header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Spirituális gondolatok

Több
6 éve 11 hónapja #5393 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.



AZ OPTIMISTA HITVALLÁS



Ígérd meg magadnak, hogy: Oly erõs leszel, hogy semmi sem zavarhatja meg lelki nyugalmadat.

Szavaiddal az egészséget, boldogságot és gyarapodást hirdeted minden embernek, akivel találkozol.

Minden barátoddal érezteted, hogy van bennük valami különleges.

Mindent a derûs oldaláról szemlélsz, és valóra is váltod optimizmusodat.

Csak a legjobb dolgokra gondolsz, csak a legjobb célokért dolgozol, és csak a legjobbat várod.

Éppoly lelkesedéssel fogadod mások sikereit, mint a magadét.

Elfelejted a múlt hibáit, és eltökélten küzdesz a jövõ nagyobb teljesítményeiért.

Derûs arckifejezéssel jársz-kelsz mindenkor, és minden teremtett lényt, akivel találkozol, megajándékozol egy mosollyal.

Oly sok idõt fordítasz önmagad tökéletesítésére, hogy nem marad idõd mások kritizálására.

Túl nagyvonalú leszel az aggodalomhoz, túl nemes lelkû a haraghoz, túl erõs a félelemhez, és túl boldog, semhogy megtûrd a gond jelenlétét.

Jó véleményt táplálsz önmagadról, és e tényt tudtára is adod ország-világnak, nem szavakkal, hanem nagy tettekkel.

Abban a hitben élsz, hogy az egész világ a te oldaladon áll mindaddig, míg hû maradsz önmagad legjobb részéhez.


Megjegyzés: "Az optimista hitvallása" elõször 1912-ben látott napvilágot Christian D. Larson A benned rejlõ erõk és felhasználásuk módja címû könyvében. A hitvallás rövidített változatát használja manapság az Optimist International, egy nemzetközi csoport, amelynek célkitûzése pozitív változást hozni a világba.
sikerek.blogspot.hu/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5404 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


Ez a 4 legfontosabb dolog, amit az emberek a halálos ágyukon megbánnak.


Gondolkodtál már valaha azon, hogy miket szoktak leginkább megbánni az emberek, mikor érzik, hogy hamarosan véget ér földi életük? Mi az, amit másképp csinálnának, ha kapnának még egy esélyt?

Néha a mindennapok monotonitása eltéríthet az élet nagyobb és súlyosabb terveitõl, ezért is fontos, hogy idõnként próbáljunk meg kicsit kilépni ebbõl a folytonosságból, hogy letisztázhassuk magunkban kik is vagyunk, mit szeretnénk, mik a céljaink, mik az igazi értékek számunkra az életben?

A legtöbb ember két érzéssel távozik a Földrõl: vagy megbánással, vagy elégedettséggel. Mindez attól függ, hogy élete során hogyan élt, milyen dolgokat tudott véghez vinni, és hogy sikerült-e a saját értékrendje szerint élni mindennapjait.

Nagyon nehéz meghatározni, hogy milyen is a jó élet, hiszen mindenkinek más és más de valahol ott kell keresnünk a választ magunkban, az elégedett élet valahol ott kezdõdik, hogy ha visszaemlékszünk az elmúlt napjainkra, tudjuk, hogy amiket tettünk, azt mindig a legjobb tudásunk és lehetõségeink szerint tettük.

Éppen ezért, nem kell feleslegesen ostorozni önmagunkat a múltbéli hibákért, hiszen akkor, abban a pillanatban lehet, hogy az a megoldás tûnt helyesnek. Senki sem születik úgy, hogy minden szituációban képes a legbölcsebb döntést meghozni.

Bronnie Ware, egy ausztráliai nõvér, aki éveket töltött hospice betegotthonokban, sok olyan idõs ember közelében lehetett, akik tudták, hogy már nincs sok hátra életükbõl. Az õ tapasztalataiból merítve, sok páciense hasonló dolgokat bánt meg a halálos ágyán, így Bronnie összegezte ezeket az élettörténeteket, és megfogalmazott 4 olyan dolgot, amelyet általában mindenki megbánt a halálos ágyán fekve.

