header ok

Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

Földrengések

Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #2565 Írta: Margit
Földrengések téma létrehozva Margit által
Az egész Földet megrázó rengések jöhetnek

2010. január 15. 16:34 Világgazdaság Online

A Föld köpenye tíz év óta kritikus állapotban van, ezért orosz kutatók szerint egy megaföldrengés a bolygó egész köpenyét érinti. A mostani haiti katasztrófa felidézi azokat a tudományos elõrejelzéseket, amelyek az elmúlt években születtek a mega földrengésekrõl.
Ezekrõl írt tanulmányt két orosz tudós, akik úgy vélik, hogy a több mint 5 évvel ezelõtti délkelet-ázsiai földrengést a Föld egész köpenye "készítette elõ". A moszkvai Földrengés-elõrejelzõ Intézetben Leontyina Ramaskova és Vlagyimir Koszobokov az elmúlt 40 esztendõ rengéseinek részletes statisztikai elemzését végezte el, és arra a következtetésre jutott, hogy a Föld köpenye kb. tíz - tizenkét esztendõ óta kritikus állapotban van, ami nagy valószínûséggel további mega-rengéseket vált ki.
Bizonyos jelek arra utalnak, hogy a szeizmikus események nem egyenlõen elosztva, hanem halmozottan lépnek fel. Így például az elmúlt évszázad tíz legnagyobb földrengése 15 éven belül, 1950 és 1965 között következett be. Leontyina Ramaskova és Vlagyimir Koszobokov úgy gondolták, hogy a 2004-ben bekövetkezett szumátrai földrengés a kezdete volt egy újabb óriási földrengés-sorozatnak - írja a Világtudomány.hu nyomán a Világgazdaság Online.
Amerikai tudósok szerint az 1990 óta észlelt, a Richter-skála szerinti 7-esnél nagyobb erejû 15 rengésbõl 12 okozott kisebb szeizmikus mozgásokat távoli kontinensek törésvonalainál. Errõl a Nature Geoscience címû brit tudományos havilapban közöltek tanulmányt két évvel ezelõtt. Az amerikai szerzõk kimutatták, hogy a 2004-es szumátrai megaföldrengés Alaszkában, Kaliforniában és Ecuadorban is rengéseket váltott ki. A tanulmány szerint 95 százalék a valószínûsége annak, hogy közvetlenül egy nagy rengést követõen távoli területeken lényegesen gyakoribbak lesznek a földmozgások, mint korábban vagy a katasztrófa után jóval késõbb.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #2818 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Földrengések
Földrengés volt Borsodban
2010.08.14.


Nem okozott kárt az a szombat kora reggel Borsod megyében kipattant földrengés, mely 2,5-ös erõsségû volt.

Szombat reggel 6 óra 57 perckor földrengés pattant ki a borsod megyei Emõdhöz közeli epicentrummal, melyet a Szeizmológiai Intézet Mátrában fekvõ állomása is rögzített. A 2,5-ös magnitúdiójú földmozgást a környékbeliek megérezték, ám károkról egyelõre nem érkezett hír.

A piszkéstetõi mûszer háromnegyed órával késõbb néhány utórezgést is megfigyelt, ezek azonban már ember számára nem érzékelhetõ erõsségûek voltak.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #2819 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Földrengések
Földrengés: Sellyén morajlást is hallottak

2010. augusztus 17.


Gyenge földrengések voltak Baranyában és Borsodban kedd reggel, károkról egyelõre nem érkezett jelentés - tudatta a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Szeizmológiai Obszervatóriuma az MTI-vel.

A közlemény szerint a Baranya megyei Sellye közelében 5 óra 25 perckor és 5 óra 26 perckor a Richter-skála szerint 3,0, illetve 3,1 magnitúdójú rengés volt.

A Miskolctól néhány kilométerre délre 7 óra 32 perckor bekövetkezett rengés erõssége 2,1 volt. A lakosság mindkét helyen érzékelte a gyenge földmozgást, de károkról egyelõre nem tudnak az obszervatóriumban.

