header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A gondolat teremtõ ereje

Több
8 éve 7 hónapja #4343 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.


Minden, amire gondolunk, és hiszünk magunkhoz vonzzuk,...megteremtjük! Csak is azokkal a gondolatokkal foglalkozzunk, amiket el szeretnénk érni!.....és a gondolatok megvalósulnak!! A gondolatok olyan energiát bocsájtanak ki, amivel magadhoz vonzhatod azt, amit szeretnél, vagy éppen azt is amit nem! A Teremtés mindig megtörténik, legyen az jó vagy éppen rossz! Mindig arra helyezzük a figyelmünket, amit el akarunk érni, és nem arra amitõl félünk! A pozitív megerõsítések, gondolatok, sokkal erõsebbek mint a negatívak! Mindig tudatába kell lennünk annak, hogy mit gondolunk, mit beszélünk, és mit érzünk! Te alakítod az életed, és olyanná formálod amilyenné a gondolataid,.. és szokásaiddal alakítod!! Mindig a gondolataid okozzák az érzelmeidet, minden a gondolatból ered!! Gondolat, berögzõdés a tudatba, szokás, érzések!!....és ezek következménye persze ezek után az eredmény, amit mindezek után megkapunk! Minél jobban érzed magad,.. akkor vagy igazán egyenesben!! Minden negatív berögzõdésen lehet változtatni tudatossággal, szeretettel, és Hittel!! Nem megy azonnal, sok munka, elszántság, kitartás, kell hozzá!!....és Cél, amit el akarunk érni!! Nagyon fontos, hogy jól érezzük magunkat, mert a jó dolgok akkor történnek, ha folyamatosan azonos hullámhosszon vagyok,...és fenntartom magamban ezt az állapotot!!... és nem engedem meg, hogy bármi kizökkentsen az egyensúlyomból, nem hagyom, hogy bármi befolyással legyen rám!! Az életünket mindig úgy alakítsuk, ahogy nekünk jó,..és ne hagyjuk, hogy mások akarata,.. és döntése eltántorítson minket a célunktól!! Mindig tartsunk ki az mellett amit el akarunk érni!! Döntsd el mit akarsz,.. és a tiéd lehet, ha teszel érte! Készen nem fogsz megkapni semmit sem!! Fontos, hogy mit látsz, mit gondolsz,.. és mit érzel!

teremtesmisztikaja.blogspot.hu/2011/10/m...olunk-magunkhoz.html

www.amegoldas.eoldal.hu/cikkek/uj-jo-vegyes-idezetek-18.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 7 hónapja #4351 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.
Ne gondolj.....



Ne gondolj a hanyatlásra, mert bekövetkezik. Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek. Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul. Ne gondolj a rosszra, mert a mélységbe taszít. A jó gondolat: magasba vágyódás, szárnyalás, felemelkedés, ajándék. Jó gondolat helyébe jót várj, rossz gondolatokért ne várj semmit. Az vagy, amit egész nap gondolsz. (Tatiosz)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 2 hónapja #4499 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.


Érzéseink gondolataink teremtõ ereje


Amikor érzéseink vannak a szívünkben, elektromos és mágneses hullámokat hozunk létre a testünkön belül, amelyek a testünkön kívülre, a bennünket körülvevõ világra kiterjednek..

A kutatások szerint ezek a hullámok nem csak 1 vagy 2 méterre terjednek ki, hanem sok-sok kilométerre a szívünk fizikai helyétõl.
Mivel az energiamezõ, amelyrõl szó van egy tükör, ez a tükör azt az érzést tükrözi, amit az adott pillanatban tapasztalunk.
Amikor egy helyen több szív egy adott érzéssel egyesül, és egy olyan érzést teremtenek ,amiben hiszünk azt létre is hozzuk..
Létezik egy mindent egymással összekötõ tér, egy háló.. amelyet az emberek gondolatai és érzései alkotnak, ezen gondolatok melyhez erõs szív érzelem társul megnyilvánulnak a fizikai valóságunkban.
Ezeket jó néhányan tapasztaltuk már, de nem hisszük el hogy a világ így mûködne. Nincs is szükség erre, csak próbáljátok ki.
Ezen a vonalon haladva, tényleg Te tehetsz az életedrõl, a jóról s a kevésbé jóról is, figyelj a gondolataidra érzéseidre.
Hiszen teremtõ vagy.
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #4734 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.



Gondolataink a legerõsebb teremtõ erõvel rendelkeznek az Univerzumban - állítja egy neves román neurológus!


Az emberi gondolat a legerõsebb energiával rendelkezõ produktum az Univerzumban - állítja egy neves román neurológus!

