HOLTAK TÍZEZREINEK CSONTJAI DÍSZÍTIK A SEDLEC-I TEMPLOMOT. (40.000 ember halt meg a járványban)
A templom ma az egyik leghátborzongatóbb és legnyomasztóbb cseh turista látványosság, amin a felvételek láttán nem is csodálkozunk...
A megmaradt csontokat eleinte külön tárolták, ám újabb száz év telt el, mire a csontokból létrejöttek a templom hátborzongató díszítései. 1870-ben Shwartzenberg hercege bérelte fel azt a helyi faszobrászt, aki hosszú hónapok munkájával fertõtlenítette a csontokat, és a több mint 40 000 (!) emberi csontváz felhasználásával kidíszítette a templom belsejét.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.