.
Ez a 4 legfontosabb dolog, amit az emberek a halálos ágyukon megbánnak.
Gondolkodtál már valaha azon, hogy miket szoktak leginkább megbánni az emberek, mikor érzik, hogy hamarosan véget ér földi életük? Mi az, amit másképp csinálnának, ha kapnának még egy esélyt?
Néha a mindennapok monotonitása eltéríthet az élet nagyobb és súlyosabb terveitõl, ezért is fontos, hogy idõnként próbáljunk meg kicsit kilépni ebbõl a folytonosságból, hogy letisztázhassuk magunkban kik is vagyunk, mit szeretnénk, mik a céljaink, mik az igazi értékek számunkra az életben?
A legtöbb ember két érzéssel távozik a Földrõl: vagy megbánással, vagy elégedettséggel. Mindez attól függ, hogy élete során hogyan élt, milyen dolgokat tudott véghez vinni, és hogy sikerült-e a saját értékrendje szerint élni mindennapjait.
Nagyon nehéz meghatározni, hogy milyen is a jó élet, hiszen mindenkinek más és más de valahol ott kell keresnünk a választ magunkban, az elégedett élet valahol ott kezdõdik, hogy ha visszaemlékszünk az elmúlt napjainkra, tudjuk, hogy amiket tettünk, azt mindig a legjobb tudásunk és lehetõségeink szerint tettük.
Éppen ezért, nem kell feleslegesen ostorozni önmagunkat a múltbéli hibákért, hiszen akkor, abban a pillanatban lehet, hogy az a megoldás tûnt helyesnek. Senki sem születik úgy, hogy minden szituációban képes a legbölcsebb döntést meghozni.
Bronnie Ware, egy ausztráliai nõvér, aki éveket töltött hospice betegotthonokban, sok olyan idõs ember közelében lehetett, akik tudták, hogy már nincs sok hátra életükbõl. Az õ tapasztalataiból merítve, sok páciense hasonló dolgokat bánt meg a halálos ágyán, így Bronnie összegezte ezeket az élettörténeteket, és megfogalmazott 4 olyan dolgot, amelyet általában mindenki megbánt a halálos ágyán fekve.
Bárcsak teljes mértékig beleálltam volna a dolgokba
Nagyon sokunkat megbénít az, hogy görcsösen ragaszkodunk a tökéletességhez, így ha a legkisebb veszélyét is észleljük a bukásnak, inkább bele sem vágunk a dolgokba. Ám így az álmaink sosem fognak testet ölteni. Hullámvölgyek és buktatók mindig is voltak és lesznek is, ám a legrosszabb, amit tehetünk az, hogy csak ülünk tétlenül és ábrándozunk egy szebb jövõrõl.
Bárcsak több idõt töltöttem volna a családommal és a barátaimmal
Azzal egy idõben, hogy céltudatosan hajtjuk a mindennapjainkat és magunkat is a céljaink felé, nem szabad elfeledkeznünk mindazokról, akik fontosak számunkra. Nagyon sokat csak akkor jönnek rá, hogy milyen kevés idõt töltöttek a szeretteikkel, amikor már túl késõ.
Bárcsak gyakrabban mondtam volna meg az õszinte véleményem
Az élet tényleg túlságosan rövid ahhoz, hogy egy hamis világban éljük le. Mindig az igazsághoz kell ragaszkodnunk, hiszen a hazugság egy hamis, nem létezõ világot teremt. Nem hazudhatunk magunkról, vagy akár magunknak, mert így az igazi értékek elvesznek és egyedül maradunk.
Bárcsak hagytam volna önmagamnak, hogy boldogabb legyek
A boldogság végsõ soron egy választás, amelyet megengedhetünk magunknak. Gyakran elõfordul, hogy a körülményeink nem egyeznek azzal, akik vagyunk. Lehet, hogy mindent elérünk az életben, mégis belül üresek vagyunk, vagy épp pont fordítva, semmink sincs az életben, de lelkünkben hihetetlen gazdagság lakozik. Az a fontos, hogy leljünk rá azokra a dolgokra, amelyekbõl boldogságot meríthetünk és ne legyünk túl szigorúak önmagunkhoz.
filantropikum.com/ez-a-4-legfontosabb-do...s-agyukon-megbannak/