header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Szeretet

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1785 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
A kutya imája

Emberek istene, add, hogy gazdám olyan hûséges legyen embertársaival szemben, mint én vagyok iránta.
Úgy ragaszkodjon barátaihoz és családjához, mint én õhozzá.
Legyen nyílt tekintetû és õszinte, mint én.
Ne csalódjon benne senki, mint ahogy õ sem csalódik énbennem.
Olyan derûs arccal ajándékozd meg, mint az én farkcsóválásom, és olyan hálás lélekkel, mint meleg nyelvem érintése.
Önts belé annyi türelmet, mint amennyi bennem van, amikor órákon átlesek léptei neszére zokszó nélkül.
Önts belé az én éberségemet, bátorságomat,
és készségemet, kényelmet és életet áldozni.
Hozzám hasonlóan tartsd meg szívében fiatalnak, és örökös játékos lelkünknek.
Formáld emberben olyan jóvá, mint én vagyok
kutyában, és add, hogy megérdemeljen engem
a KUTYÁJÁT!
(dr.Kerpel Fróniusz Ödön verse)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 8 hónapja - 16 éve 8 hónapja #1962 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
A szeretet ajándéka

Mindannyian megtanulhatjuk, miképpen fejezzük ki õszintébben és kedvesebben a szeretetünket - ezzel saját boldogságunkat éppúgy megsokszorozzuk, mint másokét. A szeretet megemeli lelkünket. Önnön lényünk és a közös emberi lényeg legnemesebb részeivel kapcsol minket össze. Bármi legyen is, amire a figyelmünket leginkább fordítjuk, erõsebbé fog válni az életünkben.

Ha kételkednél az élet erejében és a megújulás hatalmában, csupán figyelj az óriási kõtömb észrevehetetlenül piciny résén áttörõ fûszál csodájára.

Nézz a nagy Egészre. A szeretet mindig ott van benne.

A feltétlen szeretet elkötelezettséget jelent az önmagáért való szeretet iránt az élet önmagáért való értelmének elismerése iránt; a hit iránt, hogy az emberiségben ott van a jó mindazon hibák, csalódások, tragédiák és rejtélyek ellenére, amelyek az emberi lét örök részei.

Észrevetted, mennyivel többet hallasz, ha ítélkezés nélkül figyelsz a dolgokra? Bízd magad barátokra. De sose vedd a barátság kincsét magától értetõdõnek. Figyeld meg az emberek arcát! Látod, milyen megejtõ, amikor a szeretet megjelenik valaki tekintetében, amikor ott csillog a szemében? Te is ilyen szép lehetsz! Küldj szeretetet mindenfelé: északra, délre, keletre, nyugatra. Csodálatos perceket élhetsz majd át; tapasztald meg, milyen a világmindenség abszolút középpontjában lenni.

Önmagunk szeretete nem alakulhat ki, ha a más emberi lények iránti odaadó elkötelezettséget nem bontakoztatjuk ki magunkban. E nélkül puszta öntetszelgésbe fullad minden.

A szeretet olykor azt kívánja tõlünk, hogy ne lépjünk ki bonyolult kapcsolatainkból, hanem próbáljuk megoldani õket. De az sem kevésbé szeretetteli, ha az ember felszámol egy olyan kapcsolatot, amely megalázó vagy kiüresedett. Nem az az igazán fontos, hogy kilépünk-e egy ilyen kapcsolatból vagy sem, hanem az, hogy milyen szeretettel és tiszteletteljesen cselekszünk, miután meghoztuk döntésünket.

Senkit ne vádolj, ha a dolgok rosszul mennek. Csak kérdezd meg:

"Mit tanulhatok ebbõl?"

A szeretet akkor szárnyal szabadon, ha nem terheljük meg kívánságokkal.
(Stephanie Dowrick)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 5 hónapja #2013 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 6 hónapja - 16 éve 3 hónapja #2088 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
Szeretet

Szeretet... Mi is a szeretet? Érzelem...? De valóban érzelem? Ennél több... A szeretet nem érzelem, hanem cselekvés. A szeretet mindig a másik emberért létezik. Nem azért szereti a másik embert, mert "viszont szeretetet" vár. Örül a viszontszeretetnek, de nem azért szeret, hogy õt szeressék. A valódi szeretet nem vár a másik szeretetére, már akkor is szeret, amikor a másik ember még nem szeret, és azután is szeret, amikor a másik már nem szeret. Szeretni annyit jelent: adok, nem pedig kapok.
Adom önmagamat, adom örömöm, bánatom, érdeklõdésem, együttérzésem, barátságom, hálám, értelmem...
A szeretet lényege a másik-centrikus gondolkodás és cselekvés.
A szeretet törõdõ és felelõsségteljes. Figyel a másik ember kimondott és kimondatlan igényeire. Szükséges hozzá a másik ember tisztelete. Akit szeretek, annak tisztába vagyok egyéniségével. Õt szeretem, nem egy illúziót, egy képet, és nem azt, akinek szerintem lennie kéne. Ehhez pedig ismernem kell õt.
Szent Ágoston mondta, nem lehet valakit szeretni, akit nem ismerek, és nem lehet megismerni valakit, akit nem szeretek. A szeretet lényege, hogy nem függ semmitõl. A szeretet elfogadás. A szeretet elfogadja a másikat, ahogy a másik van. Nem akarja megváltoztatni.
Megváltoztatni csak önmagunkat lehet. Lehetetlen mások szeretete önmagunk szeretete nélkül. Szeretni azt jelenti, fény és melegség vagyunk a másik számára. Minél inkább szeretünk és odaajándékozzuk magunkat, annál értékesebb lesz életünk.
(Hermann Hesse ) Vexa


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 3 hónapja #2369 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

"Az emberi szív szeretetbõl áll össze!
Adok ma egy darabot, Neked is belõle!
Nem félek, hogy elfogy, hisz nekem is adnak.
Ezért van értelme minden egyes napnak!!"
(ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
15 éve 11 hónapja #2763 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet

Akit egy öreg afrikai boldognak mond


Boldogok, akik nem utálnak botladozó lábam és béna karom miatt.
Boldogok, akik megértik, hogy már rosszabbul hallok, s nehezebben értem, amit mások mondanak.
Boldogok, akik tudják, hogy szemem meghomályosult és meglassultak már gondolataim.
Boldogok, akik barátságos mosollyal állnak meg, hogy egy kicsit elbeszélgessenek velem.
Boldogok, akik sosem mondják nekem: ezt a történetet már másodszor hallom magától.
Boldogok, akik értenek hozzá, hogy régi idõk emlékeit felidézzék bennem.
Boldogok, akik éreztetni tudják velem, hogy olyan ember vagyok, akit szeretnek, akire figyelnek, és akit nem hagynak egyedül.
Boldogok, akik jóságukkal megkönnyítik napjaimat, melyek az örök hazába vezetõ úton még elõttem vannak.
(forrás: manuta )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.526 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24