.
1. Hogyan tudnám sikeresebben szolgálni az Urat?
2. Sok bennem a kételkedés.
3. Jól teszem, ha írok?
4. Helyes, hogy Feléd akarom irányítani az embereket?
5. Leszálló ágban érzem magam.
6. Akarhatom, mondhatom, hogy Te bennem hatékonyan élsz?
A HANG válasza:
Elõször is örülök, hogy hitelesnek fogadod el szavaimat. Bizony, drága Gyermekem, Én veletek vagyok különbözõ formákban minden nap, a világ végéig. Az egyik formám az, hogy megszólalok bennetek, ha a bennetek lévõ mikrofonom, lelkiismeretetek jól rám hangolódik. A torz lelkiismereten keresztül is szólok, de az más, mint mikor karizmának mondhatjátok a bennetek megszólaló hangomat.
Akkor tudsz sikeresen szolgálni Engem, ha törekszel minél jobban megismerni tanításomat. Sajnos, legtöbb keresztény gyermekem e téren tévhitben él. Csak az képes Engem megismerni, aki ezt nem egy munkának fogja fel a sok közül, melyet el kell végeznie, hanem a legfõbb munkának, élete céljának és értelmének.
Lélektani képtelenség számomra, hogy valakiben akkor is tudjak helyesen szeretni, ha nem ismer jól Engem az illetõ. Az értelmi nyitottság és fogékonyság tehát nélkülözhetetlen. Engem pedig csak az ismer meg jól, aki nem akar elbódulni semmiféle ködös misztifikálás által. És itt hívom fel figyelmedet arra a problémádra, melyet te úgy fogalmaztál meg, hogy leszálló ágban vagy. Nem vagy leszálló ágban. Arról van szó, hogy Én közvetlenül és közvetve érzékeltetni tudom veletek szeretetemet. Közvetett módon, tehát emberek, események által bármikor észrevehetitek, ha van szemetek a látásra. Közvetlenül csak halálotok után tud ez a megnyilvánulásom állandósulni.
Ez azért van így, mert csak ezáltal tudom lehetõvé tenni számotokra, hogy valóban szeressetek. A földön a szeretetnek megnyilvánulásait áldozatvállalásaitok igazolják. Hûségedet nem tudod olyankor kimutatni, amikor Én karjaimban ringatlak.
Azt, hogy mennyire vagy hûséges Hozzám, akkor tudhatod meg, ha olyankor is hatásom alatt akarsz, és tudsz maradni, amikor ebbõl semmi kellemes érzés sem származik számodra. Sõt! Éppen akkor, amikor a legterhesebbnek érzed a Hozzám tartozás keresztjét, akkor a legértékesebb az számodra.
Itt Nálam, ebben a dimenzióban azokért az idõkért leszel a leghálásabb, amelyeket a legterhesebbeknek éltél meg a földön, de hûséges maradtál. Nem vagy hát leszálló ágban. Éppen most vagy fölszálló ágban. Ha melletted vagyok, olyankor te érzel Engem. Ha benned vagyok, olyankor Én érezlek téged. Melyiket tartod jobbnak: ha melletted vagyok, vagy ha benned vagyok? Legyen úgy, ahogy akarod.
Említed, hogy írni szoktál. Nagyon jó és hatékony imaforma az, mikor valaki Hozzám ír levelet. Örömmel olvasom a Hozzám írt leveleket. Nagyobb örömmel, mint az Én leveleimet hozzátok ti olvasni szoktátok. ( Evangéliumok, HANG, stb.)
Drága Gyermekem! Nagyon szeretlek. Ne vedd ezt általános frázisnak. Bár tudnám jobban érzékeltetni veled, hogy mit jelentesz számomra! De ami késik, nem múlik.
Megáldalak, hogy lelked mélyén az Én jelenlétemrõl jobban bizonyosságot szerezzél."
Jézus - A Hang: 6/429