.
Hova tûnt Tesla "A gravitáció dinamikus elmélete" c. mûve?
Mert Tesla ebben az ( egyetlen! ) elméleti munkájában, melyet már 1892-tõl kezdve írt, feltárta az új fizikai világképe alapjait, azt a spirituális-tudományos szemléletet, melynek nem-létezõvé nyilvánításáért, nevetségessé tételéért és elhallgattatásáért annyi energiát fordított a háttérhatalom már a 20. század elsõ éveitõl kezdve - elõször Einstein relativitáselmélet-blöffjének agyonreklámozásával, majd a kvantummechanika káoszszemléletének komoly tudományos rangra emelésével.
De hiába is harsogta tele a multik által futtatott tudományos sajtó ezeket a rögeszméket a 20. század elsõ három évtizedében, Nikola Tesla kutatott tovább, járta a maga útját, bár a Colorado Springs-et követõ kudarca után egyre magányosabban.
Annyit viszont tudunk, hogy Tesla ezen fõ mûve, amely egyrészt leleplezte ezeket az áltudományos rögeszméket, másrészt az emberség tudati felszabadulását biztosító új fizikai világképet vázolt fel, a halála után eltûnt!
Persze megint ugyanolyan véletlenül, ahogy a mai napig már több tízezer kulcs-találmány süllyedt a feledésbe a tudományos(nak hazudott) akadémiai elit beavatkozása következtében, éppen azért, hogy az alacsony tudatosság mesterséges mátrixát az emberiség körül/felett mindenáron fenntartsák!
Azonban hiába is tüntették el ezt a fõ mûvet, mégis Tesla 20. század elsõ évtizedeiben tett nyilatkozatai, feljegyzései és különbözõ visszaemlékezések alapján többé-kevésbé rekonstruálni lehet ezt a Tesla által megalkotott új fizikai elméletet.
Viszont az, hogy most magyar nyelven egyáltalán idézni tudunk Teslának azon nyilatkozataiból, melyekbõl elõtûnnek az elveszett fizikai elméletének alapvetõ pontjai, Kocsis G. Istvánnak köszönthetõ!
Ehhez pedig rögtön hozzá kell tennünk, hogy honlapunkon, mely következetesen és minden megalkuvás nélkül képviseli a spirituális szemléletet nem csak az UFO-kutatásban, hanem minden más tudományos területen is, elõször tudunk igazán a köszönetünket és elismerésünket kifejezni olyan magyar alternatív tudományos kutatónak, Kocsis G. Istvánnak, aki a nemzetközi mércével mérve is fontos alapkönyvet írt és adott ki 'Nikola Tesla és az Univerzum titkai' címmel!
Mert éppen az ilyen alapos munkát hiányoltuk az alternatív kutatás területén itt Magyarországon folyamatosan immár 22 éve! Azt, hogy minden hátsó szándék nélkül, minden ego-elõretolakodás és belemagyarázás nélkül, kellõ alázattal ugyanakkor világos értelemmel és mély belátással tudjon valaki egy alternatív témakört alaposan feldolgozni!
A fájdalmunk viszont itt is, e nagyon alapos életrajzi mû olvasása közben is az, hogy Kocsis G. István sem igazán spiritualitás oldaláról közelíti meg Nikola Tesla munkásságát, hanem a hivatalos tudomány oldaláról kinõve, de attól soha el nem szakadva - így viszont a Colorado Springs-i korszakától kezdve nem lehet igazán megérteni Tesla eszmei fejlõdésének belsõ inspirációját és az ezen az alapon végzett kísérleteinek valódi szándékait!
Nos, Nikola Tesla egy 1931. november 7-én, a sajtóban megjelent nyilatkozatában ezt mondja ( összefoglalás ) :
Tesla szerint nincs felsõ sebességhatár
Dr. Nikola Tesla egy riportban Hugo Gernsback-nek kijelentette, hogy a fényénél nagyobb sebességeket, amiket egyébként Einstein relativitáselmélete értelmében lehetetlennek tartanak, elõ tudott állítani.
Kijelentve, hogy az einsteini elmélet több szempontból is téves, Dr. Tesla már az 1900-as év elején, a (US)787,412 számú szabadalmában megállapította, hogy a rádió-erõmûve adójának árama a föld felszínén 467.859 kilométer / másodperces sebességgel haladt tovább. Az einsteini elmélet szerint, a legnagyobb lehetséges sebesség 298.080 kilométer / másodperc ( megj.: a fény sebessége akkori adat szerint, vákuumban ).