A 79 éves Dumitru Constantin Dulcan Románia egyik legnevesebb neuropszhichiátere, egy 2015-ös interjúban beszélt a gondolat teremtõ erejérõl. Az "Anyag intelligenciája" címû könyvében kifejti, hogy miként valósítható meg a gondolatok erejének segítségével a harmonikus, kiegyensúlyozott lelki élet.

Most részleteket közlünk az említett interjúból.

A könyvében kifejti, hogy létezik a látható, megfogható, konkrét világon túl egy olyan energiamezõ, amely intelligens formát ölt, ahol minden ragyogó fényben pompázik. Más szóval ez azt jelenti, hogy nem vagyunk egyedül az Univerzumban, hogy Isten valóban létezik. Ez mennyiben befolyásolta az ön életét?

Mikor rájöttem arra, hogy mi, emberek képesek vagyunk a saját valóságunkat megteremteni, akkor megváltozott a látásmódom ezzel kapcsolatban. A kvantumfizikai kutatásokból tudjuk, hogy az agyunkban megjelenõ gondolatoknak szó szerint teremtõ energiáik vannak, tehát valódi anyagot tudunk produkálni pusztán a gondolataink erejével.

Gondolkodni azt jelenti, hogy képesek vagyunk láthatóvá tenni valamit, ami korábban láthatatlan volt. A gondolataink a legerõsebb teremtõ erõvel rendelkeznek az Univerzumban, és ezt az erõt Istentõl kaptuk, ami által számos dolgot képesek vagyunk megvalósítani.

Ezzel azt akarja mondani, hogy mindazt, amit teszünk, az a gondolataink, érzéseink visszatükrözõdése?

Pontosan így van. Mikor kutatásokat végeztem a könyvem megírása kapcsán, azt a konklúziót vontam le, hogy az emberi sejtek rendelkeznek a maguk intelligenciájával. Ettõl megijedtem, hiszen azt vettem észre, hogy a sejtek reagálnak az érzelmi hatásokra. Ez pedig azt jelenti, hogy a sejtekben pozitív hatás váltható ki a jó, kellemes cselekedetekkel.

Tehát, ha egészséges, pozitív gondolatokkal teli életet próbálunk élni, akkor azzal a sejtjeink védelmét is biztosíthatjuk?

Igen. Ugyanis, ha negatív hatások érik a sejteket, megváltoznak a biokémiai folyamatok és kialakulhatnak a betegségek. Például 5 percnyi düh, harag érzése 5-6 órára bénítja meg az immunrendszer sejtjeit, tehát az egész szervezet védekezõmechanizmusa több órán keresztül sérülékeny állapotba kerül, és így több millió kórokozó szabadulhat el, és válthat ki különbözõ betegségeket.

Van olyan mondás is, miszerint a rosszindulatba is belehalhat valaki.

A fokozott stressz, a gyûlölet, a harag, a kétség, a bizalmatlanság, az irigység, a féltékenység hatására a szervezet pH-szintje elmozdul a savas hatás irányába, ami azért probléma, mert ilyen körülmények között könnyebben kialakulhatnak betegségek.

Hogyan lehet védekezni ezen negatív érzelmek, energiák ellen?

Meg kell tanulni kontroll alatt tartani azokat. Minden relaxációs technika a légzésen alapszik. A stressz hatására az agy, az egész szervezet kimerül. Ha viszont oxigéndús levegõt lélegzünk be, akkor annak frissítõ, élénkítõ, nyugtató hatása van.

Hunyjuk le a szemünket pár percig, majd lélegezzünk mélyeket, próbáljuk kiüríteni elménkbõl a szorongást, stresszt kiváltó érzéseket, gondolatokat. De fontos az is, hogy higgyünk valamiben, nevezhetjük Istennek, Univerzumnak, Teremtõnek, mert ezáltal a sejtjeink is megnyugodnak. És az is fontos, hogy egészségesen táplálkozzunk.


forrás: filantropikum.com/gondolataink-a-legeros...es-roman-neurologus/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #6057 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.


A gondolat gyógyító ereje


A földön a gondolatnak van a legnagyobb hatalma. Teremtõ erejû, mozgásba hozza és megsemmisítheti a dolgokat. Olyan lelki fegyvertár, amivel le lehet gyõzni másokat, de ami sokszor saját magunk ellen fordulhat. Ez utóbbi a veszélyesebb. Mert a saját gondolataink ellen nehéz a védekezés.

