header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Mennyország és pokol...

Több
17 éve 2 hónapja - 17 éve 1 hónapja #1265 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
Zimányi József : Ahogy akarod
részlet

Az erõs fegyveres nagyon erõs, de Jézus még erõsebb! Két roppant hatalom verseng az emberért.
Az ember dönti el, melyik akarata alá adja magát. Nem igaz, hogy Isten mindent elintéz. Õ valóban mindent megtett értünk. A Golgotát csak Õ állíthatta fel, Isten Bárányát csak Õ küldhette el, a feloldozást csak Õ adhatja a drága Fiában! De eldönteni, hogy kell nekem, vagy nem, ezt nekem kell tenni.

Két roppant hatalom küzd értünk, és mind a kettõ erõsebb az embernél. De csak az ember döntheti el, hogy melyiket szolgálja. Az egyiket ha szeretem, a másikat gyûlölni kell! Ha az egyikhez ragaszkodom, a másikat meg kell vetnem! A Gonosz bukásra van ítélve! Véget nem érõ bûnhõdés a harag alatt ; ez a Sátán jövõje. Tudja: ki nem kerülheti.
A másik hatalom: tökéletes Szeretet,kifejezhetetlen Irgalom, gyönyörködik a megbocsátásban.
Az egyik hatalom e világ fejedelme egy kis idõre. A hazugság atyja emberölõ volt kezdettõl fogva. Azért jött, hogy öljön, pusztítson és raboljon!
A másik hatalom fejedelme maga az Élet, a jó Pásztor. Azért jött, hogy övéi éljenek és bõvölködjenek! (Jn.10:10)
Az egyik hatalom, mint villámlás hullott le az égbõl és azóta le van taszítva. A másik hatalom felruházta az övéit, hogy kígyókon és skorpiókon tapodjanak és az ellenségnek minden erején, és semmi nem árt nekik! Lehullott az égbõl a bukott angyal, mert fellázadt Isten ellen.

Válasszátok az életet, válaszátok a világosságot! Válasszátok Krisztust! Ezt senki nem teheti meg helyettetek! A legmelegebb szívû anya sem tud dönteni a fia helyett! A legszerelmesebb férj a felesége helyett! Nem lehet! Mindenki maga dönt. Ha kell nektek az Isten felkínált ajándéka, most ragadjátok meg! Ez a szó, hogy: majd ; ez már sértés! Azt jelenti, hogy most nem éri meg, most van fontosabb. Van-e most fontosabb valami vagy valaki, mint hogy Jézust befogadd a szívedbe?
Válasszátok az Úr Jézus Krisztust! Legyen ez a mai nap a döntés napja, amire mindig örömmel gondoltok vissza!


MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 órája - 16 éve 7 hónapja #1549 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
Az ellentétek harmóniája
Forrás: thesecret.hu

Ellentétek harmóniája Férfi vagy Nõ?
Fény vagy Árnyék? Fekete vagy Fehér?
Jó vagy Rossz? Jin vagy Jang?
Pozitív vagy Negatív?
Hiány vagy Többlet?