Kétszer is rengett a föld Sellyén kedden kora reggel. A morajlásra sokan felriadtak, de anyagi kár nem keletkezett a városban - közölte a baranyai település polgármestere.

Nagy Attila elmondta: a két egymást követõ rengésbõl a másodikat érezték komolyabbnak az ormánsági város lakói, az enyhe mozgást egy-két percig tartó morajlás, s a nyílászárók rezgése kísérte. A nem sokkal reggel fél 6 elõtt történt eseményre sokan felriadtak, többen az utcára szaladtak.

A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Szeizmológiai Obszervatóriumának tájékoztatása szerint Sellye közelében kedd reggel 5 óra 25 perckor és 5 óra 26 perckor a Richter-skála szerint 3,0, illetve 3,1 magnitúdójú rengés volt.

Wéber Zoltán szeizmológus az MTI kérdésére elmondta: Baranyában elsõsorban a Mecsek és a Villányi-hegység környékén szokott kialakulni rengés. A mostani földmozgás a Richter-skála alapján csekély erõsségûnek tekinthetõ, de nyilván egy magasabb épület tetején már jobban érzékelhetõ, mint a talaj közelében - hangsúlyozta.

Kedd reggel 7 óra 32 perckor Miskolctól néhány kilométerre délre is megmozdult a föld, a rengés itt 2,1 erõsségû volt. A térség aktív tektonikai folyamatait elsõsorban az Adriai-tenger alatt húzódó blokk, az úgynevezett Adriai-tüske északi irányú, az európai kontinens felé tartó mozgása, forgása határozza meg.

Ismereteink szerint Magyarországon 1763-ban, Komáromban mérték a legnagyobb földrengést, annak magnitúdója körülbelül 6,3 volt. Akkor a város egyharmada elpusztult, több mint hatvanan meghaltak. Az utolsó nagyobb, károkat is okozó földrengés éppen 25 évvel ezelõtt, 1985. augusztus 15-én Berhidán, a Balaton északi csücskében volt.

Magyarország nem tartozik a kiemelkedõen földrengésveszélyes területek közé, mintegy évi száz rezgést mérnek a mûszerek, ennek körülbelül tizedét lehet érzeni. A leggyakrabban Kecskemét, a Móri-árok, a Jászság és a Balaton északi felében mozdul meg a föld.
(forrás:pecsma.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #2820 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Földrengések
Földrengés volt hajnalban Miskolcon
2010. augusztus 19.

A Richter-skála szerint hármas erõsségû volt a csütörtökön 3 óra 29 perckor észlelt miskolci földrengés, amelynek középpontja 15 kilométerre volt a borsodi megyeszékhelytõl - közölte a Magyar Tudományos Akadémia Szeizmológiai Obszervatóriuma. Károkról nem érkezett jelentés.

Kétszer egymás után volt földrengés, hajnali fél négy elõtt néhány perccel. Az elsõ rengés talán 2-3 másodpercig tartott, és erõsebb volt, mind az utána következõ, amely 1-2 másodpercig tarthatott.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletese is észlelte a rengést, mint elmondta: eddig tizenketten jelezték ezt.
Puszta Sándor, az obszervatórium szeizmológusa elmondta, hogy az országban több megfigyelõ-mûszerük is észlelte a földrengéseket. Többen telefonáltak is, és elmondták: azt érzékelték, hogy hullámzott velük az ágy, felébredtek a mozgásra, vagy lakásukban összecsörrentek a tárgyak. Károkról nem kaptak jelentést.
A szeizmológus szerint a nyers adatokból egyelõre az látszik, hogy Miskolc környékén volt a földrengés 3 óra 28 perckor, majd 10-15 másodperccel követte azt a második. A rengések pontos, Richter-skála szerinti mértékét a nap folyamán határozzák meg. Hozzátette: mindkét rezgés az ijedtséget okozó kategóriába tartozik.

Miskolctól néhány kilométerre délre augusztus 17-én és 14-én is észleltek földrengést, az elõbbi erõssége a Richter-skála szerint 2,1 volt, az utóbbié pedig 2,5 erõsségû volt, míg Baranya megyei Sellyén augusztus 17-én este remegett a föld; a Richter-skála szerint 3,5 magnitúdójú rengés volt a településen.

