- Ilyenre még nem volt példa" - mondta Michelle Sullivan, az amerikai Northwestern Energy áramszolgáltató vállalat szóvivõje.
"Szarvas a villanyvezetéken? Még akkor is, ha csak egy gida volt. A karbantartók fotókat is készítettek, mert nem hittek a szemüknek."
Gida a dróton
Az eset valóban rendhagyó, annál is inkább, mert ezen az Idaho állambeli oldalágon csupán 30 háztartás volt, és náluk is csak fél órára ment el az áram. Eddig tartott, amíg a szakemberek megtalálták a zárlat helyszínét, és eltávolították a gida tetemét. Ekkor még nem tudták, hogy a 8-10 kilós szarvas miként került fel a nyolc méter magas vezetékre.
"Magam is lefotóztam, mert biztos voltam benne, hogy senki sem fogja elhinni" mondta a közeli farmon élõ Lee Bridges, aki azt a hatalmas fehérfejû rétisast is látta, amely a gida tetemével beleakadt a vezetékbe.
"Negyedórán át gubbasztott egy magas fenyõn, röviddel azután, hogy elment az áram." A feltételezés szerint a gida halva született, avagy születése után kimúlt, és a dögevõ ragadozó madár úgy vélte, át tud vele repülni a magasfeszültségen. Látványos tévedés.