.
ADVENT 4. VASÁRNAPJA
2018.12.22.
A szeretet ünnepére készülve eszembe jutott, hogy milyen lenne az emberek karácsonya, ha azt tennék, amit a lelkük diktál. Ez olyan lenne, mint amikor a lenge szél szétszórja szirmait a virágoknak és azok arra repülnek, amerre csak tudnak, illetve az erejük tart. Mi emberek is így vagyunk, hogy csak repülünk a mindennapi életünkben, de nem figyelünk a lelkünk kívánságaira. Ugyanis, ha azt tennénk, akkor minden emberi lélek másként ünnepelné a Szent Karácsony Ünnepét. Az élet adott mindenki számára, de a lehetõségek, azok már korlátozottabbak az emberek számára, mivel, aki nem képes befogadni a lelkébe a szeretet erejét, annak kevesebb jó, illetve kevesebb öröm, béke és szeretet tud beáramlani a szívébe.
Én, aki csak arra gondolok, hogy most milyen jó is az embereknek, hogy az Isten kegyelmébõl itt élhetünk ezen a Föld bolygón, az eszembe sem jut, hogy miért nem is tud ennek mindenki egyformán örülni. Az, hogy egyes emberek lelke telve van szeretettel és örömmel, az még nem jelenti azt, hogy az életük is rendben van, vagyis minden az Isten akarata szerint történik. Nagyon sok olyan esemény van az emberek életében, ami csak azt az egy alkalmat teszi széppé és boldoggá, amit a Karácsony nyújt a számukra. Az életben az emberek csak azt veszik észre, ami az õ számukra jó, vagyis nekik ad örömet és boldogságot. Ismerek olyan embereket, akik csak az élet apró örömei által képesek napról, napra élni, de mégis meg van az életükben az a boldogság, ami sok emberbõl hiányzik, és csak a szeretet ünnepén, karácsonykor gondolják, hogy lehetnek boldogok. Holott a szeretet az mindig jelen van, csak nem vesznek róla tudomást, nem tudják az életükbe azt a rezgés állományt megteremteni, ami lehetõvé tenné a számukra a boldogságot.
Mi, akik már felismertük az Élet adta lehetõségeket, sokkal másként látjuk a mindennapokat és ezzel együtt a Karácsonyt is. Tudjuk, hogy ez az ünnep nem csak két napról szól, hanem az Élet minden napjáról. Az, hogy a Karácsony lesz a fény csúcspontja az természetes és várjuk ennek beteljesedését az életünkben.
Nekem személy szerint nincs annak jelentõsége, hogy mikor veszek olyan dolgokat, ami a karácsonnyal kapcsolatosak, mert a lelkemben én a Karácsony-fényét õrzöm és táplálom egész évben. Az, hogy ilyenkor intenzívebbek az Univerzumból áramló szeretet energiák, ezt azt, hiszem mindannyian érezzük, és a lelkünk ez által képes arra, hogy tovább fejlõdjön.
Ami még nagyon fontos, hogy legyünk készen arra, hogy az áramló energiákat képesek legyünk befogadni a lelkünkbe és tudjuk azt tovább adni, azoknak is, akiknek nagyon nagy szükségük van rá. Minden Karácsony az emberek életében egy születés, mármint a lelkükben lévõ jó érzéseknek a megszületése. Azután az ünnepek elmúltával pedig képesek legyünk azt megõrizni és felhasználni arra, hogy a mindennapi élet nehézségei által megtudjunk állni a hitben és a szeretetben. A mindennapi élet nehézségei nagyon megcsapolják az energiáinkat, és ezért nagyon fontos, hogy tudjuk megõrizni azt a lelki békét, amit kaptunk. Talán az sem mellékes, hogy hogyan éljük a napjainkat, mik azok az események, melyek leszívják, vagyis elveszítjük azokat az Isten által küldött szeretet energiát, a hétköznapokban. Nagyon fontos lenne figyelni arra, hogy ne hagyjuk magunkat felügyelet nélkül, vagyis figyeljünk mindig magunkra, hogy ne essünk olyan hibákba, ami nem egyeztethetõ össze az Isteni tanításokkal.
Szeretném még megjegyezni, hogy azok az emberek, akik csak akkor akarnak jók lenni, amikor mások is lássák, azok képmutatók, azok csak a látszat kedvéért tesznek jót, viselkednek rendesen, hogy lássák az emberek, hogy "Õ milyen jó ember". Az ilyen emberek nagyon nagy tévedésben vannak, mert, amit tesznek, mint "jót" az Isten szemében nem számít annak, mert csak számításból, hírnévbõl teszi, amit tesz, egy álarcot vesz fel arra az idõszakra.
Én, mint egy kis egyszerû ember, aki az év minden napjában arra törekszem, hogy tudjak embertársaimnak segíteni itt ebben az internetes weboldalon, ahol nagyon sok ember gyûlik össze, és olvasnak, tanulnak, én ennek szívbõl örülök és hálát adok az Istennek minden napomért, amiben másoknak tudtam segíteni.
Itt szeretnék kívánni minden kedves látogatónak ÁLDOTT BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET.
IMRE MARGIT szerkesztõ