header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A Hold hatása az ermberi szervezetre

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #6201 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.

Újhold a Rákban 2020.július 20-án: Mi magunk állunk a sorsunk beteljesülésének útjában.


Az Univerzum bezár elõttünk bizonyos ajtókat, hogy ne haladjunk tovább olyan utakon, amit nem nekünk szántak.

Június 21-én már volt egy Rák Újhold, ekkor ez éppen egy napfogyatkozással is egybeesett. Most ismét Rák Újhold köszönt ránk július 20-án. Teljes mértékig átérezzük majd ennek a Holdnak az energiáját, ami ugyanakkor érzelmi megpróbáltatásokat is tartogat a számunkra.

A következõ idõszakban nagyon fontos, hogy tisztában legyünk a saját meggyõzõdéseinkkel, mert ezek akadályozhatnak meg abban, hogy kiteljesedjünk és elérjük a képességeink valódi csúcsát.

Bár nem vesszük észre, de mi magunk állunk a saját magunk útjában. Egy szokás, amit nem tudunk feladni, egy félelem, ami nem enged továbblépni, egy kétség, ami arra késztet, hogy minden lépést megkérdõjelezzünk - mindezek a dolgok átveszik az irányítást az életünk fölött, korlátozzák az elménket, és nem hagyják, hogy úgy éljünk, ahogy valóban szeretnénk.

A Hold nõi energiái segítenek, hogy összhangba kerüljünk önmagunkkal.

Ha nem vagyunk összhangban önmagunkkal, és nem vesszük át az irányítást a saját életünk felett, akkor továbbra is ugyanabban a megszokott rutinban élünk, ugyanazok maradnak a félelmeink, és jóval kevesebbel kell beérnünk, mint amit megérdemelnénk.

Folyamatosan azzal a félelemmel kell együtt élnünk, hogy vajon mi történik legközelebb, mi vár ránk ezután. Azonban, ha összhangba kerülünk az isteni erõvel, megerõsödik a hitünk. A bátorság veszi át az irányítást az életünk felett. Tudni fogjuk, hogy nem vagyunk egyedül, és képesek vagyunk továbbmenni az úton, mert az Univerzum a mi oldalunkon áll. Ha összhangba kerülünk önmagunkkal, megértjük, hogy ami a miénk, az velünk is marad, ami pedig nem, az eltûnik az életünkbõl.
Az összhanggal együtt jár a lemondás is

Többé már nem próbáljuk irányítani mindazt, ami felett nincs hatalmunk, és úgy döntünk, arra összpontosítunk, ami igazán fontos. Az Univerzum akkor is vezetni fog bennünket, amikor elveszettnek és elhagyottnak érezzük magunkat. De ahhoz, hogy igazán összhangba kerülhessünk ezzel az isteni erõvel, fel kell adnunk mindent, ami visszatart, és a múlthoz köt bennünket, és, ami a legfontosabb: meg kell szabadulnunk a mindennél erõsebb egónktól.

A Rák Újhold arra emlékeztet bennünket, hogy a sok változás és küzdelem ellenére, amivel ebben az évben szembe kellett néznünk, meg kell találnunk a módját, hogy a magunk javára fordítsuk a dolgok menetét. Ki kell használnunk a körülöttünk levõ pozitív energiákat, ahelyett, hogy makacs szélmalomharcot folytatnánk, hogy tovább haladjunk egy olyan úton, ami már nem a miénk.

Az Univerzum bezár elõttünk bizonyos ajtókat, hogy ne haladjunk tovább olyan utakon, amit nem nekünk szántak.

Rendelkezésünkre áll a szükséges energia ahhoz, hogy képesek legyünk megoldani az elõttünk álló problémákat. Erõsebbek vagyunk, mint gondolnánk. Meg kell találnunk a belsõ békét, és az kifelé is szétáramlik majd.

Ez a holdfázis egyben új kezdetet is jelöl. Ideje új fejezetet kezdenünk az életünkben. Vajon készen állunk rá?


filantropikum.com/ujhold-a-rakban-julius...jesulesenek-utjaban/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 10 hónapja #6241 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.

2020. Augusztus 19. Újhold: Egy új élet kezdete


Lassan vége a nyárnak, és ideje felkészülni az őszi hónapokra, a befelé fordulás időszakára. Az őszről mindig azt tartották, hogy az elengedés időszaka, de szerintem most az egész év erről szól. Ha képes vagy meghatározni, mi mindent szeretnél elérni még ebben az évben, azt is tudni fogod, mitől kell megszabadulnod, hogy elérhesd a céljaid.

