header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Szeretet

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #2968 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Ezt az írást egy kedves ismerõsömtõl kaptam emailban és megosztom mindenkivel a benne lévõ szeretetteli gondolatokat.
Imre Margit


"Mindenkinek aki megnyitja ez az emailt nagyon sok szeretettel.
Áldott, Békés, Boldog,Meghitt Pillanatokban Gazdag Karácsonyt és Csodaszép Új évet kívánok.

Szent este a csillagszórót, a gyertyát meggyújtva nézve a ragyogását otthon és a szent misén azért adtam hálát, hogy hihetek még a csodákban és reménykedhetek ,hogy a szeretet fénye mindenki szívébe feltámadhat és megláthatják az emberek egy más szívében és a
sajátjukban fényük angyalát.

Kívánom tiszta szívembõl, hogy égjen a szeretet fénye minden szerettünkért, mindenkiéért aki itt a földön és fent az égben ma és mindig csillogó szemekkel ránk pillantva tekintetükkel megsimogatják a szívünket.
Hallhatatlan, Örök Szeretettel:
:Csábi Anita

Érkezzen a béke, reménység , szeretet fénye mindenki szívébe és lelkébe!
Ég áldása szálljon mindenkire:)

2010.12.26."



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
14 éve 5 hónapja #3256 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

....

Ma elmosogattam éppen este nyolcra,
Rakosgatom fel a bögréket a polcra.
Kettõ van fületlen, de elölrõl szépek,
Egészen olyanok, mint a többi épek.
Csak a fületlen részt hátulra kell tenni,
S nem kell azt a hibát úgy szemügyre venni!
Mert hiszen töretlen használhatóságuk,
És csak szépséghiba ez a kis hibájuk.

Most az jut eszembe: sok felebarátom,
Hogyha képletesen fületleneknek látom,
Úgy teszem-e õket életem polcára,
Hogy ne lássak mindig arra a hibára?
Hanem csak a szépre, hanem csak a jóra,
Mert csak ha így térek egykor nyugovóra,
Akkor tesz el úgy az igazságos Isten,
Ahogy a bögréket rakosgattam itten:
A mennyei polcra nagyirgalmú szemmel,
Hátrafelé az én letörött fülemmel.

(emailban kaptam, szerzõje számomra ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
13 éve 5 hónapja #3611 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.


Székely János - A szeretet rendje
(részlet)


"Talán feltehetné a kérdést valaki: miért szeressek, miért ne legyek inkább önzõ? Hadd válaszoljak egy történettel.

Egy indiai szerzetes egy patak partján imádkozott. Ahogy felnyitotta a szemét, meglátott egy skorpiót, amely a nagy kavicsok között haladva hátára fordult, kapálódzott, nem tudott továbbmenni. Megsajnálta, talpára segítette, ám az állat megfordult és belémart.
A szerzetes újból imádkozni kezdett, de amikor a szemét kinyitotta, a skorpiót újra a hátára fordulva, kínlódva találta. Megint segített rajta, de az állat megint megmarta. A szerzetes feljajdult fájdalmában.
Harmadszor is megismétlõdött ugyanez, akkorra már könnyek szöktek a szerzetes szemébe a fájdalomtól.

Nem messze állt ott egy paraszt, aki látta mindazt, ami történt. Odament a szerzeteshez és megkérdezte: miért segíted ezt a hálátlan állatot? Háromszor segítettél rajta, és az háromszor beléd mart. A szerzetes elmosolyodott és azt felelte: neki az a természete, hogy marjon. Nekem az a természetem, hogy irgalmazzak. Az a természetünk, hogy szeressünk és irgalmazzunk. Ez a világ végtelen jóságból és szépségbõl lett, ami ott ragyog a napban, az égen futó felhõkben, a kisgyerekek nevetésében és az öregember ráncai között. Ebbõl a szeretetbõl lettünk. Akkor szép az ember élete, ha engedi magán átáradni ezt a végtelen jóságot.

Nem kell kérdeznünk, hogy miért szeressünk. Szeretni természetes, mint ahogyan természetes, hogy az anya öleli a gyermekét. A gonoszság az, ami logikátlan, és igazából megmagyarázhatatlan.
A gonoszság titka, amely elõtt néha döbbenettel, értetlenül állunk, és kérdezzük: ezt miért kellett?

A szeretet által válik az ember egésszé, a szeretet által teljesedik ki. Ha tud egész szívvel, teljes erõvel szeretni, akkor valósíthatja meg a teljes és egész szívet. "Aki elveszíti önmagát, az megtalálja." Aki viszont gyûlöl, aki harácsol, aki mást letiporni akar, az eltorzul, az kicsinyes torzképévé válik igazi önmagának.
Így van ez nemcsak az egyén, hanem a népek életében is. Az önzetlenség, az egymásért érzett felelõsség naggyá tesz egy népet, a szeretet természetes rendjével ajándékozza meg."

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
12 éve 11 hónapja #3738 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.


Kõ az úton


Gondolod, kerül életed útjába
Egyetlen gátló kõ is hiába?
Lehet otromba, lehet kicsike,
Hidd el, ahol van, ott kell lennie.

De nem azért, hogy visszatartson téged,
Se, hogy lohassza kedved, merészséged.
Jóságos kéz utadba azért tette,
Hogy Te megállj mellette.

Nézd meg a követ, aztán kezdj el
Beszélni róla Isteneddel.
õt kérdezd meg, milyen üzenetet
Küld azzal az akadállyal Neked?
S, ha lelked Istennel találkozott,
Utadba minden kõ áldást hozott.
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
11 éve 11 hónapja #3869 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
11 éve 4 hónapja #3952 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Nem érthetjük...



Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet. Együttérzés nem létezik szeretet nélkül. Aki elfelejtkezik mások szívérõl, a saját szívét veszíti el. Senkinek sincs joga belenyugodni egy másik ember szenvedésébe. Ez olyan, mintha õ okozná a szenvedést. Aki szeret, elenged, felejt és megbocsát. Aki mindezt elvárja másoktól, csupán önmagát szereti. Önmagunk elvesztésének legbiztosabb módja: a szeretet elvárása. A szeretet elvárása: önzés; legalább annyira, mint a szeretet elutasítása.

/Tatiosz /

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.917 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24