header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

A gondolat teremtõ ereje

Több
17 éve 3 hónapja #1064 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 1 hónapja - 16 éve 3 hete #1335 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Az áldás törvénye

A világba küldött áldás a gondolatenergia legtisztább és legfinomabb formája, és az univerzum leghatalmasabb erejét, az isteni szeretetet mozgósítja. A szeretetnek ez a kimeríthetetlen ereje itt van körülöttünk, és csak arra vár, hogy egy teremtõ mozgásba hozza. Az áldás törvénye a következõ:
- Amit tiszta szívembõl megáldok, az abban a pillanatban áldott is lesz. Az áldás hatalma azonnal megkezdi áldásos tevékenységét.
- Amit tiszta szívembõl megáldok, az áldásként száll vissza rám.

Ha megáldok egy "ellenséget", egy barátot nyerek vele.
Megáldani annyit jelent, hogy egy személy vagy egy helyzet számára Isten kegyelmét kérni; valamely személy vagy helyzet számára jót kívánni. Megáldani ugyanakkor azt is jelenti, hogy nem a külsõ jelenségekre figyelünk, hanem a jót látjuk meg, s ezáltal életre is keltjük. Isten a következõ szavakkal hívta fel Ábrahám figyelmét az áldás hatalmára: "...és megáldalak téged... és áldás leszesz" (Teremtés 12,2). Hogy milyen formában kérjük az áldást, annak nincs jelentõsége: kérhetem szóban, kérhetem gondolatban vagy akár érzés formájában.
A legfontosabb, hogy tiszta szívbõl kívánjam. Hagyhatom, hogy az áldás csak úgy megtörténjen, de el is képzelhetem, amint fény vagy sugár formájában alászáll.
Megáldhatok minden létezõt. Mostantól kezdve tehát minden embert, akivel találkozom, megáldhatnék, és ekképpen áldás lehetnék mindenki számára. Akár nyomban hozzá is foghatok, éspedig azzal kezdve a sort, akit a legkevésbé szeretek.

De nemcsak embereket, hanem minden tárgyat, sõt minden helyzetet is megáldhatok. Megáldhatom a testem is. Ha valamelyik testrészem gondot okoz nekem, akkor megáldom ezt a részt vagy szervet, de soha nem, a betegséget. Megáldhatom a hivatásomat, a házamat, különösen pedig a családomat. De megáldhatom az autómat vagy az utolsó filléremet is. Megáldhatok barátot és ellenséget, várost és vidéket, mindazt, ami életemet betölti, s ekképpen minden áldás lesz számomra.
Akár Istent is megáldhatom, azaz Igaz Valómat, ekképpen Isten örökös áldás lesz számomra. Ettõl kezdve áldott életet élhetek, és áldás leszek minden és mindenki számára, akivel csak találkozom.
Felismerhetem, hogy soha nem hagytuk el a Paradicsomot. Az igaz tudat lehetõvé teszi számomra, hogy a "mennyországban" éljek itt és most.
(Kurt Tepperwein)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 10 órája - 17 éve 10 órája #1548 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Kifelé a gödörbõl!
Forrás:theserce...


Drága Mindenki! Na akkor kifelé a gödörbõl Lelkeim! Elõször is vegyétek úgy, hogy szépen popsin lettetek billentve! Mindenki, igen, igen. Itt vagyunk a Secret oldalon és akkor annyi szuper embertõl olvasom, hogy most gödör, hogy persze majd jó lesz és egyebek... NEM. ÁLLJ! STOP!
Hagyjuk már a jövõ idõt! Majd jó lesz... Majd ez lesz, majd az lesz... Mi az alapelv? Mire törekszik Mindenki? A boldogságra, igaz? Azt, hogy kinek mi hozza el, az egyéni, tény. De szerintetek a gödörben való ücsörgés és a jövõn való elmélkedés kihoz Benneteket?
Drága Szeretett Lelkeim, ne tegyétek már ezt! Ott a gödör, mélyebb, kevésbé mély, belekerültetek. Na vegyük végig. Miért kerültetek oda? Mert valamit nem jól csináltatok és hát most akkor rossz lett nektek. "Élvezzétek" 1 óráig, 1napig, mindegy, valameddig, de fix ideig. Szabjatok határt neki!
Kell néha, hogy rossz legyen, azért, hogy értékelni tudjuk a jót. Ez tény. Tehát, rendben, elfogadom, hogy ez átjár egy picit. De szabjunk idõkorlátot! Mindenki! eEddig ücsöröghettetek ebben a jó meleg, nem mondom miben... Aztán indulunk kifelé! Nincs apelláta!
És hogyan tesszük? Elõször is merengjetek el azon a melegséges fájdalomban, hogy mi vezetett ide... Hol rontottátok el? Valahol biztos, valami ide vitt Benneteket. De mi lehet az? Ha nem tudtok rájönni, akkor tessék kérni Jóságos Univerzumunkat segítsen rájönni, lehetõleg kíméletesen. Segítsen megtalálni a választ. Ha pedig megvan a válasz, akkor gondolkodjatok el rajta, hogy mit KELLETT tanulnotok. Mert valamit biztosan.

