header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A szeretetrõl

Több
6 éve 3 hete - 6 éve 3 hete #6112 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 2 hete - 6 éve 2 hete #6121 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.

Tanító szeretet..


"Azzal tanítunk szeretni, hogy szeretünk. A földkerekség legnagyobb felfedezése az, hogy nincs nagyobb hatalom a földön a szeretetnél. Mert a szeretet is lecke amit meg kell tanulnunk itt és most!

A szeretet egyetemes univerzális életenergia, ami egyformán sugárzik igazra és igaztalanra egyaránt.
Egyedül a szeretet képes végtelen dimenziókat nyitni a lélek számára. Mi akik a polaritás világában élünk, ha nem dobjuk le egónk páncélját, sosem ismerhetjük meg a szeretet erejét. Mert a szeretettõl a lélek kinyílik, mint az ezerszirmú lótuszvirág. Hiszen a szeretet nem vágyik egyébre, minthogy beteljesíthesse önmagát.

A legnagyobb igazság: létezésünk lényege a szeretet. Vajon miért van az, hogy az ember fél kapcsolatba kerülni a boldog percekkel? Miért nem tudjuk hogyan bánjunk a szeretettel? Az idõ egy "nyersanyag" senki sem kap többet belõle a "végén", mint amire szüksége lett volna. Ezért egyetlen napot se töltsünk el a szeretet gyakorlása nélkül.

Mert szeretni csakis az önfeledt ember tud igazán. Az éntelen, egótlan lény, akinek lelke már "felébredt" és "meglátta" a szeretetet.

A szeretet az emberi léleknek olyan, mint testnek az oxigén. Nem csak egy dolog a fontosak közül. Még csak nem is a legfontosabb. Hanem a Minden. Mert ahol szeretet van, minden van. Ahol pedig nincs, ott semmi jele sincs az életnek."
(szerzõje ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 11 hónapja #6172 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


A szeretet törvénye


Legfontosabb feladatunk és egyben életünk értelme, hogy megtanuljunk szeretni. A szeretet azt jelenti, hogy megértõen, tudatosan elfogadom a tökéletlent. E tekintetben elõször is önmagunkat kell elfogadnunk és szeretnünk olyannak, amilyenek vagyunk. Ez a feltétele, hogy másokat igazán szeretni tudjunk. Ha valakit szeretek, akkor önmagamat adom, az illetõnek a legjobbakat akarom anélkül, hogy ezért bármiféle ellenszolgáltatást várnék. A szeretet azt is jelenti, hogy megnyitom magam, és beengedem a többieket. Megosztom magam velük, hozzájárulok személyes kibontakozásukhoz.

A szeretet azt a vágyat kelti életre szívemben, hogy a másik boldog legyen, és kész vagyok ennek érdekében bármit megtenni: idõt adni neki, ha idõre van szüksége, figyelmet, ha figyelemre van szüksége, és szabadságot, ha szabadságra van szüksége. Mindezért pedig nem várok feltétlen viszonzást.

Sokan úgy vélik, ha rátalálnak az igazira, a szerelem, a szeretet magától jön. Ám elfelejtik, hogy a szeretet mindig az adással kezdõdik. Rendre elkövetjük azt a hibát is, hogy kívül keressük a szeretetet- azt akarjuk, hogy bennünket szeressenek. Csakhogy nem kaphatok több szeretetet, mint amennyit magam képes vagyok adni. Csak akkor arathatok, ha már vetettem.


atudatosteremtesmuveszete.blogspot.hu/20...mikus-torvenyek.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 10 hónapja #6234 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #6285 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.
A szeretet örökké él...




"Ha valakit szerettünk, úgy adhatunk neki örök életet, ha mindig szeretjük. Mert a házak leégnek, az emberek meghalnak, de a szeretet örökké él."

"A szeretet lángjaiban a legkeményebb vasnak is meg kell olvadnia."

„A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem múlik...”

„Ha azt mondja valaki, hogy Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az, mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?”

„Senkit nem kényszeríthetünk arra, hogy szeressen, senkit, hogy ne szeressen. Senki baján nem segíthetünk, ha képtelen a szeretetre.”
(i
smeretlen szerző)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #6296 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A szeretetrõl
.


.
Steve Jobs: Isten azért teremtette az érzékszerveinket, hogy befogadjuk a körülöttünk lévők szeretetét!

Olvassátok szeretettel Steve Jobs szavait, amelyet még halála előtt osztott meg a nagyvilággal.

“Elértem a siker csúcsát az üzleti világban. Mások számára példakép vagyok, az életem a siker szimbóluma. Mindezen túl a munkámon kívül sajnos nincs más okom a boldogságra. A gazdagság csak egy szelet a megszokott hétköznapok rutinjában.

Ebben a pillanatban a kórházi ágyon fekve, lepergett előttem életem filmje. Tisztában vagyok vele, hogy az elismerés, a dicséret, a gazdagság, amit eddig élveztem életemben, mind mulandó, a halál pillanatában minden a semmibe vész. A sötét szobában látom a gépek zöld fényének villogását, amelyek az életemért küzdenek, hallom a búgó hangot, és egyre közelebb érzem a halál szelét.

Most már tisztában vagyok vele, hogy túlságosan sok időt töltünk azzal, hogy minél több pénzt keressünk. Csak azzal vagyunk elfoglalva, hogy elegendő vagyont halmozunk fel, mely élethosszig kitart, azonban teljesen más dolgokat kellene keressünk, olyanokat, melyeknek semmi köze nincs a pénzhez. Inkább a kapcsolatokkal, a művészettel, vagy gyermekkorunk álmaival kellene foglalkozunk.

Ha nem állandóan a pénzt hajtanánk, olyan normális életet élhetnénk, mint én most. A vagyon folyamatos üldözése csak egy önmagából kiforduló személyt hoz létre. Isten azért teremtette az érzékszerveinket, hogy be tudjuk fogadni a körülöttünk lévők szeretetét. Nem pedig azért, hogy a gazdagság által hamis illúziókat kergessük.

Az összes pénz, az összes befektetés, ami eddig az életem értelmét jelentette mind itt marad, semmit nem tudok magammal vinni a sírba. Csak azt a szeretetet, amit kaptam, és amit én adtam valaha, ez a csodálatos érzés lesz mindig az enyém. A szeretet nem ismer határokat, bárhová is mehetsz ott lesz veled. Érintsd meg a csúcsot, két dologra lesz szükséged csak hozzá: a kezedre és a szívedre.

Alkalmazhatsz valakit, hogy vezesse az autódat, hogy kezelje a pénzed, de senkinek sem fizethetsz azért, hogy elviselje a betegséged. Az anyagi dolgok bármikor pótolhatóak, de egy dolog soha semmivel nem pótolható, mégpedig az elvesztegetett élet.

Nem számít, hogy melyik életkorban vagy, az idő múlásával egy nap mindannyian szembe kell néznünk. Töltsd addig a kiszámíthatatlan időt szeretetben, békességben a családod körében, foglalkozz olyan dolgokkal, amelyek örömet okoznak. Légy jó magadhoz, és másokhoz is!”

(Steve Jobs)

filantropikum.com/steve-jobs-isten-azert...nk-levok-szeretetet/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 5 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.011 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24