header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Asztrológia - Asztrozófia

Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 6 hónapja #2180 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrológiáról - a Tejút karácsonyi üzenete
A Tejút karácsonyi üzenete

Sok helyrõl hallani ilyenkor az ünnepi készülõdés idején, hogy megsokszorozódik a gond, a baj karácsony környékén és az ünnepek elõhozzák a rejtett fájdalmakat, a mélyre temetett családi konfliktusokat is. A magány ilyenkor fokozott erõvel zuhan az egyedülállók vállára és eltávozott szeretteink hiánya is maróbban ég a lelkünkben. Feketén-fehéren szembesülünk a SZERETET erejével, vagy hiányával életünkben. Ettõl szenvednek olyan sokan Karácsony közeledtével. Azonban ez nem kell, hogy így legyen!

Óriási tévedésben élünk, ha a Karácsonyt "hibáztatjuk" és menekülni próbálunk az ünneplés szentséges pillanata elõl, azt gondolván az ünnep "tehet" a fájdalmunkról! Nem a Karácsony a "hibás". A hiba a mi készülékünkben van. Hiszen, hatalmas csoda zajlik minden év decemberében az égen! A Nap ugyanis ekkor (december elsõ heteiben) mindig a Tejúton jár (és általában karöltve mellette halad a Merkúr is). Ezért pontosan érezni lehet, hogy decemberben - és fõleg Szent Este közeledtével - valahogy MÁS lesz a levegõ, más energiaminõség kezd körülölelni bennünket. Emelkedettebb lesz minden. (És ez független élmény attól, ki mennyire vallásos.)

Ez a "más érzésvilág" a Nap Tejút útjából fakad, abból, hogy ilyenkor szó szerint cselekvõ énünk pár hétre lehozza az Isteni Energiákat ide, a földi világba. Nem hiába pont ekkor született a Megváltó: a Tejút energiák földre szállásának szent idején.

Hiszen a Tejút az Istenek Útja, a legmagasabb égi energiák útja. A hagyomány a Lelkek Útjának, vagy Csillagösvénynek is nevezi. A Tejút biztosítja a legmagasabb szintû kapcsolódást számunkra az Égi Világgal - eredeti otthonunkkal. Emlékeztet arra, honnan jöttünk. És hogy kik vagyunk valójában.

Gondolom érzitek, mikor ezeket a sorokat olvassátok, hogy azért itt komoly energiákról van szó. Errõl így földi szavakkal beszélni szinte lehetetlen. Nehéz ilyenkor az író dolga.
Mert ahol Isteni Energiák mozognak, ott rendkívül magas a mérce! És ennek a mércének bizony meg kell tudni felelni. A Tejút energiája már nem tûri az "alacsony szintet", vagy a sötét, lehúzó energiákat. (Ezért is kell a Skorpió csillagképében mindezt levágni magunkról.) Csak a tiszta szeretet fényét ismeri. És ez egyben azt is jelenti, hogy amikor egy bolygó a Tejúton halad (mint most decemberben a Nap, a Merkúr és idén a Vénusz is), akkor az átlagnál magasabb szintû energiák szállnak a levegõben, melyek révén csodás, isteni átminõsülésre van lehetõségünk. De ezért az átlagnál nagyobb az elvárás is felénk. Mert ilyenkor CSAK a tiszta szeretet fényében cselekedhetünk! Máshogy nem.
És amikor ennek "ellenére" élünk, akkor jelenik meg az életünkben karácsony környékén a fájdalom, a szomorúság, az üresség. Pedig Karácsony Szent Ünnepe pont NEM errõl szól. Hanem mindezek ellenkezõjérõl.

Miért hívjuk Jézus születésének ünnepét a Szeretet Ünnepének? Mert a Tejút isteni szeretet energiái a földi világban "öltenek testet". Minden évben! Elhozva annak a lehetõségét (!), hogy legalább ilyenkor tiszta szívbõl cselekedjünk, tiszta szívbõl szeressünk és szívünk igaz hitébõl kimondjuk, amit érzünk társaink felé. A Világ Világosságával.

Ilyenkor jönnek igazán a felszínre nem csak a fájdalmaink, mélyre temetett problémáink, de az IGAZ érzéseink is. A szeretet nem csak a szívünket tölti be, de az egész lényünket átminõsíti. Ilyenkor szembesülünk azzal mekkora boldogságban élünk családunk, barátaink, szeretteink körében, vagy esetleg azzal, milyen fájóan hiányzik valami az életünkbõl.


folytatása a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 6 hónapja #2181 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrológiáról - Tejút Karácsonyi üzenete
folytatása az elõzõnek


A Tejút Karácsonyi üzenete



A Tejút üzenete decemberben, hogy az Isteni Energiák szellemében kell cselekedni, a szeretet nevében, hogy méltóvá váljunk a Csillagösvényhez. Persze ezek lehetnek nehéz, súlyos feladatok is. Mert a szeretet képességünk és a szeretet fejlettségünk vizsgázik minden évben az Égiek elõtt. Hogy milyen szinten éljük az életünket.

