Kedves Kassai Gábor!
Elnézést, hogy beleszólok ebbe a beszélgetésbe. Pár gondolatot megosztanák Önnel, amik eszembe jutottak az olvasottakkal kapcsolatban.
Tetszik az ima, amit leírt.
Én úgy gondolom, hogy az ima, a szabad akarat, nem mond ellent az Isten mindentudásával. Csak a mi tudatunkba nehezen lehet ezt beilleszteni, megérteni. Hisz Isten világában nincs idõ, és tér. Isten mindentudásán kívül még nagyon fontos, a határtalan szeretete,türelme a teremtményeivel szemben.
Isten teremtésétõl kezdõdött el minden, elõtte semmi nem létezett. Ezek szerint az Istentagadó lelkeket is Õ teremtette. Vagy nem? A határtalan szeretete, jósága, mindentudása teszi lehetõvé, hogy mindenkinek megadja a szabad akaratot. A lelkek megtapasztalások útján: szenvedések, örömök, betegségek által fognak visszavágyódni Istenhez. A bukott lelkek, /mi itt a Földön élõk/ az istentagadók: ki elõbb, ki utóbb, visszatérnek a Teremtõhöz. Isten tisztába van vele, hogy Õ nélküle nem létezik semmi, nekünk megadja a lehetõséget hogy ezt Mi is megtapasztaljuk.
Az Istentagadók próbálnak maguknak alkotni, "teremteni" világokat, úgy gondolva, hogy Teremtõjük nélkül tudnak létezni, boldogulni.
Késõbb, a sok-sok megtapasztalásokból tanulva rájönnek, hogy értelmetlen ez az ellentéti viszony.
A hiányérzetüket nem tudják semmivel sem pótolni, bármivel is próbálkoznak. Ezt a hiányt, csak Isten szeretetének befogadásával lehet csillapítani, elmulasztani. Ezt Isten tudja, tudja, hogy minden teremtménye visszatér hozzá, hisz Õ a létben tartó,
s boldogító.
Az imákra elsõsorban nekünk van szükségünk. Egyre elmélyültebb, élõbb kapcsolatot tudunk így Istennel fenntartani. Az ima, meditáció, gyakorlásával lelkünket egyre magasabb szintre felemelve, élõ kapcsolatot tudunk megélni, fenntartani.
Imával kapcsolatos megtapasztalásom:
Súlyos, életveszélyes sérülésekkel járó autóbalesetet szenvedtünk el a családommal. Számtalan törés, zúzódás és sérülésbõl szerencsésen, és nagyon gyorsan felépültünk. Mûtétek, kórházi kezelések, alkalmával történt meg velünk, hogy nagyon sokan imát mondtak értünk,: rokonak, közösségi tagok, ismerõsök.
Volt "látó" aki elmesélte, hogy a kórházi szoba körül, ahol tartózkodtunk, ott nagy fényesség volt, és angyalok sokaságát lehetett érzékelni.
Amikor hazavittek bennünket, nem gyõztünk csodálkozni, és hálát adni Istennek, hogy semmiféle fájdalmat nem éreztünk. Én semmi szenvedésre, fájdalomra nem emlékezek, még a balesetre, a kórházi napokra sem, mintha nem is velem történt volna az egész.
Jézus is elvonult imádkozni, tanítványait is kérte, hogy imádkozzanak.Valamint a hallgatóinak is elmondta, hogyan imádkozzanak.
Szeretettel:A M Tímea