Talán érzékeled, hogy folyamatosan emelkedik a föld-, és a rajta élők rezgésszintje. A megváltozott energia új szokások kialakítására ösztönöz.

Egyrészről érezni a fizikai test átalakulását, hiszen különféle testi tünetekkel jelez, hogy változtatni kellene! Az új energiában olyan tápanyagokat igénylünk, melyek emelik a rezgésszintet, melyekben élet van. Egyre nagyobb teret kell hogy kapjanak a nyers zöldségek és gyümölcsök, magvak, illetve azok az ételek, melyek természetes formájukban fogyaszthatók. A finomított, feldolgozott, hozzáadott adalékokat tartalmazó élelmiszerek elnehezítik, megbetegítik a fizikai testet. A lélek egyre tehermentesebb, ez emeli a rezgést, de ha rosszul tápláljuk a fizikai testet, húz bennünket visszafelé.

Megtapasztalhatjuk, hogy a gyógyulás sokkal gyorsabb, mint bármikor. Ha tudatosan odafigyelünk arra, mivel tápláljuk a testünket és a lelkünket, akkor pillanatok alatt képesek vagyunk regenerálódni. Ha nem húznak le minket súlyos lelki terhek, és nem szennyezzük a szervezetünket, akkor a gyógyulás útját járjuk.

Az augusztusi újhold arra ösztönöz, hogy, vezess be új szokásokat, ha nem érzed magad jól a bőrödben!

Biztos vagyok benne, hogy rengeteg baba fogan a hónapokban (és születik is), ahogy a szülők felkészítették testüket és lelküket a szülővé válásra. Ezek a gyermekek már sokkal magasabb rezgésszinttel érkeznek, erőteljesen gyógyítják környezetüket csupán a létezésükkel. Ezért fontos, hogy a szülők is tisztítsák meg magukat, mert akkor lesznek kompatibilisek a születendő lélekkel. És teljesen mindegy, hány éves vagy! Ma már egyáltalán nem ritka, hogy a nők negyven, sőt ötven éves kor körül is vállalnak gyermeket. Ideje elfogadni azt, hogy változik a világ, és ezzel együtt változunk mi is.


Ma tűzd ki a következő időszak céljait, és alakíts ki szokásokat ennek megfelelően. Írd le, hogy minden nap emlékeztessenek arra, hová is mész. De ne feledd! Csak akkor tudsz megérkezni, ha odaállsz a rajthoz, és elindulsz!

Végy egy nagy lélegzetet, szedd össze a bátorságod, és vágj neki annak az útnak, amit eddig lehetetlennek hittél. Most megkapod hozzá a megfelelő eszközöket és a bátorságot!

Az előző cikkben írtam arról, hogy a nyár utolsó heteiben hatalmas lelkierőt kapunk ahhoz, amihez eddig nem volt bátorságunk! Ki kell használni ezeket a napokat!

Csak önmagadra figyelj, és ne arra, hogy mindenkit boldoggá tegyél a környezetedben. Ne akarj változtatni senkin. Mindenki úgy jó, ahogy van. Amint elkezdi zavarni önmaga, változni fog. De erre mindenkinek meg kell érnie. Ha te változol, úgyis észre fogod venni, hogy az emberek megváltoznak veled szemben. Egyértelműen arra ösztönöz ez az időszak, hogy magaddal törődj, és oldd meg azokat a feladatokat, amiket évek óta cipelsz!

Ebben a két hétben szánj minden nap időt arra, hogy vizualizálod a változást! Minden nap kiáltsd ki az Univerzumba a vágyaidat. Minden reggel azzal ébredj, és este azzal feküdj, amiket célként kitűztél magad elé. Két hét nem sok, viszont a további életed múlik rajta. Változtass a szokásaidon, és minden nap tégy az álmaidért! Meditálj, amennyit csak tudsz! Minden gondolatod forogjon a céljaid körül! Ha így teszel, akkor felkészíted magad az őszi hónapokra, és nem fog megviselni az tétlenség, ami beköszönt szeptemberben.

Hidd el, egy hős az az ember, aki szembenéz saját sötét oldalával és a menekülés helyett a harc mellett dönt. Ha az időt húzod, csak magad ellen dolgozol. Elérkezett az idő, hogy felszabadítsd önmagad! Sok sikert kívánok hozzá!

Újhold meditációt itt találod:



Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 9 hónapja #6267 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.
2020. Szeptember 2. Telihold - Engedd el régi Önmagad!!