Idén Karácsonykor azonban nem csak a Nap, hanem a Vénusz is a Tejúton fog haladni. A Vénuszról tudjuk, hogy a szerelem, a szeretet szimbóluma az asztrológiában. A Tejút pedig szintén a legmagasabb rendû szeretet minõsége. Így most a cselekvõ Nap energiáival összeadódva a Karácsonyi Ünnepek üzenete idén a CSELEKVÕ SZERETETRÕL szól. Arról, hogy ezúttal ne csak beszéljünk, ne csak gondolkodjunk arról, hogy "kéne" szeretni, hanem aktívan, határozottan tegyük is meg a szükséges lépéseket hozzá. Mutassuk ki a szeretetünket õszintén, nyíltan, feltételek nélkül! Éljünk, létezzünk a szeretet fényében.

Tudom, hogy akik egyedül élnek, magányosak most azt kérdezik, hogy "Jó, jó ez mind szép, de én kit szeressek? .. Hiszen pont EZ fáj." Senki nincs teljesen egyedül! Mindenki köré szerveznek az Angyalok legalább egy barátot, egy segítõ társat, egy közeli vagy távoli rokont, aki támasza lehet. Akit szerethet. Csak nem veszi észre. Most ki kell nyitni a szemünket arra a világra, amit eddig nem láttunk meg. A minket körülvevõ szeretet világára. És ha eddig eljutunk, a Teremtõ már hozzáteszi a másik felét.

A Vénusznak köszönhetõen persze a szerelem is központi szereplõje az idei decembernek. December 28-án a Vénusz a Tejúton szerelmes ölelkezésben egyesül a Plútóval. Szerelmi téren 2009. utolsó napjaiban bizony nagy, radikális fordulatok várhatóak. A párkapcsolati életünkben most minden átfordulhat fehérbõl-feketébe vagy feketébõl-fehérbe. Nem lesz középút és nem lesz kompromisszum. De ez nagyon jó hír! Mert mindez végre elhozza a szerelemben (és általában az emberi kapcsolatokban) a minõségi átalakulás csodálatos, emelõ lehetõségét. A nász ráadásul a Tejúton zajlik le, tehát a radikális változások isteni támogatást kapnak! (Minderrõl még szó lesz december végén.)

És most kérlek, álljatok meg egy pillanatra az olvasásban és csukjátok le a szemeteket!
Tegyétek le a tollat a kezetekbõl, amivel babráltok éppen és csendesüljetek el egy percre. Gondoljátok át magatokban mirõl szól az életetek éppen? Mi után rohantok gõzerõvel? Az valóban fontos, értékes? Megéri? Jelen van az igazi szeretetet az életetekben? Vagy már el is felejtettétek mit jelent ez a két szó: "igaz szeretet"? Kellõen megbecsülitek a titeket körülvevõ csodákat? Kimutatjátok Párotoknak, családtagjaitoknak, barátaitoknak a szeretetet? Olyan ember mellett éltek, aki Igaz Társatok, és akihez valódi belsõ megnyugvás hazamenni minden este? Aki mellett öröm ébredni minden reggel? Igaz barátok vesznek körül titeket? Ha igen, mondotok néha hálaimát a Teremtõnek mindezért?
És végül, most gondoljátok át, pontosan milyen Ünnepet szeretnétek? Milyen Karácsonyt akartok teremteni magatoknak? Mert ti TEREMTITEK MEG. És ezentúl nem foghatjátok rá a "karácsonyra" szomorúságotokat! Nem sírhattok a rohanás õrületébe veszett boldogság fény-cseppek után! Nem sajnálhatjátok magatokat! Karácsony ünnepe csak tükröt tart elétek. Fájó mondat? Lehet. De az igazság az, hogy a boldogság, és a hozzá vezetõ útra való lépés döntése valójában a ti kezetekben van! Ezt senki más nem végzi el helyettetek.
(Ennek a "módszerérõl" szól december heteiben a Skorpió csillagkép mélységeket megvilágító, majd a Nyilas csillagkép Fényteremtõ üzenete is.)

folytatása a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 6 hónapja #2183 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrológiáról - A Tejút Karácsonyi üzenete -
folytatása az elõzõnek

A Tejút Karácsonyi Üzenete

Tehát rajtunk múlik, hogy átsírt, szomorú, magányos, bosszankodós, vásárlási lázban tülekedõs, hitelekbe kergetett, "muszáj karácsonynak" éljük meg december heteit, összeszorított szájjal letudva a szörnyûnek titulált "kötelezõ-rokon-látogatásokat".
Vagy valódi, meghitt, csillagszórós, mézeskalács illatú, gyertyafényes, emelkedett, lelket melengetõ Szent Ünnepé varázsoljuk magunk körül Karácsony Ünnepét, örömöt lelve abban, hogy év végén megpihenve végre kicsit Szeretteinkkel lehetünk. Idõt szánva arra, hogy legalább egy évben egyszer békében leüljünk közeli és távoli családtagjainkkal, barátainkkal egy forró kávé mellett elbeszélgetni a világ ügyes-bajos dolgairól. Hogy türelmesen meghallgassuk a másikat, és valóban érdeklõdve kérdezzük meg tõle: "Hogy vagy? Hogy telik az életed?".

