Az érzés és az emberi fejlõdés
Szeretnénk átadni nektek egy elképzelést arról, amit ti érzésnek neveztek, s ez majd felgyorsítja a fejlõdéseteket. Mi különbséget teszünk az érzés, észlelés és az érzelem között. Az érzés alatt a fizikai, tapasztalható érzékelést értjük, az érzékekkel felfogható és a belsõ vagy finomabb világok fizikai érzékelését. Az érzelmek pedig számunkra az érzések és az érzésekkel kapcsolatos gondolatok együttese. Például ha hûvös és felhõs az idõ, akkor az érzõ természetetek jelenti ezt a bizonyos információt a környezetrõl. Az érzõ természetetek a test idegrendszerén keresztül jut ehhez az ismerethez. Továbbá a finomabb testek is információkhoz jutnak, amelyeket érzésként továbbítanak.
Ha történetesen negatív gondolataid vannak a hûvös, felhõs napról, akkor úgy ítélheted meg, hogy "ez egy borús nap", és nyomott hangulatba kerülsz. Ez azért történhet így, mert egy semleges érzésre, amely ártatlanul, az érzõ természeteden keresztül jutott el hozzád, elítélõ módon reagáltál. Érdekes módon más pedig egyenesen élvezheti a hideg, felhõs napot, feldobódik magától a gondolattól.
Az érzések valójában nem negatívak és nem pozitívak. Semleges jelentések, olyanok, mint egy energiát mérõ mûszer.
Az érzõ természetetek az érzelmi testeteknek egy tulajdonsága, amely szorosan kötõdik a Ká-hoz. Az érzelmi test egy energiamezõ, amely átszövi a fizikai testeteket. Ha valami mozgásba hozza az érzelmi testet, akkor egy bizonyos rezgésszámon vibrálni kezd, és energiaáramlatokat gerjeszt, amelyek körbejárják, átjárják a fizikai testet. Ha ezek az áramlatok elég erõsek (például ha valami erõs érzelmi hatást vált ki), akkor fizikailag lehet érezni magában a test szöveteiben is, ha erõsebbek az érzések, erõteljesebb fizikai reakciókat váltanak ki. Az energia szempontjából a felemelkedési folyamat egyik kulcsa, hogy engedjük megnyílni és szabadon áramolni az energiamezõinket. Az érzõ természetetek kimûvelésén keresztül juthattok el a képességhez, hogy több energiát mozgassatok, és pozitív módon irányíthassátok ezeket.
Az érzelmeitek hatással vannak az egészségetekre, amit a tudományotok is egyre világosabban kimutat és alátámaszt. Van egy létfontosságú, egyedülálló és pozitív rezgés, amely akkor jön létre, amikor valaki egy bizonyos érzelmet érez: egy érzelmi rezgéstartomány, amelyet feltétel nélküli elfogadásnak és feltétel nélküli szeretetnek hívnak. Ez a sejtek között olyan harmonikus rezgést hoz létre, amely pozitívan hat a DNS-re, erõsíti, lehetõvé téve a még pontosabb információtárolást. Ez a pozitív rezgés mindig létrejön a feltétel nélküli elfogadás és szeretet érzésekor. Természetesen minél többször tapasztaljátok ezt az érzelmet, annál kedvezõbben befolyásolja egész lényetek minden szintjét a DNS-tõl és a testetek fizikai szintjeitõl kezdve az érzelmi testen át a Ká pránikus testének erõsítéséig, és ettõl jobban érzitek magatokat. Ha engeditek végigáradni az érzelmi testeteken a feltétel nélküli elfogadás és szeretet energiáját, akkor ezzel kezdetét veszi a mély gyógyulás és az egyensúly kialakulásának folyamata.
Az energia Ká-n keresztüli mozgatásának erõteljes módja, ha engeditek az összes érzést és érzelmet megtapasztalni. A legtöbb emberi lény a nehéz vagy kihívást jelentõ helyzeteket gondolatban "rossznak"bélyegzi, és elhárítja az abból fakadó érzelmeket. Ha ellenálltok egy érzésnek vagy érzelemnek, akkor az érzelmi testetek nem tud megfelelõ módon rezegni és megdermed vagy bezáródik. Ekkor csökken a mentális éberségetek, a gondolataitok kuszák, homályosak és zavartak lesznek.
