.
"Mi nem hiszünk horoszkópokban, de az alábbiak mindenike vonatkozhat rád, mert az év minden hónapjában lélekben újjászülethetünk." (Leó tv.)
Kos (március 21.-április 20.):
"A mi táplálékunk pedig az Atya akaratának teljesítése Jézus akaratán keresztül, hiszen ez a teljesítés újítja meg minden nap erõnket, alakítja és fejleszti lelki egyéniségünket, amelyet Isten elgondolt számunkra, és elvezet a hitbeli nagykorúságra."
Bika (április 21.-május 20.):
"A Lélek minden másodpercben Jézus szavait mondja nekünk, némelykor egy orkán erejével, máskor egy könnyû szellõ lágyságával vagy egy forrás csörgedezésével. De mi megszomorítjuk Isten Szentlelkét, mert rá se figyelünk, elfojtjuk, túlharsogjuk a hangját."
Ikrek (május 21.-június 21.)
"A kétség órájában nézz magadnál mélyebbre. Enyhítsd mások fájdalmát, õket érintve engem érintesz meg. Testem szenvedõ tagjainak érintésével meg fogsz bizonyosodni élõ jelenlétemrõl."
Rák (június 22.-július 22.):
"Ahhoz, hogy Jézus megismerésére kötelezzük el magunkat, képeseknek kell lennünk bizonyos érdeknélküliségre és egyfajta szent tárgyilagosságra. Az a fontos, hogy ez az ismeret legyen életünk legfõbb érdeke. El kell kerülnünk az aggodalmaskodást magunk miatt, még lelki téren is, és akkor jutunk a legmagasabbra."
Oroszlán (július 23.-augusztus 23.):
"Ha képes lettem volna kizárólag Jézusra nézni, ha nem hagytam volna, hogy figyelmem a veszélyre vagy a kísértésre terelõdjék, és nem kezdtem volna egyfajta párbeszédet velük, tudtam volna járni a vízen. Minden bûnöm eredete Jézus
képének elhalványulása vagy eltûnése."
Szûz (augusztus 24.-szeptember 23.):
"Az igazi szeretetnek megvan az a képessége, hogy együtt érezzen a másik emberrel, pontosan megérezze, mi baja van a másiknak, és együtt cipeljék annak terhét." (Anselm Grün)
Mérleg (szeptember 24.-október 22.):
"Aki Istent dicséri az életéért, az egészséges mivoltát adja tudtára környezetének.
A jót kimondani jót tesz testünknek, lelkünknek." (Anselm Grün)
Skorpió (október 23.-november 21.):
"A mosolygás a szeretet kezdete. Ügyeljetek arra, hogy mindenki jobb érzésekkel és boldogabban távozzék tõletek, mint ahogyan jött." (Teréz anya)31 Kpoverello 2011. 07. 24.
Nyilas (november 22.-december 21.):
"Buddha a barátság lényegét így jellemezte: segítsünk egymásnak legyõzni azt, ami nem áldásos, kibontakoztatni azt, ami áldásos, és ne hagyjuk el egymást a bajban." (Anselm Grün)
Bak (december 22.-január 19.):
"Figyeld meg jól, mi a te utad. Azután el kell döntened, hogy ezt az utat járod, még akkor is, ha ott nagyon egyedül érzed magadat. Csak a te személyes utad enged növekedni téged, és csak ez vezet el az igazi életbe." (Anselm Grün)
Vízöntõ (január 20.-február 18.):
"Ha amiatt panaszkodunk, hogy Isten nincs jelen a világban, akkor csak magunkat vádoljuk. Jézus bennünk és körülöttünk akarja folytatni az Õ életét. Miért nem engedjük, hogy rajtunk keresztül legyen jelen ebben a világban?" (Barsi Balázs)
Halak (február 19.-március 20.):
"Boldog az az ember, aki mellõzve egyéni ízlését és hajlamát, a józan ész és az igazságosság szempontjából mérlegeli teendõit." (Keresztes Szent János)
Léonie
forrás:
blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&from=120&p...=&kat=1766&searchkey