És akinek úgy hozta a Sors, hogy egyedül van Karácsony Ünnepén? Vagy fájdalmas veszteségekkel birkózik? Õ sincs egyedül. Mert a Teremtõ mellette áll. Az Angyalok leülnek mellé a szobában, miközben meggyújtja kis fenyõfáján a csillagszórókat, és hófehér szárnyaikkal beborítják lelke sajgó fájdalmát, meleg szeretetet ültetve a rideg magány helyébe. Aki megnyitja a lelkét a Teremtõ és Angyalai elõtt, azt átsegítik a nehéz pillanatokon. Ezt garantálom.

Olyan idõkben, amikor a Tejút üzenete ilyen intenzíven és közvetlenül érzékelhetõ a földön a legintenzívebb szeretet ideje köszönt be az életünkbe. Errõl az emelkedett lelki állapotról szól a Karácsony. Emeljük hát fel a lelkünket a Tejút magasságaihoz! És ebben az emelkedetett lelki állapotban készüljünk a Szent Estére!

Végül elárulom nektek, nekem mi az egyik "töltekezési trükköm". Beülök a kocsiba és végigmegyek sötétedés után a díszkivilágításba öltözött Andrássy úton, végig az Alagútig. "Bekapcsolom" magamban a gyereket, és úgy nézem az Andrássy úti fákat, meg a ragyogóan tündöklõ Várat, mintha egy varázslatos mesébe csöppentem volna. Mert olyan. Szinte látom magam elõtt a koboldokat, manókat és angyalokat, ahogy repkednek, ugrálnak a díszes lampionok között a tündöklõ belvárosban vidáman kiabálva a fülünkbe: "Emberek ne féljetek a sötétségtõl! Hiszen most születik a Fény! A Tejútról hozzuk nektek az energiákat! Itt vannak, vegyétek el! Emelkedjetek vele!"
Nem nagy dolog. Csak egy aprócska varázslat gyerekszemmel végigsétálni az Andrássy út varázslatos karácsonyi fényeiben. Bárki szabadon hozzáférhet. ÁFA nélkül :-)

Én a magam részérõl ezúton köszönöm a Szüleimnek, a Családomnak és a Barátaimnak, azt a sok szeretetet, amit Tõlük kapok! Ezt a Kincset viszem magammal az Úton. És merítek belõle minden nap.
Örömteli, békés adventi készülõdést kívánok mindenkinek!

Szeretettel,
Veres Mónika
2009. december 09.
(forrás:csillagtitok.hu)





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #2792 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrológiáról - kozmikus ciklusok

Kozmikus ciklusok és az emberi élet

2010. augusztus 6.

Ptolemaiosz az életet hét szakaszra bontotta, amelyekben az egyes bolygók töltöttek be uralkodó szerepet. Felosztásában az elsõ négy évet a Hold befolyásolja, a 14. életévig a Merkúr, 22 éves korig a Vénusz, a 41. életévig a Jupiter, majd 68 év fölött a Szaturnusz a sors kormányozója. Bányai Mátyás megkísérelte ezt a gondolatmenetet egy logikai rendszerbe foglalva átdolgozni, modernizálni.
Bányai szerint az egyes életszakaszok megváltoztak, de a megváltozott intervallumok továbbra is az adott bolygóhoz tartoznak, és ez az összetartozást az alábbi elv szerint vezeti le.

A "Nagy év" (világév), azaz a plátói év - egy-egy asztrológiai korszakot ölel fel, idõtartama 25780 földi esztendõ. Ebben ki lehet mutatni az emberi társadalom fejlõdésében a tizenkét fázisszint jellegzetes hatását. Ezt a nagy periódust neveztük plátói évnek.
A "Nagy hónap" (vagy világhónap) - az asztrológiában kb. 2150 évnyi idõ, a nagy évet 12 részre osztja. A plátói év eges hónapjai a társadalomfejlõdés jellegzetes szakaszainak bizonyulnak.
A "Nagy nap" (világnap) A plátói év egy napja a 25 780 év 360-ad része (kerekítve 72 év).
Az emberi élet korszakait öt bolygó és a Hold tartja uralma alatt.

A Hold-korszak

Körülbelül a másfél éves korig tart. Két részre bontható: az elsõ a magzati fejlõdés idõszaka. A korszak elsõ pillanata az élet elindulását jelzi.
Az új megfogant élet szoros kapcsolatban van az anya testével, a Hold által befolyásolt szaporodási folyamat, illetve az anyaméh révén. A Hold úgynevezett víz-jelû jegy (Rák) uralkodó bolygója. A magzat közvetlen környezetét is víz, a magzatvíz képezi. A magzat ebben a korszakban már képes lelki átélésre, reagálásra. Az újszülött agyának idegsejtjei már elérik a végleges mennyiséget, de hiányoznak az idegnyúlványok, a vezetõ pályák elemei. Az élettevékenységet nem tudatos, nem tanult mechanizmusok jellemzik, hanem a kéregalatti idegközpontok vezérlik. Hold-korszak végén az anya hangjának, arcának az ingerére élénkséggel reagál, a szopás öröme jelenik meg a gyermek arcán. Késõbb a feltételes reflexek megjelenése egyre változatosabb ingerekhez, tapasztalatokhoz kötõdik.

