header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre

Több
6 éve 10 hónapja #5473 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

Nicolai Amosov sebész: "Az ember a saját lustasága és kapzsisága miatt betegszik meg!"


Nicolai Amosov, a világ egyik leghíresebb sebésze volt. Noha hosszú ideig betegeskedett, mégis nagyon szép kort ért meg, a saját maga által kidolgozott étrendjének köszönhetõen. Az alábbiakban az Õ gondolatait osztottuk meg!

1. Ne várd el, hogy az orvosok gyógyítsanak meg!

Az orvosok életet mentenek, betegségeket gyógyítanak, de õk csak a kezdeti állapotodhoz vezetnek vissza téged, és attól kezdve minden tõled függ. Nem szabad alábecsülnünk a gyógyászat hatalmát, de nem lenne igazságos, ha kizárólag csak erre hagyatkozzunk. Célszerû önállóan kezünkbe venni saját sorsunkat és egészségünket.

2. Te vagy a felelõs az egészségedért!


Az orvosok meggyógyíthatnak egy betegséget, de mi magunk vagyunk a felelõsök a saját egészségünkért!

Az egészség nem más, mint a testünk tartalék energiája. Szükségünk van rá, hogy biztosítva lehessen általa a test és a lélek optimális mûködése. Az egészség nélkülözhetetlen életünk minden területén, a jó immunrendszertõl kezdve, a mindennapi életünk minõségének javításáig.

3. Mindenki tudja, mit jelent beteg lenni!


Egy betegség megakadályozhat bennünket, hogy felhõtlenül boldogok lehessünk Általában ezt külsõ tényezõk vagy gén alapú hajlam határozza meg. Néhány kisebb betegséget lehetetlen elkerülni, de ajánlatos mindent megtenni, hogy ne váljunk súlyosabb betegségek áldozatává. Ezek elsõsorban egy nem megfelelõ életmód miatt jelennek meg életünkben.

4. Egészséges életmódot kell követnünk!

Elsõsorban olyan termékeket kell fogyasztanunk, amelyek minimális mennyiségû zsírt tartalmaznak, valamint legalább 300 gramm gyümölcsöt és zöldséget naponta. Rendszeresen kell mozogni, különösen, ha passzív módon töltjük az idõt a munkahelyen. Ajánlott e tekintetben a napi egy óra, vagy legalább 20-30 percnyi tornászás. Végül a legfontosabb dolog az, hogy megtanuljuk ellenõrizni saját pszichénket. Ha úgy érezzük, hogy túlteng bennünk az adrenalin, intenzív testmozgással csökkenthetjük annak mennyiségét.

5. Miért betegszenek meg olyan gyakran az emberek?

Ha egészséges életmódot követnénk, a betegek aránya sokkal alacsonyabb lenne. De kevés embernek van elég akarata ahhoz, hogy egy adott étrendet kövessen.

6. A világon elég nagy a hozzá nem értõ orvosok száma!

Vannak olyan orvosok, akik nem tudnak egy helyes diagnózist felállítani, anélkül, hogy ne kellene konzultáljanak náluk kompetensebb orvosokkal, vagy szakkönyveket olvassanak. Ezekkel az orvosokkal az a probléma, hogy nem képesek fejlõdni saját területükön, és napi munkájukat is többnyire sikerélmények hiányában végzik.

Másrészt vannak bizonyos elõítéletek is a gyógyászatban. Az orvostudomány különbözõ területein felmerülõ téves értelmezések miatt, sok olyan hamis információ terjedt el, amelynek áldozataivá válnak úgy az orvosok, mint a beteg. Például létezik a mítosz, miszerint napjainkban a rákos betegek száma láthatóan megnõtt, de ez nem igaz. Sõt a gyomorrákban szenvedõk száma még csökkenést is mutat.

