header ok

Ebben a témakörben a dimenzióváltásról és az azzal kapcsolatos tanításokról lehet olvasni.
Nostredamus, Kryon, Kirael, Pió Atya, Nyirkai jóslat, 2012,Plejádok üzenete, próféciák stb.

Hathorok üzenetei

Több
15 éve 4 hónapja #3021 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
A testi-lelki egyensúly piramisának tanítása

Nem vagyunk egyedül. Földünk nem kizárólagos hordozója az életnek és az intelligenciának. Léteznek a mienknél fejlettebb civilizációk, melyek nem a létért való küzdelem, a szenvedély, a munka és az anyagi gyarapodás mentén formálják kultúrájukat, s alakítják önmagukat. Fejlõdési törekvéseik lényege a magasabbrendû tudatosság megvalósításában, a durva fizikai, testi önazonosítás meghaladásában van.

A Hathorok évezredek óta segítenek inspirálnak minket, bölcsességükkel beoltva emberi civilizáci­ónkat. Máig föllelhetõ nyomot hagytak az egyiptomi kultúra tárgyi és szellemi hagyatékában. Saját el­mondásaik szerint elérkezett az idõ, hogy az embe­riség annyi gyötrelmes évezred után ismét elõrébb lépjen szellemi evolúciójában. Ennek érdekében a Hathorok a XX. Század végén bolygónkat újra föl­keresve átadják nekünk megfontolandó, életünket szokatlan, mégis hiteles szempontból megvilágító üzeneteiket.

Az Egyiptomi kultúrát több más bolygórendszerbõl származó civilizáció alakította, de a Hathorok te­remtõ befolyása sem volt kevésbé meghatározó a Föld spirituális fejlõdésében. A Hathorok szeretettel érkeztek egy új, talán ma még álomszerû valóság szelíd hangjait hozva ma­gukkal a Föld számára. Ha készen állunk, hogy felépítsük ezt az új világot, meghívnak bennünket egy elme és szívbéli utazásra. Az idõsebb testvéreink õk. Az evolúciónk során nagyon sok idõt töltöttek velünk ezen a bolygón, de írott történelmünkben ittlétükrõl nem maradt fenn semmi nyom. Az õ természetük energia jellegû és több dimenziót hat át. Egy másik univerzumból jöttek a Szíriuszon keresztül. A Szíriusz átjáró az Univerzumunk felé, innen utaztak a Naprendszerünkhöz és a Vénusz éteri királyságához. A múltban leginkább Hatorral, az õsi Egyiptom termékenység-istennõjével mûködtek együtt, rajta keresztül léptek kapcsolatba velünk emberekkel.

Az egyiptomi mellett kapcsolatot teremtettek a tibeti lámákkal is a tibeti buddhizmus ki­alakulása idején. A Hathorok tanítása az alapja a tibetiek hang használatával kapcsolatos egyedi technikájának és gyakorlatának. A korai földi kultúrákkal is érintkezésbe léptek. Olyan intergalaktikus civilizáció a Hathoroké melynek elõõrsei behálózzák a Világegyetem emberiség által ismert részét, illetve a magyarul is megjelent könyvet tanulmányozva úgy tûnik, ható­sugaruk még ennél is távolabbra terjed ki. Egy a magasabb rezgéstartományokban létezõ intergalaktikus civilizáció az övék. Ugyanúgy fejlõdnek mint mi földlakók, de elõttünk járnak az idõ hasonlatával élve, vagy százezer évvel. Barátok, mentorok, útitársak az emlékezéshez vezetõ ösvényen, a Legfelsõbb Létezõre való visszaemlékezés útján.

Elmondásuk szerint a Naprendszerben minden szinten a gyógyulás nagyszerû idõszakát éljük át s nem csak az emberiség. Ám mivel az isteni szeretet nem létezhet a cselekvés teljes sza­badságának megadása nélkül, mi emberek az adódó remek helyzet ellenére saját fejlõ­désünkben mindenkor döntési helyzetben vagyunk, méghozzá a tudat történetének egy nagy jelentõségû pillanatában. Valami olyasmi történik, amely még sohasem történt meg. E történés jelentõsége az oka a Hathorok ismételt jelenlétének Földünkön, ami Egyiptom és a tibeti buddhizmus kialakulása óta nem történt meg. Egyiptomban csupán néhány gyönyörû szobor és a Hathorokat ábrázoló faragás utal egykori jelenlétükre, elsõsorban Hator istennõ templo­maiban. (Az istennõ nevének helyes írásmódja Hator, a vele kapcsolatot tartó civilizációé pedig Hathor.)

Nem a Föld megváltói õk, hanem fejlettebb test­véreink, akik ugyan felkínálják segítségüket de semmiképpen sem akarják megzavarni az össz­hangot más lelki segítõkkel, illetve már létezõ kozmikus kapcsolatokkal. Nem kívánják befo­lyásolni az emberek vallási meggyõzõdését sem, azonban néhány valóban hasznos, sõt kifejezetten nagyszerû elképzelésüket szívesen megosztják velünk.

Jelenlegi helyzetünket illetõen egy hasonlattal él­nek: "Olyan, mintha ti emberek megpróbálnátok palackba zárni az eget mindvégig azt gondolva, hogy csak a palack létezik - míg egy napon az üveg szét nem törik, és az ég kiszabadul. Barátaink ne féljetek, hogy a régi struktúrák te­kintetében széttörtök! Nem kell feltétlenül nehéz­séget, bánatot, vagy szomorúságot okoznia. Le­het az átalakulás örömteli, vidám, sõt boldog!" (A fenti idézet a Hathorok egyik vezetõjétõl szár­mazik, akit Avarnak hívnak.)

Tanításuk szerint mostanára az emberi tudat átjutott a két póluson, megélte a Földanya tuda­tát, majd az önállóság, a férfias apa-tudatot, de együtt a kettõt még sohasem. Nem véletlenül ennek a folyamatnak minden egyes emberben le kell játszódnia, mindenkinek szembe kell néznie a saját androgenitásával: azzal, hogy férfias és ugyanakkor nõies jellemzõkkel is bír. Láthatóan egyesek már ráébredtek arra, hogy a férfi és nõi erõknek egyensúlyba kell kerülniük. Felfogták, hogy véget kell vetni a két pólus közötti harcnak, így a férfi princípium kreatív önállóságának és a nõi princípium intuitív fogékonyságának egyensúlya visszaállhat.

A nõi pólus megelevenedésével visszatérnek Egyiptom õsi misztériumai. Egyre többen és töb­ben emlékeznek majd egyiptomi gyökereikre és a korai sumér idõkre, mert eljött a nõi minõség újjászületésének ideje. De fontos kiemeltünk, hogy másként tér vissza: kiegyensúlyo­zott princípiumként, nem kifejezetten nõi, vagy teljesen férfi formában, hanem összeolvadva, harmónikus, androgünszerû kiegyenlítettségben.

Az egész naprendszerre vonatkozóan döntõ jelentõsségû, az ami zajlik most a Földön. Még a félistenek is sorba állnak egy földi születés reményében, akkorát lehet most a szellemi fejlõdésben elõre lépni. A Föld átalakulása nemcsak az emberekre, hanem a növényekre és az állatokra is hatással van. Ezek mind végigjárják saját fejlõdésüket, követve a Földet egy magasabb rezgéstartományba. A Naprendszer többi része is megtapasztalja ezt a folyamatot, melynek során más rezgéstartományba kerül, hiszen még a Napunk is változik. Viszont a Földön egyedi változás megy végbe, olyan, amely más bolygókon nem tapasztalható ebben az idõben. Ezért jöttek ide más lények különbözõ dimenziókból, más birodalmakból, õk a Föld körül állomásoznak bolygókon, aszteroidákon, vagy interdimenzionális térben. Céljuk a törté­nések megfigyelése. Feszült izgalommal várják mire képes az ember a Legfelsõbb e szertelen, de megismételhetetlenül nagyszerû teremtménye. Ennyire különleges a Föld helyzete.

hathorok-uzenetei.blogspot.com/2010/05/t...uly-piramisanak.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #3086 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
.


Az eksztázis és a szív


Ebben az üzenetben a szívre való figyelés által létrehozott eksztázisról szeretnénk beszélni. Itt nem a szív csakráról beszélünk, hanem a fizikai szívrõl, magáról a szívizomról.
Ez a módszer a figyelem, vagy fókusz valamint a hála, vagy öröm egyesített alkalmazását foglalja magába.
Ahogy a figyelmed a szívedre irányítod, észreveheted a finom energia áramlását.
A mi nézõpontunk szerint a figyelem irányítása egy energia-örvény középpontjához hasonlóan mûködik. Ez kiváltképp a fizikai testen belül és a fizikai test körüli mezõben ( az energia mezõdre ) amit régen aurának neveztek ) igaz.
A figyelem irányításának képessége nem csak gondolkodási, vagy agyi cselekvés, hanem a tudat sok szintjének tevékenysége. Amikor a figyelmedet a testedre, vagy az azt körülvevõ energia mezõre irányítod, a finom energia azonnal áramlásba kezd az adott pont, vagy terület irányába, ami élénkítõ hatással van a test sejtjeire és/vagy az energia testedet alkotó ragyogó fényszálakra.
A figyelmed valójában szubatomi szinten befolyásol, amit kvantummezõ-hatásnak is nevezhetsz. Ezek a mezõhatások meghatározott energiaáramlást, alakzatokat és harmóniákat hoznak létre benned.
Fontos képesség a kvantum mezõ megváltoztatása a figyelem irányításával, és azt tanácsoljuk, hogy gyakorold. Sokféle célra lehet használni és ezek közül csak egy az eksztázis létrehozása.
Ennél a módszernél a figyelmed, vagy a fókuszod valamint a hála vagy az öröm érzésének megtartási képességét használod. Ez a két érzés egyszerre hat az energia mezõdre és a fizikai szíved ritmikus mágneses kisugárzására. Az összpontosítással egyszerre érzett érzelem az eksztázis magas szintjét képes létrehozni.
Ahogy korábban említettük a tudat eksztatikus állapotának létrehozása fontos evolúciós katalizátor. Erõsen javasoljuk, hogy sajátítsátok el az eksztázis állapotának egész nap folyamán történõ megteremtését.
Belátjuk, hogy sokatoknak nem segíti a napi élete ilyen állapot létrehozását, de azt javasoljuk, hogy napközben találjátok meg az idõt legalább pár percre, hogy ezeket az állapotokat gyakoroljátok. Egy rövid idõ eltöltése eksztázisban is jobb a semminél.
Ez a gyakorlat, mint tudatos lényt, összekapcsol, és harmóniát teremt a Földdel, és a galaxison keresztüláramló fejlõdési hullám segítõ harmóniájával.

Ennél a módszernél figyelmedet a fizikai szívre irányítod. Amikor erre a területre irányítod a figyelmedet öröm és hála érzését hozod létre. Nem elég gondolni rájuk, hanem az öröm és hála érzése a lényeg. Ennél a módszernél a gondolat nem hozza mozgásba az eksztázis elõállításához szükséges finom energiákat, hanem csak az érzés képes az energiaörvények elindítására.
Amikor a fizikai szívre koncentrálsz, hogy öröm, vagy hála érzetét hozd létre, a szív mágneses mezõi energia-hullámokat kezdenek a testben áramoltatni, amelyek a szívbõl indulva áramlanak kifelé és az egész testet körülveszik. Amikor az energia az egész testet áthatja, magától létrejön az eksztázis, a sejtszintû eksztázis.

Kísérletezzetek ezzel a módszerrel! Figyeljétek, mi történik, amikor a szívetekre koncentráltok, hogy öröm és hála érzetét keltsétek! Fizikailag érezzétek, hogy mi játszódik le sejtszinten, amikor testetek mondjuk egytrillió sejtjére az öröm és hála koherens energiája hat!
Ha létrehoztátok a képességeteket, hogy a fent leírt módon eksztázist hozzatok létre, és bármikor, ha kedvetek tartja, szándékotok szerint képesek vagytok eksztázist megteremteni, kezdjetek kísérletezni energiamezõtökkel, amit finom energia testnek is hívnak.
Gyakoroljátok újra és újra figyelmeteket szívetekre összpontosítva az öröm és a hála érzését létrehozni. Ahogy érzitek az eksztázis létrejöttét testetekben, tegyétek át figyelmeteket a testetek körüli térre. Látók ezt az energiamezõt egy ragyogó tojáshoz hasonlatosnak látják. A tojás szélesebb része a vállaknál, a vékonyabb része pedig a lábaknál van. A mezõ közepén egy központi vonal, vagy tengely fut végig, amely egyúttal a fizikai test középvonalában is van és a fej tetejétõl a gátig tart. A vonal a finom energia testet tartalmazó mágneses mezõ központi tengelye. A mezõ a fej felett és a láb alatt túlnyúlik pár deciméterrel, vagy néhány méterrel, sõt, akár sok méterrel is. Bizonyos magas töltésû energia állapotokban a finom energia test még ennél sokkal messzebbre is kiterjedhet.
Amikor a figyelmedet a központi tengelyrõl a testet körülvevõ mezõre irányítod, az eksztázist kiterjeszted a fizikai testedbõl a mezõbe. Ez nagyon pozitív és erõs harmonikus mintákat kelt, amik összhangba hoznak a galaxisotokon keresztüláramló felgyorsult evolúció hullámformáival.