Merkúr-korszak

Körülbelül a hatodik életév elejéig tart (6,25) A korszak végére a gyermek iskolaéretté válik. Ezt az intervallumot a fokozott mozgékonyság, a környezet iránti érdeklõdés jellemzi. A Hold korszak utolsó idõszakában (illetve a Merkúr korszak elején képes pár lépést megtenni, ha vezetik (11 hónapos), majd fokozatosan képes egyedül felállni, elindulni. Az elsõ év végén meghatározó, irányító szerepe lesz beszédnek. A környezetben látható tevékenység mozgását utánozva fokozatosan kialakul az úgynevezett tárgyi cselekvés, az eszközök használatának módja. A második életév elején kialakul a kisgyermek szellemi fejlõdésének másik felismerése, hogy õ önálló személy. Beszédében is megjelenik az "én-élmény" tükrözõdése: az én szó használata. Az óvodáskorú gyermekek játékaiban jelentõs szerepe van az eszközök szimbólummá válásának, a felnõtt cselekvés utánzásának. Érzelmeik gyors lefolyásúak, gyorsan csapnak ellentétes végletekbe, sírásból nevetésbe. Az utánzóképesség teszi lehetõvé, hogy ebben a korban képesek a gyermekek anyanyelvi szinten megtanulni nyelveket. Vizsgálatok arra utalnak, hogy a gyermekek már az iskoláskor elõtt, a Merkúr korszak végén képesek megkülönböztetni az írást a rajztól, megkísérlik a felnõttek írását utánozni, sõt, egyszerûbb szavak írására is képesek. Az írástanítással mégis meg kell várni az iskoláskort, mert a nem kellõen fejlett kézcsontozat az írásgyakorlással járó fokozott terhelés hatására károsodhat.

Vénusz-korszak

Körülbelül a 12. életév elejéig tart (11,16 év)
A korszak végét a nemi érés kezdete jelzi. Az alak megváltozik, a test differenciáltabb lesz, jobban tagolódik. Ebben a korban alakulnak ki és szilárdulnak meg a gyermek szemléletében a térdimenziók, az írás. Kilenc-tíz éves korban megjelenik a serdülést bevezetõ idõszak. Kisiskolás korban kialakulnak a gyermekszerelmek és a szexuális szerepjátékok. A nemi szerepek tanulása és gyakorlása.

Mars-korszak

Körülbelül a 19. év közepéig tart (18.69 év).
A korszakot a szervezet minõségi átalakulása, forrása jellemzi. Elõtérbe kerül a nemiség, a szexualitás iránti érdeklõdés, szembeszegülés a környezettel, a "csakazértis" magatartás. gyakori a konfliktusos helyzetek kialakulása. Elõtérbe kerül a fizikai erõ, az erõszak, a harc jelentõsége. Jelentõs a változás a szülõkhöz való kapcsolatban. A csodálatot vagy a félelmet felválthatja a tiszteletlen kritika, a nyílt vagy burkolt ellenszegülés. A felnõttekhez fûzõdõ viszonyára jellemzõ a példaképválasztás, a példaképekért való rajongás. Tetteik erõteljesen motiválhatók, érzelmi úton. Minden korosztálynál jobban lelkesíthetõk, akiket szeretnek, annak a kedvéért bármit megtesznek. Véleményalkotásukra a szélsõségesség jellemzõ, a rajongás és a gyûlölet, a fenntartás nélküli befogadás és az elutasítás.
Az egyéni képességek megismerése, pályaválasztási próbálkozások, az önálló világnézet kialakítása mind fontos feladata ennek a korszaknak. A szervezetet, a személyiséget érintõ radikális változások feszültséget, nyugtalanságot, agresszivitást váltanak ki. A vita, a szópárbaj is a küzdés egyik formája, ahol gyõzni és veszíteni lehet. Nem kisebb jelentõségû a fizikai erõ összemérése sem. Erre igen alkalmasak a sportversenyek, de a kamaszos összeakaszkodások is. Ugrásszerûen növekszik a szervezet szexuális reakciókészsége, ennek nyomán újszerû, intenzív reagálás tapasztalható, amely új élmények forrásává válik.