A bolygótokon most kialakult élethelyzet és az általa gerjesztett érzelmek valójában egy magasabb tudatszint bevezetõ szakaszának felelnek meg, amelyek felemelkedéshez és maga¬sabb szintû képességekhez vezetnek. Egyiptom õsi templomaiban a tanítvány a magasabb tudatszinthez vezetõ úton haladva egyre mélyebb és mélyebb beavatásokban részesült. Ma a mindennapi életetek ez a beavatási folyamat.
Nem kell elmennetek sehová beavatásért, mert maga az élet az, akárhol is legyetek. A dolog nyitja, hogy engedjétek magatoknak átélni az egyes helyzetek kiváltotta érzéseket és érzelmeket, mert így észlelhetitek és kiegyensúlyozhatjátok azokat. Mivel az érzelmi test és a Ká energetikailag összekapcsolódnak egymást erõsítve, illetve az érzéseiteket teljesen pozitívan tudatosítva, átélitek és jócskán elõrelendítitek a fejlõdéseteket.
Az érzelmi testnek külön rezgése van, és a Ká-tól eltérõ módon áramlik. Mivel másféle a frekvenciája, másként reagál és tárolja az információt. Ez annyira fontos, hogy szeretnénk nektek tapasztalatban is bemutatni. Reméljük, lehetõvé teszi majd számotokra, hogy tisztában lehessetek vele, hogyan õrzi az érzelmi testetek az emlékeket, és hogyan fejezõdnek ki az érzelmi minták azért, hogy a magas fokú képességek szintjére emelkedhessetek, és minél gyorsabban kikerülhessetek a nehéz érzelmi terekbõl.
Virginia, mielõtt továbblépnénk a technika bemutatására, vannak-e kérdések, amelyek az olvasókban esetleg felmerülhetnek?
Virginia: Köszönjük. Keveset beszéltetek eddig a fizikai érzékelés határán túl lévõ, finomabb testi mezõink alakjáról és méretérõl. Le tudnátok írni, hogyan látjátok ezeket, mikor a legerõsebb energiaállapotunkban vagyunk? És hogyan néz ki akkor, amikor az energiáink nem mûködnek rendesen?
Hathorok: A fizikai test kivételével a különbözõ egymást átható mezõk ragyogó, tojás alakú, egymásba ágyazódó fénymezõknek látszanak. A Ká valójában egy összetett energiamezõ. Elsõdleges alakja a fizikai testre hasonlít, bár annál némileg nagyobb. Ezért hívják az egyiptomi alkímiában éteri vagy spirituális ikerpárnak. A korai egyiptomiak tisztában voltak a természetével és a fizikai megjelenéssel való kapcsolatával. Valójában a Ká elmozdulhat, sõt úgy is tûnhet, hogy a személy egyszerre két helyen van jelen egy idõben. A Ká-nak is van egy aurajellegû energiamezõje, amit pránikus testnek hívunk.
A Ká-ról beszélve legtöbbször az elsõdleges alakját és az auramezõjét együttesen értjük alatta. Ez a mezõ a többihez hasonlóan tojás alakú, és elég nagyra növekedhet, ahogy a személy felfelé halad a tudatosságban. Ez a Ká-t körülvevõ auramezõ a tudatosságban való emelkedés során egy bizonyos pillanatban lángra lobbanhat, és szikrázó, aranyló fénymezõvé alakulhat. Ezt az egyiptomiak sahhunak vagy dicsõséges lelki testnek nevezték. Persze most nagyon fejlett energiaállapotokról beszélünk.
A legtöbb embernél a pránikus test néhány centire vagy pár méterre terjed a fizikai testen kívül. A következõ az érzelmi test, amely valamivel nagyobb az elõzõnél. A mentális test egy kicsivel ennél is nagyobb, mivel az a fizikai test körül a térben holografikus módon õriz emlékeket. Ezután jön az asztrális test, ez már egy finomabb réteg, alig nagyobb a mentálisnál. Az ezt követõ ragyogó tojás alakú mezõt éteri testnek nevezzük. Végül a legkevésbé sûrû ezek közül a kauzális test, amely egy fénylõ pont a többi ragyogó tojás felett. Mindezek a finom testek fényt és hangot bocsátanak ki.