Ne becsüljétek le ennek a módszernek az erejét. Habár nagyon egyszerû, nagyon hatásos és erõteljes. Magasabb rezgési és rezonancia állapotba fog juttatni benneteket. És nézõpontunk szerint ez életbevágó ahhoz, hogy átjussatok a Földet most és a jövõben elérõ energiaátjárókon és átalakító energiákon.
Ezeket szerettük volna elmondani természetetekrõl és sorsotokról, bár nagyon valószínû, hogy csak akkor fogjátok megérteni, ha legalább az eksztázis állapotát eléritek.
Ennek az az oka, hogy a tudat viszonyítási pontját nem csak a hit, hanem az érzelmi harmónia is meghatározza. És azok számára, akiknek ismeretlen az eksztázis állapotában lenni, olyan, mintha a napfelkeltét szeretnéd elmagyarázni egy vak embernek, akinek nincs közvetlen tapasztalata arról, amirõl beszélsz. Az ilyen személynek ez hiten alapuló világ lenne. Ha azonban egyszerre csak elkezdene látni, közvetlenül meg tudná tapasztalni a Napot és meggyõzõdni, hogy a leírásod pontos volt-e. És ami eddig a csupán mítoszok világába tartozott, valósággá válik.
És most magatokra hagyunk benneteket, azzal, amit sokan csak mítosznak látnak, bár mi magától értetõdõnek tudunk. Teremtõ lények vagytok, létrehozva jövõtöket és az elkövetkezõ generációk jövõjét. Szívetekben hordjátok a Titkok Titkát. És az ebbe a titokba vezetõ átjáró küszöbén az eksztázis elérésének képessége juttat át. Légy merész és találd meg utad, életformád, ami ebbe az emelkedett létállapotba visz. És tudd, hogy az eksztázis nem az út vége. Csupán a kezdete.
Próbáld ki a módszert, amit eléd tártunk. Kísérletezz a módszerekkel, amiket korábban adtunk és a késõbbiekben fogunk átadni. Tudd, hogy amennyiben így teszel, belépsz az emberiséget szolgáló emelkedett lények és mesterek bensõséges lelki közösségébe. Tudd, hogy amennyiben így teszel, önmagaddal kerülsz bensõséges lelki közösségébe.
Örömmel és nevetve:
A Hathorok

- Tom Kenyon 2010. Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és Tom webcímét: www.tomkenyon.com .
Fordító: - Bagi Ákos www.lelekmod.hu
Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és a fordító webcímét.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #3158 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
.


A globális politika valósága és hazugságai valamint a fejlõdés kényszere

Hathor üzenet a Föld számára Tom Kenyon közvetítésében

2003. február 8.

Földetek fejlõdése egy új átalakulási szakaszába lépett. Üzenetünkben a globális kollektív társadalmatok tudatának felszínére kerülõ jelenségekkel interdimenzionális szempontból szeretnénk foglalkozni.

A megmutatkozó események csupán a tudat mélyebb szintjén lévõ erõk árnyjátéka. Interdimenzionális ütközet folyik, ( amennyiben ezt a hasonlatot kívánod használni, avagy küzdelem, amennyiben egy valamivel enyhébb kifejezés jobban tetszik ) az erõk között, mely közül az egyik az emberi tudatot szeretné felszabadítani és a fejlõdés következõ fokára segíteni és azon erõk között, melyek ezt meg szeretnék akadályozni.

Egy közös fejlõdési küszöb elõtt álltok, és a nyomás fokozódik. Ez érezhetõ az egyének számára, a párkapcsolatban élõk számára, valamint a társadalom és a globális politika minden területén. A globális gazdaság irányítói manipulálják az egész bolygón a sajtót és az egyéb információs rendszereket, hogy félelmet keltsenek. Amikor az ember fél, az agy hüllõ területei ( a hüllõ agyi részek ) mûködnek. Ez korlátozza a magasabb agyi központok elérését, beszûkíti az értelmi képességeket és megakadályozza új lehetõségek meglátását. A globális gazdasági hatalomnak alapvetõ anyagi érdeke, hogy téged és a társadalmat alacsonyabb fejlettségi szinten tartsa. És itt nagyon bonyolulttá válik a dolog és úgyszólván nehéz vizeken fogunk evezni. De mégis megpróbáljuk, hisz az idõ már nagyon elõrehaladott állapotban van.

A globális irányítás pénzügyi vezetése továbbra is irányítani akar. Felfogásuk szerint az információ kora ki akarja venni az irányítást a kezükbõl és õk mindent megpróbálnak, hogy ezt megállítsák. A bolygó gazdasági irányítói között vannak olyanok is ( bár nem mindegyik) akik nem azok, akiknek látszanak. Bármennyire is abszurdnak hangzik, a Föld sok galaktikus és intergalaktikus intelligencia határátkelõje. Ami a Földön történni fog, az nem csak a ti galaxisotokban, hanem más galaxisokban és univerzumokban is meg fogja határozni sok jövõbeli esemény és cselekmény lefolyását.

Amennyiben együtt léptek át ezen a küszöbön, megõrizve az evolúciós szabadságot, az emberi faj hatalmas dolgot visz véghez. Amennyiben a hatalmon lévõk és a társadalmatok vallási, szociális és politikai struktúrái ezt megakadályozzák fajotok nagyon is valós módon börtönbe kerül. Nem rácsok mögé, hanem az érzékelés kapuinak bezárása által. Legvégül meg fogtok szabadulni ettõl a zsarnokságtól, de meg van a lehetõségetek ebben az idõpillanatban, hogy a mérleg nyelvét az emberi szabadság felé döntsétek és hogy megteremtsétek a földi béke és felvilágosodás eddig még nem látott korszakát.

És most íme a cselszövés további leleplezése: Az alapvetõ kérdés evolúciós szempontból az, hogy vajon bolygótok az együttmûködés és az együttérzés területe lesz-e, avagy a zsarnokság és a korlátozás területéé.

Vannak olyan intergalaktikus intelligenciák, akiknek érdekük a ( mi nézõpontunk szerinti ) zsarnokság, ezek " hogy is mondjuk " gátolják a Föld fejlõdési útját. ( Fordíthatatlan szójáték: A "gátol" kifejezésnél az "interfere" az eredeti ige, ami töve az interferencia szónak és ami utal a rezgések ( a tágabb értelemben vett hang ) használatára az akadályozás módszerében. Egyúttal a Hathorok a hang mesterei. A Ford.)

Az ilyenek hasznot húznak az emberi lélek és az emberi tudat bebörtönzésébõl. Más galaktikus intelligenciák, mint mi is, hiszik és õrzik az emberi faj emelkedettebb sorsának vízióját. Természetünk és elhatározásunk nem engedi meg, hogy ügyeitekbe avatkozzunk. Csak nézõpontunkat, látásmódunkat és energiáinkat tudjuk felajánlani támogatásotokra. Ironikus a katonai hasonlat használata, de a zsarnokság elleni legerõsebb fegyveretek a szívetek, fõként a nyitott szívetek harmonikus energiájából származik. Az uralmon lévõk a félelem zavart keltõ rezgésmintáit azzal a céllal és úgy tervezték meg, hogy benneteket alacsony fejlettségi szinten tartsanak. A pozitív érzelmek, mint a szeretet, a megértés, az együttérzés gyorsan juttatnak benneteket magasabb evolúciós fokra. Minél több egyén választja az emberi természet magasabb képességeit, annál kevésbé lesz hatékony a félelem rezgéseinek társadalmatokra gyakorolt hatása.

Ezzel kapcsolatos gyakorlati javaslatunk: tanuljátok meg, hogy lehet egymással szeretetben, megértésben és együttérzésben élni. Bármit hallotok a médiában, éljétek napjaitokat képességeitekhez mérten minél jobban és tanuljátok meg, terjesszétek ki életeteket ezekkel az érzelmekkel választott önmagatok részeiként. Ennek két hatása lesz: személyes és kollektív. A közösséghez olyan hangulattal járulsz hozzá, amely kiegyensúlyozza a félelem rezgésmintáit. A személyre gyakorolt hatása pedig kiegyensúlyozza az érzelmi testet, ami nagyobb egészséget és gyorsabb evolúciós haladást teszt lehetõvé, a kollektív eseményektõl függetlenül.

Nagyon tisztán szeretnénk ezt megfogalmazni: a spirituális mester útja megköveteli, hogy a felfelé vezetõ utat válassza, akkor is, ha a közösség a lefelé halad. És akár észreveszed, hogy spirituális mester vagy, akár nem, az vagy, a saját szemszögedbõl nézve mindenképp. Úgy döntöttél, hogy testet öltesz ebben a rendkívüli evolúciós pillanatban. A fronton vagy. Az vagy, akinek elég bátornak kellett lennie, hogy itt legyen. És mi meghajlunk elõtted. Nem az a kérdés, hogy jelenlegi életeteket olyannak tapasztaljátok-e, mint amilyennek szeretnétek, vagy sem. Az, hogy egyáltalán fizikai testben vagytok ennek a hatalmas evolúciós nyomásnak ebben a tér- és idõpontjában , már önmagában rámutat mesteri mivoltotokra. Csak egy mester merészel ilyen feladatra vállalkozni.

Értsétek meg azt is, hogy akiket zsarnokoknak neveztek, maguk is mesterek. És nagyon valós módon, ami a Földön jelenleg lejátszódik, az az élet mesterei ( élet alatt a nyitott evolúciót értünk ) és a halál mesterei ( halál alatt zárt végû evolúciót értünk ) között lezajló összecsapás. Az evolúció hajtóereje a két oldal közötti súrlódás ( akik a magasabb emberi sorsért élnek és küzdenek, valamint akik az emberi faj korlátozásáért és bebörtönzéséért küzdenek ).

Fontos megérteni, hogy nem szabad démonizálni azokat, akik a lelkedet akarják bebörtönözni. Ha démonizálod õket, a kezükbe kerülsz, a zsákmányukká válsz. A tudat magasabb dimenziójának nézõpontjából a rossznak tûnõ dolgok az evolúció ösztönzõi. A kettõsség világában, ahol éltek, ha van fény, van sötétség és árnyék is. Ahogy spirituális mesteri mivoltotokat egyre jobban kifejezésre juttatjátok, észreveszitek, hogy a szeretet, az öröm és az együttérzés harmóniájával nyitott szívûek tudtok lenni még ezen zsarnokok felé is. És akkor nyertetek. Ne becsüljétek alá az ember szeretetre, megbecsülésre való képességét: ezek az univerzum legerõsebb erõi közé tartoznak.

Korábban említettük, hogy nem lesz egyszerû, így itt egy újabb elem a képhez: Úgy is hívhatjuk, hogy egy meglepetés faktor. És ez a meglepetés faktort gyermekeitek képviselik. Sokfajta lélek inkarnálódik és fog még inkarnálódni bolygótokra. Sokukban van azonban valami, ami egy kicsit eltérõ. Õk az érzékenységüket a gyermekkor után a fiatal felnõttkorig is megõrzik. Némelyikük rendkívül fejlett lény, és többségük sokkal fejlettebb, mint a társadalom. Sok ilyen gyerek mutat furcsa problémákat: figyelemhiányosak, tanulási nehézségeik vannak. Ahogy szokott lenni, a társadalom ezúttal is rossz helyen kutatja a választ, fõleg abban, ahogy azt keresik, hogy tudnák a helyzetet elkerülni. A probléma tulajdonképpen a Földtõl való elszakadtság, egy energetikai légüres tér, ami a bolygóval kapcsolatos vallási és társadalmi beállítódásotok következménye.

Olyan, mintha ezek a gyerekek elvesztették volna elektromos berendezésük földelõ vezetékét. Átvitt értelemben beszélünk. Elkerülik a nagyobb kulturális kellemetlenségeket és magától a Földtõl való elszakadtságot. Ironikus módon az új generációhoz tartozók közül sokan fognak nagy érdeklõdést mutatni az ökológia iránt, mert lelkük bölcsességében érezni fogják, hogy mi hiányzik: a kapcsolat a Földdel. Ahogy ezek e lények felnõnek, nem fogják eltûrni, hogy a világ gazdasági hatalma tönkretegye bolygójukat.

Van még egy joker a pakliban, hogy úgy mondjuk. Ez is a Földdel kapcsolatos, bár más rezgésszinten. Egyesek ezt a "Kozmikus Anya visszatérésének" nevezik. Amire itt utalunk, az a Nap és a Hold kiegyensúlyozása. Átvitt értelemben a Nap a férfias, tüzes energiák képviselõje és megnyilvánulása Földön a jelenleg elterjedt patriarchális társadalmakban. Átvitt értelemben a Hold pedig a nõies, befogadó és intuitív kapcsolódás a Földhöz és a kozmoszhoz. A Földön lejátszódó evolúciós fejlõdés ki fogja ezt a két tényezõt egyensúlyozni és a végére egyre kevesebb tag marad az Öreg Fiúk Klubjában.

Ez csak néhány leegyszerûsített elem a bolygótokon kibontakozó nagyon összetett evolúciós dráma tényezõi közül. Ti vagytok a színészek és a rendezõk, de a kézirat már sok tízezer éves. Élet és evolúciós szabadság fog-e uralkodni a Földön? Megtaláljátok-e legmagasabb genetikai sorsotokat? Vagy pedig meg fogják ezt akadályozni azok, akik hasznot húznak a bebörtönzésetekbõl?

Az egyénnek ez a bonyolultság nyomasztó lehet, de mi azt mondjuk, hogy bennetek rejlik legnagyobb erõtök is. Ez az az erõ, amely az evolúciós dagályt a számotokra kedvezõ irányba terelheti. De a közösség fejlõdésétõl függetlenül téged a megvilágosodás legmagasabb szintjeire képes emelni. Ez az erõ a szeretet, az öröm és a megbocsátás. Tedd ezeket napi életed részévé. Ebben az értelemben használtuk korábban az „életetek kiterjesztése ” kifejezést. Lehet, hogy furcsa azt gondolni, hogy életedet kiterjeszted, de pontosan ezt teszed életed minden pillanatában, akkor is amikor alszol, vagy álmodsz. Folyamatosan teremted és kiterjeszted életed az életedrõl és önmagadról alkotott elképzeléseid szerint.