Higgyétek el, az Univerzum Mindannyiótokat szeret és tanítani szeretne, hogy minden célotokat és vágyatokat elérjétek. Legyetek partnerek ebben! Ezzel segítsétek az Õ "munkáját"!
És figyeljetek a szép dolgokra az életetekben, ha úgy tûnik semmi sincs, olyankor is van! Higgyetek nekem. Mindig van. Van, hogy csak nagyon apró, de, ha meglátjátok és képesek vagytok azért az apró dologért hálát érezni, minden nap többet fogtok látni belõle! Minden nap több és több dolognak fogtok örülni.
Igyekezzetek szeretni! Ne várjatok semmit érte, csak szeressetek. Mindegy mit vagy kit. Mindegy veletek van vagy sem. Mindegy, hogy csak egy kép, egy bokor, egy fa, a kutyátok, a szobanövényetek, bárki vagy bármi, de legalább egy valamit szeressetek azért ami vagy aki!
És szeressétek Önmagatokat! Szeressétek annyira, hogy megtegyétek mindezt értetek! Mutassátok meg, hogy igenis tudtok jót vonzani, szépet vonzani, pozitívat vonzani!
Gyerünk! Itt fent kék az ég, zöld a fû, a madarak énekelnek. Néha van, hogy felhõ ér az égre, de nem baj, mert az kell oda, de a gödörbõl kifelé!

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 17 éve 10 órája A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1689 Írta: A.M. Timea
A.M. Timea válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
Kreativitásunk megélése a spiritualitás tükrében- Milyen a kreatív ember?
Írta: Csajbók Márta



Milyen a kreatív ember? ALKOTÓ! Amikor azt mondjuk, hogy Isten saját képmására teremtette az embert, akkor valójában ezt kell értenünk alatta: Olyan lényt teremtett, akinek ötletei vannak és képes ezeket megvalósítani. Hogyan jelentkezik a kreativitás? Valami kitörni vágyó, belsõ ösztönzést érzünk magunkban. Keresünk, mi is ez az érzés?
Az élet bármely területén jelentkezhet a kreativitás. Sokszor úgy érezzük, hogy megrekedtünk. Néha elveszettnek, céltalannak érezzük magunkat. Azoknál is elõ fordul, akik azelõtt „sziporkáztak". Ez természetes folyamat. Mindig egy új, nagyobb horderejû változás elõtt kerülünk ebbe az állapotba. Tehát vegyük pozitív jelnek! Arra nincs recept, hogy ez az állapot meddig tart. Teljesen egyéni, de vannak módszerek, amivel ezeket a nehéz idõszakokat megkönnyíthetjük, felgyorsíthatjuk.

Nagyon fontos az önismeret! Ilyen helyzetekben el kell gondolkodni, hogy mi a gátló tényezõnk, vagy ki az a személy? Ne lepõdjünk meg azon sem, ha rájövünk, hogy mi magunk vagyunk azok! Fel kell térképezni adottságainkat, hiedelmeinket, gyerekkori elfojtásainkat. Ha ezekkel nem vagyunk tisztában, akkor hamar feladjuk álmainkat.

