header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

Hitrõl

Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #2375 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
Hit

A nagy esõhiány tikkadtá, szárazzá tette a földeket. A fák fájdalmasan hullatták megfakult, elsárgult leveleiket. A fû a réteken kiégett. Az emberek nyugtalanul kémlelték a tiszta , kobaltkék eget.

Mivel mind szárazabb hetek követték egymást, és hónapok óta egy csepp esõ sem esett, a helybéli plébános az esõ kegyelméért könyörögve rendhagyó imaórára hívta az embereket a templom elõtti térre.

A teret nagy sokaság töltötte be a megbeszélt órára. Sokan hozták el magukkal hitüket jelképezõ tárgyakat: a Bibliát, keresztet és rózsafüzért.

A plébános végignézett az embereken, és tekintete megállapodott egy kislányon, aki teljes komolysággal ült az elsõ sorban.
A kislány egy piros esernyõt tartott ölében.

Imádkozni annyi, mint esõt kérni. Hinni annyi, mint esernyõt vinni
magunkkal.
(Bruno Ferrero - Az élet: mindened ami van)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hónapja - 16 éve 1 hónapja #2492 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
Sai Baba napi üzenete


"Az emberek belsõ fejlettségi szintjüknek és érettségüknek megfelelõen hisznek Istenben. Egyesek Rámát és Krishnát imádják, mint Isten abszolút megtestesüléseit (poornam) Ayodhában vagy Mathurában. Ez egyáltalán nem baj, csak az embernek nem szabad azt hangoztatnia, hogy egyedül az õ hite igaz, csak az általa használt formák jellemzõek Istenre, és minden más név és forma értéktelen és elvetendõ. Isten abszolút megtestesülése azt is magában foglalja, hogy az Úr univerzális. Az embernek mindig tudatában kell lennie ennek, és elsajátítania azt a látásmódot, hogy Isten minden formája egyformán érvényes és igaz." (Sai Baba)
(forrás: ezoterikus pszichologia.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 1 hete - 16 éve 1 hete #2657 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.



"A hit amit legbelül mélyen hiszek.
Vallás: amit kifele mutatok, megvallom a világnak, az embereknek, amit mélyen magamban hiszek."



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 1 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #3228 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.

HIT - Megtérés - Nick Vujicic a kéz és láb nélküli férfi



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 7 hónapja #3529 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.


Soha ne add fel c. film 4.55 perces



szemnek-blog.com/?p=11804

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #4000 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hitrõl
.

Hinni kell


"Hinned kell a boldogság lehetõségében, hogy csakugyan boldog légy.
Az vagy, amit gondolsz és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik.
Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek.
Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.
A jó gondolat: ajándék. szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés...
Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes.
Attól függõen, hogy vágyaink keserûek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk.
Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.
A boldogság vágy, a képzelet, hit, a cselekedet megvalósulás."

Tatiosz

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 10 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.427 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24