Hatalmas vihar pusztított az Egyesült Államokban pár héttel ezelõtt: közel 20 cm-es jégdarabok potyogtak.
Az Egyesült Államokban néhány héttel ezelõtt, még szeptember közepén rettenetes vihar pusztított, a Texas déli felén élõ lakosok valószínûleg soha nem fogják elfelejteni az emlékezetes napot: összesen 6 tornádó csapott le a térségbe.
A tomboló szélvihar mellett a gigantikus méretû jégdarabok is hullottak a szupercellákból: a képek mintegy 15-20 cm-es jégtömböket igazolnak.
A bejelentések alapján a legnagyobb jégtömb közel fél kg-os és 19 cm-es volt - ezt az eddigi legnagyobb jégdarabnak titulálták a helyi szervezetek.
A vihar rengeteg ingatlant, autót, lakást, kertet tett tönkre, lyukakat hagyva maga után a háztetõn, krátereket létrehozva a földeken.
Forrás: NOAA
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 8 hónapja Margit által.