Bárcsak teljes mértékig beleálltam volna a dolgokba

Nagyon sokunkat megbénít az, hogy görcsösen ragaszkodunk a tökéletességhez, így ha a legkisebb veszélyét is észleljük a bukásnak, inkább bele sem vágunk a dolgokba. Ám így az álmaink sosem fognak testet ölteni. Hullámvölgyek és buktatók mindig is voltak és lesznek is, ám a legrosszabb, amit tehetünk az, hogy csak ülünk tétlenül és ábrándozunk egy szebb jövõrõl.

Bárcsak több idõt töltöttem volna a családommal és a barátaimmal

Azzal egy idõben, hogy céltudatosan hajtjuk a mindennapjainkat és magunkat is a céljaink felé, nem szabad elfeledkeznünk mindazokról, akik fontosak számunkra. Nagyon sokat csak akkor jönnek rá, hogy milyen kevés idõt töltöttek a szeretteikkel, amikor már túl késõ.

Bárcsak gyakrabban mondtam volna meg az õszinte véleményem

Az élet tényleg túlságosan rövid ahhoz, hogy egy hamis világban éljük le. Mindig az igazsághoz kell ragaszkodnunk, hiszen a hazugság egy hamis, nem létezõ világot teremt. Nem hazudhatunk magunkról, vagy akár magunknak, mert így az igazi értékek elvesznek és egyedül maradunk.

Bárcsak hagytam volna önmagamnak, hogy boldogabb legyek

A boldogság végsõ soron egy választás, amelyet megengedhetünk magunknak. Gyakran elõfordul, hogy a körülményeink nem egyeznek azzal, akik vagyunk. Lehet, hogy mindent elérünk az életben, mégis belül üresek vagyunk, vagy épp pont fordítva, semmink sincs az életben, de lelkünkben hihetetlen gazdagság lakozik. Az a fontos, hogy leljünk rá azokra a dolgokra, amelyekbõl boldogságot meríthetünk és ne legyünk túl szigorúak önmagunkhoz.


filantropikum.com/ez-a-4-legfontosabb-do...s-agyukon-megbannak/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5449 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.


Légy hálás a mai napért!




Légy hálás a mai napért! Akkor is ha sírtál, akkor is, ha nevettél! Légy hálás a mai napért, ha látszólag semmi nem is történt!

Légy hálás a létedért, és azért, hogy tele vagy feladatokkal. Hamarosan eljön az idõ, amikor helyükre kerülnek a kis mozaikkockák, és látni fogod, hogy minden egyes napnak, minden egyes pillanatnak és mozzanatnak értelme volt, és egy nagyobb cél érdekében történt.

Nem baj, ha még nem látod a végét. Nem baj, ha még nem találod az értelmét. Bízz az égi segítõidben, és hidd, hogy minden egyes nap egy ajándék. Minden egyes nap lehetõség arra, hogy megleld életed értelmét!

Tudd, hogy vezetnek Téged, és nem tévedhetsz el, még akkor sem, ha néha minden reménytelennek látszik. Elõfordul, hogy kerülõutakra van szükséged ahhoz, hogy értékelni tudd azt kincset, ami aztán a Tiéd lesz.

Ezek az utak edzenek meg, és megmutatják, milyen kietlen és sivár az élet a kincsed nélkül. Minél mélyebbre kerülsz életed szakadékában, annál inkább értékeled azt, ami az út végén vár Rád.

Így minél elõbb megtanulsz hálás lenni azért, ami ma történik Veled, annál közelebb hozod a beteljesült boldogságot!
Légy hálás a mai napért!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja - 6 éve 10 hónapja #5471 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.

5 rossz döntés, amit egész életünkben bánhatunk!