Az ősz beköszöntével egyre inkább békére vágyik lelkünk. Mi is visszahúzódunk, akárcsak a természet, és kezdetét veszi az önmegismerés újabb szakasza.

Ha kisétálunk az őszi erdőbe, láthatjuk, hogy az elengedés egy természetes folyamat. A fák elengedik a rajtuk csüngő faleveleket, nem akarják erőszakkal visszatartani őket. Béke és nyugalom száll a tájra. Szeretem az őszi hónapokat. Sokat barangolok az erdőben, és megfigyeltem, hogy az igazán hasznos ötleteim ilyenkor törnek utat maguknak. A természet közelsége megnyitja az embert, sokkal kreatívabbá válunk. Elengedjük a görcsösséget, a ragaszkodást, és elfogadjuk azt, ami körbevesz bennünket.

A következő két hét szóljon az elengedésről. Gondold át, mi mindentől szeretnél megválni, mert nem viszi előrébb az életedet. Ezek lehetnek érzések, helyzetek, emberi kapcsolatok, vagy akár saját beidegződéseid. Napi szinten tudatosítsd magadban, hogy hajlandó vagy szeretettel és békével megválni ezektől. Kérheted a természet angyalainak, a tündéreknek a segítségét. Ha kiülsz egy folyó vagy tó partjára, ha kisétálsz a mezőre vagy az erdőbe, sokkal könnyebben tudsz kapcsolatot teremteni ezzel a különleges világgal. Ne bonyolítsd túl a dolgokat, csak hunyd be a szemed, engedd, hogy a szél kivigyen belőled minden rossz gondolatot és érzést, közben ki is mondhatod, mitől szeretnél megszabadulni. Érezd a megkönnyebbülést, és töltsd meg a lelked a szeretet képeivel és érzésével. Helyettesítsd a régi gondolataidat új, felemelő ötletekkel. Vizualizálj egy számodra tetszőleges jövőképet.

Vidd be a természetet otthonodba. Gyűjts tobozokat, száraz faleveleket, dekorálj, rajzolj, főzz finom ételeket. Ha kreatívan használod az energiáidat, azzal kidolgozhatod magadból a nyáron felhalmozott agressziót.


Az utóbbi időszak testi tünetei is visszahúzódhatnak, ha megérted üzenetüket. Ha hajlandó vagy szembenézni azokkal az érzésekkel, melyekkel életre hívtad őket. Ideje elengedni a régi mintákat, és nem hagyni, hogy a múlt eseményei irányítsanak bennünket.

Engedd el a sérelmeidet, és mondd el szeretteidnek, milyen sokat fejlődtél általuk, még akkor is, ha sokszor tehernek érezted a kapcsolatot. Ha elengeded a benned élő kellemetlen érzéseket családtagjaid felé, már meg is szüntetted a köztetek lévő negatív karmát. Így válik egyre nyugodtabbá életed.

Tudni fogod, hogy minden esemény a fejlődésedet szolgálja, lehet az bármilyen fájdalmas. Ha felismered a benne lévő tanítást, pillanatok alatt sikerül elengedned a sérelmeidet. Így fogod tudni elengedni régi, elnyűtt önmagadat. Azt, hogy mi vár rád, pedig egyedül neked kell meghatároznod!

Biztos vagyok abban, hogy az idei év utolsó szakasza sem lesz könnyű! Sőt! Jobb, ha erre lelkileg már most felkészülünk! Amit eddig nem oldottunk meg, még erőteljesebben megmutatkozik, csupán azért, hogy ne halogassuk tovább! Azt érzem, hogy egész életünk meghatározója lehet az idei év, különösen az előttünk álló hónapok! Most minden megváltozhat! Most minden más irányt vehet! Minden rajtunk múlik! MINDEN!

Sikeres munkát kívánok magadon!

Telihold meditációt itt találod, mely segítheti az elengedést:


Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #6290 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
2020. Szeptember 17. Újhold - Vár rád egy új élet!


Bízom benne, hogy a telihold óta sikerült magadban letisztázni, milyen változásokat célszerű eszközölni életedben, és megtetted az ehhez szükséges lépéseket.

Ne feledd! A kezdet mindig egy döntéssel kezdődik. Ha elég szűknek, korlátokkal telinek érzed az életed, valószínüleg már döntöttél. Ha nem, akkor lehet, még szükséged van néhány jótékony pofonra a sorstól.

