Közel 40 centiméter vastagon állt a jég Új-Mexikó egyik városában egy vihart követõen.
Egy jégesõvel kísért zivatar közel 40 centiméter vastagon borította be jéggel az új-mexikói Santa Rosa városát szerda este, miközben a másnapi, július 4-ei ünnepségre készült a település. Az Albuquergue-i Nemzeti Idõjárási Szolgálat szerint golflabda nagyságú jegek is hullottak. A 2800 fõt számláló városkában jelentõs károkat okozott a szilárd csapadék.
Valójában errefelé ez nem szokatlan jelenség, ugyanis Új-Mexikó ezen részét "Jégesõ völgynek" is szokták nevezni a meteorológusok. Ez a terület délkelet-Wyomingtól és északkelet-Coloradotól egészen Új-Mexikó északkeleti részéig terül el. Itt egy évben átlagosan legalább három nap kell számítani nagy méretû jegekbõl álló jégesõre.
forrás_idõkép.
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Margit által.