Jupiteri korszak


A 43. életév közepéig tart (42,42 év)
Az érett felnõttkor a nagy energiát igénylõ vállalkozások, a nagy életcélok megvalósításának korszaka. Az életnek eléggé hosszú szakasza, amelyben új, minõségileg fejlettebb lelki tulajdonságok már ritkán jönnek létre. Többnyire az eddig kialakult képességek megszilárdulása, továbbfejlõdése tapasztalható.
Vélt vagy valódi igazukból nem engednek, és így fokozatosan, mindennapos bizonyítások árán - ebben az életkorban válnak társadalmilag is elismert módon felnõtté. Amit igaznak ismernek, azért a végsõkig képesek küzdeni. A világ megváltásának, átformálásának a szándéka még ebben a korszakban is felismerhetõ. A korszak elején kerül sor a felsõfokú tanulmányokra, a hosszú távú élet-stratégiák, tervek, elképzelések kidolgozására. Kialakulnak a politikai, eszmei világszemlélet fõ vonásai. Az alkotóképesség kiteljesedésének, a nagy energiát igénylõ változások, életcélok megvalósításának kora ez.
A szervezet eléri a legnagyobb teherbíró-képességét, erõnléti állapota maximumát.

Szaturnusz-korszak.

(kb. a 71-72.életévig tart)
A késõi felnõttkor, illetve öregkor. Elején az öregedés kezdeti jelei mutatkoznak. A korszakot a megállapodottság, higgadt bölcsesség, egyenletes munkavégzõ képesség jellemzi. A korszak végét az öregség egyértelmû jelei mutatják. Már a korszak elején megkezdõdik egy hormonális áthangolódás, a klimaktérium, amely elsõsorban a nõknél jelentkezik szembetûnõ pszichikai és élettani változásokkal. Mindkét nemnél gyengülnek a szexuális folyamatok, lelassulnak a reakciók, csökken az izomerõ, növekszik a biológiai korlátozódás, gyengülnek és megbízhatatlanná válnak az érzékszervek. A szervezet mészháztartásában zavarok léphetnek fel. Az öregek lelkialkata sajtosan megváltozik, csökken az új ismeretek befogadóképessége, nehézkessé válik az új helyzetekhez való alkalmazkodás, merev magatartási formák válnak jellemzõvé. A legtöbbször romlik a szociális helyzet is. Lassan magára marad, elszigetelõdik.
Az öregedés kezdetének a mérlegkészítésnek, a számadásnak és az utolsó rendszerezésnek is a korszaka ez.


Mi van a fizikai elmúlás után?


Természetesen az élet további részére is ki lehet jelölni uralkodó bolygót. A 72. életév után az Uránusz korszak következik, méghozzá 42 éven át, azaz 113.14 éves életkorig. Knoll József farmakológus professzor véleménye szerint az emberi élet technikai felsõ határa 115-120 év!).
Mivel a Merkúr a gyermekkor uralkodó bolygója, talán nem véletlen, hogy az Uránusz, amelyik a Merkúr úgynevezett "felsõ oktávjának" tekinthetõ, éppen a "második gyermekkor" maghatározó bolygója lett.

Felhasznált irodalom: Bányai Mátyás Új utak az asztrológiában
(forrás:astronet.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 1 hete - 15 éve 1 hete #3109 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrozófia

Belépés a Tejútkapun


Pünkösd a Szentlélek kiáradását szimbolizálja. Azt az idõpontot, amikor Jézus és tanítványai szétváltak, és a Tanítványoknak önállóan kellett megmutatniuk életükön keresztül a krisztusi tanításokat.

A korábban tárgyalt feszítõ, feszülõ idõszak így Pünkösdkor, illetve az utána következõ Teliholdkor bontakozik ki (június 15), ami után a kiáradás, szétszóródás és a lebontás még erõteljesebbé válik. S mint minden lebontás egy másik oldalról nézve építés. Ezt kell megértenünk a mostani idõszakban.

Amikor egy épületet lebontunk tégláról téglára, akkor keletkezik egy új, nagy halom tégla, ahová a régi téglákat pakoljuk. Ha ezt átlátjuk most, és megértjük, hogy a bontásnak tûnõ idõszak most valójában építés, akkor észrevesszük, hogy az eddig épületnek hitt valami volt a téglahalom, és most építjük a láthatatlanban az igazi épületet. Már azzal a tudással, hogy tudjuk, tudatosan tudjuk, hogy milyen épületet is szeretnék ezáltal felépíteni.

Mint ahogyan Pünkösd ideje arról szól, hogy a Húsvétkor megfeszített majd feltámadt Krisztus szétárad a világban. Ebben is látszik, hogy egy esszencia elpusztult, egy anyagi, fizikai léthez kötött energia eltûnt, majd létrejött a Krisztus-háló, a Krisztus-tudatosság. Ahogy a Tanítványok elindultak, hogy ki-ki a maga útján fejezze ki a benne élõ krisztusi energiákat.

Ez vár most ránk: lebontjuk az anyagi létezésben gyökerezõ épületünket, és helyette építünk valamit, ami már másban gyökerezik, másról szól. De maga a lebontás által szerzett tapasztalatok számítanak, hogy mi alapján építünk.


Az Asztrológia és Asztrozófia általam beszélt nyelvén kifejezve ez igen izgalmasan tükrözõdik Pünkösd hetében. Június 15-én a Telihold és a Teljes Holdfogyatkozás valami hasonlót hoz el, mint amirõl december 21-én beszéltünk (részletek itt).