Ha úgy érzed, képtelen vagy továbblépni, pedig óriási szükséged lenne rá, akkor mérlegelj egy kicsit: - Vajon megér ez a változás neked annyit, hogy önmagadra fordíts egy-két nap időt? Kapcsolódj ki, utazz el, vagy kirándulj EGYEDÜL. Vedd fel a kapcsolatot a lelkeddel. Ehhez kevés, ha fél órára kiszaladsz az erdőbe. Tölts időt magaddal. A fontos döntéseket nem tudjuk meghozni a nagyváros zajában úgy, hogy nincs fél percünk átgondolni, mi lenne igazán jó nekünk.

Gondold át kérlek egész sorsodat! Milyen döntés hozhatna igazán nagy változást? Ami alapjaiban emelné, fellendítené egész életedet?

Képzeld el, hogy jelen inkarnációd egy hosszú út, amin vándorolsz. Állj meg egy pillanatra! Tűnődj el rajta, eddigi életedben mi az, ami tetszik és szívesen viszed tovább. Ami pedig nem tetszik, azon változtass!

Elsőként nézz végig önmagadon! Tudatosítsd, a jövőben mit akarsz a tükörben látni! Válassz magadnak külsőt, egészséget, magabiztosságot, stb…

Másodikként gondold át a szerelmi életedet! Abban a kapcsolatban élsz, amire igazán vágysz? Te milyen partner vagy?

Alakítsd magad a megfelelő társsá! Választhatsz magadnak új személyiséget bármikor, hisz rajtad múlik minden. Ha önmagadat tökéletesnek látod, akkor fog a másik is annak látni téged.

Harmadik feladatként gondold át az életfeladatodat. Kielégít a jelenlegi hivatásod? Azt a megbecsülést nyújtja, amire vágysz? Anyagi biztonságot ad neked? Tudsz a munkádban önmagad lenni?

Ma dönts az életfeladatod mellett! Légy tisztában azzal, mi adhatja léted értelmét. Mit szeretnél csinálni? Hogyan akarod ezt elérni?

A tudatos döntésnél figyelj oda, hogy ne csak te épitsd az életfeladatod, hanem az is építsen téged. Ha azt érzed, ettől életed értelmet nyer, akkor jó irányba mész.

Végül arra kérlek, tudatosan válaszd ki, ami feltölt téged. Döntsd el, hogy minden nap szánsz arra időt, hogy jól érezze magát a lelked. És nézd meg, hogy életed különböző területei összhangban vannak-e egymással. Ha igen, akkor új emberként léphetsz az új életedbe. Ha nem, akkor még tökéletesítsd a terveid. Csak nyugi! Nem vagy lekésve semmiről.

Sosincs késő! Még van néhány heted, hogy magad mögött tudd a múltat és elindulj! Képes vagy rá! Megvan benned az erő, az akarat, hogy oda juss, ahová elindultál! Kívánok önfegyelmet, alázatot, eltökéltséget, erőt és önbizalmat! Én drukkolok neked!


Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 8 hónapja #6305 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.
2020. Október 1. Telihold: Kilépni a megszokottból


Ha úgy érzed, még mindig nem találod magadban a fonalat, melynek mentén a céljaidhoz érkezel, akkor ideje átgondolni, vajon miért olyan sok a kifogás? Talán azt érzed, 2020 körülményei nem teszik lehetővé, hogy a saját utadat járd?

Ha határozott célokkal rendelkezel, akkor egészen biztos vagyok abban, hogy az Univerzum már több lehetőséget is tálcán kínált neked. Elképzelhető, hogy nem ismerted fel, mert álruhában érkezett. Nem voltál elég éber. Elfogadom, hogy némileg korlátozva vagyunk, de ebben az időszakban is számtalan ajándék/lehetőség van elrejtve számunkra.

A napokban különös erő ébred lelkünkben, és végre aktiválhatjuk magunkban a tetterőt.

Olyan dolgoknak láthatunk neki, melyet eddig halogattunk, vagy féltünk meglépni. Eljött az idő! Érezzük, hogy itt a vége, és kényszerből elengedjük, ami eddig félelemben vagy betegségben tartott.

Az elengedéstől aztán még nagyobb erőre kapunk, és hatalmas dolgokat tudunk véghezvini.

Minden ember a saját blokkjai elengedésén dolgozik, így szemünkben önzőnek tűnhetnek embertársaink. Legyünk türelmesek, és őszintén ismerjük be, hogy mi is leginkább önmagunkkal vagyunk elfoglalva, és ez így van rendjén.

Ez az energia annak kedvez, aki nagy részben megszabadult már a múlt láncaitól, terheitől, és játszmamentesen képes egy kapcsolatban részt venni. Akinek nem a múlt fájdalmai és félelmei irányítják tetteit.