Sokszor képzelünk egy dobozt Hathor Templomaiba. Azt képzeljük el, hogy valami csodálatos, és rendkívül értékes dolgot tartalmaz. Azt mondjuk, hogy az emberi faj jövõje van benne. Megpróbáljuk kitalálni, hogy mi az, de nem tudjuk megmondani; erre még legnagyobb bölcseink sem képesek. Csak ti tudhatjátok, hogy mi az. De teljes bizonyossággal még ti sem vagytok képesek megmondani, milyen lesz a jövõtök. A jövõ nincs elõre meghatározva. Amíg nem hozod meg döntésed és irányt nem szabsz a cselekményeknek a jövõ bizonytalan és elképzelhetetlen lehetõségek kavargó masszája. A kozmosz erõi ekkor elkezdenek hozzád igazodni, ahogy ezt kötelességük tenni, mert nem vagytok kevesebbek, mint teremtõ istenek és istennõk. Tudnotok kell, hogy mind egyéni, mind közös jövõtöket most teremtitek meg.

Könyörgünk hozzátok, fogadjátok el spirituális mesteri szerepeteket és döntsetek úgy, hogy felfelé léptek a spirituális lépcsõn. Könyörgünk hozzátok, hogy akkor is így döntsetek, ha a közösségeitek másképp választanak. Elegen vagytok a bolygón, hogy elbillentsétek a mérleg nyelvét. Új lehetõségek csodálatos világa vár rátok.

A Hathorok

Fordító: Bagi Ákos 2010 www.lelekmod.hu Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és a fordító webcímét.

2011 Tom Kenyon. All rights reserved.
You may make copies of this message and distribute in any media as long as you change nothing, credit the author, and include this copyright notice and web address.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #3209 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
.
Hathor üzenet a Föld számára Tom Kenyon közvetítésében

Hathorok: Fénygyógyszer
Védelem és gyógymód sugárszennyezés, idegméreg, bakteriális- és vírusfertõzés esetére
2011. március 16.


Az új-zélandi és az azt követõ Japánban történt földrengések nyilvánvalóvá teszik, hogy a Káoszcsomópont még összetettebb szakaszába léptetek.
Szeretnénk átnyújtani egy módszert, amit sugárszennyezéstõl és más egészségi problémáktól való védekezésre, valamint ezek gyógyítására használhattok. Fénygyógyszernek nevezzük.
Ez nyilvánvalóan a Japánban kialakuló eseményekkel van kapcsolatban, bár a jövõbeli Föld kialakulása során hasonló kihívást jelentõ helyzetekkel kerülhettek szembe a közeljövõben a bolygó egyéb pontjain is.
Ez a módszer segít védekezni és meggyógyítani benneteket nem csak akkor, amikor radioaktivitásnak vagytok kitéve, hanem amikor idegmérgeknek, vagy esetleg baktériumok és vírusok mutálódó formáinak. Mi úgy látjuk, hogy a közeli idõvonalatokon ilyen esetek gyakoribbá válására lehet számítani.

A módszer a BA-val,(felsõbb énetekkel) a Mennyei Lelketekkel való összekapcsolódásra épül. Ez a Fény Birodalmával, létezésed egy tartományával való kapcsolatfelvételt jelenti.
Minden, ami a kozmoszban létezik, tekinthetõ a fény egy minõségének, vagy energetikai megnyilvánulásának. Még az anyag legsûrûbb formái is lényegében a fény megjelenései.
A módszer használata közben összekapcsolódsz a Mennyei Lelkeddel, tartod a szándékot és elvárást, hogy számodra védõ és/vagy gyógyító energiát fog átadni. Ezt a szándékodat a megbecsülés, vagy hála érzelmi rezgésével küldöd a Mennyei Lelked felé. Ez egyszerûen az a rezgéstartomány, ami aktivizálja lényed magasabb régióit.
Amikor küldöd ezen szándékodat a megbecsülés, vagy hála érzetével együtt a BA-felé, átváltod a figyelmedet a szívcsakrádra, hogy fogadd benne a védelem, vagy gyógyítás rezgéseit. Ezt a rezgést fényformáknak, geometriai alakzatoknak érzékelheted, vagy az energia alászállásaként tapasztalhatod. Lehet az is, hogy csupán gondolatokat/érzéseket élsz át.
Amikor az energia megérkezett a szívcsakrába, készen áll a küldésre.
Ebben a fázisban sima vízre van szükséged, mivel a víz rendkívül jól tárolja ezt a fajta információt. Egy vízzel teli edényt tartasz a kezedben. Az akaratoddal kiküldöd a szívcsakrádban lévõ energiát a karjaidon át, a kezeidbe, és utána a tenyered közepén levõ csakrákon át. Az energiamintázat ezen az úton belép a vízbe.
Azt javasoljuk, hogy erõsítsd a hatást a folyamat háromszori ismétlésével. Tehát még kétszer, összesen háromszor végezd el. Ezután megiszod a vizet. A víz áthatja tested vízelemét és így végül a gyógyító és védelmezõ minõségek minden sejtedbe eljutnak.
A módszerrel átalakítod a fényt, hogy átáramoljon a tested központi energiacsatornáján át a szívedbe, majd pedig onnan a vízelembe. A víz tudata megkapja ezt az energiamintát és iváskor a testedbe jut.
Amikor olyan helyzetbe kerülsz, hogy radioaktív sugárzás ért, a leírt módon alkalmazod a módszert. A BA-ból származó energiát átalakítod, hogy megvédd/meggyógyítsd magad a radioaktív szennyezés minden eddigi és további lehetséges hatásától. Ha van egyéb módszered, hogy megvédd magad, természetesen használd azokat is. De ha csak a saját tudatod az egyedüli eszközöd, ezzel is meg tudod védeni és gyógyítani magad.
Ha idegméreg hatott rád, ugyanezt tudod tenni. Amikor baktérium-, vagy vírusfertõzés okozta járványban találod magad, tanácsoljuk, hogy tégy ugyanígy.
Amikor együttesen egyre mélyebbre kerültök a Káoszcsomópontba, és ennek egyre összetettebb szakaszába léptek, a baktériumok és vírusok egyre gyorsabban fognak mutálódni. Ez a módszer lehetõvé teszi, hogy meggyógyítsátok és megvédjétek magatokat ezektõl a mutálódó életformáktól.
Fontos megérteni, hogy a védelmet és a gyógyítást a saját tudatotok erejével hozzátok létre. Képesek vagytok közvetlenül felvenni a kapcsolatot saját fénybirodalmatokkal. Szuverén jogotok, hogy belépjetek a fény birodalmába saját, vagy szeretteitek érdekében.
Amikor a vázolt nehéz helyzetek valamelyikébe kerültök, azt javasoljuk, hogy vegyetek be Fénygyógyszert "az általatok feltöltött vizet" többször naponta, ahogy intuíciótok diktálja.
A Japánban történt földrengés és az ennek következtében létrejött szökõár fizikai hatását rendkívül nehéz kezelni. De mi a figyelmünket nem a fizikai, hanem inkább az ilyen katasztrófák esetén elõálló mentális, érzelmi, és spirituális hatásokra szeretnénk irányítani.
A tény miatt, hogy Káoszcsomópontban vagytok, valamint, hogy a mély ûrbõl származó energiák napszéllel együttesen hatnak energiatestetekre, ti, mint közösség, még jobban a hatása alatt álltok. Ez alatt azt értjük, hogy embertársaitok szenvedésének látványa megrázkódtatja szíveteket. Felismeritek, hogy az õ nehéz helyzetük könnyedén a tiétek is lehet. Ez a felismerés megnyithatja a szíveteket és ezen, a szívetek falán nyílt résen át meglátjátok a magasabb tudatosság állapotait. Így válik a japán földrengés sok tekintetben a közös szív földrengésévé.
Nem könnyû az elõttetek álló idõszak. Úgy látjuk, hogy egyre több földi átalakulás következik. De az ilyen események eredménye, hogy a velõtökig megráz benneteket. Így a tömeghipnózis egy pillanatra megáll. Ezért ilyen teljes és szürreális pusztulás idején sokatok tisztán meglátja, hogy civilizációtok bizonytalan lábakon áll. A szó szoros és átvitt értelmében is.

Tanácsunk a Káoszcsomópont jelenlegi szakaszában, hogy tanuljátok meg és gyakoroljátok be a Fénygyógyszer módszert, hogy amikor szükség van rá, tudd, hogyan alkalmazd a védelem és gyógyítás ezen módszerét, immár mint saját természeted tulajdonságát. Azt javasoljuk, hogy ezekben az idõkben ne csak az eszetek vezéreljen, hanem a szívetek is. Engedjétek, hogy érezzen a szívetek, mert a szív az, amin keresztül felemelkedhettek a saját nagyságotokhoz vezetõ spirális ösvényen.

A Hathorok



Tom gondolatai és megfigyelései

A Hathorokat mintegy húsz éve közvetítem és a Föld üzeneteket 2003 februárjában kezdtem publikálni. Eddig azonban soha nem éreztem bennük ilyen sürgetést, hogy nyilvánosságra kerüljön az üzenetük. Általában hagynak néhány napot, hogy elidõzzek az üzenettel és elmélkedjek rajta. De ez a luxus most nem adatott meg. Arra kérték Judi-t és engem, hogy továbbítsuk ezt az üzenetet, amilyen gyorsan csak lehetséges. Így a kommentárom rövid és velõs lesz.
Az üzenet lényege, hogy minden emberi lény képes a Hathorok által Fénygyógyszernek nevezett dolgot elõállítani. Ennek a gyógyszernek belsõ tulajdonsága, hogy védjen és gyógyítson radioaktív szennyezés, idegméreg, vírus és baktériumfertõzés esetén is.
A módszer egyszerû és lényegre törõ. Néhány olvasónak lehet, hogy teljesen új elképzelés a Mennyei Lélek (a BA) fogalma, ezért tisztázom az elhelyezkedését és a vele való kapcsolatfelvétel lehetõségét. A BA, vagy Mennyei Lélek a tudat egy része, amely téren és idõn kívül helyezkedik el. Némelyetek a Mennyei Lelket Magasabb Énnek nevezi. De az elnevezésétõl függetlenül a Mennyei Lélek a Fény Birodalmában létezik, (ahogy a Hathorok nevezik) és éned ezen része úgy érhetõ el, ha megbecsülést, vagy hálát küldesz neki.

A BA-toknak nincs meghatározott helye térben is idõben, mivel mindkettõ felett áll.

Ám létezik belépési pontja az energiamezõdben, kartávolságra a fejed felett. Ha a fejed fölé tartod a kezeidet és összeérinted az ujjaid végét, akkor az ujjaid vége a belépési pont közelében van. Ez a pont az, ahová a figyelmed irányítod a Fénygyógyszer elõállítási módszerük elsõ szakaszában. (A kéz fej fölé tartása csak a tájékozódás miatt került említésre. A Fénygyógyszer elõállítása közben nem teszed kezeidet a fejed fölé.)
Amikor figyelmedet a BA pont területére irányítod, az elmédben õrzöd azt az elképzelést, hogy milyen minõségû fényt szeretnél kapni. Tegyük fel a példa kedvéért, hogy veszélyes radioaktív sugárzás ért, vagy érni fog és sugárfertõzés fenyeget. Ilyen esetben, amikor a fejed feletti területen a BA-ra fordítod a figyelmedet, tartsd a szándékot, hogy a BA-ból leereszkedõ energia olyan energetikájú, amelyik kivédi és gyógyítja a radioaktív szennyezõdés hatásait.
Ezután pedig megbecsülés és hála érzését küldöd a szívcsakrádból felfelé a fejed feletti részre a BA-ba, és megtartod a szándékot, vagy minõséget, hogy a BA-ból érkezõ energia védeni és/vagy meggyógyítani fog a sugárszennyezõdéstõl.
Majd a figyelmedet a BA-ról a szívcsakrádra (a mellkas középpontja a szegycsont mögött) és várod, hogy megérkezzen a BA-ból a védelem és gyógyítás energiája.
Azoknak, akiknek ez új, lehet, hogy többször kell majd a szándékot, vagy a minõséget a megbecsülés vagy a hála érzetével együtt a BA felé küldeni, mielõtt megérzik a választ. De csak folytasd a szándék és a megbecsülés, vagy a hála érzetének küldését, amíg megérzed a leszálló energiát. Amikor érzed, hogy száll alá az energia a Mennyei Lelkedbõl, vidd át a figyelmedet a szívcsakrádra. Hagyd, hogy a szív központja fogadja a védelem és a gyógyítás energiáit.
Ezután helyezd a kezeid egy sima vízzel teli edényre, fölé, vagy köré és küldd a Mennyei Lelkedbõl kapott energiát a vízbe. A védõ és/vagy gyógyító energia, amely a szívedbe érkezett, most átáramlik a karjaidba, majd a vízbe a tenyereid közepén található csakrákon át.
Ezeket a lépéseket összesen háromszor végezd el. Majd idd meg a vizet.

