header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Remény

Több
5 éve 9 hónapja #6292 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény
.

Akkor kapom tőled...


Akkor kapom a legtöbbet tőled,
amikor elfogadsz valamit tőlem.
Amikor megérzed örömömet,
azt, hogy adhatok neked.
És tudod, hogyha adok, nem azért teszem,
hogy téged lekötelezzelek,
hanem mert szeretném átélni azt a szeretetet,
amit irántad érzek.

Elfogadni jó érzéssel
a legnagyobb adomány lehet.
Nincs rá mód, hogy-e kettőt
szétválasszam.
Amikor adsz nekem,
akkor az elfogadásomat adom.
Amikor te fogadsz el tőlem,
akkor én is kapok tőled,
és ez a mi közös örömünk.
(ismeretlen szerző)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 2 hónapja #6580 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény
.


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
4 éve 11 hónapja #6695 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény

Amikor elveszítesz minden reményt...



Úgy érzed, nem bírod tovább… leigáznak a hétköznapok, fogy a remény. Amikor azt hiszed, már nincs lejjebb, még egy hatalmasat rúgnak Beléd. Kegyetlenül fáj, s már nincs erőd felállni… Nincs erőd harcolni… Eltűnt a motiváció, s megpróbálod túlélni még a mai napot. A bánat hatalmasra nőtt a szívedben, a lelked darabokra tört. Fáj, hogy annyi mindent elveszítesz magad körül. Csak zuhansz, de nincs senki, aki elkapjon… Nem találod az utat, amin folytatnod kellene. Elhagytak az útitársak, ingoványos a talaj.
Úgy érzed, egy parányi porszem vagy a sivatag közepén, és a következő vihar talán messzire visz majd.

Arra kérlek, hunyd be a szemed egy pillanatra, és érezd át a létezést. Tudd, hogy életed minden egyes mozzanata egy precíz terv alapján zajlik. Ami fontos, nem veszítheted el, mert az ott van, mélyen a lelkedbe vésve. Ami körülötted történik, egy szükségszerű változás. A vihar megtisztít most mindent annak érdekében, hogy boldog lehess. A múlt játszmáira már nincs szükséged. Ne ragaszkodj, ne kapaszkodj, ne nézz hátra kérlek! Fogadd el a változást, és tudd, hogy minden apró mozzanat Érted történik. Amíg hordozod a sérelmeidet, folyamatos önpusztításban vagy. Nem tudod észrevenni a körülötted lévő csodás dolgokat. Így abból kapsz egyre többet, amire fókuszálsz. Látni fogod, hogy már mindenki továbblépett, Te még mindig a padlón üldögélsz, és sajnálgatod magad.

Igen, számtalan olyan esemény történt már éltedben, amikor feladhattad volna, de még mindig itt vagy… A lelked küzdött tovább akkor is, amikor a test és az elme a végtelenségig elfáradt.
A szívedben most is ott a remény. Tudod, hogy holnap újra fel kell kelned, és minden napfelkeltében ott van a lehetőség. A lehetőség arra, hogy újra kezdjük… a lehetőség, hogy összerakjuk darabokra tört életünk. Minden reggelben ott a lehetőség, hogy valami megváltozzon… ott belül… mélyen belül… Hogy újra érezhesd, amit úgy hívnak: remény…

Mert hidd el, bármikor újrakezdheted. Rendelkezésedre áll minden erőforrás. Sokkal többre vagy képes, mint hinnéd. Ám amikor elveszítesz mindent, akkor a legértékesebb kincset megtalálod: ÖNMAGADAT!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )
elozoeletek.blogspot.com/2017/02/amikor-...-minden-remenyt.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
4 éve 8 hónapja #6793 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény
.

Wass Albert: Magányosság erdejében


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
4 éve 5 hónapja #6869 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény


Bagdi Bella - A remény stratégiája, avagy a jövő, amely ELŐRE húz (ONLINE ELŐADÁS).




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
3 éve 1 hónapja - 3 éve 1 hónapja #7123 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Remény
 

Figyeld a jeleket! 



Észrevetted, hogy az Univerzum folyamatosan üzen Neked? Jelek sorozata vezet el mindig a legcsodálatosabb felismerésekhez. Sokszor mégsem hallgatsz arra, amikor belülről súgnak. Kételkedsz a lelked hangjában, és rögtön felülírod az iránymutatást. 

 Pedig ha tudnád, mennyivel könnyebb az élet, mikor odafigyelsz magadra. Bölcsességed mindig elvezet arra a helyre, ahová menned kell. Mindig elvezet oda, ahol feladataid vannak, amik megoldásával közelebb kerülsz önmagadhoz.

 Lelked inkább tudja mire van szükséged, mint mások. Így ha hallgatod a "jótanácsokat", arra figyelj, mit súgnak belül. Ha ellenérzésed támad, akkor a lelkednek higgy!

Senki nem tudhatja mire van szükséged, önmagadon kívül... 

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu   

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 3 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.517 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24