header ok

Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

A gyógynövények betiltásával kapcsolatos filmek, írások

Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #3047 Írta: Margit

Ezért akarják a gyógynövényeket betiltani?







Gyógyszerek helyett!


Az Egészségügyi Világszervezet Konferenciája összefoglalta, hogy tanítani kell a népi gyógyászatot, de az Európai Unió ellensége ennek a tevékenységnek. 2011-tõl nem ismeri el az EU a gyógyfüvekkel való gyógyítást, csak a termék-kiegészítõket.[


Le a polcokról: méreggé minõsíthetnek gyógynövényeket.

Az EU arra készül, hogy szabályozza a gyógynövény-felhasználást. Hozzáértõk szerint a szigorítás azt is jelentheti, hogy sok gyógynövény alapú készítmény lekerülhet majd a polcokról.

Lassan nyilvános lesz, hogy alig több mint két hónapjuk van hátra a gyógynövény alapú termékeket forgalmazóknak, hiszen április elsejével betilthatja ezeket az Európai Unió. Ugyanolyan törvények alapján korlátoznák a természetgyógyászatban használt gyógynövény alapú szereket, mint amilyenek szerint megszabták, hogy milyen szereket kell tartalmazniuk különbözõ élelmiszereknek ahhoz, hogy az üzletek polcaira kerülhessenek.


Az új szabályozás lényege, hogy minden naturista termék gyógyszernek számít, ezért ugyanolyan szabályok szerint lesz forgalmazható, mint egy gyógyszer.
baon.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 3 hónapja - 15 éve 3 hónapja #3053 Írta: Margit
.


Le a polcokról: méreggé minõsíthetnek gyógynövényeket

2011. február 21.
Az EU arra készül, hogy szabályozza a gyógynövény-felhasználást. Hozzáértõk szerint a szigorítás azt is jelentheti, hogy sok gyógynövény alapú készítmény lekerülhet majd a polcokról.

Lassan nyilvános lesz, hogy alig több mint két hónapjuk van hátra a gyógynövény alapú termékeket forgalmazóknak, hiszen április elsejével betilthatja ezeket az Európai Unió. Ugyanolyan törvények alapján korlátoznák a természetgyógyászatban használt gyógynövény alapú szereket, mint amilyenek szerint megszabták, hogy milyen szereket kell tartalmazniuk különbözõ élelmiszereknek ahhoz, hogy az üzletek polcaira kerülhessenek.

Szabó Zsolt biogyógynövény-termelõ és -gyûjtõ családi hagyományok révén csaknem harminc éve foglalkozik gyógynövényekkel. A korlátozás vállalkozását sodorhatja veszélybe.

Az új szabályozás lényege, hogy minden naturista termék gyógyszernek számít, ezért ugyanolyan szabályok szerint lesz forgalmazható, mint egy gyógyszer.

Az engedélyezési eljárások hatalmas költségeit a kistermelõknek lehetetlen lesz megfizetni. Ám Szabó Zsolt mátraderecskei biogyógynövény-termelõ és -gyûjtõ szerint további veszteséget jelenthet, ha betiltják bizonyos gyógynövények felhasználását.
- Erre korábban már volt példa, az elmúlt években 40 gyógynövény tûnt el. Ezért nincs már a piacon a szájbetegségeket gyógyító rózsaszirom, vagy a légúti panaszokat enyhítõ pipacsszirom. A betiltott gyógynövények korlátozását vagy eltörlését a cégünk is megérezte, több milliós kiesésünk lett - mondta Szabó Zsolt.

- Ha a jelenleginél is tovább korlátozzák és az Országos Gyógyszerészeti Intézet engedélyéhez kötik a gyógynövények felhasználását, akkor annak beláthatatlan következményei lehetnek. Nemcsak a kisebb gyûjtõk, a termesztõk kerülhetnek bajba, hanem a nagyobb cégek is becsõdölhetnek.
A zöldséges standokon is számos gyógynövény van, például a pirospaprika, mégsem akarja senki betiltani. Talán az is elegendõ lenne, ha alaposabb tájékoztatás mellett lehetne a növényeket felhasználni.

A gyógynövénytermesztõk, gyógynövény-feldolgozók úgy érzik, hiába a több évezredes tapasztalat, a hatékonyság mellett tanúskodó sok eredmény, hiába minden érvelés, hogy nagyanyáink, nagyapáink, õseink tapasztalata. Sokan úgy vélik, nagy gyógyszeripari vállalkozások állnak a várható korlátozás hátterében.
(baon.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.557 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24