Ha a helyzeted kényes, a Hathorok azt tanácsolják, naponta többször készíts Fénygyógyszert és intuíciód szerint fogyaszd.
Ahogy a Hathorok rámutatnak, a Fénygyógyszer a sugárfertõzéstõl való védelem mellett több minden másra is felhasználható. Alkalmazhatod, hogy védd/gyógyítsd magad idegméreg, valamint bakteriális és vírusfertõzések esetén. Bár nem említették, de megkérdeztem az üzenet átadása után, hogy más fizikai tünetek alkalmával is hatásosan alkalmazható-e, mint amilyen pl. a rák. Azt válaszolták, hogy a Fénygyógyszer magától értetõdõen elõállítható ugyanezzel a módszerrel ezekben a helyzetekben is, és más egyéb esetekben is.
Nyilvánvaló, hogy ha olyan nehéz helyzetben vagy, mint pl. sugárfertõzés, idegméreg, és/vagy vírus és baktérium okozta járvány,akkor használni akarsz egyéb orvosi szereket is. Más szóval, ezt a módszert nem arra szánták, hogy helyettesítse az orvosi, vagy közegészségügyi megoldásokat, hanem a célja, hogy kiegészítse ezeket, hogy tudj saját magad önmagadért tenni.
Az üzenet átadása után megkérdeztem azt is a Hathoroktól, hogy mi van az olyanokkal, akik nem képesek elõállítani a Fénygyógyszert a saját maguk számára, mint pl. a gyerekek, vagy az állatok. Azt mondták, hogy mindent ugyanígy kell csinálni, kivéve, hogy ilyenkor a szándék, vagy az elvárás arra irányuljon, hogy az elõállítandó Fénygyógyszer a gyermek, vagy az állat számára készül. Tehát például, amikor a Fénygyógyszert saját magad sugárfertõzés elleni védelmére készíted, azt a gondolatot küldöd, hogy a Mennyei Lelkedbõl érkezõ energia a saját védelmedet, vagy gyógyításodat szolgálja. Ha pedig ugyanezt egy gyermek, vagy állat számára készíted, azt a gondolatot küldöd, hogy a Mennyei Lelkedbõl érkezõ energia az adott lény védelmét, vagy gyógyítását szolgálja, tehát jelen esetben a gyermekét, vagy az állatét.
Itt közbe szeretném vetni a következõt. Sokkal jobb, ha megtanítasz valakit a Fénygyógyszer elõállítására, mintsem függõséget létrehozni. A Fénygyógyszer elõállítási képesség minden ember saját képessége. Része többdimenziós örökségünknek. És képessé tenni valakit, hogy ezeket a dolgokat önmaga számára el tudja végezni, saját mesteri mivoltának elérését segíti.
Nagyon nem tetszene, ha azt látnám, hogy a Fénygyógyszer elõállítási módszert "gyógyítók" mások számára használnák azzal a címszóval, hogy erre olyan speciális erõk teszik õket képessé, amelyekkel mások nem rendelkeznek. A Fénygyógyszer elõállítási módszer az ember veleszületett joga és képessége, és úgy érzem, hogy mindenkivel meg kell osztani.
Sok mindent szeretnék még elmondani a Fénygyógyszer elõállítási módszerének kapcsán, de a filozófiai és metafizikai megfigyeléseknek várniuk kell egy másik alkalomig.
A Hathorok ugyanis ragaszkodnak hozzá, hogy az üzenetet minél elõbb küldjük el és juttassuk el másokhoz.

- Tom Kenyon 2010. Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és Tom webcímét: www.tomkenyon.com .
Fordító: - Bagi Ákos www.lelekmod.hu
Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és a fordító webcímét.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #3215 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
.

Hathor üzenet a Világvégérõl (is)

Hathor üzenet a Föld számára Tom Kenyon közvetítésében

További káoszcsomópontok megjelenése

2011.augusztus 12.

Bolygótok kritikus átalakulási állapotba lép, amelyet a Káosz Csomópontok sokasága jellemez.
Korábbi üzeneteinkben a megjelenõ változásokról, mint egyetlen Káosz Csomópont eredményérõl beszéltünk. Viszont jelenleg több Káosz Csomópont létrejöttét látjuk. Az egymással jelentõs kölcsönhatásban lévõ csomópontok a megszokott idõjárási minták radikális változását, növekvõ számú földrengést és vulkáni aktivitást okoznak, valamint rendkívüli kihívást jelentenek a bolygó ökoszisztémájának, a mezõgazdaságnak, az élelmiszer ellátásnak, továbbá politikai és gazdasági bizonytalanságot idéznek elõ.
A bolygószintû Káoszcsomópontok hatása mellet a naprendszeretek központi napja is bizonytalanabb és kiszámíthatatlanabb állapotba kerül. A Nap saját belsõ ciklusai eredményeként is többszörös Káosz Csomópontba kerül, de jelentõsen hat rá a galaxis középpontja is, ahogy azt a korábbi üzenetekben említettük.
Sokan sokféle fizikai kihívást fognak átélni a közeljövõben, de mostani üzenetünk nem a nehézségek fizikai dimenziójával foglalkozik. Ezek a változások mindenki számára nyilvánvalóak lehetnek, ha a jelenlegi események felszíne mögé tekint.
Üzenetünkben az eljövõ érzelmi és spirituális válságra összpontosítunk.
Amikor egy rendszer többszörös káoszcsomópontba lép, akkor a rendszernek a Káosz Csomópontok rezgéstartományába esõ elemei, vagy létezõi jelentõs megpróbáltatásokat élnek át.
Most röviden a nem emberi fogalmak szerint szólunk. Tapasztalataink szerint a tudat és a létezés más dimenzióiban is megtapasztalják saját többszörös Káoszcsomópontjaikat. Ezek az elõttetek álló energetikai kihívások nem korlátozódnak a Földre, hanem érintik a Földdel és a galaxissal kapcsolatban lévõ összes tudati dimenziót és az összes létezõt ide értve a testnélküli lényeket (test nélküli energialények) is.
De térjünk vissza a Földhöz, a tér- és idõbeli létezésetek középpontjához.
Ahogy korábban említettük, a többszörös Káosz Csomópont hatásának kitett birodalmak létezõi nem tudják elkerülni a káosz egyre szaporodó eseményeit.
Ahogy a bolygó idõjárási mintái egyre kaotikusabbá válnak, ahogy a mezõgazdasági kihívások megsokszorozódnak, és ahogy a gazdasági problémák növekednek, úgy fog a globális emberi félelem növekedni.
Ez a fajta félelem a túléléssel kapcsolatos és bár a túlélési félelmek az embereket egyfajta õrületbe és irracionalitásba tudják juttatni, ám ennél sokkal alattomosabb és rejtettebb jelenség van jelen az elkövetkezõ átalakulási folyamatban.
A rejtett veszély bizonyos vezetõ vallások és spirituális hagyományok gondolatformáival kapcsolatos. Ezek a gondolatformák és hitrendszerek azt az elképzelést állandósítják, hogy különválnak lényetek fizikai és interdimenzionális (spirituális) aspektusai. A fizikai világ rossz, a természet arra való, hogy legyõzzük (a természetes világgal közös teremtéssel ellentétben), és alapjában véve a világ olyan hely, ahonnan menekülni kell.
Mi nem osztjuk ezt a hitet. Tapasztalatunk szerint a tudatosság egy folytonosság a fény legmagasabb rezgéseitõl a az anyag legalacsonyabb rezgéséig. A világotokat alkotó atomok és szubatomi részecskék természetüknél fogva szentek, abban az értelemben, hogy kapcsolatban vannak az Egésszel.
Ahogy a többszörös Káosz Csomópontok generálta megpróbáltatások növekednek, sok ember hajlamos lesz illuzórikus és bomlasztó tudat-átalakulási állapotba lépni.
Azok lesznek a leginkább hajlamosak a tudat ilyen eltorzulására, akik ragaszkodnak azokhoz a gondolatformákhoz, mely szerint az anyagi világ és a lélek örök elszakadásban van egymástól. Amikor a többszörös káoszcsomópontok egymásra hatása következtében a feszültség növekszik, az ilyen személyek egyre erõsebben fognak elszakadni a fizikai dimenzió valóságaitól. Az ilyen közösségi bomlást tovább erõsítik az olyan vallási és spirituális gondolatformák, mint a "Az idõk vége, "Az ítélet napja", vagy a "Föld megtisztítása". A tudat ilyen érzéki csalódásai egyfajta kollektív mentális/érzelmi vírussá válnak, és egyének teljes csoportjai roskadnak össze a feszültségek és a pusztulás következtében, miközben megpróbálják kezelni a többszörös Káosz Csomópontok globális hatásait.

Tudati határvonalak


Úgy látjuk, hogy az emberi tudatosság határai kialakultak. És itt nem kevesebbrõl van szó, mint az elhatárolódásról azok között, akik fenntartják az anyag és a spiritualitás közti elszakítottság gondolatát, ahogy ezt a Föld legnagyobb vallásai erõsítik és azok között, akik nem. Személyes és globális átalakulást alapvetõen fogja meghatározni, hogy mire vagytok nyitottak, hogy a demarkációs vonal melyik oldalára álltok.
Minden beavatottnak meg kell önmaga számára határoznia, hogy mi igaz és mi nem, fõleg vallási alapú anyagi és spiritualitási szakadás esetén. Beavatotton mindössze olyanokat értünk, akik a tudatosságban felfelé haladnak, függetlenül attól, hogy milyen spirituális tradíciót követnek.

A Szív útja

Nézõpontunk szerint az alacsonyabb rezgésû világokból történõ beavatási küszöb átlépése elsõsorban és legfõképpen a Szíven keresztül történik. A tudatosság átalakulása alapvetõen egy belsõ utazás az alsó csakráktól a felsõ csakrákig. A felemelkedõ spirál csak akkor jön létre, ha a beavatandó átalakítja és meghaladja a biztonsággal, szexualitással és az erõvel kapcsolatos beidegzõdéseit. A tudat felemelkedõ spiráljának kapuja pedig akkor nyílik meg, amikor a szívcsakra feltöltõdik energiával és átjárhatóvá válik.
Az ellentmondás és a nehézség abban áll, hogy duális univerzumban éltek és bármilyen esemény, vagy tett létrehozza az ellentettjét. Ezt az ellentmondást és nehézséget a kagylóba kerülõ homokszem jól példázza: ingerlõ és bosszantó. Ám az önfejlõdés során a bosszantás (a dualitás) gyöngyszemmé válik, és paradox módon a problémás dologból valami értékes jön létre. Minden beavatandónak saját magának kell megteremtenie, kiizzadnia az önfejlõdés gyöngyét. Nincs az a vallás, mester, tanító, vagy guru, aki ezt meg tudná tenni helyettetek.
Lehet, hogy túlságosan szimplának tûnik, de tapasztalataink szerint a legerõsebb evolúciós katalizátor, a legerõsebb rezgésû energiamezõ, amely az (egyéni és közösségi) átalakulási állapotokon legjobban átsegítõ híd, a szív, a ti szívetek.
Legyünk egy kicsit pontosabbak. Ahogy a káoszcsomópontok száma növekszik, a mentális és érzelmi stabilitással szembeni kihívások megsokszorozódnak. Emiatt egyre több ember fog irracionális tudatállapotba kerülni. Az ilyen egyének hajlamosak lesznek önpusztító módon cselekedni. Mivel a bolygó minden élõlényével össze vagytok kapcsolódva, bizonyos mértékig ki lesztek téve mások zavarodottságának.
Így beavatandóként nagy hasznotokra válhat, ha kifejlesztetek magatok körül egy összetartó érzelmi állapotot, amihez idõrõl-idõre vissza tudtok térni és újra életre keltitek az általunk pozitív vonzásának nevezett rezgést.
Olyan, mintha létrejönne körülöttetek egy összetartó energia buborék. Képesek lesztek tisztán látni és reagálni a duális világotokban, ugyanakkor a rezgésállapototok védve marad a káosz növekvõ szintjének és mások irracionalitásának hatásaitól. Hogy hogyan éred ezt el, tõled függ. Sokféle út létezik ennek megvalósítására. Mi két ilyen módszert ajánlunk.
Az elsõ az egyszerûbb és alapvetõbb, de ez az alapja a fejlettebbnek. Tökéletesen tisztában vagyunk azzal, hogy az ezeket a sorokat olvasók közül sokaknak új az ilyen információ, míg mások nagyon fejlettek. Ezért ajánlunk két technikát.


Az alapvetõ módszer

Az elsõ azoknak szól, akik még nincsenek tisztában saját tudatuk hatalmasságával. A módszer egyszerû, ám ugyanakkor nagyon hatékony is.
Tanácsoljuk, hogy rendszeresen ápoljátok tudatotok ezen kertjét.
A megvalósításhoz helyezd magad a hála és megbecsülés érzésébe, anélkül, hogy bármi okod lenne rá, hogy így tégy. Más szavakkal, nem kell keresned valamit a környezetedben, amit megbecsülsz, vagy amiért hálás vagy. Mindössze belépsz ebbe a rezgésállapotba, csupán azért, mert így döntesz.
Ez a rezgésállapot az elmében, a testben összetartást hoz létre. Ez egyfajta mentális/érzelmi felemelkedés, ami kiegyensúlyozza a sok ember által megtapasztalt lefelé vezetõ spirált.
Azt javasoljuk, hogy naponta többször hozzátok létre ezt az érzelmi állapotot. Egy két perc már elegendõ. Ebbe a mezõbe történõ belépéskor edzed agyad/elméd/tested az összetartó rezgésállapotba való szándék szerinti belépésre. Ez egy nagy segítség és fontos elme képesség lesz, amikor majd a globális átalakulás állapotába egyre jobban belekerültök (a többszörös Káosz Csomópontok megjelenésekor).
Azért segít, mert a többszörös Káosz Csomópontok bomlasztó hatásúak.
Sokatok fog egyre nagyobb mértékû lehetõséget látni a csalódottságra. Ennek az az oka, hogy a cselekedetek nem az elõre elvárt eredményeket fogják létrehozni. Még az szellemi képességekkel bõven megáldottak és a szándék mesterei is akadályokba és nem várt nehézségekbe ütköznek. Ennek oka nem ti vagytok, hanem inkább mások cselekvése, vagy éppen nem-cselekvése, valamint a világotokban megszaporodó kaotikus események nem várt eredményei az ok. Így, amikor úgymond az elmétek határán jártok, amennyiben begyakoroltátok a hála és az öröm pozitívat vonzó rezgésállapotát, most felhasználhatjátok, hogy megakadályozzátok saját érzelmi zavarodottságotokat. Másként, ha az érzelmi stressz hatására összeomlasz, a tömeghisztéria fertõzése sokkal valószínûbben ér el.
Gondolj úgy erre a technikára, mint egy mentõövre. Bizonyos módon passzív, csupán benne tartózkodsz, és létrehoz egy olyan rezgésû mezõt, ami természeténél fogva érzelmileg és spirituálisan megvéd.