A Holdfogyatkozás mindig a le-felszálló Holdcsomópontokon jön létre, amelyekben mindig megjelenik valamiféle karmikus-szerû üzenet. A szónak nem a karma értelmében, hogy ok-okozat, hanem abban, hogy honnan jövök és hová tartok, és e közben milyen utat járok be. Itt aktiválódik a látszólagos múlt és jövõ kapuja, ezek tulajdonképpen válaszutak, afféle csomópontok, amelyeken áthaladunk. Kapuk.

A Kapu most kinyílik, mert az õsi, bennünk élõ Mag lesz megszólítva. Emlékezni fogunk arra, hogy honnan indultunk el, és minden emberben egyre erõsebben fog ragyogni az az egyedi esszencia, egyedi szín, amivel erre a nagy utazásra indult. (Nap-Merkúr-leszálló Holdcsomópont)

Tehát Beavatást nyerünk a saját életünkbe, énünkbe, hogy mit hozunk magunkból. És azért nem szeretném annyira a karma szót erõltetni, mert a karma abban a korlátozó értelemben megszûnt létezni, ahogyan korábban gondolkodtunk róla.

Ellenben létezik az, ami minden emberben egyedi, minden ember saját Magja, saját küldetése.

Ez fogjuk most aktiválni Pünkösdkor, illetve az azt követõ Teliholdkor.

Mint ahogyan Krisztus tanítványai útnak indultak, így indulunk mi is, a Saját egyedi utunkon.

Így ez tehát egyben lebontás is lesz, annak a lebontása, ami nem Én Vagyok. Éppen ezért átélhetünk egyfajta hiányérzetet, feszültséget, frusztrációt, hiszen bizonyos részeknek hiányozni fognak a régi energiák, a régi minták. Ez hordozni fog egy impulzív töltetet.

Ugyanakkor egy másik szinten egy hatalmas megnyugvás és beteljesültség érzet fog eluralkodni, amivel érezni fogjuk, hogy az új és tiszta énünk most van alakulóban.

.---

Teliholdkor a Nap a Nimród csillagkép fölött fog állni, együtt a Nimród csillagkép Koronájával. Ez tehát tovább erõsíti a Beavatás üzenetét, amely elérkezik hozzánk az Égi Kapun, Tejútkapun, az Aurigán keresztül. A koronacsakránkon jön át a Tejút beavató fénye, amellyel kapcsolódunk az Isteni Tervbe, az Isteni részünkhöz. A Nimród és a Nap alatt a mélyben a Galamb csillagkép ragyog, amely a Békét és a Beteljesülést hozza el számunk!

Itt már elengedjük az anyagot egy szinten, ahogyan Nimród csillagkép alakjában is a Bikát lenyilazó Uralkodót látjuk. Itt az anyagi létezés lehúzó, visszatartó erõk elengedés, a "régi energiák" elengedése a cél.

Elengedés.

De tudjuk, hogy ezzel egy új világot alapozunk meg. És mi döntünk, hogy mit helyezünk a fókuszba: azt a világot, amit lebontunk, vagy azt a világot, amit éppen építünk. Mert mind a kettõ egyszerre történik. De Te döntesz.
csillagmag.hu/csillaguzenetek/belepes-a-tejutkapun/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #3248 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Asztrológia - Asztrozófia
.
Fényünnep 2011


Téli Napforduló a Fény ünnepe, a Fény születése - ennek szimbóluma a keresztény világban a Karácsony ünnepe, a Megváltó születésén keresztül szimbolikusan a Belsõ Fény létrejöttét ünnepeljük. Évrõl-évre összegyûlünk a szeretet nevében, és valami csodát viszünk végbe: egy napon több millió, több milliárd ember a Szeretet és Elfogadás jegyében él.

Légy Üres Edény - a Fény ekkor születik meg Benned

Az idei Napforduló december 22-re esik, reggel fél hétkor jár "legalacsonyabban" a nap, ekkor a legmagasabb a belsõ világosság - és maga ez az ünnep tulajdonképpen errõl szól.
Csütörtök reggel tehát érdemes "megállni" egy pillanatra, egy elcsöndesedés keretén belül arra fókuszálni, hogy kinyitjuk szívünket. Csöndesedjünk el, ne akarjunk semmit, ne kérjünk se bõséget, se nyugalmat, se tudatosságot - egyszerûen csak legyünk egy üres kehely, amibe tölteni lehet. Egy befogadó üresség, amiben gyökeret ereszthet a fény. Mert minden kicsi akarat, kívánság, gondolat sokszor mint egy apró kavics a tóba vetve, hullámokat vet. Éppen ezért az üresség állapota, a szándék nélküliség az, ami táptalaja a Fény befogadásának.
Amikor nem csinál mást az ember, csak Van, jól érzi magát a bõrében, nem akarja elengedni a gondolatokat, nem akar üressé válni. Csak van, befogad, csöndesen létezik. Ekkor olyan belsõ tartalmak, megélések bukkannak elõ, amelyet szavakba nem lehet önteni, gondolatokkal nem lehet megfogalmazni. Érdemes tehát 22-én reggel egy nyugodt fél órában ezt megélni.
Megélni, hogy a Fény belül növekszik, a

Csöndben megfogalmazódik. Akarat és szándék nélkül.

