Idézet a 30. HANG könyvbõl
3055.
Kérdezõ:
Nehéz helyzetemben csak a csoda segíthet!
HANG:
"Drága Gyermekem!
Leveled alapján azt kell mondanom, hogy rajtad nem a csoda, hanem csak te magad segíthetsz.
Legfõbb problémád az, hogy vágyaid és lehetõségeid, képességeid nincsenek szinkronban egymással!
Semmi mást nem kell tenned, csak azt, amit Én, Jézus, már kétezer éve elmondtam, és mondom ma is: Alakítsátok át gondolkodásotokat! Vagyis, azt kell tenned csupán, amit megtehetsz. A többi nem a te dolgod! Ennyire egyszerû! De hát akkor mi lesz a...? Pontosan errõl van szó!
Nagyon tévedsz, ha nélkülözhetetlennek képzeled magadat! Nagyon tévedsz, ha úgy gondolod, hogy Isten nem olyan jó, mint egy átlagember. Egy átlagember sem kér soha olyat gyermekétõl, amirõl tudja, hogy nem képes azt megtenni. Úgy gondolod, hogy Isten rosszabb, mint egy átlagember?
Drága Gyermekem! Túlkomplikáljátok a födi életet, mintha itt volna valami végleges megoldás! Ahelyett, hogy örök kincseket, te-hát bensõ békét akarnátok biztosítani magatokban, ahelyett, hogy örülnétek annak, hogy csak azt kell megtennetek, amit képesek vagy-tok megtenni, ehelyett azon siránkoztok, hogy mi mindent nem tudtok megtenni, pedig úgy szeretnétek. Úgy gondoljátok, hogy ha többet tudnátok tenni, akkor másoknak jobb lenne az élete. Így tudatlanul, de mégis, Rám, Jézusra akarjátok hárítani nyugtalanságotokért a felelõsséget. Csodákra vártok ahelyett, hogy azt látnátok boldogítónak, ami valójában az is, vagyis az Én jelenlétemet szívetekben.
Azt nem cáfolhatjátok, hogy azistenszeretõknek minden a javukra válik, az Istent nem szeretõkkel pedig az Isten sem tud mit kezdeni. Ha leányod istenszeretõ, akkor javára válik, bármi történik vele. Ha nem istenszeretõ, akkor pedig ha húsz egészséges volna belõled az sem volna elég ahhoz, hogy segítsetek rajta.
Sajnos, nagyon meg vagy kötözve gyermekeddel. E megkötözöttség nem Tõlem van! Én, Jézus, még a nevemet is úgy válogattam meg, hogy Isten a szabadító legyen. E név, Jézus, ennyit jelent!
Ne csodákra várj tehát! Inkább örülj annak, hogy felelõsséget mindig a lehetõségeid, a képességeid határán belül kell vállalnod, és semmi más feladatod nincs, csak az, hogy szíved békéjét biztosítsd. Ez nem önzés, hanem önszeretet, s errõl a fõparancs azt mondja, hogy ez CSÚCSÉRTÉK!
Örülj annak, hogy Én, Jézus, a szívedben vagyok, és tedd azt, amit megtehetsz. Akkor veszed komolyan a gondolkodásátalakítást, ha minden problémához ezzel a kérdéssel közelítesz: Ez miért jó nekem?(Mármint neked!)
Megáldalak az ÉLÕ HIT LELKÉVEL!"