Földangyalok
Az út, amely visszavezet Önmagunkhoz
2010. június 13.
Az EREDENDÕ REND visszatérésével az eredendõ minõségünket is kiteljesítjük magunkban.
Én most a Földangyalokról írok, mivel magam is képviselem ezt a minõséget, a MAG minõséggel együtt.
A Földangyalok évezredek során újra és újra benépesítették a Földet.
Õk azok a minõségek akik a legközelebb állnak a természethez, és a Természet Rendje szerint mûködnek. Mindez Eredendõ Lényükbõl fakad.
Olyan minõséggel rendelkeznek, amely elõtérbe helyezi a természet megnyilvánulásait és az abból fakadó életformákat.
A Természet Rendje szerint próbálják élni hétköznapjaikat, és ennek megfelelõen próbálnak beilleszkedni a világba.
Az urbanizáció beköszöntével viszont ezek a minták javarészt megsérültek.
A sérülések oka pedig az, hogy nem tudták kellõképpen megélni eredendõ minõségüket, és azt behelyezni, összhangba hozni a világgal.
Az élethelyzetükbõl, a megélhetésükbõl fakadóan egyre távolabbra kerültek az Eredendõ Rendjüktõl, és kénytelenek voltak egy olyan mintát felvenni, ami nem az Õ sajátosságuk. Mindezt túlélésként fejlesztették ki magukban.
Ebbõl adódóan számos probléma lépett fel életükben, mivel nem tudták teljességgel megélni saját minõségüket.
Az õket tápláló rendszerükbõl egy elzárt környezetbe kerültek, ami életterük beszûkülését jelentette.
A sérült minta helyreállításaként különbözõ módszerekhez folyamodtak, amelyet általában soha nem sikerült a teljességig kifejleszteniük.
Egy bizonyos hiány keletkezett életükben, amelyet valójában többnyire ÕK sem tudtak megfogalmazni.
A Földangyalok többnyire szívükön viselik, (természet szeretetükbõl adódóan) az „Épséget”, az Egészséget, a Teljességet,- ezért van az, hogy nagyon sok Földangyal, gyógyító, orvos, terapeuta, lelkisegély, gondozó, kisegítõ tevékenységet folytat.
Sok Földangyal felismerte magában ezt a minõséget és próbálta kiegyensúlyozni, megfelelõen kamatoztatni a teljesség megélése érdekében.
Sajnos viszont vannak olyan Földangyal minõségek, akik nem találták meg magukban azt a tápláló erõt, amivel ki tudták egyensúlyozni magukat.
Õk egyéb módszerekhez folyamodtak.
Többnyire beszûkült hatókörük, és ebbõl kifolyólag látókörük beszûkülése következtében, hibás döntéseket hoztak életükben. És így egyre kevésbé tudták megnyilvánítani Eredendõ Rendjüknek megfelelõ minõségüket.
Közülük sokan olyan minõségi változáson mentek keresztül, amelyben még távolabb kerültek eredendõ minõségüktõl.
Ebbõl kifolyólag egy torzult mintát vettek fel, melynek hatásaként, olyan fokú függõséget alakítottak ki életükben, amelybõl tápláló energiát nyertek.
Ez mindenkinél másképpen nyilvánul meg.
Többen ezt az eltorzult mintát függõségekhez társították.
Gondolok itt olyan függõségi tényezõkre, mint például:- az ételek által próbálja egyensúlyba hozni magát,- különbözõ élvezeti, számára viszonylagosan kielégítõ módszerekhez nyúl.
A felsorolásnak igen széles skálája van, ezért inkább nem mennék bele a részletekbe.
Egy biztos,- az EREDENDÕ REND visszaállításával, ÕK is kénytelenek lesznek megtalálni számukra azt a minõségi élethelyzetet, ami segítséget nyújt Önmaguk kiegyensúlyozásában, és a bennük lévõ, Eredendõ Rend visszaállításában.
A Földangyalok többnyire alacsonyak, mosolygósak, kissé pufókak,- ami már nem a megfelelõ minta felvétele következtében jön létre, hiszen táplálásukat nem a teljes összhangjukból, hanem pótcselekvésképpen az ételbõl nyerik.
Sokszor és sokan szenvednek, valósággal sínylõdnek torz párkapcsolati mintában, mivel a CSALÁD egységét nem tudják megfelelõképpen kibontani magukban, és ezáltal nem tudják feltárni Eredendõ Lényüket,- ezért a megnyilvánulásaik sem eredendõek/eredetiek,- hiszen egy olyan mintát vettek fel és tulajdonítottak magukénak, amelyet a családban láttak, vagy éppen megtetszett nekik, vagy pedig a társ, a maga hozott génjeibõl adódóan ezt nyilvánította meg,- a Földangyal pedig átvette ezt a mintát.
Mindenképpen tanácsos a fent említett gondolatokat mélyebben megvizsgálni.
Ha mélyen, lelkiségükben megvizsgáljuk magunkat, akkor könnyen felszínre kerül az ami hiányként van jelen életünkben.
Sokszor meg sem tudjuk fogalmazni, miért nem érezzük jól magunkat a bõrünkben.
Ajánlatos ilyenkor a dolgok mélyére nézni és feltárni az okokat.
Az EREDENDÕ REND visszatérésével a számunkra hiányt okozó dolgok, problémaként,- ebbõl kifolyólag megoldandó feladatként jelentkeznek az életünkben.
Sajnos sokan nem a megoldás útját választják, hanem inkább újabb pótcselekvéshez, függõségekhez nyúlnak, és ezzel nyomják el az énükben ébredezõ érzést.
Én személy szerint azt tudom tanácsolni,- figyeljenek oda érzéseikre, fõleg ha folyamatosan jelez a lelkük, hogy nincs rendben valami.
Próbálják megoldani, felszínre hozni az okot és gyógyírt találni rá.
Ha erre magunktól nem vagyunk képesek, vagy éppenséggel elakadtunk, akkor mindenképpen kérjük szakember segítségét.
A Földangyal, a MAG minõség eggyé válásával teljesedett ki, és tölt be olyan szerepet a FÖLDÖN, amely az EREDENDÕ RENDET mintázza.
A MAG, a Földangyal minõség eggyé válásával, egy új minõséget hozott létre,- ami tartalmi változásokat, pozitív megnyilvánulásokat,- egyszerûen megfogalmazva, - pozitív töltetet hoz a FÖLD Rendjébe.
Ahogy ezek a minõségek egyre inkább kiteljesednek, annál inkább térnek vissza eredeti helyükre és rendjükbe.
Magukból adódóan érzik meg, mire van igényük életük kiteljesítéséhez,- hogy olyan tartalmi életet élhessenek, amelyben Önmagukat tükrözik vissza a Mindenségbe, a Természetes Rendbe.
Ez a folyamat már elindult, fokozottan jelen van, és egyre inkább kiteljesedik.
Egyet azonban ne hagyjunk figyelmen kívül,- általunk, belõlünk fakadóan tudjuk kiteljesíteni magunkat, hisz saját értékeinket, igényeinket csak bensõnkbõl tárhatjuk fel.
A kiteljesedés által a Hármasság Törvénye életbe lép.
A Hármasság Törvénye azt jelenti, hogy EGYSÉGBEN van az ERÕ minden megnyilvánulásban.
pl: Test- Lélek- Szellem- EGYSÉGE.
Írta: Meríté
Feketéné Lendvai Katalin
lendvaykati.gportal.hu/gindex.php?pg=32765066&nid=5597515