Figyelemmel és tudatosan kell élni! Figyelni a körülöttünk lévõ világot. Feldolgozni, majd elhagyni a múltat, a jövõn nem aggódni, a mában cselekedni! A jövõt kis lépésekkel építeni! Engedjük meg magunknak, hogy kezdõk legyünk! Ha ezt megengedjük magunknak, rájövünk, hogy nem minden sikerül elõszörre. Nem baj! Figyelmünket fordítsuk azokra a dolgokra, eseményekre, amiktõl mérgesek leszünk. Ezek fontosak, mert gátjaink itt vannak eltemetve!
Hogyan függ össze a kreativitás és a spiritualitás? Amikor megengedjük magunknak, hogy alkossunk, akkor elmerülünk ebben a tevékenységben. ;Ihletett" állapotba kerülünk! Ez mindig egy spirituális csatorna. Fejleszthetõ ez a csatorna? IGEN! De ehhez szeretni kell magunkat! Csináljuk azt amit szeretünk! Pihenjünk kreatívan! Nézegessünk gondolatébresztõ alkotásokat! Nem szégyen a jobbaktól tanulni! Lényeg, hogy érezzük az örömöt! Az ismétlõdõ cselekvések kikapcsolják az agyat, és így könnyebben elõbukkan kreatív énünk. (Gondoljunk arra, hogy zuhanyzás közben jönnek a legjobb gondolataink!) Keressük a hasonló érdeklõdésûek társaságát. Alkotásainkat mindig olyannak mutassuk meg, aki szintén képes alkotni, mert õ értékelni fogja cselekvésünket, és ez már azonnal egy pozitív visszajelzés! Ez lendületet ad!

MEGISMERITEK AZ IGAZSÁGOT, ÉS AZ MEGSZABADÍT TITEKET.
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja A.M. Timea által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 5 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2272 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
CSAK AZ SZÁMIT, HOGY TE MIT GONDOLSZ MAGADRÓL!

Ne foglalkozz a bírálókkal és ítélkezõkkel!

Amikor valamire vágysz, valamit szeretnél megvalósítani, elérni az életedben, higgy benne, hogy a Magasabb Intelligencia ösztönöz erre. Téged választott erre a feladatra, mert tudja, hogy képes vagy rá, célja van veled és a terveiddel. Soha ne fojtsd el magadban ezt a vágyat, fõleg akkor nem, ha mások nem hisznek benne, hogy meg tudod csinálni, esetleg (többnyire a hátad mögött) gúnyolódnak, bírálnak vagy elítélnek miatta.

Ne hagyd, hogy gyõzzön a "mit mondanak majd az emberek", vagy a "családom ezt sohasem értené meg", vagy "a barátaim elfordulnának tõlem". Csak az számít, hogy te hogyan érzel az adott dologgal kapcsolatban. Ha izgatottság fog el, amikor rá gondolsz, lelkes vagy, amikor azzal foglalkozol, újabb és újabb ötletek állnak sorban a fejedben, amikor azt a dolgot tervezed, akkor ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon! Csak csináld! Biztos, hogy képes vagy rá! Minden terv, amiben rendületlenül és pozitív töltettel hiszel, megvalósul és sikert hoz! A legvadabb terved is.
Az ember csak akkor lehet maradéktalanul boldog, ha ott él, ahol igazán szeretne, ha úgy él, ahogy igazán szeretne, ha azzal él, akivel igazán szeretne, ha azt csinálja, amit igazán szeretne. A te vágyaid a tieid, nem másoké. Ne hagyd, hogy mások irányítsák az életed, hogy a racionalitásra hivatkozva mások döntsenek helyetted. Ha nem tesz boldoggá a munkád, lépned kell. Ha nem tesz boldoggá a kapcsolatod, lépned kell. Rajtad kívül senki sem tud változtatni a helyzeteden. Amint a jó érzéseidet kezded követni, rohamos mértékben válik jobbá az életed, szinte meseszerû lesz a köréd épülõ új világ.

