header ok

40 cm jég hullott Uj-Mexikóban

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #3743 Írta: Margit
40 cm jég hullott Uj-Mexikóban téma létrehozva Margit által



2013.07.05.


Közel 40 centiméter vastagon állt a jég Új-Mexikó egyik városában egy vihart követõen.

Egy jégesõvel kísért zivatar közel 40 centiméter vastagon borította be jéggel az új-mexikói Santa Rosa városát szerda este, miközben a másnapi, július 4-ei ünnepségre készült a település. Az Albuquergue-i Nemzeti Idõjárási Szolgálat szerint golflabda nagyságú jegek is hullottak. A 2800 fõt számláló városkában jelentõs károkat okozott a szilárd csapadék.
Valójában errefelé ez nem szokatlan jelenség, ugyanis Új-Mexikó ezen részét "Jégesõ völgynek" is szokták nevezni a meteorológusok. Ez a terület délkelet-Wyomingtól és északkelet-Coloradotól egészen Új-Mexikó északkeleti részéig terül el. Itt egy évben átlagosan legalább három nap kell számítani nagy méretû jegekbõl álló jégesõre.
forrás_idõkép.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 12 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.734 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24