Csupa-csupa ellentét! Csupa-csupa dualitást kifejezõ szópár. És mind arra utal, hogy a Világ és az Élet ellentétek összessége, és hogy bárki, vagy bármi, vagy az egyik, vagy a másik végpont szerint jellemezhetõ, csak az egyik, vagy csak a másik végponthoz tartozik.
Ez a fajta világnézet azonban, véleményem szerint meglehetõsen korlátolt nézõpont, és alapvetõen semmi másra nem jó, mint hogy termékeny táptalaja legyen ítélkezésnek, ellenségeskedésnek és háborúskodásnak.A Világ összes létezõ bajának egyik alapvetõ gyökere ez a fajta nézõpont és beállítódás! Kiinduló pontja csaknem minden rögzült és kártékony beidegzõdésnek, meggyõzõdésnek, hiedelemnek és szokásnak. Csakhogy az Élet nem rögzített állapotok összessége! Az Élet állandó átmenetek összessége! Az Élet soha nem áll meg egyetlen pontban, egyetlen állapotban! Az Élet folyamatos hullámzásban van különbözõ állapotok között!Az Életben nem léteznek rögzített állapotok, ezért nem létezhetnek rögzített végpontok sem.Az Élet soha nem áll meg egyik vagy másik végponton, hanem folyamatos ingadozásban van a végpontok között. Nem igyekszik egyik vagy másik végpont felé. Nem akarja elérni egyiket, vagy másikat, és egyensúlyba sem akar kerülni a kettõ között, mert mindkettõ hozzá tartozik! Mindkettõ a része!
Ez alapján értelmét veszti minden ellentét, minden szembeállítás, minden abszolutizmusra utaló kijelentés vagy következtetés. Értelmét veszti még az is, hogy bármit bármivel, egyszer és mindenkorra, végérvényesen és visszavonhatatlanul egyenlõvé, azonossá, egymásnak megfelelõvé bélyegezzünk.

Lehet, hogy most, ebben a pillanatban a benned lévõ remény, vagy akár düh érzése azt jelzi, hogy úton vagy vágyad tárgyának megvalósulása felé, de lehet, hogy éppen azt, hogy távolodsz attól. Minden csak attól függ, hogy milyen állapotban voltál, hogyan érezted magad az elõzõ pillanatban. Csakis az elõzõ pillanathoz viszonyítva tudod egyértelmûen eldönteni azt, hogy a reményed kellemesebb érzés-e vagy sem, mint az, amit az elõzõ pillanatban éreztél. Ugyanígy csakis az elõzõ pillanathoz viszonyítva tudod egyértelmûen eldönteni azt, hogy a dühöd vagy a haragod még kellemetlenebb érzések felé taszít, vagy inkább felszabadít a nyomás alól és tovább lendít a kellemesebb érzelmek és ezzel vágyad megvalósulása felé.Nem jelenthetõ ki egyértelmûen, hogy a remény vagy a hit jobb érzés, mint a harag vagy a düh. Természetes, hogy önmagukban, csakis egymáshoz viszonyítva a remény és a hit jobb, kellemesebb érzés és állapot, mint a düh, vagy a harag. Ugyanakkor mindegyik jelezhet rezgés-szint ;emelkedést; és ;csökkenést; egyaránt. Nem egymáshoz kell mérnünk ezeket az érzelmi állapotokat, hanem ahhoz, hogy mit éreztünk az elõzõ pillanatban.Ebben is segít az Éber Figyelem, az Éber Jelenlét! Hiszen ha figyelsz, éber vagy és jelen vagy, akkor pontosan tisztában vagy azzal, hogy mit érzel az adott pillanatban, a következõ pillanatban pedig emlékezni is fogsz erre a tapasztalatra, így abban a pillanatban fennálló érzelmi állapotodat képes leszel összevetni ezzel az elõzõ érzelmi állapotoddal. Ily módon pedig minden pillanatban tökéletesen tudatában vagy annak, hogy éppen merre is tartasz: közeledsz-e álmod megvalósulása felé, vagy éppen távolodsz tõle.Értelmetlen a dolgok abszolút szembeállítása! Értelmetlen és nem vezet sehova, ami építõ, ami élõ, ami kreatív, ami teremtõ, ami igaz! Csakis ellenségeskedéshez, háborúskodáshoz, romboláshoz, pusztításhoz és hazugsághoz.
Az Életnek, a Mindenségnek éppúgy része a harag, mint a remény. Éppúgy része a düh, mint a hit. Nincs közöttük középpont sem!Együtt alkotnak harmóniát, együtt alkotnak teljességet, együtt fejezik ki mindazt, amit úgy hívunk: Élet! Remény és Harag!
Düh és Hit! Férfi és Nõ!
Fény és Árnyék! Fekete és Fehér!
Jó és Rossz! Jing és Jang!
Pozitív és Negatív!
Hiány és Többlet!