A terhekkel teli lélek előtt még hosszú az út. Ne feledjük, egy másik ember csak a mi érzéseinkre tud rákapcsolódni. A félelmeid olyan partnert vonzanak, aki tovább erősíti benned ezeket.

Ha feltételek nélkül szereted magad, a másik is ezt tükrözi vissza.

Egyre többen élnek igazi szeretetben, békében, harmóniában, és számtalan gyermekáldás várható a közeljövőben.

A felemelkedés úgy lehetséges, ha vállalod magad, és az őszinteség útját járod. Így gyúlik fény a lelkedben. Aki ezzel ellentétesen cselekszik, mind a sötétségbe megy.

Sosem késő, hogy hátat fordíts ezeknek az embereknek. Nem feladatod, hogy a sárból kiemeld őket, viszont saját magaddal kötelességed ezt megtenni.

Ha benned fény gyúl, azzal meggyújtod a körülötted élők lángját. Így költözik az Univerzumba fényesség. De bárkinek joga van a sötétségben élni. A döntés a tiéd!

Fontos, hogy figyelj befelé, és végre vedd figyelembe az érzéseidet. Meggyőződésem, ha többször mennénk befelé, akkor kevesebbszer lennénk magunkon kívül.

Tudatosítsd magadban: MINDEN A HOZZÁÁLLÁSOMTÓL FÜGG, NEM A KÖRÜLMÉNYEIMTŐL.

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 8 hónapja #6332 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A Hold hatása az ermberi szervezetre
.
2020. Október 16. Újhold - A harmónia megteremtése


Az idei október különleges hónap, teliholddal indul, teliholddal zárul. Most sokkal nagyobb teret kap az elengedés, az elfogadás.


Sokkal feszültebbek lehetünk, kiéleződnek a nézeteltérések emberi kapcsolatainkban.

Az újhold pihenésre késztet, hogy újra megtaláljuk magunkban a harmóniát, a békét. Lazíts egy kicsit, és gondold át, mennyi minden történt már az idei évben. Milyen sok feladatot oldottál meg, és mennyi megértés született benned, ami előrébb vitte életedet. Hidd el, utólag értelmet nyer minden. Nem csak hinni, tudni fogod, hogy minden esemény a fejlődésedet szolgálta, még akkor is, ha fájdalmat okozott.

Engedd el a téged körbevevő diszharmóniát, és éld meg a jelen pillanatot. Ne a múlton rágódj és a jövőn aggódj, mert azt fogod észrevenni, hogy az élet szélsebesen halad, és nem tudod megélni a jelent. Azon kapod magad, hogy eltelt egy újabb év, és nem tudok elszámolni vele. Hova tűntek a hónapok?

Sose feledd, hogy nincs fontosabb, mint jól érezni magad az életedben! Hogy figyelj oda tested- és lelked igényeire. Hogy megadd magadnak mindazt, amitől képes leszel bármilyen szituációból felállni. Ha tisztában vagy önmagaddal, nem lesz helyzet, amit ne tudnál megoldani. Képes leszel megtalálni a kifelé vezető utat.

Óriási példa vagy embertársaid előtt. Ha harmóniában éled az életet, egyre többen csatlakoznak hozzád. Ők is mernek önmaguk lenni. Így költözik előbb-utóbb fény az emberiség lelkébe.

Hidd el, semmi nem ér annyit, hogy uralkodjon rajtad! Akkor leszel önmagad, ha TE képes vagy uralni a gondolataidat és a tetteidet. Akkor már nem fog tudni elbizonytalanítani senki és semmi. Akkor fogod megengedni magadnak, hogy életed ragyogássá váljon.

Ha képes vagy hátradőlni és figyelni az eseményeket, meg fogod érteni, hogy minden belőled indul ki. Abból, ahogy érzel önmagad iránt, és ahogy szemléled az életet.

Az újhold arra ösztönöz, hogy lassítsd le magad. Törődj a testeddel és a lelkeddel. Amíg nem érzed jól magad a világban, addig képtelenség, hogy alkoss. Addig csak rombolod, amit felépítettél.

Legyen ez az időszak az elcsendesedésé. Békélj meg a családoddal, az ellenségeiddel, de főként önmagaddal.

Állj a tükör elé, és kérdezd meg: -Ki vagyok én? Mit keresek a Föld játszóterén?

Arra kérlek, indulj el befelé és keresd meg a válaszokat a következő napokban. Így egészen biztosan tudni fogod, hogy merre indulj és mit tégy. Nem lesz benned kérdés. Egyszerűen tudni fogod!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.594 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24