7. Keressünk egy olyan orvost, akiben teljes mértékben megbízunk!

Bízzunk az orvosunk által javasolt kezelésekben és ne essünk pánikba, ha azt mondja, hogy esetleg nem indokolt. Ne váljunk gyógyszerfüggõkké és az állandó konzultációk függõivé. Becsüljük meg egészségünket és ne váljunk hipochonderekké.


filantropikum.com/nicolai-amosov-sebesz-...miatt-betegszik-meg/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 10 hónapja #5491 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5684 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.


Miért van szükség a rosszra?



"Azért van szükség a rosszra, hogy általa felismerjük a jót!" - mondta egy ismerõsöm, amikor éppen azt magyarázta, hogy Isten miért teremtett ennyi rosszat a világunkba.
Nos, errõl egy kicsit más a véleményem. Én nem fognám Istenre a dolgot, inkább magamban keresném az okot és akkor a megoldás is rajtam fog múlni!

Az élet tele van számunkra rossz, másként fogalmazva: fájó, kellemetlen, elfogadhatatlan helyzetekkel. Ezek a szavak egyben azt is megmutatják nekünk, mit értünk rossz alatt. Rossz az, ami fáj, ami kellemetlen, amit nem tudunk vagy nem akarunk elfogadni.

Önmagukban a dolgok nem rosszak, csak a saját szemszögünkbõl válnak azzá. Például, ha valaki elhagy egy húszezrest, akkor ez neki rossz, míg aki megtalálja, az hihetetlenül szerencsésnek érzi magát! Vagy ha téged elhagy a párod, akkor ez neked rossz, mert hiányzik, szenvedsz, míg Õ számára ez hozza el éppen a felszabadulást, vagyis neki jó!

Sorolhatnám még a példákat, a lényeg az, hogy azért érzel, minõsítesz dolgokat, helyzeteket, érzéseket rossznak, mert azokban valami olyan fájdalmat, veszteséget, hatást kellene megélned, amit nem akarsz megélni, átérezni, befogadni.

Vagyis:
Rossz az, amit nem tudunk elfogadni.

Ha például el tudnád fogadni az elmúlást, elvesztést, leromlást, akkor ezek nem lennének számodra rossz dolgok, csupán az élet természetes változásának tekintenéd õket. Mint ahogy vannak, akik elfogadják, hogy esik az esõ, fúj a szél és hideg van, ezért ez számukra csak van. Mindeközben Te, aki nem fogadod el magadat elázottan és fázva, számodra ez rossz, nem tudsz a természet erõire semlegesként tekinteni.
Minden dolog csak van, a megítélésünkkel tesszük számukra pozitívvá vagy negatívvá.

Így most már érted, hogy a rosszat nem Isten teremtette a világodba, hogy segítsen felismerni és hatalmasra értékelni, amikor valami rossz történik veled. Isten vagy bárki más csak úgy megteremtette a dolgokat, viszont a Te el nem fogadásod teremti bele a rosszat, az elfogadásod pedig a jót!

Vagyis, ha szeretnél kevesebb rosszat és több jót megélni, akkor változtasd át az el nem fogadásodat elfogadássá!
Tudom, ezt már sok helyrõl hallottad, próbálkoztál is vele, de eddig nem sikerült. Van egy jó hírem: Ismerem az elfogadás útját és szívesen végig is vezetlek rajta, megtanítalak elfogadni bármit, ami eddig elfogadhatatlannak tûnt. Sok év tapasztalatával mondom, minden elfogadható a megfelelõ módszerrel!


Forrás: onmegvalositas.hu/blog/husztisanyi/miert_van_szukseg_rosszra

elozoeletek.blogspot.com/2016/03/miert-van-szukseg-rosszra.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5713 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.



Egy milliomos rákbeteg orvos tanácsai az életre: ez az, ami igazán fontos az életben.


Amikor szembekerülsz a halállal, hirtelen akár radikálisan is képes vagy az életeden változtatni. Az egyik legfontosabb dolog az, hogy megértsük, nem szabad megvárni az utolsó utáni pillanatot arra, hogy tanuljunk a hibáinkból és változtassunk azon, ami rossz.

