnak. Ez a rezgésszám emelkedésének köszönhetõ. A lélek rezgése ez.
2012-ben várható az elõkészületi szakasz vége, ha lehet így nevezni. Ezután lesz még néhány év, ami a dolog drasztikusabb részéhez tartozik. Aztán csend lesz, olyan értelemben, hogy olyan állóvíz. Azért nem mondok pontos dátumokat, mert az idõ viszonylagos. A Maják is másként mérték az idõt, mint ti.
Amit most meg kell értenetek az, hogy ez a változás folyamatos lesz, és jelenleg is tart. Lesz néhány nap, amikor a föld mágneses tere miatt az idõjárás is megváltozik. Különbözõ idõjárási anomáliák lesznek, lehetnek olyan jelenségek is, ami nem megszokott. A nappal és az éjszaka ideje is eltolódik. Olyan lesz, mintha minden összezavarodna, tehát minden, amihez az ember viszonyította magát, felborulhat. Aztán minden helyre áll idõvel. Sok ember lesz, aki kétségbe esik, pánik alakulhat ki azok között, akiknek nem lesz tudomása ezekrõl a folyamatokról. Ezért kérek mindenkit, hogy tájékozódjon, amennyire csak lehet. Készítse fel magát, és a családját ezekre a változásokra. Más értékrend szerint kell élni ezután, ez azért fontos, mert aki ezt nem teszi meg annak fájdalmas veszteségként fog tûnni ez a dolog.

Akiket csupán az anyagi javak éltetnek, azok mindent elveszítenek majd. A pénznek nem lesz értéke, egy olyan világban, ami az EGY-SÉG-rõl szól. Ebben a tudatállapotban fog élni az emberiség, valójában visszatérünk önmagunkhoz, visszakapjuk az elvesztett tudásunkat. Ez egy gyönyörû spirituális folyamat.
Akik most ezen a földön élnek, nem véletlenül vannak itt. Mindenki azért született most meg, mert itt akart lenni a Föld átváltozásánál, és ennél az evolúciós ugrásnál. Ilyen esemény még nem volt spirituális értelemben, ezért olyan különleges dolog jelenleg itt élni a Földön.
Szeretlek Titeket! A változásoktól ne féljetek, mert minden értetek van!
(Sai Baba)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja #5359 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Swami üzenete (Sai baba)
.

"Minden öröm, amit keresel, benned van. De olyan emberre hasonlítasz, akinek bár hatalmas kincse van egy ládában, de elvesztette a kulcsát. Ezért szenvedsz. Örömet hajszolsz, de fájdalmat nyersz, élvezetre vadászol, de bánatot találsz. A testhez ragaszkodsz, ami elpusztul, és menni hagyod Istent, Aki örök.
Mikor a meditáció csöndjébe merülsz, a helyes irányról, amit a szentírások mutatnak, lehet, hogy megleled a kulcsot. Nyisd ki a kincses-ládát, és légy örömben gazdag."

(Sri Sathya Sai Baba)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.901 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24