Ezzel tulajdonképpen legyökereztettük azt az elképzelhetetlenül magas rezgésû Fény-erõt, amely az idei Napfordulókor megjelenik. Nézzük meg ennek égi hátterét.
Napforduló hatalmas energiákkal
Ami különlegesség teszi a 2011-es napfordulót, hogy amikor a legmagasabban rezeg a belsõ fényességünk, azaz a látható világban ekkor jár legalacsonyabban a Nap, ekkor a központi fényes csillagunk 4 "azaz NÉGY " égitesttel fog fényszög-kapcsolatba kerülni. Egyszerre, pont, mint ha valami csodálatos égi hangszeren egyszerre szólalna meg egy különbözõ szólamú hangzat.
A Nap a Jupiter, Szaturnusz, Uránusz és Neptunusz bolygókkal alkot sorrendben trigon, szextil, kvadrát és szextil kapcsolatot. (A Vénusszal pedig még egy decil-t is)
Meg kell mondani, ez igazi ritkaság, nem is tudom, hogy az írott történelem során létezett-e valaha ilyen konstelláció - de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ráadásul ez PONT a Napforduló idején jön létre. Tehát ez FÉNY, ami most születik, igencsak HATALMAS energetikai lenyomattal bír az égitestek tükrében. Nézzük meg mit üzen nekünk a 2011-es Fényünnep!

Hit, Bõség, Igazság

Egy korábbi, ingyenesen meghallgatható elõadásban rengeteget beszéltem a Jupiter üzenetérõl, érdemes újra hallgatni, mert az üzenet nem változott, csak erõsödött, és 2012-ben zárul le.
csillagmag.hu/tudatmag/audio-szegedi-mag-eloadas-hanganyaga/
Tömören azt lehet elmondani, hogy a HITünkben most hatalmas erõ rejlik, amivel teremtjük az Új Dimenziót, az Új Tudatosságot. Ezért nagyon fontos, HOGYAN is látjuk a világ igazságait, a világ rendjét? Képes vagy mûködtetni az ELFOGADÁS teljes állapotát, és ebbõl kiindulva cselekedni? Az elfogadás nem azt jelenti, hogy ne tegyél semmit birka módjára, sõt! Fogadd el, ítélkezés nélkül - el tudod fogadni a mai világgazdasági helyzetet? A Magyarság jelenlegi helyzetét? HISZEL abban, hogy minden rendben van? Mûködik ez a hit az életedben? Vagy csak a szenvedést, a problémát és a nyomorúságot látod?
Nagyon fontos, hogy most Karácsony tájékán a hited mindennél erõsebb legyen. Ez azért is fontos, mert 2012-ben, ami nem a világ végét, hanem a világ átalakulását hozza el, Te milyen világba szeretnél átalakulni? Ezért ez a HIT, amivel teremted az Új Dimenziót, kikezdhetetlen legyen.
Elfogadó, szeretetteljes, megengedõ " és ez fog átrepíteni. Ne megalázkodó és kishitû " az itt fog tartani.
Mi a TE igazságod? Csakis a Tiéd? Amit nem olvastál, nem mástól hallottál, hanem amit a Szívedben érzel?
Ha ezt megtalálod, egy kis gyémántként helyezd el Szíved mélyén a Napforduló és Karácsony idején.

Valódi az életed? Állíts a fókuszon!

A Szaturnusz egy szextil fényszöggel kapcsolódik a Napforduló idején a Naphoz, üzenetében elhozza egy magasabb rendû VALÓSÁG létrejöttét. Mi az illúzió az életedben? Mi nem valódi az életedben? Érdemes most ezt megfogalmaznod, elgondolkodni ezen.
A sárga csekk az asztalodon az, ami meghatározza az életedet? Vagy egy mellékzönge, ami nem jelent számodra semmit, jön megy a sárga csekk, mindenféle megakadás és erõlködés nélkül?
Te mire alapozod, mire helyezed az életedet? Mi számodra Idõtálló, mi valódi? A kormány és a világgazdasági helyzet? Vagy az, hogy szeretetben élj?
Nehéz kérdések ezek, mert hallom, ahogy a beléd nevelt kódok máris válaszolnak, hogy bizony hogyan tekinthetnéd nem valódinak a kormányt, ami hoz egy csomó döntést, ami meghatározza az életedet - Tudom, hogy nehéz ennek elfogadni a nem-létét. Itt csak az a kérdés, hogy el tudod-e hinni azt, hogy lényegtelen, hogy milyen a látszatvilág, ha Te belül másra alapozod az életedet.
"Mert e felé tartunk " amikor Te vagy a meghatározó, és nem téged határoznak meg. Pródáld ki nyugodtan, hogy háttérzönge számodra a "válság" és a "kormány" különbözõ döntései, az anyagi helyzeted. Mind egy képen, egy csodálatosan összetett festményen:

Mire fókuszálsz?

