.
Várva vártam az URAT, és õ lehajolt hozzám, meghallotta kiáltásomat. Kiemelt a pusztulás vermébõl, a sárból és iszapból. Sziklára állította lábamat, biztossá tette lépteimet. Új éneket adott a számba, Istenünknek dicséretét. Sokan látják ezt, félik az URAT, és bíznak benne. (Zsolt. 40)
Szabadulást! A pusztulásból, a nyomorból hoz ki Isten minket, ha várakozunk elõtte!
Várom a Te szabadításodat, Oh Uram! (Zsolt. 119)
Mikor várakozunk elõtte buzgón, Õ megerõsít minket, sziklára kerülünk. Várom az URAT, várja a lelkem, és bízom ígéretében. Lelkem várja az Urat, jobban, mint az õrök a reggelt, mint az õrök a reggelt. Bízzál, Izráel, az ÚRBAN, mert az ÚRNÁL van a kegyelem, és gazdag õ, meg tud váltani. (Zsolt.)
A lelkünk várakozik Istenre. Milyen állapotban van a lelkünk? Mivel van tele? A legfantasztikusabb állapot az, amikor a lelkünk is tudja várni az Urat, és vágyódik Isten után, és az Õ ígéretei után. Dávid mindig szólt a saját lelkéhez is.
Jézus azt tanítja, hogy a szellem kész, de a hústest erõtlen. Eredetiben a jelentései: készséges, vágyakozó, kívánkozó, kedve van, vágyódik megtenni valamit, buzgó, lelkes, bátor, harcra kész. Erre az igére mindjárt vissza fogok térni.
Azt kell megértenünk, hogy ha Isten azt mondja, hogy várakozzunk valamire, akkor az nála soha nem passzív várakozást jelent. Ez egy titok.
Az Úrra való várásban bizalom, kitartás, állhatatosság van.
Csendes várakozás, erõs nyugodt bizalommal, vágyódás Isten jelenlétére és erõsen várakozni rá, készülni, a szíveink összefonódásából fakadó egyesülésre. És ez az, ami képessé tesz minket, hogy örököljük az ígéreteket. Akik az Úrra várnak, azok örökölnek. Tehát nemcsak örökölünk, hanem birtokolunk!
Vissza kell emlékeznünk Isten ígéreteire, és buzgón várni ezeket! Õ nem ember hogy hazudjon, ha ígért valamit, azt beteljesíti! A hit hõsei vártak.
Ami miatt nem tudunk várakozni az Úr elõtt, az legfõképpen az ó természetünk bûne&. Akik nem tudnak leszámolni a testükkel, kívánságokkal, azok nem tudnak várakozni Istenre. De még emberekre sem tudnak várni. Mindent azonnal akarnak. A jellemükben nem tudott kiformálódni a Szellem gyümölcse. Aki várakozni tud, az békességben is van. Szelíd is egyben.
Az igazi várakozó szívet a Szent Szellem tudja kimunkálni bennünk. Õ a kulcs a szellemben való járáshoz. Ha valaki jó kapcsolatban van a Szent Szellemmel, akkor Õ úgyis el fogja vinni erre az igazságra, és várakozni tanít. Hogy kell várnotok, sõt siettetnetek az Isten napjának megjelenését, mely miatt az egek égve feloldódnak majd s az elemek égve megolvadnak. Új egeket és új földet várunk az õ ígérete szerint, melyekben igazságosság lakik. (2,Péter 3,12-13)
S a mennyekbõl a Fiát várjátok, kit õ a halottak közül feltámasztott, tudniillik Jézust, ki minket az eljövõ haragból kiragad. (1.Thess. 1,10)
Forrás: Tóthné Kállai K
részlet