Teslának tudomása van a fényénél többszörösen nagyobb sebességekrõl, és olyan berendezést tervezett, ami az úgynevezett elektronokat a fényével egyezõ vagy akár kétszeres sebességgel is kilõ.
Tesla nem ért egyet az einsteini elmélet azon részével sem, ami azt állítja, hogy egy tárgy tömege növekszik a sebességével. Egy test tömege megváltoztathatatlan, állította Dr. Tesla. A cikk szerint, "különben energiát lehetne elõállítani a semmibõl, mivel egy test esés közben megszerzett mozgási energiája nagyobb lenne, mint ami szükséges a kis sebességû felemelésekor."
Vagy egy másik, 1933. november 2-án megjelent nyilatkozata :
Tesla hasznosította a kozmikus energiát
A feltaláló bejelentette egy olyan energia felfedezését, ami felváltja a gépeket mûködtetõ üzemanyagot. A Napot nevezte meg fõ forrásként! ( Lásd ehhez kapcsolódóan a honlapunkon Narcisio Genovese történetét. )
Nikola Tesla, a neves fizikus és a tudományos berendezések feltalálója, felfedezett egy olyan elvet, amivel az egész világ gépeit mûködtetõ energiát lehet nyerni az Univerzumot mûködtetõ kozmikus energiából, jelentette be a mai napon.
Elmondása szerint az elv, ami egy olyan energiaforrást csapol meg, amit úgy jellemzett, mint "mindenhol, korlátlan mennyiségben jelenlévõ', és amit vezetékkel vagy vezeték nélkül továbbítani lehet a központi erõmûvekbõl a világ minden részére, meg fogja szüntetni a szén, az olaj, a gáz, a benzin vagy bármilyen hagyományos üzemanyag iránti szükségletet.
Dr. Tesla a szállodájában, a mai napon nyilatkozatban közzétette, hogy nem lehet messze az idõ, amikor az elv készen állhat a gyakorlati, kereskedelmi hasznosításra.
A kérdésre, hogy elgondolásának hirtelen bevezetése nem zavarja-e meg a jelenlegi gazdasági rendszert, Dr. Tesla azt válaszolta, hogy "az már amúgy is súlyosan meg van zavarodva." Még hozzátette, hogy most minden korábbinál jobban elérkezett az ideje az új (energia)források hasznosításának.
Mivel jelenlegi formájába tervezetben az energia kiaknázásához hatalmas gépeket tartalmazó, központi erõmûvek szükségesek, Dr. Tesla elmondta, hogy képes lesz kidolgozni egy tervet az egyéni felhasználásra is.
A kozmikus energia központi forrása a Föld számára a Nap, mondta Dr. Tesla, de "éjjel sem fog szünetelni az új energia áramlása."
Aztán egy rövid részletet idézünk a Time-ban 1931. július 20-án, a 75. születésnapjára megjelent cikkbõl :
"Tesla azt mondta ( új fejlesztéseirõl beszámolva ), hogy " az ( energia ) egy teljesen új és rejtett forrásból származik. És mindenféle gyakorlati célokra éjjel-nappal, valamint az év minden szakában rendelkezésre fog állni.Az energiát befogó és átalakító berendezés kétféle mechanikai és elektromos tulajdonságokkal rendelkezik majd, és eszményien egyszerû lesz."
Tesla ugyancsak kitalált már egy módszert, ami lehetõvé teszi majd, hogy nagy energiát, több ezer kilowattot lehessen egyik bolygóról a másikra továbbítani, a távolságtól függetlenül.
Úgy véli, hogy semmi sem lehet fontosabb a bolygóközi kommunikációnál. Egy nap biztosan valóra válik, és a bizonyosság, hogy más emberi lények is léteznek a Mindenségben, dolgozva, szenvedve, küzdve, úgy, mint mi, varázslatos hatást fog gyakorolni az emberiségre, és egy olyan egyetemes testvéri szövetséget fog megteremteni, ami addig fog létezni, mint az emberiség maga..."
spiritufo.ditro.hu/spiritualitas-es-a-tu...mikus-elmelete-c-mve