A Columbia Egyetem nemrég közzétett kutatásából kiderül, hogy átlagosan, naponta 70 különbözõ döntést hozunk meg, ezért nem kell annyira csodálkozni, ha a nap vége felé úgy érezzük magunkat, mint, akik teljesen ki- és le vannak merülve.

Most következzen az az 5 döntés, amelyet ha meghozunk, egész életünkben lehet, hogy bánni fogunk.

1. Ha mások véleménye alapján döntünk

Ha fontos döntést készülünk meghozni, akkor hagyatkozzunk a saját érzéseinkre, tapasztalatainkra, mások véleménye legyen másodlagos. Legyünk magabiztosak, higgyünk a képességeinkben, mert ezáltal hitelesek, önazonosak tudunk maradni.

2. A túl sok munka nem tesz jót


Tudni, érezni kell azt, hogy mikor éri meg keményen dolgozni, mert a sikerért bizony tenni kell, és zt is tudni kell, hogy mikor érdemes inkább hátradõlni, lazítani, és valami mással foglalkozni, ami feltölt, jó kedvre derít. Minden egyes napot ki kell használni, hogy megleljük a szépségeket, és ha ezt nem a munkánkban találjuk meg, keressük valahol máshol.

3. Ha elrejtjük az érzelmeinket

Az érzelmeink életünk fontos részei, összetevõi, ezért nem szabad nekik gátat szabni, idõnként ki kell mondanunk, hogy mit érzünk, vagy valamilyen módon ki kell fejeznünk, õszintén, nyíltan.

4. Ha kizárjuk a barátainkat


Hiába vagyunk fáradtak, kimerültek, a barátainkról ne feledkezzünk meg, mert az ember társas lény, és csak akkor tud igazán boldog és teljes életet élni, ha õszinte, szeretõ emberek veszik körül.

5. Ha mindig az élet rossz oldalát vesszük észre


Tudatosan döntsünk úgy, hogy visszaszorítjuk a negatív gondolatok beférkõzését az elménkbe, mert ha nem így teszünk, akkor az egész életünket megkeseredve, örömök és humor nélkül fogjuk leélni. Ennek pedig, valljuk be, sok értelme nincs.


filantropikum.com/5-rossz-dontes-amit-eg...letunkben-banhatunk/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 8 hónapja #5591 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #5620 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Spirituális gondolatok
.

Popper Péter: Lélekrágcsálók


ÉRDEMES MEGSZÍVLELNI !!!!


1. Dobd ki a haszontalan számokat.
Úgymint kor, súly, vérnyomás stb...
Hadd aggódjanak a doktorok ezek miatt.
Emiatt fizeted "õket".

2. Csak vidám barátokat tarts!

A rosszkedvûek lehúznak.

3. Tanulj folyamatosan.
Tanulj többet a számítógéprõl, autókról, kertészkedésrõl, és mindenrõl..
Soha ne hagyd az agyadat pihenni.
"A pihenõ agy az ördög mûhelye".
Az ördög neve "Alzheimer".

4. Élvezd az egyszerû dolgokat.


5. Nevess gyakran, hangosan és hosszan.

Nevess, amíg ki nem fulladsz.

6. Néhány könny esik néha.
Tûrj, gyászolj, és menj tovább.
Az egyetlen személy, aki egész életünkben velünk van az magunk.
ÉLJ, amíg élsz.

7. Vedd magad körül olyan dolgokkal, amiket szeretsz.
Legyen az család, háziállat, emléktárgy, zene, növények, hobbi, akármi.
A te otthonod a te menedéked.

8. Ne tégy bûnös kirándulásokat.
Menj sétálni az utcára, vagy a szomszéd megyébe, vagy idegen országba.
De ne oda, ahol BÛN van.

9. Mondd az embereknek minden lehetõséget kihasználva, hogy szereted õket.

10. ÉS MINDIG EMLÉKEZZ:
Az életet nem a lélegzetvételek számával mérjük, hanem azokkal a
pillanatokkal, amikor elakad a lélegzeted.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.060 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24