Nem egymás ellentéteként léteznek! Még csak nem is kiegészítõi egymásnak! Hiszen, ha kiegészítõi lennének egymásnak, azzal is azt feltételeznénk, hogy egymástól különválaszthatók és egymással szembeállíthatók.Együtt, egymásrautaltságban képeznek teljes egészet! Ez az Ellentétek Harmóniája!
Ez Boldogságod egyik Titka!

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 7 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #2010 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
Az ember helyes viszonya a teremtõ Istenhez


"Nem lehet annál nagyobb rabszolgaság, minthogy az ember Istennel nem törõdve nyomorult módon más egyebektõl engedi magát leigázni, azaz behódol olyan teremtett dolgoknak, amelyeken uralkodnia kellene, s dacol Istennel, akinek engedelmességgel tartozik.
Ó, halandók, értsük meg, hogy csak egy, egyetlen lény van felettünk, a mi teremtõ Urunk és majdan bíránk: egyedül neki van hatalma nekünk parancsolni, de nem úgy parancsol, mint rabszolgáknak, hanem gyermekeiként szólít engedelmességre, azt akarván, hogy engedelmeskedve is szabadok és kötetlenek legyünk." (Johannes Amos Comenius)

"Emeljétek föl a magasba szemeiteket és lássátok meg, ki teremtette azokat... Miért mondod: ...Elrejtetett az én utam az Úrtól és ügyemmel nem gondol Istenem?! Hát nem tudod-e és nem hallottad-e, hogy örökkévaló Isten az Úr, aki teremtette a föld határait? Nem fárad és nem lankad el, végére mehetetlen a bölcsessége! Erõt ad a megfáradottnak és az erõtlen erejét megsokasítja. Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is. De akik az Úrban bíznak, erejük megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyûk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!" (Ésaiás )

"Nincs egyetlen érzõ ember sem, aki ha a felhõtlen éjszakai égboltra tekint, meg ne kérdezné önmagától, mi a rendeltetése a csillogó égitesteknek, és mi az, ami a világmindenség rendjét megszabja. Ugyanez a kérdés támad bennünk, ha az emberi testbe helyezett liliputi világmindenséget kémleljük, vagy akár csak azt a titkokat firtató emberi szempárt, mely minduntalan összefüggéseket keres e két világ között. Ha a megértés bármely fokáról szemléljük is a Természet megnyilvánulásainak harmonikus nagyvonalúságát, az emberi érzékelés legnagyszerûbb élményében részesülünk. Aki e nagyság egyetlen parányát is megragadja, máris... célt ért el. És észreveszi, hogy segítséget kapott, amit az élet mindennapjain kamatoztathat... Ha tekintetünket a végtelen nagyra szegezzük, hétköznapi gondjaink semmiséggé törpülnek. Van egyfajta nyugalom és lelki béke, amit csak a felsõbbrendûhöz való kapcsolódás nyújthat." (Selye János: )

"Mily számtalanok a te mûveid, Uram! Mindazokat bölcsen alkottad meg, és betelt a föld a te gazdagságoddal. Ez a nagy és széles tenger! Itt vannak benne a megszámlálhatatlan apró állatok nagyokkal együtt... Mindazok tereád néznek, hogy megadjad eledelüket alkalmas idõben" (Zsoltár )."A bölcsesség hol található, az értelemnek hol van a helye? Halandó a hozzá vivõ utat nem ismeri, az élõk földjén nem található... Isten tudja annak útját, õ ismeri annak helyét. Mert õ ellát a föld határaira, õ lát mindent az ég alatt" (Jób ).

Forrás: Keresztény Adv...


MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 7 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hete - 16 éve 3 hete #2607 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
Pokol és Paradicsom

"A szent ember azt kéri:
Uram, szeretném megtudni, hogy milyen a Paradicsom és milyen a Pokol.
Isten odavezeti két ajtóhoz. Kinyitja az egyiket és megengedi az embernek, hogy betekintsen.
A szoba közepén egy hatalmas kerek asztal volt és az asztal közepén egy nagy fazék, benne ízletes raguval.