A fejlett módszer

A második módszert azoknak ajánljuk, akik közületek nagyobb tapasztalattal rendelkeznek belsõ világaitokkal.
A módszer elsõ részét már megbeszéltük az Eksztázis é a Szív címû üzenetünkben.
A módszer a fizikai szívre való koncentrálást alkalmazza, nem pedig a szívcsakrára. A fizikai szívre való figyelemösszpontosítás során a hála és a megbecsülés állapotába lépsz (ahogy az elõzõ módszernél is).
Ha elég sokáig összpontosítasz a tudatod a fizikai szívre, miközben a hála, vagy a megbecsülést érzed ennek hatására létrejön a boldogság, vagy az eksztázis.
Amikor a boldogság, vagy az eksztázis állapotában vagy, tudatos leszel a testedben és a környezetedben lévõ atomok közötti térre. A mentális figyelem ilyen megváltozását az a kvantum-tény teszi lehetõvé, hogy az anyag 99 százaléka tér.
Nyilvánvalóan a testedben és a környezetedben levõ atomok közötti teret az idegrendszer korlátai miatt nem a fizikai érzékszerveiddel fogod fel. A tudatod nem helyhezkötött része képes megtapasztalni ezt a teret, mert nem béklyózza a fizikai világ korlátozottsága.
A módszer végsõ lépése a figyelem további megváltoztatásán alapszik. Amikor tudatossá válsz a testedben és a környezetedben levõ térre, egy újabb ellentmondásos tudati mutatványt adsz elõ.
Az érzett hálát és megbecsülést kiküldöd egyrészt a testedben lévõ és a környezetedben levõ térbe, másrészt a testedet és a környezetedet alkotó anyagi részecskéknek is.
A figyelemnek a hála és a megbecsülés rezgési állapotában a téren és az anyagon való tartása végül leleplezi lényed testet öltött és testetlen részeit, a lényt, aki a fizikai testen, vagy formán keresztül nyilvánul meg és ezzel egy idõben formához nem kötõdõ tudatosság. A módszer állhatatos használata egyszer csak megnyit számodra egy csodás átjárót, amely a felemelkedés természetének mély megértéséhez vezet.
Azt javasoljuk, hogy a jelenlegi fejlettségednek megfelelõ módszert kezdd el használni.
Az elsõ módszer bár egyszerû, nagyon hatékonyan véd az emberi irracionalitás fertõzésétõl és a felemelkedõ spirál áramlatába juttat, még akkor is, amikor a többiek a lefelé haladó spirálon vannak.
Ha úgy érzed, hogy készen állsz, elkezdheted tanulmányozni a fejlettebb módszert. Ez nem egy maratoni futóverseny, hogy ki éri el leghamarabb a fejlett módszert.

Egy dologra van szükség: tartózkodj az ok nélküli hála és megbecsülés állapotában, amennyit csak lehetséges. Ez az egyszerû rezgési tartomány erõs szövetségesed lesz a jelenlegi globális átalakulási folyamatok során.
Egy másik jótékony támogatód az egyik korábbi üzenetünkben átadott meditációnk a Belsõ Kristálypalota meditáció. Bátorítunk, hogy kísérletezzetek vele. Ha szól hozzátok, használjátok gyakran. Összekapcsol Gaia (a Föld) tudatával és élettel tölti meg a létezésed magasabb birodalmaiba vezetõ központi csatornát, amelyet tudományotok tobozmirigyként ismer, mi pedig a fej drágakövének.
Aki csatlakozni szeretne idén november 11-én (11.11.11), számára kellemes mennyiségben dolgozzon a Kristálypalota meditációval, hogy felkészüljön a következõ Dimenzió Hangolásra, amely a Világmeditáció keretében fog sorra kerülni.
Ez a Dimenzió Hangolás hangmeditáció lesz, hogy fénnyel töltse meg az agyalapi mirigyet, az endokrin rendszer legfõbb szabályozóját. Meg fogjuk mutatni, hogy miként használhatjátok ezt a hangmeditációt önállóan és a 11.11.11-i Világmeditáción.
Szeptember végén, vagy október elején fogjuk közzétenni az Agyalapi Dimenzionális Hangolást ( hang meditációt) a weboldalon.

Összefoglalás
Ahogy az üzenet elején említettük, kritikus átalakulási szakaszba léptetek. Akik nem ismerik a "Tudat átalakulási állapotai" c. korábbi üzenetünket, erõsen javasoljuk, hogy pillantson bele.

A Föld felemelkedési folyamata során veszélyes idõszakába lép. Valóságotok sok része a szemetek láttára fog átalakulni, sokkal gyorsabban, mint ahogy azt valaha is képzeltétek.

Az idõ felgyorsulása miatt civilizációtok átalakulása exponenciálisan fog gyorsulni. Világotok "átalakulása" szó szerinti értelemben jelenti a formán túlra emelkedést. Így valóságotok szerkezetei (ide értve mind a gondolatformákat és a hiedelmeket, mind a valóságotok külsõ megnyilvánulásait) gyors változáson fognak átmenni.

A tudat képlékenyebb állapotára van szükség. Rezgési állapototok védelme életbevágó. Szívszaggató idõszakba léptek és rendkívüli összetettsége egyúttal személyes evolúciótok hatalmas lehetõségét is biztosítja.

Úgy hisszük, hogy a Káosz Csomópontok száma és erõssége növekszik, egyre nagyobb polarizáció fog megjelenni az emberek között. Ha azonban elméd és szíved nyitott, még ennek a polarizációnak a során is mély, bensõséges kapcsolatot érezhetsz mások, sõt, akár idegenek iránt is, amikor a másik ember szemébe tekintve meglátod, hogy szintén felismeri a jelen pillanat és a Föld szentségét.

Gondolataink és boldogságunk veletek van.

A Hathorok


Tom gondolatai és megfigyelései

A Hathorok szerint több Káosz Csomópont megjelenésének vagyunk tanúi, amikor a világban kaotikus események és helyzetek megszaporodását látjuk.
Üzenetükben fel is vázoltak néhányat a csomópontok hatásai közül, mint az ökológiára ható rendkívüli megpróbáltatás, õrült idõjárási jelenségek, amelyek tovább rontják a mezõgazdasági és élelmiszerellátási helyzetet, továbbá a Föld átváltozását (vulkánkitörések és földrengések), nem beszélve a drasztikus gazdasági és politikai bizonytalanságról.
Ám nem nagyon vesztegetik az idejüket ezekkel a fizikai csapásokkal. Úgy gondolom, hogy nagyon helyesen állítják azt, hogy megláthatja és megbizonyosodhat a Káosz Csomópontok következményeirõl bárki, aki a jelenlegi események felszíne alá is tekint.
Az üzenet elsõsorban két dologra koncentrál. Egyrészt, hogyan tud bárki a közös átalakulási folyamatok (és az ezzel összefüggõ globális káosz) során védelmezõ rezgésû energiamezõt létrehozni, másrészt az általuk rejtett veszélynek látott jelenségre hívják fel a figyelmet, ami ellentmondásos módon nem fizikai, hanem mentális.
Bírálják a világ legnagyobb vallásait és spirituális hagyományait, azért az alattomos és mérgezõ központi gondolatformáért, mely szerint egyfelõl a természet kedvünk és szándékaink szerinti uralkodásra, leigázásra való (a Hathorok kifejezésével élve a természetes világgal való közös teremtéssel ellentétben). Másfelõl pedig állandó küzdelem és elszakítottság van az anyag és szellem között. A Hathorok olyannyira meg vannak gyõzõdve ezeknek a gondolatformáknak a mérgezõ voltáról, hogy már két friss üzenetükben is megemlítették.
Több mint húsz éve mûködök együtt a Hathorokkal, és általában sokkal nagylelkûbbek, amikor mások, az övéktõl eltérõ módon látják a világot. Rendkívül szokatlan tõlük az ilyen gyémántkeménységû állásfoglalás.
A legutolsó üzenet megérkezése után megkérdeztem az egyik Hathor tanácsadóm az eddig példa nélkül álló, két általánosan elterjedt vallási és spirituális tradíció gondolatformája elleni támadásról. Azt válaszolta, hogy az emberiség fordulóponton van és a két említett gondolatforma olyan méreg, ami eddig is mérgezte és jelenleg is mérgezi az élettel kapcsolatos látásmódunkat (mivel azt hirdetik, hogy az élet büntetés, hiba és/vagy illúzió).
A Hathorok ezeket félrevezetõnek tartják, mert érzékelésük szerint nincs határvonal a lélek (a többdimenziós valóságok) és az anyag között. Valóban úgy is mondják, hogy a tudat folytonos a fény legmagasabb rezgéseitõl, az anyag legalacsonyabb rezgéséig. Szerintük az anyag természeténél fogva szent, mert ennek a folytonosságnak a kifejezõdése. Mindössze arról van szó, hogy a dolgok lassabban mozognak az anyag világában, mint a fény birodalmaiban.
Igazán Hathorokhoz illõ módon azt mondják, hogy minden beavatandónak (bárki, aki a tudatosságban felfelé törekszik) meg kell hoznia döntését az anyag és szellem közötti vallási indíttatású hitbéli szakadással kapcsolatban. Más szavakkal, nem mondják meg, hogy mit higgyünk (és ne is tegyék). Ám õk megkérdõjelezhetetlen módon, kristálytisztán állást foglaltak.

Közös õrület

Arról is szólnak, hogy sokan fogunk jelentõs megpróbáltatásban részesülni a Káosz Csomópont erõsödése miatti globális hatások következtében. Szerintük az egyik ilyen, az emberekkel kapcsolatos igénybevétel a közös mentális és érzelmi labilitás. Továbbá azt gondolják, hogy "sok ember hajlamos lesz illuzórikus és bomlasztó tudat-átalakulási állapotba lépni".

Az emberiség pszichoszociális története nagyon tisztán megmutatja, hogy amikor a szociális, gazdasági és/vagy környezeti megpróbáltatások elérnek egy bizonyos pontot, az emberek nagy, közös családjában hirtelen mentális egészséggel kapcsolatos gondok bukkannak fel és gombamód szaporodni kezdenek.

Carl Jung pszichiáter nem sokkal az elsõ világháború után elõre megjósolta a második világháborút paciensei gyötrelmes álmai alapján. Úgy vélte, hogy páciensei rémálmainak erõssége és hasonlósága annak a jele, hogy az emberi közösséget mélyen megzavarja és traumatizálja valami, ami a közeljövõben jelenik majd meg.

Tény, hogy a szocio-pszichológia viszonylag új területe tanulmányozta a szociális és gazdasági nyomás okozta komplex kölcsönhatásokat, hogy milyen reakciókat hoznak létre az emberekben, és hogyan okozhat az ilyen stressz mentális egészségi problémákat. Találtam egy ezzel kapcsolatos érdekfeszítõ tanulmányt, amit a Nemzeti Mentális Egészség Intézete (National Institute of Mental Health) adott ki. (Azoknak, akiket érdekel, közlöm a cikk adatait: ;Social Stressors and Social Resources and their Health Consequences, NIMH Office of Prevention and Special Projects, Bethesda, MD, August 17-19 1995).

Rákereshetsz az interneten is, ha beírod a következõ címet: www.mhsip.org/nimhdoc/socioeconmh_home2.htm

De fordítsuk figyelmünket újra a Hathorok megjegyzéseire a tudat illuzórikus és bomlasztó állapotaira. Említenek egy példát az ilyen várakozásokkal kapcsolatban, aminek most a küszöbén állunk, (sokan azt mondanák, hogy már itt is van), ez pedig az Ítélet Napja.

Világvége forgatókönyvek

Az elképzelések, hogy a vég óráit éljük, nem új keletûek.
Az elsõ évezred végén egyfajta végidõ-õrület árasztotta el Európát. Meg voltak gyõzõdve, hogy a világ a végéhez ért és Jézus eljövetele bármely pillanatban megtörténhet. Számtalan ember hagyta el lakóhelyét, megélhetését és kezdett zarándoklatba Isten elleni vétkei miatti vezeklésként. Amikor eljött az új évezred elsõ hajnala (i.sz. 1000), és a világnak nem lett vége, a kemény hívõk között elharapózott a rémület. Végül is Jézus eljövetele biztosította volna a koruk õrületébõl való kiszabadulást.
Korunkban az egyik újkeletû próféta kiszámította, hogy a világ vége idén (2011) május 21-én fog bekövetkezni. Számításait a Biblia " saját elmondása szerint " kínos lelkiismeretességû tanulmányozására alapozta. Az apokaliptikus végidõkrõl alkotott látomása pedig fundamentalista evangéliumi keresztények nagy csoportjában virágzott. Az elõzõ évezred furcsa zárásaként odaadó hívek sokasága hagyta ott munkáját és költötte teljes megtakarítását egész oldalas reklámokra és hirdetõtáblákra, hogy megmentsék a hitetlen pogányokat az örök kárhozattól, úgy hogy csoportba terelik õket a vég napjaiban.
Amikor elmúlt május 21. és felvirradt 22. sokan a hívõk közül meglepetésükben hogy az történt, aminek nem lett volna szabad, reszkettek. Mások azonban elhagyták a hajót és azt mondták, hogy május 21. rosszul kiszámolt dátum, és a valódi idõpont 2011. október 21.
Ám ez, a végidõkkel kapcsolatos elmebaj nem csak a keresztény fundamentalistákra jellemzõ. Az Új Kornak (New Age) is megvan a saját erõs és mámorító fõzete, a Maja Végidõk. A maja naptár tanulmányozásával foglakozók ezen csoportja szerint a világnak vége lesz, amikor a Maya Hosszú Ciklus véget ér, nevezetesen 2012. december 21-én.

