header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés

Több
7 éve 1 hete #5264 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés
.



A másik ember megértése


Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet.
Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívérõl, a saját szívét veszíti el.
Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha õ okozná a szenvedést.

Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.
Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés - legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 11 hónapja - 6 éve 11 hónapja #5372 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megértés
.


Megértés - Amikor az utolsó kocka is helyére kerül


Hiába van benned óriási tudás, ha nem cselekszel. Nem szabad elfelejteni, hogy a fizikai világban élünk. Azért választottuk ezt a létformát, hogy megtapasztalások által közelebb kerüljünk önmagunkhoz. Nem tudjuk megoldani a feladatainkat csupán lelki szinten. Ugyanakkor az is kevés, ha belegázolunk a hétköznapokba és nem törõdünk érzéseinkkel. A kettõ csak együtt hatékony. Így találhatjuk meg a harmóniát.

Ha egy félelem, fájdalom megjelenik benned, vagy érzed, hogy visszahúz valami megmagyarázhatatlan erõ, a lelked segíthet megtalálni a múltban, mi ennek az oka.

Tegyük fel, megmagyarázhatatlan módon rettegsz attól, hogy becsapnak egy párkapcsolatban. Lelked segítségével felidézed, hogy valamikor a múltban csúnyán megbántottak. Ott belül, a lelked legmélyén még mindig fáj. Lehet, hogy elméd már nem emlékszik, de a blokk ott van benned. Ez a mély fájdalom befészkelte magát. Hosszú évek alatt hiteddé vált. S mivel ezt a félelmet sugárzod ki, csak olyan ember tud erre rákapcsolódni és a közeledbe jönni, aki ugyanúgy viselkedik veled, hogy tükröt mutasson a sérülésedben. Felhívja a figyelmedet arra, hogy a lelkedben van egy seb, ami arra vár, hogy begyógyítsd.

Felismerted, meditálsz, különbözõ lelki gyakorlatokat végzel. Majd jönnek az újabb szituációk, hogy lemérhesd, hol is tartasz a fejlõdésben. A fizikai világ mindig a fejlõdés kontrollja.

Megérkezik a vágyott szerelem. Vajon még mindig ugyanúgy reagálsz? Még mindig ott van benned a rettegés? Ha igen, akkor még nem tanultad meg a leckét. Ülj le, beszélgess a társaddal, mindig igyekezz megérteni a történet másik oldalát. A megértés oldani tudja a blokkjaid. Ha a félelem elmúlik, és tiszta lappal tudod indítani a másikat kettõtök kapcsolatában, és már nem a múlt félelmei vezérelnek, túl vagy egy karmikus feladaton. Többé nem fognak megalázni egy párkapcsolatban.


Légy büszke magadra minden egyes megoldott feladat után. Ez az igazi erõ. Soha nem az dönti el, mi az, ami mûködik, hogy hány könyvet olvasol, mennyi információt gyûjtesz be, hanem a tiszta szándékod, és a hajlandóságod arra, hogy cselekedj és változtass.


Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #5561 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elfogadás
.


NAPI ANGYALI ÚTMUTATÁS - SZEPTEMBER 18: ELFOGADÁS


Istenem és Rafael arkangyal, kérlek, segítsetek, hogy elfogadjam, a dolgok jó irányba haladnak.

Rafael arkangyal azért küldi ezt a kártyát, hogy segítsen megnyugvást találni ebben a zavaros helyzetben.

Az Elfogadás nem azt jelenti, hogy örülsz a dolgok jelenlegi állásának, vagy hogy erre vágytál, hanem azt, hogy kész vagy elfogadni a helyzetet.

Isten és az angyalok meghallgatták gyógyító szándékú imáidat.

Most arra kérnek, hogy bízd rájuk a megoldást, mégpedig azzal, hogy elfogadod a helyzetet.

Ez a "sodródni az árral" állapotához hasonló belenyugvás, amikor hisszük, hogy a dolgok mennek a maguk útján.

Ez most nem az ellenállás vagy az erõfeszítések ideje.


Nyíltan és õszintén mondd el véleményedet, de fontos, hogy ugyanakkor kellõ tisztelettel és elfogadással kezeld a helyzetet.

Doreen Virtue


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 8 hónapja #5607 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megértés
.



A másik ember megértése



Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet.
Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívérõl, a saját szívét veszíti el.
Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha õ okozná a szenvedést.
Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti.
Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés - legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5880 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Elfogadás
.

Ne engedd, hogy mások határozzanak meg!



