Mágneses pólusváltás a földön?----
2010. 05. 04.
A Föld szerkezete egy szilárd belsõ magból, képlékeny magkülsõbõl, földköpenybõl, és egy szilárd kéregbõl áll, illetve a belsõ mag anyagi összetétele (vas, nikkel) létrehoznak egy mágneses mezõt. Ez a mágneses mezõ merõben eltér a gravitációtól, hiszen az többé-kevésbé egyenletes a Föld felszínén, míg a mágneses mezõ kétsarkú, azaz létezik egy északi pólus és egy déli.A mágneses északi sarkot 1831-ben fedezték fel, majd 1903-1905-ben pontosították. A déli mágneses sarkot 1909-ben fedezték fel.A mágneses sarkokban futnak össze a földmágnesességi erõvonalak, amelyeknek az irányában az iránytûk beállnak.A Napból a Földre tartó elektronok útvonalát a mágneses erõvonalak határozzák meg, ahol az elektronok elérik a Földet ott alakul ki a sarki fénynek nevezett jelenség, ez a két pólusnál található. Napkitörések idején különösen jól látható a sarki fény, hiszen ilyenkor lényegesen több a Napból kilõtt elektron.
A földmágnesesség jelentõsége
A Föld mágnesességének legnagyobb jelentõsége az élet szempontjából van, hiszen ez a mágneses pajzs védi meg a bolygó élõlényeit a világûrbõl érkezõ részecskesugárzástól, mint a kozmikus sugárzás, napszél, stb. Ezek a kozmikus sugárzások az élet szempontjából kritikusak, mert részben kiolthatják az élet bizonyos területeit, illetve ami túlél, az mutálódik, új fajok jönnek létre.A föld mágnesességét már i.e. 4-6.000 évvel is ismerték, a sumer leírások részletesen és pontosan taglalják. A sumer társadalom bukásával elfelejtõdött ez a tudás is. Nagy Sándor az utolsó, aki egyesítette Mezopotámia népét, már nem ismerte a jelenséget, pedig tanítója Arisztotelész tudott róla. Az újra felfedés a Krisztus születése körüli idõkre tehetõ, ekkor a Kínaiak kezdték használni, majd tõlük elterjedt az arabok révén.
Mágneses pólusváltás
A mágneses pólusok folyamatosan változtatják a helyüket. Ez egy természetes jelenség. A kõzetminták ezt a folyamatot igazolják. Azonban az utóbbi években lényegesen felgyorsult a pólusvándorlás. Az elmúl 150 év alatt 1.100 km-t haladt Kanadától Szibéria irányába.
A Föld mágneses ereje csökken, az elmúlt 200 évben kb. 10%-al. (ezer évvel ezelõtt 1,5-szöröse volt a mai értéknek) A mágneses tér folyamatosan csökken. Ez azért nagyon fontos, mert például a csontszövet stabilitását nagyban befolyásolja a mágneses tér erõssége. Ha tehát csökken a tér, gyakoribb lesz a csontritkulás. Lassan kezd érthetõvé válni, hogy miért szenved sok kisgyerek csontritkulástól. Késõbb ahogy nõnek a gyerekek és a nem megfelelõ táplálkozás miatt elsavasodnak (üdítõk, édességek, fehér cukor, fehér liszt, elektroszmog, stb.) tovább fokozódik a csontritkulás, hiszen ahhoz, hogy a szervezet életben maradjon, kalciumot kell kioldjon a csontokból. De ez már egy másik történet.
A mágneses pólusváltás mindig összefügg a dimenzióváltással.
A dimenzióváltás fogalma
Elsõ lépésként mindig meggyengül a mágneses mezõ, vándorolnak a pólusok. Elõfordul, hogy a mágneses mezõk összezavarodnak. A repülõtereken nemrég világszerte át kellett állítani a mágneses mûszereket a térképek használhatósága miatt. Az állatvilág, mely a mágneses vonalakat követi, gyakran eltéved, így nem találnak haza a madarak, a tengeri állatok pedig kiúsznak a partra a mélytenger helyett. Változhat a Föld alap rezonancia frekvenciája, a Schumann hullámok frekvenciája, és egyéb energia átalakulások is zajlanak.
Sok német és orosz tanulmány foglalkozik a témával, és kiemelten Gregg Barden.
A legfontosabb azonban, az a hatás, amit a geomágneses mezõk gyakorolnak az emberi tudatra. Az elsõ orosz asztronauták, akik két hétnél több ideig tartózkodtak az ûrben, azaz a földi rezgéseket nem érezték, egyszerûen megõrültek. Azóta mind az orosz, mind az amerikai ûrhajósok mesterségesen gerjesztett Schumann hullámok hatókörében élnek az ûrben. Amikor a geomágneses mezõk értéke nulla, akkor az emberi agyban tárolt információ megszûnik létezni. Ez teljesen hasonló azzal, mint amikor a számítógép memóriája csak akkor tárol információt és dolgozik vele, ha áramot kap. Ha lekapcsoljuk az áramot, minden törlõdik a mûveleti memóriából. Ez az agy információtároló képessége miatt van, azaz felépítése igényli a külsõ, földi teret.A dimenzióváltás és a hozzá kapcsolódó pólusváltás elõtt a bolygó civilizációja hanyatlásnak indul, sokszor megmagyarázhatatlan okok miatt. Ez a hanyatlás nagyon mély. Idõtartama néhány hónaptól, két évig szokott tartani. A dimenzióváltásról részletes leírásokkal szolgál Thoth, illetve több indián törzs (pl. pueblo indián), illetve a sámán világ.