Ezeknek a frekvenciája túl magas ahhoz, hogy fizikai látás vagy hallás érzékelje, de pszichésen láthatók és hallhatók. Így bizonyosodunk meg róla, hol tartanak az emberek a fejlõdésükben: a mezõik által kibocsátott fény és hang minõsége alapján. Ha minden jól mûködik, akkor összhangban vannak. Ha viszont például korlátozó érzelmi mintákat vagy képzeteket tartotok fenn, akkor a színek és a hangok diszharmonikussá válnak. Az önkorlátozás súlyos eseteiben egy vagy több test meg is változtathatja a forgását - imbolyoghat, bezáródhat vagy megdermedhet -, illetve szélsõséges esetekben a finom test töredezetté is válhat.
Virginia: Azt mondtátok, hogy az energiánk személytõl függõen pár méterre vagy tovább terjedhetnek ki. Mekkora volt a legkisebb illetve a legnagyobb méretû energiamezõ, amivel eddig találkoztatok?
Hathorok: Egy olyan lénynek, mint Jézus, vagy egy Avatar-nak, több mérföldre, néhány esetben akár több száz mérföldre kiterjedõ energiamezõje van. Aki teljesen felemelkedett, annak az éteri teste magába foglalja az összes ismert Világegyetemet. Kiterjed és magában foglal minden szintet, minden információt, minden tudást. Ezen a szinten elérhetõ a mindentudás, hiszen a test összeolvad az univerzális testtel anélkül, hogy elveszítené személyes tudatosságát. A lehetõ legkisebb méretet, vagyis a Ká auramezõjének, a pránikus testnek a méretét betegség idején veszi fel. Súlyos betegség esetén a Ká életereje csökken, és ez a mezõ összezsugorodik. Teljesen visszahúzódhat a testbe, ilyenkor egyáltalán nincs pránikus energia a test körül vagy a felszínén.
Virginia: Le tudnátok írni, milyennek láttok egy utcán sétáló átlagos polgárt, hogy legyen viszonyítási alapunk?
Hathorok: Az embereket fénybõl és hangból álló, ragyogó, örvénylõ, tojás alakú mezõkként észleljük. A fizikai testet ezeken a színes fényekbõl álló örvénylõ mezõkön keresztül "látjuk", és olyannak tûnik számunkra, mint egy pislákoló csillagokból álló galaxis. Minden atom olyan, mint egy apró csillag, amely ragyogó fényt áraszt, a szerveitek pedig olyanok, mint a csillagrendszerek. Ha a benneteket körülvevõ örvénylõ mezõkön keresztül nézzük a testeteket, meglehetõsen szépek vagytok. Olyanoknak tûntök, mint a csiszolt gyémántok, becsesek és csodálatosak vagytok. Ugyanakkor van valami, amit zavarónak találunk, amint az életerõtökre tekintünk. Sokan közületek visszaesést tapasztalnak a testeiteket körülvevõ és bennetek lévõ prána minõségében. Ez sok tényezõnek az eredménye, amelyek közül néhány kívül esik a ti irányításotokon. Emiatt még fontosabb ügyelnetek a Ká-tok ápolására és felemelésére. Az érzõ természetetek felszabadítása pozitív hatással lesz az életerõtökre is, fordítsuk hát most erre a figyelmünket.
Két gyakorlatot ajánlunk nektek, amelyek lehetõvé teszik számotokra, hogy mélyebb megértéssel fedezhessétek fel az érzelmi testetek természetét. Az elsõ gyakorlat annak a megismerésére irányul, hogyan õrzi az érzelmi test az emlékeket és az érzések energiamintáit. A második azt mutatja meg, miként reagál az érzelmi test egy nagy harmóniájú rezgésre, vagyis arra az egyedülálló érzésre, amit feltétel nélküli elfogadásnak és feltétel nélküli szeretetnek nevezünk.
(forrás:
hathorok-uzenetei.blogspot.com/