A külsõ negatív hatásokat ki lehet védeni: az aura erõsítésével. A saját gondolatok ellen ugyancsak hatásos az aura- és csakra-erõsítés, a meditáció, az agykontroll. Elég egy egészen egyszerû példa: Aki azzal vág neki valaminek, hogy "ez nekem aligha fog sikerülni", akkor még az átlagos nehézségû feladattal sem tud megbirkózni. Ha viszont azt szuggerálja, hogy a bajt le lehet gyõzni " akkor tényleg gyõzedelmeskedik akár a halálos betegség fölött is.

"Amikor tehát engedjük elhatalmasodni kétségeinket és félelmeinket, akkor kiszolgáltatottá válunk saját és mások negatív gondolatainak és rossz szándékainak" fogalmaz Judy Hall a Lelki önvédelem címû könyvében.

Van néhány meggyökeresedett véleményünk magunkról, amely a tudatalattinkban tárolódik, és folyton aláássa a próbálkozásainkat. "Ezt nem érdemlem meg", "Nem vagyok képes rá", Sosem leszek olyan, mint" - ezek, és az ezekhez hasonló mondatok biztosítják számunkra, hogy tényleg nem leszünk képesek elérni a kitûzött célt, adott esetben a gyógyulást. Ha folyton azt kérdezgetjük, hogy "miért történik mindig ez velem?" akkor esélyt sem adunk annak, hogy másképp alakuljanak a dolgaink. Richard Bach ezt így fogalmazta meg: "Ha a gondolataiddal folyton alátámasztod a korlátaidat, akkor azok valóban korlátozni fognak". Amiben hiszünk, azt megteremtjük az életünkben.

Aki megtanul uralkodni a gondolatain, és arra törekszik, hogy a pozitív dolgokat erõsítse, az megteremti a saját védelmét is. Ezért hatékony gyógymód a kreatív vizualizációs technika, illetve az agykontroll. De hiába a pozitív gondolat, ha közben a környezetünkkel szemben folyamatosan negatív érzések ébrednek bennünk. A féltékenység, a bosszú, a harag, az irigység könnyen kioltja a legerõsebb önerõsítõ technikát is.

Judy Hall tanítása szerint a dolgok nemcsak mozgásban vannak, de létezésük különbözõ szintjein egyfajta vonzás és taszítás áll fenn közöttük. Lelki szinten ez azt jelenti, hogy amilyen energiát kibocsátunk magunkból, ahhoz hasonlót fogunk "vonzani" az életünkbe. Amilyen frekvenciájú a rezgésünk, olyan vibrálású embereket, jelenségeket vonzunk magunkhoz, miközben a más jellegû vibrációkat taszítjuk. Amilyen gondolataink vannak, olyanná válik az életünk. Ha a lelkünk mélyén békére és harmóniára vágyunk, akkor ezt fogjuk megkapni, ha azonban ez a vágyunk csak felületes, és a legkisebb mértékben is bizalmatlanság van bennünk, akkor zavarodottságot és diszharmóniát tapasztalunk az életünkben. Ha a félelemnek engedünk teret, akkor "félelmetes" dolgokat vonzunk magunkhoz.

Ez minden szinten érvényesül. Aki a lehetõ legmagasabb rengéseket bocsátja ki magából (szeretet, megértés, odaadás, rajongás, alázat), az az alacsonyabb vibrációkat ki tudja oltani. Lehet, hogy érzékeli azokat is, de ártó hatásuk nem fog érvényesülni.
A különbözõ rezgések egyébként eszközként is felhasználhatóak. A hang is egy rezgésforma, ezért a zene, a hangvilla, a különbözõ hangszínû csengõ és harang (de még a madárcsicsergés is) emelheti a vibrációs szintet.

Ma már rengeteg meditációs zene kapható a boltokban. Ha rátalálunk a számunkra megfelelõ zenére, és rendszeresen meghallgatjuk meditálás elõtt, akkor ez egyfajta szertartássá válhat, az ilyen rituálék pedig alapvetõen védelmezõ jellegûek. Zenével önkívületi állapotot is elõ lehet idézni, ismételt alkalmazásával magasabb tudatállapotba lehet kerülni. A zene arra is használható, hogy megváltoztassuk a hangulatunkat, vagy a körülöttünk levõ légkört.

Mivel a lelki támadások többsége belülrõl fakad, az egészség megõrzéséhez elengedhetetlen, hogy elõször önmagunkkal legyünk "jóban". Fontos, hogy feltárjuk személyiségünk árnyoldalait, hogy merjünk szembesülni téves döntéseinkkel, és merjünk korrigálni. Mert ezzel nemcsak a születéskor felvállalt karmánkat tudjuk ledolgozni, hanem az egészségünket is megóvhatjuk.

(forrás:astronet,hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.405 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24