Véleményem szerint a maja naptár inkább kozmikus kilométerórához hasonlatos. Amikor a naptár elér a végére átfordul és új ciklusba kezd. Az idõ régi számítása befejezõdik, de egy új elkezdõdik. Azt állítani, hogy a világ 2012. december 21-én befejezõdik, számomra olyan, mintha azt állítanánk, hogy a kocsim el fog tûnni, amikor eléri a számláló a százezret. Egyszerûen nem veszem be.
Több alkalommal kérdeztem a Hathorokat a maja naptárról, és álláspontjuk mindig azonos volt. Nem jelenti számukra a Hosszú Ciklus vége egyúttal a világ végét is, de jelenti a világ végét abban az értelemben, hogy megszûnik a világ olyannak lenni, ahogyan eddig megismertük. Azt is vallják, hogy 2012. december 21-én hatalmas evolúciós hatású erejû energia fog kiáradni a galaxis magjából, amit a Központi Napnak is hívunk.
Bár ez az energia erõs hatást fog gyakorolni az emberiség átalakulására, szerintük ez egyáltalán nem jelenti egyúttal a Homo Sapiens végzetét is. Tény azonban az is, hogy néhány, az emberiséggel kapcsolatos várakozásukat érintõ több kozmikus esemény is 2023-ra összpontosul. Más szavakkal nem látják az emberiség közeljövõbeli végét, de nagy változásokat látnak az emberiség bolygóméretû tudatosságának megváltozása terén.

Értelemszerû és ki nem mondott következmény

A történelem persze végül elárulja, hogy kinek van igaza a világvége sztorival kapcsolatban, feltéve, hogy létezik még némi jövõ az emberiség számára.
Talán a végzet hangoztatóinak van igazuk, és a világ haragvó istenek végsõ ítélete szerint véget ér, vagy, ahogy azt több hívõ õsi földönkívüli beavatkozást lát igazolva, a világnak vége lesz, amikor az Annunakik visszatérnek genetikailag módosított rabszolga dolgozóinak (értsd: az emberiség) számbavételére.
Lehet, hogy ahogy mások hiszik, a Nagy Jószándékúak visszatérnek és megmentenek minket önmagunktól. A Maja Naptár Vége pedig bevezet minket az istenek korába, a körülöttünk látható rémálomba illõ jelenetek pedig eltûnnek és mi felébredünk, mint egy rossz álomból.
Vagy esetleg a maja értelmezõknek van igazuk, akik szerint, ahogy a Maja Naptár véget ér, úgy véget ér a mi világunk is.
De a végnapok elméleteinek, legalábbis számomra, eredetüktõl függetlenül lényegi problémájuk van. Egyfelõl – természetüknél fogva – önkorlátozók és alapvetõen elgyengítõk. Másfelõl az ítéletnapi forgatókönyvek közti túlzott kotorászás nyilvánvalóan nagyon negatív tudat állapotot idézhet elõ.
Az ilyen gondolkodás ki nem mondott következménye pedig az, hogy csökkenti a saját érdekünkben megtehetõ cselekvés lehetõségeit.

A védelem erõtere
Ebben az üzenetben a Hathorok két módszert adtak a bolygónk elkövetkezõ kaotikus természetû átalakulási állapotának kezelésére. Mindkét módszer a szívvel magával, és/vagy a szívvel kapcsolatos érzelmi állapottal foglalkozik. Ez nem meglepõ, hiszen a Hathorok az elsõ naptól fogva mondták, hogy a leghatékonyabb eszköz az egyén spirituális evolúciójához a szív, valamint a hála és megbecsülés érzelmi állapota.
Az elsõ megosztott módszer az ilyenfajta információkkal újonnan találkozóknak szól. Ha haladó gyakorló vagy, esetleg átlépheted a következõ részt, mert igazán alapvetõ. A fejlettebb technikáról való részt a „Fejlett Módszer/Filozófiai megfontolások” c. szakasznál találod.

Az egyszerû módszer


Az alapgondolat az, hogy belépünk a hála, vagy a megbecsülés érzelemébe, vagy érzelmi állapotába. Úgy lépsz ebbe a testi/elmebeli az állapotba, hogy mindössze annyi okod van rá, hogy meg akarod tapasztalni.

Más szavakkal nem keresel valamit az életedben, amiért hálás lehetsz, vagy méltányolsz. Szándékod alapján lépsz ebbe az állapotba.

A Hathorok szerint, amikor a testnek és az elmének ebben állapotában tartózkodsz, létrehozod az általuk pozitívat vonzónak nevezett dolgot. Ez kedvezõen befolyásolja hangulatodat, gondolkodásodat és viselkedésedet, és ahogy õk mondanák rezgõ energia mezõdet is.

A Hathorok azt javasolják, hogy naponta többször lépj ebbe a hála, vagy a megbecsülés érzelmi állapotába. Így a módszer mestereivé válhatunk, vagyis éjjel, vagy nappal szándékunk szerint bármikor beléphetünk.

Azt mondják, hogy ez a képesség nagy segítségünkre lehet, ahogy mi és a bolygó többi hétmilliárd lakója belép a Káosz Csomópont egyre jelentõsebb következményeibe. Más szóval a hála és megbecsülés érzelmi állapota gyógyszer, mentális/érzelmi védelem a káosz okozta stresszreakciók ellen.

Minél többször gyakorlod mentális/érzelmi állapotod átváltását a hála és megbecsülés érzésére, annál jobb leszel benne. Ez az elme-érzelmi képesség csupán egy képesség. Mint minden képesség esetén, itt is a mesteri szint csak gyakorlással érhetõ el. Ki kell építeni agyunk idegpályáit, mielõtt számíthatunk arra, hogy a kívánt eredmény a szükség pillanatában megjelenik.

Ha olyasvalaki vagy, akinek fejlett idegi hálózata van, ami lehetõvé teszi, hogy hozzáférj érzelmeidhez, valószínûleg képes vagy visszaidézni a hála, vagy a megbecsülés érzését. Eközben észre fogod venni, hogy érzelmeid minõsége átvált a hála és szeretet érzetére. Most az a teendõd, hogy naponta többször úgy dönts, hogy belépsz ebbe az érzésállapotba. Vedd ezt mentális kísérletnek. Tedd ezt akkor, amikor könnyû, tedd, amikor nehéz, vagy esetleg bosszantanak, türelmetlen, vagy dühös vagy. Figyeld, mi történik, ha közbeavatkozol érzelmi tapasztalásodba ezzel az összetartó érzelmi állapottal (hála, vagy megbecsülés). Emlékezz rá, hogy minél többet gyakorlod, annál nagyobb szakértõjévé, mesterévé válsz.

Ha nincsen közvetlen kapcsolatod az érzelmeidhez, megpróbálhatod egy emlék felidézését. Ennek alapja, hogy amikor emlékszel egy eseményre, vagy helyzetre, amiben egy adott érzelem volt jelen, akkor az emlék felidézésekor valószínûleg megjelenik az érzés is.

Így az elsõ lépés felidézni valamit a múltadban, amikor hálát, vagy megbecsülést éreztél. Nem számít, mi volt az oka. Lehet az a valami nagy, vagy kicsi. Tényleg lényegtelen, amennyiben bizonyos fokig érezted a hálát, vagy a megbecsülést.

A következõ lépés a konkrét esemény felidézése. Emlékezz a helyzetre, a részletekre, ahol voltál. Idézd fel az összes érzékszerved érzetét. Képzeld el magad, ahogy fizikailag ott vagy. Lásd, halld, érezd a fizikai ingereket. Ahogy egyre pontosabban felidézed a hálát, vagy megbecsülést elõidézõ emléket, újra az adott érzelemben találod magad.

A végsõ lépés az emlék elengedése, így ami marad, az a tiszta érzelmi állapot maga. Amikor a hálának, vagy megbecsülésnek ebben az összetartó állapotában tartózkodsz, hozzászoktatod magad ehhez a minõséghez. Végül már fel fogod tudni idézni a hála, vagy a megbecsülés érzetét, anélkül, hogy fel kéne idézned az emléket magát. Ettõl fogva képes vagy a hála, vagy megbecsülés összetartó érzésébe lépni többször is naponta. És emlékezz: gyakorlat teszi a mestert.

Néhányan nem képesek a hála, vagy a megbecsülés érzetét felidézni sem közvetlenül, sem emlékek felidézésével. Ennek általában több oka van. Ilyen lehet az agy idegi hálózata, vagy fõként a múlt. Más szavakkal, ha az ilyen személy a múltjában keres valamit, amikor hálát, vagy a megbecsülést érzett, üres kézzel tér vissza. Egyszerûen képtelen felidézni pozitív tapasztalatot, ami létrehozhatná az ilyenfajta érzéseket.

Ha esetleg te éppen ilyen személy vagy, lehetõséged van agyadban új idegpályák kiépítésére, amik majd lehetõvé teszik, hogy megtapasztald a hála, vagy a megbecsülés összetartó érzetét akkor is, ha életedben még sosem tapasztaltad ezt meg.

Ehhez a teremtõ fantáziát kell felhasználni. Bármilyen furcsán is hangzik, a test/elme nem tud különbséget tenni a valódi és az elképzelt események között.

Amikor gyógyító látomást hozol létre, elmédben, testedben erõs gyógyító reakciókat váltasz ki, akkor is, ha kiváltója a képzeleted.

Az elsõ lépés, hogy gondolj olyasmire, amikor a hálát, vagy a megbecsülést éreznél. Nem számít, hogy mi ez az elképzelt dolog. Csak arra van szükség, hogy kiváltsa benned a hála, vagy a megbecsülés érzését.

Ezután kezdd el létrehozni az elképzelésed, képzeld magad el, amikor megkapod azt, amiért hálát, vagy megbecsülést érzel. Képzeld magad a helyzetbe teljesen, amint éppen most történik. Lásd, érezd a fizikai ingereket, halld a hangokat.

Ahogy érzéseid feltöltõdnek, a fantázia egyre valóságosabbnak fog tûnni. Amikor pedig érzed a hála, vagy a megbecsülés érzetét, engedd el a fantáziát, és ami megmarad az az érzés.

Néha a hála, vagy a megbecsülés érzetén túl másodlagos reakciókat is lehet tapasztalni. Ezek a másodlagos érzések olyan érzések lehetnek, mint a szomorúság, sajnálat, vagy düh, amiknek soha semmi köze nem volt életedben a hála, vagy a megbecsülés érzéséhez.

Ha ilyen történik veled, engedd megtapasztalni a másodlagos érzéseket. Alapvetõen ne leplezz el semmit, fõleg élethelyzeteidben létrejövõ valódi érzelmi reakciókat ne. A cél. hogy megmutasd az új érzelmi állapotot, amivel majd dolgozhatsz.

Ha elég sokáig érzed a másodlagos reakciókat, végül erõsségük lecsökken. Ekkor térj vissza a fantáziádhoz és hagyd, hogy a hála, vagy a megbecsülés érzése újra megjelenjen. Ezután addig maradj az összetartó érzelmi állapotban, amíg kényelmes, és így elkezdheted minõségének megismerését.

Lehet, hogy akinek sok másodlagos reakciója van, többször át kell mennie ezen a teremtõ fantázián. Folytasd tovább, mert te is és a módszer is megéri a fáradságot.

Amikor érzed, hogy a hála, vagy a megbecsülés érzése másodlagos reakciók nélkül megjelenik a fantázia hatására, felkészültél, hogy a fent leírt módon elkezdj kísérletezni az összetartó érzelmi állapottal. Gyakorold. Próbáld ki mindenféle helyzetben. Minél többet gyakorlod a hála, vagy a megbecsülés érzését létrehozni, annál inkább válsz mesterévé.

Van egy másik, gyakran váratlan haszna is ennek a gyakorlásnak. Ahogy szándékod szerint , újra és újra belépsz a hála, vagy a megbecsülés összetartó állapotába, pozitív vonzást hozol létre. Így végeredményében olyan helyzeteket, embereket és lehetõségeket vonzol az életedbe, ami lehetõvé teszi a való életben a hála, vagy a megbecsülés érzését.

A fejlett módszer/Filozófiai megfontolások
Úgy gondolom, hogy nagyon fontos a fejlett módszer filozófiai következményeinek megtárgyalása, mielõtt mélyebben belemegyünk a finomabb részletekbe. Tartózkodásom oka, hogy a Fejlett Módszer mélyen megváltoztatja az agyi folyamatokat és a belsõ érzékelést. Azt gondolom, hogy tudnod kell, hogy mibe vágsz bele, és ez az–e, amit meg akarsz tapasztalni, vagy sem.

