header ok

KERESZTÚT - HÚSVÉT -tal kapcsolatos képek, versek

Több
9 éve 2 hónapja #4228 Írta: Margit
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #4480 Írta: Margit
.


2018.

NAGYPÉNTEK











A Nagypéntek arra ihlet, hogy megindúltan szemléljük a Kereszt misztériumát, mégpedig ne csak megemlékezésképp, hanem önmagunkban újra megélve az Úr fájdalmas kínszenvedésének titkát.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #4483 Írta: Margit
.





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5126 Írta: Margit
.

2019.

Utolsó vacsora



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5130 Írta: Margit
.



Nagypéntek



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5133 Írta: Margit
.


A Nagypéntek arra ihlet, hogy megindúltan szemléljük a Kereszt misztériumát, mégpedig ne csak megemlékezésképp, hanem önmagunkban újra megélve az Úr fájdalmas kínszenvedésének titkát.








OTT FÜGG A NÉMA BÁRÁNY



Ott függ a néma bárány:
A vére földre hull,
Míg dúl körül az ármány,
S a tömeg zúg vadul.

Szent arcát ütleg éri,
és hull reá a vád,
S ô szelíd hangon kéri
Az ég bocsánatát.

Úgy fáj a szívem, nézve
E koronás királyt,
Mert rút tövis az éke,
S testét kín járja át.

Én térdre hullva kérdem:
Ó mért szenvedsz, miért?
Ô választ ád szelíden:
Tengernyi bûnödért.

Most hogy rebegjek hálát
A megnyílt öt sebért,
Hogy adta bûnöm árát
Elrontott éltemért?

Ím magamról lemondok,
Övé egész valóm.
Így leszek véle boldog,
Hisz ô az üdvadóm.
( Gerzsenyi Sándor)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.578 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24