Mit akarsz meglátni ebbõl a festménybõl? Mindig van választásod - bár lehet, hogy ezt most még nem éled meg, de minden út az elsõ lépéssel kezdõdik. Ha csak azért nem indulsz el egy úton, mert a körülötted élõk nem mennek arra, akkor sosem tudod meg, hogy mûködik-e. Próbáld ki, tapasztald meg. Fájdalmas lesz elõször, de a Valódi vár rád, ha sikerül átállítanod a fókuszt életedben.

Mitõl függ a Szabadságod?


Az Uránusszal létrejövõ kvadrát fényszög üzeni a Napfordulókor, hogy a Saját Szabadságodért bizony lépéseket kell tenned. Nem fog a sült galamb a szádba repülni. De ha a szándék megvan, és nem sültet és nem galambot vársz, akkor el fog érkezni hozzád. Csak légy nyitott minden.
Talán el sem tudod képzelni, hogy a nyitottság sokszor milyen nehéz - próbáld észrevenni életedben, hogy mikor nyílsz meg egy új idei, egy új ötlet, egy új lehetõség, egy új ruha, egy új szín, egy új ember felé. Mikor határolod el egybõl magadtól?
Márpedig, az Univerzum rendje az örök változás, az Örök Új megtalálása. Ehhez nyitnod kell, s az Új világ, amit annyira szeretnél akkor fog eljönni, ha TE a SAJÁT életedben tudsz nyitni. Kis apróságokat.
Ezért az Ég azt sugallja, hogy nyílj meg most, tegyél olyan dolgokat, amiket nem tettél még meg. Fektess ebbe erõt. Legyen az bármi. Menj el egy olyan helyre, ahol még nem jártál.
Ünnepeld úgy a Karácsonyt, ahogy még sosem ünnepelted! Ahogy NEKED jól esik!
Légy Te a Szabadságod meghatározója - és ne azt nézd, hogy mitõl akarsz megSZABADulni. Mert akkor az rabságban tart, és nem leszel sosem szabad. Tehát nem SZABADULNI kell, nem ez vezet a szabadság felé.

Mondd meg Te magadnak, hogy mitõl vagy szabad.
Félelem vagy Egység

A Neptunusz többek között pont ezt a két rezgést szimbolizálja: félelemben élsz önmagadtól és másoktól, vagy egységben élsz önmagaddal és másokkal? A Nap-Neptunusz szextil arra ösztönözz, hogy hozz létre egy magasabb rendû egységet önmagadban.
Lépj ki a kollektív tudatalattiból, a kollektív tudatlanságból. Mered? J El sem tudnád talán képzelni, hogy abból a kollektív tudatalattiból, amihez most csatlakozol, milyen rezgésekben vagy nap mint nap. A család, a népcsoport és a Föld össztudatossága elhagyható, illetve átalakítható. Amikor már nem csatlakozol hozzá azért, mert biztonságra van szükséged, mert a többi ember mutat neked példát, a többi ember mutatja meg mit hogyan csinálj. Ekkor egy új tudatréteghez fogsz csatlakozni, egy TELJESEN szabad és nyitott, blokkolás és gátlás nélküli tudatrétegbe, ahol mindenki szabadon nyíltan megmutatkozhat.
Ez egy döntés a részedrõl: kiszállsz ez a TV és az újságok által sugározott állapotból, kiszállsz-e a régi mintáidból, és képes vagy egy egységet megélni MAGADON BELÜL?
Így jön létre az Unio Mystica, a Minden Egy állapota egy magasabb rezgésszinten. Ahol nem a jelenlegi kollektív tudattalanba csatlakozol, ahol háborúk, éhínség, tudatlanság, félelem, önzés és rettegés az úr. Te választasz.
Nézz szembe magaddal, TE hol táplálod a félelmet és az agressziót!
Nézd meg milyen továbbküldözgetõs emaileket küldesz tovább. Nézd meg milyen "hírekkel" találkozol. Nézd meg milyen emberek vesznek körül: ez mind TE vagy.

Átlépés

Sokszor nehéz szembenézni magunkkal, de talán most a simogatásnak egy kicsit vége, mert néha tûz és lendület kell a továbblépéshez. A Fényben a sötét menekül, és lehet, hogy a saját sötét részeink nem szeretik a fényességet, és ezek fájnak csak.
De ezekkel szembe kell néznünk, különben nem lesz meg a Teljesség- ,
Ez az idei Napforduló kiváló alkalom a Szembenézésre Önmagunkkal, mert hatalmas lesz a BELSÕ FÉNY - és igen impulzív lesz a Napforduló energiája. A Fájdalom is erõsödhet de csak azért, mert gyógyul, mert EGÉSSZÉ válik. A részek össze akarnak állni, s a születés egy szinten mindig fájdalommal jár.
Kiss Balázs Kunó
csillagmag.hu/csillaguzenetek/fenyunnep-2011/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 14 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.483 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24