Ha elolvastad a Hathorok utasításait a módszer használatáról, észreveheted, hogy van egy szakasz a gyakorlatban, amikor a fizikai szívre koncentrálsz, a miközben a hála, vagy a megbecsülés érzelmét érzed.

Ha elég sokáig folytatod, egyszerre spontán módon megjelenik a boldogság, vagy az eksztázis. Ekkor, a Hathorok szerint, a boldogság állapotában maradsz, miközben figyeled (tudatában vagy) a testedet alkotó ürességnek.

Az ürességre és a boldogságra irányuló kettõs éberség mély változást idéz elõ a belsõ érzékelésben. Ez egyfajta felszabadulás, mert közvetlenül megtapasztalod tudatod végtelen és testhez nem kötött természetét. Bár ez egy belsõ tudatosság, mégis túllépsz tested és világod korlátain.

Bejutottál elméd végtelen állapotába, amely nem ismer határokat.

Ahogy elõrehaladsz ebben a technikában, javaslom, hogy jó sok idõt tölts ebben a tudati állapotban, és élvezd ki igazán, mielõtt a következõ lépést elkezded. Ezt azért mondom, mert, legalábbis szerintem, mélyen feltöltõ, tápláló és megnyugtató a test valamint az elme számára.
A következõ lépésben kiküldöd a megbecsülést mind a testedet alkotó térnek, mind a testedet alkotó anyagnak, emlékezve, hogy tested 99 százaléka tér.

Mindenki saját módon fogja megtapasztalni ezt az lépést, úgy képzelem. Nekem zsigeri tapasztalat. Én testetlen formámból egy olyan tudatállapotba kerültem, ahol egyszerre voltam megkötözve testem korlátai által és ugyanakkor mindezek felett álltam. Más szóval egyszerre voltam helyhez kötött és helyhez nem kötött. Igazán furcsa állapot.

Ha elég sokáig maradok ebben az egyszerre kötött és szabad tudatállapotban, elkezdem megérezni, hogy energialöketek lépnek a testembe onnan, ami a testem belsõ terének tûnik. Testem pedig gyakran spontán módon egyfajta körkörös ringó mozgásba kezd (ha egyenesen, vagy törökülésben ülök). Ezt a yogik kriya-nak hívják. (A felébredõ kundalini energia okozta spontán mozgás. a ford. megjegyzése) A kriya jelzi, hogy finom energiák áramlanak a testen át.

A módszernek ez a szakasza, legalábbis számomra, nem lenyugtató, hanem inkább erõteljes és energetizáló.

A Hathorok szerint a fejlett technika létrehozza a finom energiák áramlását a test indterdimenzionális terébõl a KA (az energia test) felé és innen a mitokondriumon át a fizikai test sejtjeibe, majd a DNS-be. Nem áll módomban eldönteni, hogy ez tényleg megtörtént-e. Csak arról számolhatok be, amit a Hathorok mondtak, amikor néhány határozott kérdést tettem fel nekik a módszerrel kapcsolatos személyes tapasztalataimról.

Azt mondták, hogy a KA/Mitokondrium/DNS eneregetizálása spontán bepillantást enged a felemelkedés folyamataiba, ha a gyakorló elég sokáig használja a módszert.

És pont itt van a filozófiai dilemma lényege. A Fejlett Módszer annyira megváltoztatja a belsõ érzékelést, hogy meg fogod tapasztalni lényed helyhez nem kötött (transzcendens) és helyhez kötött részeit.

Továbbá hidat épít ki a megtestesült részeid és a testedet meghaladó részeid között. Ennek a tudati hídnak az egyik hatása, hogy nagyon magas energetikai szintre emeli testedet lényednek fizikai tested felett álló részeibõl.

Nem tanácsolom a módszer használatát azoknak, akik hisznek az anyag és lélek elszakítottságában, vagy azt gondolják, hogy a szellem és a hús harcban áll egymással. Ez a módszer a legalapvetõbb szintet képviseli, és az anyag spiritualizálásáról szól. Ha ez pedig nem olyan, ami érdekel, nem tanácsolom, hogy egyáltalán belefogj.

Közreadom a a weblapomra mutató két linket, ami majd segítségedre lehet a Hathorok ezen üzenetével kapcsolatban.

Mindkettõ mp3 zenei file és Tom Kenyom weboldalán a Hang Ajándékok (sound gifts) rovatra mutat: www.tomkenyon.com . Ha online olvasod a cikket, rákattintva a felhasználási feltételekre jutsz. Ha egyetértesz a feltételekkel, kattints az I agree with the terms and conditions (egyetértek a feltételekkel és meghatározásokkal) részre a lap alján. Ekkor megkapod a hozzáférést az összes hang ajándékhoz.

Kutyák És Macskák; (Megbecsülés vagy Hála)
tomkenyon.com/sound-gifts
A Belsõ Kristálypalota: Energia Meditáció
tomkenyon.com/sound-gifts

Megjegyzés: Mindenképpen olvasd el a meditációt leíró szöveget. Ez a zenei file leírásában található, azon a lapon, amelyiknek az alján található link az adott zenéhez vezet.

Megjegyzés: Ezt az anyagot nemzetközi szerzõi jog védi. Másolhatod ezt a Hathor üzenetet a Hang Ajándék (Sound Gifts) oldalon található zenei file-ok kivételével. Megjelentheted bármilyen médián, feltéve, hogy nem kérsz ellenszolgáltatást és nem változtatod meg semmilyen módon, feltünteted a szerzõt és megtartod az összes szerzõi jogi részt.

- Tom Kenyon 2011. Minden jog fenntartva. másolhatod, megoszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a másolásvédelmi nyilatkozatokat és Tom webcímét: www.tomkenyon.com

Fordító: - Bagi Ákos www.lelekmod.hu 2011

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 6 hónapja #3587 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hathorok üzenetei
,

Hathor üzenet a Föld számára Tom Kenyon közvetítésében

A Kozmikus Kapu




Idei utolsó üzenetünkben a tudatot felemelésére, elméd, szíved és tested fénnyel való feltöltésére megnyíló energetikai lehetõséggel szeretnénk foglalkozni. Kozmikus Kapunak hívjuk, mert ez egy olyan feltárulkozó lehetõség, amit felhasználva sokkal könnyebben tudsz a tér és idõ érzékelt korlátain felülemelkedni.

Az üzenetünkben ismertetésre kerülõ kapu 2012. december 21-én (a téli napfordulókor) nyílik és három napon át tart, 2012. december 23-án zárul. Ez a kozmikus kapu évente kétszer – a téli és a nyári napfordulókor – tárul ki.

Az elõálló és minden évben más-más galaktikus és naprendszerbeli folyamatok, együttállások árnyalják a kapu mibenlétét, a kapuét, amin keresztül megpillanthatod kiterjedt minõségeidet. Természetesen sok más kozmikus kapu is létezik.

A Föld két leggyakoribb kozmikus átjárója nem sokkal a napfelkelte elõtt és valamivel a naplemente után nyílik. Ez a két átjáró olyan dimenziókapu, amin keresztül sokkal könnyebben átláthatsz a világokat elválasztó fátylon. Sámánok jól ismerik ezeket a kedvezõ pillanatokat, de az üzenetünkben szereplõ Kozmikus Kapu sokkal nagyobb jelentõségû a galaxis középpontjával való együttállása miatt. A Központi Nap igazából egy fekete lyuk.

Ez a sajátos és ritka esemény evolúciós energia a teljes galaxisra kiterjedõ kisugárzását fogja eredményezni. A Föld az egyike a számtalan égitestnek, amely részesedik az emelkedést lehetõvé tévõ energiaáramlatból.

Mi úgy látjuk, hogy ez a kozmikus együttállás nem jelenti világotok végét, de mindenképpen egy új kezdet hírnöke. Azonban, hogy mit kezdtek a fejlõdést elõsegítõ energiákkal, már személyes döntésetek kérdése.

Nyilvánvalóan sokan kellemetlennek fogják érezni ezeket az erõs energiákat. Ha nem vagy szellemileg, érzelmileg és energetikailag felkészülve, hogy önmagadban egy magasabb szintre ugorj, úgy is érezheted az energiák hatására magad, hogy elveszíted az eszed.

Ha azonban összhangban vagy a felfelé tartó mozgásokkal, az energiák repíteni fognak magukkal. Rendkívüli távlatok nyílnak meg az erre felkészülteknek.


Ideális idõszak lesz ez a három nap arra, hogy a kiterjedt tudatállapot magasabb nézõpontjából láss rá életedre. Kiléphetsz idõvonaladból, hogy megérezd életed és személyes élettörténeted mintázatait, mindazt, ami az idõnek ebbe a pontjába juttatott.

Ne takard el földi tapasztalataidnak azon részeit, amik nehezek voltak és talán még most is azok. Kincsekre fogsz lelni az árnyékos részeken.

Valójában a közös és a személyes történetek árnyéka az oka az új energiák felszabadulásának. A Kozmikus Kapuba való belépésetekre vonatkozó javaslataink az Aethos Hangmeditáció köré szervezõdnek.

Javasoljuk, hogy a módszer tökéletes megértése érdekében olvasd el „Az Aethos és a tudat kettõsségtõl mentes állapotai” címû üzenetünket. Azt javasoljuk, hogy az ötperces verzióval kezdd, hacsak már ismered és otthonosan érzed magad ennek a hanganyagnak a hosszabb verziójú, erõs, felfelé vivõ, a fejlõdést serkentõ energiáiban.


Azt javasoljuk, hogy ennek a három napnak a folyamán, a legkülönfélébb pillanatokban keríts idõt arra, hogy ne zavarjon semmi. Hallgasd az Aethos Hangmeditációt a szívcsakrádra irányított figyelemmel, kivéve, ha felfedezted, hogy más csakrádra összpontosítva erõsebb tapasztalatokban van részed.

Az Aethos Hangmeditáció meghallgatása után a számodra kedvezõ módon képzeld el, hogy idõvonalad fölé emelkedik egy részed. Képzeld el, hogy hogy ez a részed érzékeli a teljes élettörténetedet, talán korábbi életeid történeteit is.

Ebben a megemelkedett tudatállapotban tartózkodva szemléld meg a testet öltött állapot varázslatos ajándékát és terhét.

Ha zavaros, vagy nehéz helyzetbe botlasz, ami lehoz a felemelkedett állapotodból és a bûnbánat, a düh, a kétségbeesés és/vagy a reménytelenség érzelmi katlanjába taszít, állj meg és térj vissza az Aethos Hangmeditációhoz újra. Emelkedj ismét vissza az eredeti kiterjedt tudatszintedre a szárnyain és kezdd újra a szemlélõdést. Lesznek, akiknek sok ilyen ciklust kell végigcsinálniuk.


Azt javasoljuk, hogy ebben a három napban ezt annyiszor ismételd meg, ahányszor csak kellemes számodra. Ha irányítani tudod magad a türelem mûvészetével, azt javasoljuk, hogy ennek a három napnak egészen a legutolsó szakaszáig – december 23. estéjéig - óvakodj a dolgok létrehozására irányuló vágyaidtól. Minél mélyebben vizsgálod életedet az általunk megadott módon, annál hatásosabbak lesznek teremtéseid.

Az Összes Lehetõségek Gömbje címû korábbi üzenetünkben egy módszert osztottunk meg, hogy vele életedben pozitív célokat légy képes megvalósítani. Ha nincs egyéb személyes, bevált módszered erre, javasoljuk, hogy olvasd el az üzenetet. Új valóságok táplálása a Kozmikus Kapu végsõ szakaszában nagy mértékben fogja támogatni a teremtési folyamataidat.

Legvégül pedig azt kérjük, hogy a Kozmikus Kapu végsõ szakaszában, december 23. estéjén tudatod erejével támogasd a Föld fejlõdését. Lásd lelki szemeiddel a bolygóméretû együttmûködést és azt, hogy az emberiség felismeri, hogy az élet minden formája összekapcsolódik, ahogy ezt az Aethos és a tudat kettõsségtõl mentes állapotai címû üzenetünkben leírtuk.

Az emberiség hatalmas hajója irányváltoztatásra készül. Ahogy a változás szele belekap a metaforikus hajó vitorláiba, ne féljetek, hogy a hajó erre, vagy arra az oldalra billen, ahogy a közös érzelmek vizének habjait szeli.


A tõkesúly egyensúlyban tartja hajótokat. A tõkesúly pedig nem más, mint az emberi szív. Bármi is történjen körülötted, engedd mélyre a tõkesúlyt és biztonságos lesz az átkelés.

A Hathorok

2012. december 4.


Tom gondolatai és megfigyelései

Azoknak, akik nincsenek tisztában az idõvonal fölé emelkedés mibenlétével, gyakorlati szempontok szerint fogom megvilágítani az üzenetet.


Az egyszerûbb módszer abból áll csupán, hogy az Aethos Hangmeditációt a szívcsakrádra összpontosítva hallgatod. (Ha már ezekkel a hangokkal kapcsolatban úgy találtad, hogy sokkal élénkebb megtapasztalásokban van részed, amikor tudatodat más csakrádra irányítva hallgatod, akkor természetesen ide helyezd figyelmed középpontját. )

A hangmeditáció ötperces változatának meghallgatása után, a Hathorok javaslatai szerint, „képzeld el, hogy idõvonalad fölé emelkedik egy részed. Képzeld el, hogy hogy ez a részed érzékeli a teljes élettörténetedet, talán korábbi életeid élettörténeteit is”.

Ha te már gyakorlott Elme-argonauta vagy, valószínûleg van már saját módszered az érzékelt tér és idõ béklyójából való kilépésre, hogy megtapasztald kiterjedt valóságaidat. Önmagad ezen kiterjedt nézõpontjából úgymond „ráláthatsz” életedre, annak kötelmein kívülrõl. Ahogy pedig a Hathorok mondják, egyesek még egyéb életeiket is megvizsgálhatják.