Amire Richard Teo Keng Siang betöltötte életének 30. évét szinte mindent elért már, amit csak lehetett. Vagyona több millió dollárt kóstált, egy jól menõ szépészeti beavatkozásokra specializálódott sebészkabinetet üzemeltetett és számtalan sportautó boldog tulajdonosa volt. Ezeknek birtokában teljes egészében meg volt gyõzõdve arról, hogy ezen a világon semmi sem fontosabb a vagyonnál. Szokva volt azzal, hogy már egészen kicsi kora óta sikeres karriert építhetett magának.

De amikor már túl késõ volt akkor eszmélt végre rá, hogy ezeknél mérföldekkel fontosabb dolgok is vannak a világon.

"A mai társadalom tipikus kirakatbabája vagyok. Kicsi korom óta folyton azzal szembesítettek, hogy a boldogság egyenértékû a sikerrel, és ahhoz, hogy sikeres légy gazdagnak kell lenned. Ezen felfogás szerint éltem az életem." - mondta a dúsgazdag férfi.

"A dolog iróniája, hogy az emberek nem az általános orvosokat, vagy a családorvosokat kezelik hõsökként, hanem inkább azokat istenítik, akik híresek és gazdagok." - állapította meg Keng egy, azóta igen nagy népszerûségre szert tett beszédében, valamivel azelõtt, hogy életét vesztette volna.

Egészen fiatal korában Teo még szemész volt, ám ezen szakmáját hamar feladta csak azért, hogy plasztikai sebésszé avanzsálva sokkal több pénzt szerezhessen. Ezen lépése nagyon kifizetõdõnek bizonyult, és már az elsõ éveiben több millió dolláros bevétellel mûködött a sebészeti klinikája. Ehhez mérten, Teo egybõl a legjobb éttermeket látogatta, a legdrágább autócsodákat vásárolta meg és a celeb-világ leghíresebb képviselõivel múlatta idejét. Garázsában helyet kapott többek között egy Nissan GTA, egy Subaru WRX, egy Honda 2000-es és még egy Ferrari 430-as is.

Viszont 2011. március 11-én Teot tüdõrákkal diagnosztizálták, méghozzá végsõ stádiumú tüdõrákkal. Csupán 6 hónapja maradt. Élete végén õszintén megbánta, hogy teljes figyelmét a pénzre összpontosította, és emiatt teljesen elhanyagolta az Istennel való kapcsolatát. Szerencsére az utolsó heteit szerettei körében tölthette, és végre olyan emberek vették körül, akiknek nem a vagyona számított, hanem õ maga.

"Az igazi boldogság, amelyet valaha is megtapasztalhattam az az emberi interakciókból származik. Osztozz a bánatodon, osztozz az örömödön " ez az igazi boldogság." " mondta.



filantropikum.com/egy-milliomos-rakbeteg...n-fontos-az-eletben/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #5729 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

"Túl sokat beszélünk, keveset szeretünk, de annál többet gyûlölködünk!" - õszinte szavak, amelyek a lelkedig hatnak


Most következzen pár õszinte gondolat azokról a dolgokról, amelyek igazán számítanak az életben.

"Széles utak, autópályák épülnek, csak az emberek látóköre egyre szûkül, az okostelefonok, -órák is népszerûbbek, mint valaha, mégis egyre több a tudatlan, ostoba ember.

Egyre több pénzt költünk, de mégis kevesebbek vagyunk, és talán boldogtalanabbak. Egyre nagyobbak a házak, amelyben élünk, de kisebbek lesznek a családok. Az oktatás színvonala sokkal magasabb, mint 50 évvel ezelõtt, mégis, egyre kevesebb a jó eszû gyerek. Azonban egyre több a szakértõ minden területen, de ez azzal is jár, hogy egyre több probléma vesz körül bennünket. Egyre magasabb szintû egészségügyi ellátásban van részünk, mégis sokkal többen küzdenek valamilyen krónikus betegségben.

