header ok

Fél kg-os jég hullott Texasban

Több
15 éve 8 hónapja - 15 éve 8 hónapja #2874 Írta: Margit
Fél kg-os jég hullott Texasban téma létrehozva Margit által
.

Hatalmas vihar pusztított az Egyesült Államokban pár héttel ezelõtt: közel 20 cm-es jégdarabok potyogtak.

Az Egyesült Államokban néhány héttel ezelõtt, még szeptember közepén rettenetes vihar pusztított, a Texas déli felén élõ lakosok valószínûleg soha nem fogják elfelejteni az emlékezetes napot: összesen 6 tornádó csapott le a térségbe.

A tomboló szélvihar mellett a gigantikus méretû jégdarabok is hullottak a szupercellákból: a képek mintegy 15-20 cm-es jégtömböket igazolnak.

A bejelentések alapján a legnagyobb jégtömb közel fél kg-os és 19 cm-es volt - ezt az eddigi legnagyobb jégdarabnak titulálták a helyi szervezetek.

A vihar rengeteg ingatlant, autót, lakást, kertet tett tönkre, lyukakat hagyva maga után a háztetõn, krátereket létrehozva a földeken.

Forrás: NOAA



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24