Az embernek elkezdett csorogni a nyála.
Az emberek, akik az asztal körül ültek csont soványak és halálsápadtak voltak. Az összes éhezett. Mindegyiknek egy hosszú nyelû kanál volt a kezében, odakötözve a kezéhez. Mindegyikük elérte a ragus tálat és vett egy kanállal.
Mivel a kanál nyele hosszabb volt, mint a karjuk, nem tudták akanalat a szájukhoz emelni.
A szent ember megborzongott nyomorúságukat, szenvedésüket látva.
Isten ekkor azt mondta: Amit most láttál az a Pokol volt.
Majd mindketten a második ajtóhoz léptek.
Isten kitárta azt és a látvány, ami a szent elé tárult, ugyanaz volt, mint az elõzõ szobában.Ott volt egy nagy kerek asztal, egy fazék finom raguval, amitõl ismét elkezdett folyni a szent ember nyála.
Az emberek az asztal körül ugyanúgy hosszú nyelû kanalat tartottak a kezükben, de ez alkalommal az emberek jól tápláltak, mosolygósak voltak és nevetve beszélgettek egymással.
A szent ember ekkor azt mondja Istennek: Én ezt nem értem!
Ó, pedig ez egyszerû - válaszolja Isten - ez igazából csak 'képesség' kérdése.
Õk megtanulták egymást etetni, míg a falánk és önzõ emberek csak magukra gondolnak.
Amikor csak magunkra gondolunk... a Pokol van itt a Földön.
(ismeretlen szerzõ)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 7 hónapja #4360 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
.



"Élt egyszer egy szerzetes, aki állandóan prédikált a menny és a pokolról. Az egyik bhakta fáradt volt és megunta az állandó ismételt történetet...

Egyik nap felállt és oda ment a mester elé.

Akkor mondd, hol van a menny és a pokol?......ha nem tudsz válaszolni akkor a mai naptól én bizony hazugnak foglak hívni! A Mester csendben maradt ,

a férfi egyre dühösebben kiabálta mond mond, akkor hol van a menny és a pokol.....mert most már meg is ütlek ha nem beszélsz....

A szerzetes mosolyogva ezt válaszolta:

A pokol most van hogy elöntötte szívedet a harag,.......

a tanítvány elkezdte felismerni a kevéske szavak mögötti mély és nagy igazságot,...

Megnyugodott és õ is nevetni kezdett:))).......

de lendületbe jött és igaz már nevetve de elkezdte nyúzni a mestert, hogy jó jó, de akkor hol van a menny..........?

A mester nagyon boldog volt és szélesre tárt karral ezt mondta: fiam a menny most leng körül téged amikor ilyen kedvesen nevetsz és mosolyogsz:)))"


www.amegoldas.eoldal.hu/cikkek/uj-jo-web...-erdekessegek-3.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 4 hónapja #4464 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mennyország és pokol...
.



A temetõben sétálva bukkant erre a feliratra. Mi mondjak, könnyekig hatott!


Attól a perctõl másképp gondoltam arra, mi a fontos!

A temetõben egy sírfeliratra lettem figyelmes, közelebb lépve el akartam olvasni, hogy mi is áll rajta.

A könnyeimtõl nehezen tudtam a végére jutni, de sikerült.. Nagyon nagy igazság!


"Vándor!
Ha e kertben jársz tekints e sírkõre
Amit olvasol tartsd meg emlékedben.
"Ami te vagy most, az voltam egykor én is.
S ami én vagyok most,az leszel Te is"

Ezen a világon minden mulandó
dúsgazdag s koldus egyaránt halandó.
Bármivel bírjál, mind e földön marad,
Tégy hát sok-sok jót éltedben
mert csak tetteid kísérnek a mennybe."


Forrás: egyazegyben.com/a-temetoben-setalva-bukk...re-a-feliratra-43231


tudnodkell.info/ajanlott/v/a-temetoben-s...nt-erre-a-feliratra/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.560 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24