Egyre több alkoholt iszunk, a dohányzás mértéke sem csökken, mindig sietünk, gyorsan megharagszunk, kevesebbet nevetünk, többet nézzük a tévét, és kevesebb idõt fordítunk az elmélyülésre, imádkozásra, meditálásra. Egyre több mindent csinálunk, de egyre kevesebb minõségi dolog születik, sokkal többet tervezünk, mint amit sikerül megvalósítanunk.

Megtanultunk sietni, rohanni, de egyre kevésbé vagyunk türelmesek, várni pedig egy pillanatig sem szeretnénk semmire, mindent most akarunk megszerezni. Ahogy egyre több pénzt keresünk, egyre több a válás, a szétment család.

"Túl sokat beszélünk, keveset szeretünk, de annál többet gyûlölködünk! Egyszerûen ez az igazság!"

Ezért most íme, pár jótanács!

Törõdj többet a családoddal, tölts több idõt a szeretteiddel, öleld meg õket gyakrabban, mert nem lesznek az idõk végezetéig veled.

Mond ki "szeretlek", azoknak a személyeknek, akik igazán fontosak számodra.

Ne feledd: az ölelés, a kedvesség, a puszi, a legjobb békülési módszer, ezért alkalmazd.

Szakíts idõt a szeretetre, fogd meg a párod kezét, figyelj oda rá, beszélgess vele, oszd meg a gondolataidat vele.


filantropikum.com/tul-sokat-beszelunk-ke...k-a-lelkedig-hatnak/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 7 hónapja #5734 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Hasznos tanácsok a mindennapi életünkre
.

John Lennon legbölcsebb és legszebb gondolatai!



John Lennon egy lázadó volt: a politika helyett a szeretetet, a ridegség helyett a szabadságot, a napi rutin helyett pedig az önkeresést hirdette.

Lennonnak a szerelemrõl, a békérõl és a szabadságról szóló gondolatai, az 1970-es évek generációjának megnyilvánulásaivá váltak. Ne felejtsük el John Lennon örök érvényû szavait: "Csak szeretetre van szükségünk, semmi másra!"


Az alábbiakban elhoztuk Lennon néhány bölcs, és ma is idõszerû gondolatát!

Általános szabály, hogy minden idióta mögött egy csodálatos nõ van. Minden férfi számára a hajtóerõt egy nõ jelenti. Nõ nélkül még Napóleon is puszta idióta lenne.

Életkorodat számítsd a barátaid számának arányában, az életed, pedig a mosolyokéban és nem a könnyekében.

Egy álom, melyet egyedül élsz meg, csak puszta álom marad. Amit közösen álmodunk, az válhat csak valósággá.

Mindannyiunk számára létezik a szerelem ajándéka, de a szerelem maga olyan, mint egy értékes növény. Nem fogadhatjuk csak úgy el, majd magára hagyjuk a szekrényben, gondolván, hogy majd túléli. Gondoznunk kell. Vigyáznunk kell rá és táplálnunk kell Õt!

Nincs szükséged másra, hogy megmondja neked, ki vagy te, vagy, hogy ki legyél a jövõben. Szabad vagy, hogy az legyél, aki szeretnél!

Az iskolában többször megkérdezték, mi leszek, ha nagy leszek? Én mindig azt válaszoltam: Boldog szeretnék lenni! Azt mondták, nem értettem meg a kérdésüket, mire én azt feleltem õk meg az életet nem értik!

A postás egy autogramot szeretne. A sofõr, egy közös fotót. A pincér egy kézfogást. Úgy tûnik, hogy mindenki szeretne belõlünk egy darabot!

Minden sokkal tisztább lesz, amikor szerelmesek leszünk!

Ha nem tudjuk szeretni önmagunkat, nem tudjuk teljes mértékben felfedni mások szeretésének képességét vagy saját teremtõ képességünket.

Nem érdekel a pénz, hiszen nem tudok rajta boldogságot vásárolni!


filantropikum.com/john-lennon-legbolcseb...legszebb-gondolatai/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.581 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24