Közvetlenül a dimenzióváltás elõtt néhány órával, a két dimenzió egymásba csúszik. Ilyenkor megjelenik valami szokatlan forma, szín, amit nem tudunk értelmezni. Nem õrültünk meg, hanem egy másik dimenziót látunk a miénkben.
Fontos megjegyezni, hogy ilyenkor minden szintetikus anyag szétesik atomjaira. Csak a természetes anyagok maradnak meg. Érdemes emiatt kimenni a szabadba, hiszen minden ami mû, az eltûnik. Most már érthetõ, hogy a több százezer vagy millió éves Gízai piramisok, a Titicaca tó dokkolói 4.000 méter magasan miért kõbõl készültek. Azok a civilizációk nem olyan primitívek, hogy "csak" kõbõl tudnak építkezni, hanem olyan okosak, hogy tudják, a dimenzióváltást a természetes kõ biztosan túléli.
Edgar Cayce a téma egyik szakértõje, illetve Thoth smaragdtáblái több nagy civilizáció, hasonló módon történõ "eltûnésérõl" beszélnek. Ehhez hasonlóak a Titicaca tavon található sziget indián törzseinek rituáléi. Ide járnak a nagy feltalálók, hogy kozmikusan feltöltõdjenek, mielõtt nagy dolgokat "feltalálnak". Most már az is érthetõ, hogy a nagyon régi civilizációk modern nyomai miért nem léteznek. Az Föld olyan mint egy nagy homokozó. Egy adott pillanatban elsimítják a homokot, ilyenkor eltûnnek a nyomok. Egy, két komolyabb kõalkotás marad meg mint örök mementó.
Dimenzióváltás idején hatalmas üresség lesz úrrá a Földön. Sötét üresség. Ez azonban egyáltalán nem félelmetes. Inkább érdekes. Vannak olyan meditációs technikák, melyekkel át lehet ezt élni. Egyáltalán nem rossz. Fontos, hogy tudatosak legyünk. Ez az üresség 1-2-3 napig tarthat. Az egyik indián törzs két és fél napról számol be az utolsó ilyen váltás elõtt. Naptárjukban kettõ és fél fekete kõ szerepel az egyébként csupa fehér kõbõl álló idõsorban.
A dimenzióváltás után egy új világban találjuk magunkat. Fontos, hogy tudjuk itt a gondolatunk teremt. Érdemes vele szórakozni. Úgy igazítjuk testünket, ahogy akarjuk. Ha valamire gondolunk, az megvalósul, megteremtõdik. Ekkor megértjük, hogy a TUDAT TEREMET. Ez így van a harmadik dimenzióban is, de nem akarjuk elhinni, mert elhitetik velünk, hogy ez baromság. Mi pedig mint jó birkák, elhisszük.
Ennek az új dimenziónak van egy komoly hátránya is. Mivel jelenlegi tudatunkat magunkkal visszük, félelmeink életre kelnek. Lásd Gömb c. film.
Ha el kezdünk félni, hogy valaki meg fog támadni minket, akkor meg is fog. Gondolunk egy fegyverre és ott lesz a kezünkben. Azonban szokásos földi félelmeink alapján tudjuk, hogy az ellenfél ügyesebb, erõsebb, stb. Elõbb vagy utóbb összehozzuk, hogy megöletjük magunkat.
Az új dimenzióban való túléléshez tudni kell, hogy a világegyetemben minden ember alkotta scifi filmtõl eltérõen nem a harc és a halál a domináns, hanem a szeretet.
Ha mégis másképp lesz?
A régi írások 1998, illetve 1999 évekre jósolták az eseményt. Szerencsénkre, az említett módon mindez nem történt meg. De lehet, hogy mégis zajlik másképpen?
Rengeteg tudatos gyerek születik napjainkban, õket kristály, vagy egyéb jelzõkkel illetik. Az emberek tudata folyamatosan nyílik. Kezdjük megérteni a régi kultúrák ránk maradt dokumentumait. A materializmust ma már az emberek többsége megmosolyogja. Amikor Hawking gondolataival irányítja tolószékét, számítógépét, beszéd szintetizátorát, akkor tényleg nem értjük, hogy mi történik velünk?
Tanulság
A fenti nagyon rövid összefoglaló nem azért született, hogy féljünk, hiszen nem az az élet célja. Inkább azért, hogy errõl is tudjunk. A kozmoszban tíz év annyi, mint ezer, de nekünk nem. Nem tudni, hogy mit élünk még meg és mit nem. Egy biztos, jelenlegi fogyasztói rendszerünk, ebben a formában életképtelen. Váltás lesz. Hogy ez milyen mélyen történik, azt nincs ember, aki megmondhatná. Kívánom, hogy a fentieket mindenki raktározza el mélyen az agyában, ne ítéljen, ne építsen korlátokat, hanem csak tárolja el, és ha szükség lesz rá, vegye elõ a tudást, és csak annyit mondjon, hogy tudom mi ez, tudom, mit kell tenni.
Forrás:
integrativmedicina.hu/scifi/erd_3_11.html