.
Csak énekelj tovább!
Joel Osteen üzenete
Régebben hallottam egy csodálatos történetet Michaelrõl, egy 5 éves kisfiúról. Az anyukája megtudta, hogy kislánya fog születni és Michael nagyon izgatott lett. Alig várta, hogy megláthassa kis húgocskáját. Napközben sokszor odaszaladt anyukája pocakjához és énekelte kicsi testvérének: "You are my sunshine, my only sunshine..." (Te vagy a napsugaram, az egyetlen napsugaram...)
Hétrõl hétre több százszor is elénekelte.
Amikor elérkezett az idõ, hogy a mama bemenjen a kórházba, komplikáció merült fel a szülésnél és a kisbaba nem volt jól. Az orvosok azt mondták, nagyon kicsi az esélye, hogy életben marad. Az apa és az anya teljesen összetörtek. Átvitték a kicsit az újszülött intenzív osztályra.
Ezalatt a kis Michael nem tudta mi történik. Folyton kérdezgette, mikor láthatja a kis húgát.
Az orvosok közölték a szülõkkel a fájdalmas hírt, hogy a kisbaba valószínûleg nem éli túl az éjszakát. A mama rádöbbent, ha kis Michael nem láthatja meg most azonnal a testvérét, akkor talán sosem fogja életben látni. Bár tilos volt gyerekeket bevinni az intenzív szobába, amikor a fõnõvér nem figyelt oda, a mama mégis becsempészte kis Michaelt és az végre megpillanthatta testvérét. Visszahõkölt a sok kábel és csõ látványától. Ebben a pillanatban a fõnõvér észrevette és rászólt:" Héé! Mit keres itt ez a gyerek! Ez szabály ellenes! Azonnal ki kell mennie!"
Bár anyja egy szót sem tudott szólni, a kis Michael hirtelen elkezdett újra énekelni kicsi húgának: "Te vagy a napsugaram, az egyetlen napsugaram. Te teszel boldoggá, mikor szürke az ég."
A nõvér észrevette, hogy a baba heves szívverése lelassult normális ütemre.
"Énekelj tovább!" - mondta Michaelnek.
Az pedig folytatta:" Te vagy a napsugaram, az egyetlen napsugaram. Kérlek ne vedd el tõlem a napsugaramat!"
Michael percekig énekelt. A nõvér csak állt ott és csodálattal nézte. A baba szívritmusa visszaállt a normálisra. Arcáról lassan eltûnt a sápadt lilás szín. A reszketõs idegesség nyugodt békés állapotra váltott. Mintha 5 éves testvérének szavai egészséget, gyógyulást és teljességet váltottak volna ki a kislányból.
Rövidre fogva a történetet, minden nehézség ellenére pár nap múlva teljesen egészségesen mehetett haza a baba.
Barátaim! Isten csodálatos erõt adott szavainknak. Életet kell beszélnünk önmagunkba és azokba, kiket Isten az életünkbe küldött! Ha most nehéz idõk járnak felettetek, tudnotok kell, hogy Isten még mindig a csoda-gyárban dolgozik. Ha a körülmények lehetetlennek tûnnek, amikor látszólag nincs esélyed, haladj tovább, beszélj életet és mindenek elõtt - csak énekelj tovább!
...Énekelj és zenélj szívedbõl az Úrnak (Efézusbeliekhez 5:19)
inspiralo-uzenet.blogspot.com/2011/