Soha ne engedd, hogy meghatározza az önmagadról alkotott képedet egy olyan ember kritikája, akiben nincs elfogadás. Aki állandóan bírál, aláz és igyekszik föléd kerekedni. Folyamatosan a hibát keresi tetteidben, és minden szavával azt közvetíti Feléd: NEM VAGY ELÉG JÓ!

Mindenáron arra törekszik, hogy alárendeld magad, és azt érezd, hogy nélküle nem boldogulnál. Õ mindig tudja, hogyan kellene viselkedned, merre kéne lépned. Irányítási kényszerben szenved, mert képtelen uralni a saját életét.

A sikertelen, boldogtalan embert az különbözteti meg a többitõl, hogy mindig a másikkal foglalkozik. Ha hasznosnak, értékesnek érezné Önmagát, nem lenne fontos számára, hogy felnézz rá. Ha tisztelné saját magát, tisztelet ébredne benne a másik ember sorsa iránt. Nem bántana, nem alázna, nem kritizálna senkit.

A boldogtalan ember képtelen örülni a másik sikerének. Harag, gyûlölet, düh ébred lelkében, ha mást kiegyensúlyozottnak lát.

A legtöbb, amit tehetsz az, ha nem hagyod, hogy hatással legyen Rád. Egy olyan ember, aki haragszik a világra, nem vállal felelõsséget a sorsáért. Mindig azt fogja bántani, aki tiszta és egyszerû.

Aki nem fogad el úgy, ahogy vagy, aki képtelen örülni annak, ha boldognak lát, annak ints búcsút!

Ne engedd, hogy meghatározzon valaki, aki még azzal sincs tisztában, ki is Õ valójában.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5925 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Megértés-Elfogadás - Megkülönböztetés

-

Karmikus kapcsolatok



Vannak emberek, akik elsõ látásra erõs érzelmeket váltanak ki belõlünk. Bizonytalanul kutatunk emlékeink között: Vajon mikor és hol találkoztunk?

A karmikus kapcsolat azt jelenti, hogy akár több elõzõ életed töltötted együtt valakivel, és most mindketten egyidõben visszajöttetek a földre, hogy békésen megoldjatok valamit, aminek egy régi életben nem került pont a végére. Most közös döntés alapján együtt inkarnálódtatok, hogy megtisztítsátok ennek a kapcsolatnak az energiáját.

Számtalanszor voltatok közelebbi kapcsolatban, és a két lélek felismeri egymást, amikor a testek találkoznak. Vibrál a levegõ, furcsa érzés van az ember mellkasában. Egy vadidegen ember, aki mellett mégis otthon érzem magam.

Azért vagy együtt újra ezzel a lélekkel, hogy az egymás által okozott blokkokat kiegyenlítsétek. Hogy meg tudjatok bocsátani egymásnak. Ez nem azt jelenti, hogy elnézed a tetteit, hanem megtisztítod a lelked azzal, hogy szélnek ereszted az általa érzett dühöt. El kell engedni a régi, mérgezõ érzéseket, melyek blokkolnak a jelenben. Ez részét képezi mindkettõtök lelki gyógyulásának.

Egy karmikus kapcsolat olyan Számodra, mint egy vizsga. Általa lemérheted, hol tartasz a fejlõdésben, azáltal, ahogyan reagálsz dolgokra... ahogy kezeled õket... Tesztelheted, amit eddig megtanultál.

Bármennyire is dühítõ Számodra egy karmikus kapcsolat, ennél csak intenzívebb lesz a jövõben, ha megengeded, hogy a múlt folytatódjon, és nem oldjátok fel a múlt feszültségeit.

De érezheted azt is, hogy egyszerre szeretsz és gyûlölsz valakit. Szerelmes vagy és haragszol. Õk azok az emberek, akikkel valaha csodás kapcsolatban éltél, ám visszaéltek a szereteteddel, a bizalmaddal és még nem dolgoztad fel a fájdalmat. Ha erre sor kerül ebben az életben, akkor egy több ezer éves szerelem teljesedhet be végre. De ehhez elõbb el kell engedni a sérelmeket. Hatalmadban áll megállítani a karma kerekét. Rajtad múlik minden. Elsõként vállalni a kettõtök kapcsolatában a felelõsség Rád esõ részét. Ismerd fel, hogy spirituális fejlõdésed szempontjából szükség volt arra a megtapasztalásra, amit általa szereztél. A lelked beleegyezését adta. Tehát bocsáss meg magadnak is a bevállalt megtapasztalásért.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.435 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24