Ha a családi kötelékeid megsínylik a váratlan önbizalmadat, ne aggódj, már idõszerû volt, hogy lazábbak legyenek. Ha a baráti kapcsolataid nem élik túl a fejlõdésedet, ne aggódj, már idõszerû volt, hogy véget érjenek.
Napoleon Hill így ír errõl: "A legtöbb ember megengedi rokonainak, barátainak és másoknak, hogy olyan mértékben befolyásolják, hogy már képtelen élni a saját életét. Mindez csak azért lehetséges, mert félnek a bírálatoktól. Sokan rosszul házasodnak, kitartanak döntésük mellett, és szerencsétlenül élik le az életüket, mert félnek a bírálattól, ami akkor érheti õket, ha kijavítják a tévedésüket. (Mindazok, akik engednek ennek a félelmüknek, tudják, milyen jóvátehetetlen pusztítást eredményez, lerombolva az ambíciók és az eredmények elérésének vágyát.) Milliók és milliók nem mennek felnõtt korukban tanulni, mert félnek a bírálattól, vagy hogy esetleg megmosolyogják õket. Számtalan nõ és férfi, fiatalok és öregek, kötelességtudatból megengedik rokonaiknak, hogy tönkretegyék az életüket, mert félnek a bírálattól. (A kötelesség egyetlen embertõl sem követeli azt, hogy hagyja szétrombolni személyes ambícióit és azt a jogát, hogy a saját életét élhesse.) Az emberek nem mernek kockázatot vállalni az üzleti életben, mert félnek a bírálattól, amiben kudarc esetén részük lehet. A bírálattól való félelem ilyenkor erõsebb, mint a siker utáni vágy."

Azt nem tudod megakadályozni, hogy mások véleményt alkossanak rólad, a külsõdrõl, a gondolataidról, a kapcsolataidról, a tanulási vagy munkamorálodról, a gyereknevelési módszereidrõl, a karrierépítési technikáidról, a vállalkozó szellemedrõl, a vágyaidról. egyszóval az életedrõl, de azt igenis meg tudod akadályozni, hogy hatással legyenek rád. Meg tudod tenni, hogy ne foglalkozz velük. És ha boldogan akarsz élni, tedd is meg!
(forrás: lelki békénk.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
15 éve 10 hónapja #2824 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A gondolat teremtõ ereje
A világot mi magunk teremtjük a tudatunkkal

Ezért nagyon fontos, hogy ráébredjünk arra a valóságra, melyet nem mások irányítanak, és manipulálnak a mi jóra való passzivitásunk kihasználása által pusztán egyetlen céllal, hogy uralkodhassanak felettünk.

Az erõszak világát nap mint nap legitimizálják, míg a szeretet, a megértés értékeit folyamatosan kigúnyolják, nevetségessé teszik. Az emberi tudat manipulációja napjainkban hihetetlen méreteket öltött. Az emberiség valódi urai tudták jól minden korban, hogy csak a megosztás és a félelemkeltés az ami által uralkodhatnak. Ez viszont nem lehetséges akkor, ha az egyének kozmikus tudattal rendelkeznek. Ez a kozmikus tudat ugyanis a Teremtéssel kapcsol minket össze, és megmutatja számunkra a valódi emberi kiteljesedés útját, mely a béke, a szeretet és az egységtudat megismerésével lehetséges.

Ehhez elengedhetetlenül szükséges az ÉBREDÉS. A ráébredés arra, hogy a valóság egészen más, mint amit elhitetnek velünk, és az Új Világrend soha nem fog tudni megvalósulni ha a tudatos emberek elkezdik kozmikus tudatukkal, közösen felépíteni az Új Világot. Max Igan "Az ébredés" címû filmje ezeket a gondolatokat járja körbe.

Ajánlom ezt a filmet minden nyitott szívû és elméjû keresõnek, aki keresi a válaszokat világunk nagy kérdéseire. "Értsd meg, hogy ahhoz, hogy kezelni tudd a helyzetet és az eljövendõ változásokat, amivel jelenleg a világban szembenézünk, nem kell mást tenned, mint hallgatni a szívedre; megérteni, hogy valójában minden, ami ebben a Teremtésben létezik, csupán energia, ami nem másból, mint tiszta és feltétel nélküli szeretetbõl áll."

Ez a film nem meggyõzni akar, és egy új propagandát elültetni a fejedben, hanem elgondolkodtatni arról, hogy a lehetõség ott van mindannyiunk kezében arra, hogy megváltoztassuk a világunkat.
(ismeretlen forrás)


docler.hu/video/309521

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.893 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24