Ha számodra még új az ilyen szintû agyi képesség, és nem tudod, hogy haladj a szemlélõdés ilyen szakaszaiban, van számodra pár javaslatom.


Az elsõ javaslat

Képzelj el egy vonalat magad elõtt. Érzékeld ezt a vonalat úgy, ahogy számodra kellemes. Ez nem képi megjelenítési meditáció, lényegtelen, hogy látod-e, vagy sem.

Természetesen hajlamos leszel ezt olyan formában érzékelni, ahogy elsõdleges érzékelési beidegzõdésed során ezt megszoktad, vagyis ahogyan például leggyakrabban a múltra emlékezel, vagy elképzeled a jövõ eseményeit. Egyeseknek ez azt jelenti, hogy valahogy „érzi” az idõvonalat, elsõsorban akkor, ha kinesztétikus értelmezõ. Mások (az audio értelmezõk) belsõ hangot hallhatnak, amely leírja nekik az idõvonalat. A vizuális értelmezõk pedig azt az elmebeli benyomást élik át, hogy „látják” az idõvonalat. Te úgy érzékeld az idõvonalat, ahogy te magad elé tudod idézni.

Ezután képzeld el, hogy ennek a vonalnak az egyik vége a születésed idõpontja, az elõtted levõ része pedig életed jelenlegi szakasza. A vonal másik vége – most még nem meghatározottan – a halálod pillanata. Lesz, aki magától balra, és lesz, aki jobbra fogja elképzelni a születése pillanatát. De ennek semmiféle jelentõsége nincs.

Ahogy vizsgálod életed különféle eseményeit, képzeletedben keresd meg a vonalon. Ha például ötéves korodban történt valami fontos, az közelebb lesz születésed idõpontjához, mint amit esetleg negyven évesen éltél át.


Az ilyenfajta szemlélõdés célja, hogy kiterjesztettebb állapotod magasabb nézõpontjából érzékeld életed és döntéseidet. Hogy képes legyél létrehozni a kiterjedtebb perspektívát (a magasabb nézõpontot), képzeld el, hogy egy – pontosan a fizikai tested elõtti pontban lévõ - részed az idõvonal fölé emelkedik. Lehet, hogy ez a felemelkedés éppen hogy csak fölötted lesz, de lehet, az is, hogy nagyon távoli magasságokban. Hagyd, hogy ez a „rész” oda emelkedjen, ahová kíván, majd errõl a helyrõl – ami a fizikai test béklyóin túl van - figyeld meg idõvonalad és személyes történeted.

Ebben az üzenetben a Hathorok az ötperces Aethos Hangmeditáció (szívcsakrára összpontosított) hallgatását javasolják, hogy utána az elképzelt idõvonalad fölötti emelkedett nézõpontból tanulmányozd életed és annak eseményeit.

Az idõvonalon kívüli és feletti perspektíva hatása, hogy kevésbé fogsz azonosulni életed eseményeivel és körülményeivel, hanem sokkal inkább természeted kitágult minõségével. Önmagad kiterjedtebb érzékelése túllép életed történetein, személyes történeteden, és összekapcsol tudatod azon részével, amelyet nem béklyóznak a múlt eseményei. Az idõvonalban érzékelés közbeni saját életemmel való önazonosulástól elfordulva kapcsolatba léphetsz a Magasabb Énnel, ami személyes sztorijaidat teljesen másképp látja, mint „te”, aki éppen emberként létezõnek hiszed magad.


A perspektíva megváltoztatása több együttérzést, szeretetet fog önmagad felé belõled kiváltani, valamint ki fog terjedni másokra (ránk) is, akik szintén emberi alakban létezünk.

Többször használtam a Hathorok által leírt módon az egyszerû változatot, de úgy látom, hogy hatásosabb az Aethos Hangmeditációt pár percig hallgatni az életem vizsgálata elõtt, majd folytatni a hallgatását a hosszabb verzióval, miközben vizsgálom az életemet a pont elõttem elhelyezkedõ idõvonal-szakaszomból.

Úgy tapasztaltam, hogy a hangok hallgatása és az idõvonalam fölé emelkedés közben a szívcsakrán tartott figyelem sokkal több energiát hoz létre, nagyobb megértést tesz lehetõvé, és nagyon érdekes, holografikus képi világot teremt, amikor fontos múltbéli eseményre bukkanok.

Evvel a felismerésemmel egyik mentoromhoz fordulva azt a választ kaptam, hogy bár ez a fajta munka nagyon hatásos, azonban lehet, hogy túlságosan is hatásos azoknak, akiknek még új a hangmeditáció. Ennek az az oka, hogy az Aethos Hangmeditáció nagyon magas rezgésû energiái erõteljes spirituális tisztítási folyamatokat indíthatnak el hallgatójában. Tehát a gyakorlatban úgy vélem, hogy a legjobb az ötperces verzióval kezdeni, mielõtt belevágnál a harmincperces verzióba. Ha viszont már hozzászoktál a hangmeditációhoz, kipróbálhatod, hogy az általam leírt mód számodra hatásos-e.


A második javaslat

Vannak, akiknek egyszerûen nem megy geometriai alakzatok elképzelése, még vonalaké sem, hát még a munka velük. Ha te is ilyen vagy, a következõ tanácsok neked szólnak.

Felejts el minden eddigit az idõvonalakról, helyette pedig hallgasd az ötperces Aethos Hangmeditációt, figyelmedet a szívcsakrádon tartva. A hallgatás után azonnal gondolj életedre és a múltad sorsdöntõ pillanataira. Tartsd eközben is figyelmedet szívcsakrádon. Ha gubancra, vagy érzelmi töltésre bukkansz, figyeld tovább az eseményt továbbra is szívcsakrádra összpontosítva. Ha az érzelmi töltés túl nagy, térj vissza a hangmeditációhoz, mindig a szívcsakrádra figyelve, amíg a felidézett emlékek érzelmi töltése lenyugszik. Ha önmagad kiterjedt állapotát újra képes vagy érzékelni, hagyd abba a hangok hallgatását és térj vissza a múltbéli események vizsgálatához. Addig folytasd ezt a munkát, amíg emlékeid hatását sikerül semlegesíteni.

A meditáció célja, hogy életed eseményeit egy kitágultabb tudati állapotból tudd megvizsgálni. Ebbõl a kiterjedt tudati állapotból pedig (a tér- és idõérzékelésén kívülrõl) önmagadról és múltadról alkotott nézõpontod meg fog változni.


A Varázslatos Ajándék

Felfigyeltem egy, a Hathorok által használt különös kifejezésre ennek az üzenetnek abban a részében, amikor a szemlélõdés céljáról szólnak.

„Ebben a megemelkedett tudatállapotban tartózkodva szemléld meg a testet öltött állapot varázslatos ajándékát és terhét.”

Érdekes, hogy a Hathorok, akik elsõdlegesen a negyediktõl, a tizenkettedik tudati dimenzióban tartózkodnak, a testi létet ajándéknak és tehernek is látják. Mit értenek ezalatt? Megvolt a saját elgondolásom a dologról, de tanácsadóimhoz fordultam, hogy tisztázzák.


Lényegében azt mondták, hogy az emberi létezés ritka és értékes lehetõség a dimenzionális tudás elsajátítására. Azt értik ezen, hogy miközben haladunk térben és idõben, mindezt egy téren és idõn túli lényként és által irányítva tesszük. Ezért ajándék a testi lét, hiszen végtelen lényegünk és testünk véges korlátozottsága közötti feszültség az, amibõl a magasabb tudás kiemelkedhet.

Az emberi lét fizikai terhe pedig nézetük szerint abban áll, hogy mi emberek az idõ, a tér, valamint a körülmények kényszerének szorításában élünk és pont ezek azok, amik megerõsítik a korlátozottság érzetét.

Ehhez adódik az entrópia visszafordíthatatlansága (a rendezetlenség felé való haladás), a Föld állandó gravitációs vonzása, úgyhogy tényleg van mivel bajlódnunk. Igen, valóban sokféle módon igényel herkulesi erõfeszítést önmagunk végtelenül szabad részével kapcsolatot kiépíteni, téve mindezt a fizikai és kulturális korlátok közepette. És ezért „Hõsök (és Hõsnõk) útja” az élet, hogy Joseph Campbell szavait idézzem.

Megjegyzés: A zárójeles rész tõlem van. Az eredeti Campbell idézet „Hõsök útjáról” beszél. Úgy érzékelem, hogy a hímnemû alak használata a korábbi és a most is élõ társadalmi konvenciók szerint a férfiakra és a nõkre is vonatkozott. Bár sokan azt gondolhatják, hogy szõrszálhasogatás megkülönböztetni a hõsöket és hõsnõket, én mégis úgy gondolom, hogy a hõsiesség mitikus mintáiba életbevágó a nõket is méltó módon belefoglalni. A társadalmi valóságot a fizikai szükség és a mitikus/vallási szimbolizmus alakítja. Igen, nagyon is úgy érzem, hogy a mítoszok szimbólumrendszere sokkal erõsebben alapozza meg és olyan különös, és számunkra rejtett módokon hat a kultúránkra, mintsem azt valaha is felismertük volna. A valóságban a földi élet legalább annyiszor osztja és/vagy kényszeríti a nõkre a hõs szerepét, mint a férfiakra. Úgy gondolom, hogy itt az ideje, hogy a nõket és férfiakat egyenlõ tisztelettel teli és egyenlõ rangú elbánásban részesítsük.


Az élet szemlélése

A Hathorok üzenetének átvétele után az jutott eszembe, hogy a Kozmikus Kapu alkalmára adott életvizsgálati módszer hatásos lehet bármilyen, elsõsorban élet-átalakulási folyamatok során.

Tanácsadóimhoz fordulva azt a választ kaptam, hogy valóban, a módszer bármikor nagyon nagy segítség lehet. Mindössze arról van szó, hogy a Kozmikus Kapu különösen erõs katalitikus energiákkal van tele, és ezért most adtuk át ezt a technikát.

Ahogy már korábban említettem, úgy vélem, hasznos lehet újra rátérni a módszer legfontosabb részeire azok kedvéért, akik a Kozmikus Kapu különleges együttállásán túljutva is használni szeretnék a módszert.

A módszerrel kapcsolatos lényegi kérdés az önazonosítás. Emberként általában fizikai létünkkel azonosítjuk önmagunkat. Életünket lineáris idõ- és térbeli mozgásnak érezzük.

Ez biológiai valóság, és emberként, emlõsként kötve vagyunk idegrendszerünk korlátai által, és, hogy túlélésünk érdekében figyelmünket a fizikai valóságra kell irányítanunk.


Azonban van egy olyan részünk is, amelyik téren és idõn túli, vagy legalábbis valamennyire el van tõle szakadva.

Önmagad kiterjedt részeinek elérésére bármilyen módszert választhatsz. Az a lényeg, hogy hogy ki tudj lépni saját önazonosulásod zárt részébõl.

Az Aethos Hangmeditáció is ebbõl a zárt részbõl való kijutást segíti. Sok egyéb módszer is létezik erre. De lényegtelen, hogy hogyan éred el ezt. A fontos az, hogy belépj önmagad kiterjedt érzékelésébe. Ebbõl a kiterjedt Én állapotban nyílik lehetõség arra, hogy életed olyan szemszögbõl vizsgáld meg, amit nem kötnek életed eseményei és konfliktusai.

Ebben pedig erõ és hatalom rejtõzik.

Végsõ gondolatok

Azt mondják a Hathorok, hogy a Kozmikus Kapu utolsó szakasza, december 23. estéje, nagyon erõs lehetõséget biztosít személyes teremtésre. Ha szeretnéd kihasználni ezt a lehetõséget a Hathor módszereket alkalmazva, javaslom, hogy olvasd el az Összes Lehetõségek Gömbje címû üzenetet.

A Kozmikus Kapu végsõ szakaszára vonatkozóan kéréssel fordulnak feléd a Hathorok. Azt kérik, hogy szándékod erejével járulj hozzá a Föld jövõjéhez, hogy lásd, hogy mindenki fel- és elismeri, hogy az összes élet össze van kapcsolva a többivel és azt, hogy a bolygó lakói között együttmûködés alakul ki (feloldódnak az ellentétek).


Ennek a feladatnak a megvalósítására megtalálod az információkat az Aethos és a tudat kettõsségtõl mentes állapotai címû korábbi üzenetben. Itt – az üzenet végén - találod meg az Aethos Hangmeditációra mutató linkeket is, vagy Tom Kenyon honlapján a Listening részen.

Természetesen megtalálod az összes korábbi üzenetet Tom Kenyon honlapján a Hathors részben, vagy a fordító honlapján. a Hathorok menüben.

Tom Kenyon

©Tom Kenyon 2012. Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a teljes másolásvédelmi nyilatkozatokat és Tom webcímét: www.tomkenyon.com . A Listening rész meditációi személyes meghallgatásra készültek és Tom Kenyon írásos engedélye nélkül nem lehet másolni, vagy továbbadni. Nem szabad ezeket semmilyen webhelyen közreadni, vagy közösségi média oldalon közzétenni.

Fordító: © Bagi Ákos www.lelekmod.hu 2012

Minden jog fenntartva. másolhatod, eloszthatod ezt az üzenetet bármilyen médián, amennyiben nem változtatod meg, feltünteted a szerzõt, feltünteted a teljes másolásvédelmi nyilatkozatokat és a fordító webcímét.

lelekmod.hu/index.php?option=com_content...icle&id=92&Itemid=84

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.682 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24