Ismereteink szerint Magyarországon 1763-ban, Komáromban mérték a legnagyobb földrengést, annak magnitúdója körülbelül 6,3 volt. Akkor a város egyharmada elpusztult, több mint hatvanan meghaltak. Magyarországon a legutóbbi nagyobb, károkat is okozó földrengés 25 éve, 1985. augusztus 15-én Berhidán, a Balaton északi csücskében volt.
Magyarország nem tartozik a kiemelkedõen földrengésveszélyes területek közé, mintegy évi száz rezgést mérnek a mûszerek, ezeknek a tizedét lehet érzeni. Leggyakrabban Kecskemét környékén, a Móri-árokban, a Jászságban és a Balaton északi felében mozdul meg a föld.
Az MTI tudósítójának jelentése szerint kétszer egymás után volt földrengés Miskolc környékén hajnalban; az elsõ, erõsebb rengés két-három másodpercig, az utána következõ egy-két másodpercig tarthatott.
(forrás:hvg.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja #2843 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Földrengések
Földrengés Budapest környékén
2010.09.01.

Megrezegtek a poharak.
Két kisebb lökéshullámot is érezhettek a fõváros térségében lakók: éjjel negyed 2-kor és reggel 6 után.

Az elmúlt hetekben már többször is megmozdult a föld Miskolcon, ma hajnalban azonban a fõváros térségében is rengések érezhettek az éjjel még - vagy a reggel már ébren lévõk.

Két kisebb földrengés volt szerda éjjel és hajnalban Pest megyében Érd, Diósd térségében - közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Geodéziai és Geofizika Kutatóintézete.

Hajnali 1:15-kor és reggel 6:17-kor történt a két földrengés, amelyeknek magnitúdója a Richter skálán 1,8-2,0 körüli volt - olvasható az intézet közleményében, amely szerint a rengést többen érezték, de károkról nem érkezet bejelentés. Az ott lakók hangos morajlást és remegést tapasztaltak - mondta a Független Hírügynökségnek Kiszely Márta, az MTA szeizmológusa.
(forrás:idõkép.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
15 éve 9 hónapja - 15 éve 9 hónapja #2848 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Földrengések

Földrengés Új Zélandon
2010.09.03.

Richter-skála szerinti 7,4-es földrengés történt Új-Zéland déli szigetén - közölte pénteken az Amerikai Földtani Intézet. Áldozatokról egyelõre nem érkeztek hírek.
Az új-zélandi rengés epicentruma 16,1 kilométeres mélységben volt a föld alatt, csaknem 30 kilométerre a Déli Sziget legnagyobb városától, Christchurch-tõl. Cunamiriadót nem rendeltek el, és áldozatokról sem tudni egyelõre.
Christchurch-ben több utórengést is észleltek, sõt a földmozgás áramkimaradásokat is okozott a 340 ezres lakosú városban. Szemtanúk szerint sokan pánikszerûen az utcákra rohantak az épületekbõl. A mobiltelefon-telefon hálózat is összeomlott. Összedõlt több bolt épülete is.

Egy új-zélendi újságíró, Tim Dower azt mondta a CNN-nek, hogy sok Christchurch-i épület és homlokzat összedõlt, megsérült. Sebastian Koga, a helyi korház idegsebésze a CNN-nek azt nyilatkozta, közel száz embert láttak el csonttörésekkel, zúzodásokkal, de súlyosabb sérülésekrõl vagy halálesetekrõl nem tud.

Egy új-zélandi újság, a Press azt írta, hogy a hatóságok azt tanácsolták a lakosoknak, készüljenek fel arra, hogy esetleg el kell hagyniuk a lakásaikat, de egyelõre nem kell evakuálni a várost. A Press szerint a helyi polgári védelem attól tart, hogy nem tudják helyreállítani a következõ órákban az áramszolgáltatást, viszont rövidesen lemerülnek a mobiltelefon-tornyokat üzemeltetõ akkumulátorok, és teljesen megszûnik a kommunikáció a térségben.
(Index.hu )


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.905 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24