header ok

Ami egyik kategóriába sem tartozik bele.

A boldogságról

Több
12 éve 4 hónapja #3845 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.



A boldogság titka



A nagy titok pedig nem más, mint egy lépésekbõl álló sorozat , amit követned kell egész életedben.


1. Tudd, hogy az Isten mindig veled van, és hálásnak kell lenned mind azért, amid van.

2. Szeretettel kell bánnod önmagaddal. Minden este és reggel ezeket kell elmondanod: Fontos, értékes, okos ember vagyok. Sokra vagyok hivatott, és nem létezik olyan akadály, amit ne tudnék legyõzni.
3. Éld is át azt, amit mondasz: ha okosnak tartod magadat, viselkedj okosan. Ha bátornak tartod magad, akkor ne félj cselekedni. Ha képesnek tartod magadat az akadályok legyõzésére, akkor gyõzd is le az összes akadályt.
4. Soha ne légy irigy másokra. Ha mások már elérték a saját céljaikat, akkor érd el te is a saját céljaidat.
5. Ne táplálj haragot a szívedben senki iránt. A harag nem engedi, hogy boldog legyél, ezért bocsáss meg másoknak.
6. Soha ne vedd el azt, ami a másé. Ha te ma elveszel valamit valakitõl, holnap tõled értékesebb dolgot fognak elvenni. Ha tartozol valakinek, akkor fizesd meg a tartozásodat, és add vissza azt, ami nem téged illet. Ez a lelki békéd alapja lesz.
7. Ne tégy rosszat senkivel. A világ összes élõlénye tiszteletet, szeretet érdemel.
8. Minden reggel mosollyal ébredj, és fedezd fel a jót és a szépet a körülötted lévõ világban. Anélkül segíts másoknak, hogy azon gondolkodnál, mit fognak cserébe adni.
www.fenyorveny.hu/2014/01/a-boldogsag-titka.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 11 hónapja #4069 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


"A boldogsághoz oly kevés is elég


A boldogsághoz oly kevés is elég, nem kell gyémánt, nem kell drágakõ,
elég egy mosoly vagy pár kedves szó, ha kedves neked az illetõ.
Légy hát nagylelkû, ne sajnáld senkitõl,
mert ez a semmiség valakinek megváltás lehet Istentõl."
(Linocska verse)
www.poema.hu/index.php?lap=idezetreszl&id=7191

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 8 hónapja #4089 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


A bölcs indiánok boldogságának 20 aranyszabálya


Az indiánok mindig is más szemmel látták a világot, teljesen másképp gondolkodtak bizonyos dolgokkal kapcsolatban, mint mi. Az indián kultúra erõsen spirituális alapokon nyugszik, számukra a Hold, a Nap és a Föld szent dolgok, akik mutatják az irányt, hogyan éljenek helyes életet és ezáltal hogyan legyenek boldogok.
Ezt a boldogság-titkot 20 aranyszabályba szedték, íme:

1. Imádkozz mindig. Ezt egyedül tedd, magadban és a Nagy Szellem meghallgat majd téged.
2. Ne légy kapzsi, irigy és rossz lelkû, mert elveszted a lelked. Imádkozz azért, hogy iránymutatást kapj.
3. Keresd meg a saját utad és járj azon. Ne akarj más életében élni és más se akarjon a tiédben!
4. Tisztelj mindent, ami az otthonodban van, hiszen a tiéd. Adj hálát az ételért és mindenért, ami a javadat szolgálja.
5. Ne vedd el azt, ami nem a tiéd és ne is kívánd azt.
6. Mindenkinek add meg a tiszteletet a Földön, legyen az ember, állat vagy növény. Egyenrangúak vagytok.

7. Mindig add meg a tiszteletet más emberek számára. Soha ne szakítsd õket félbe, légy alázatos velük szemben.
8. Ne légy más emberekrõl vagy bármirõl rossz véleménnyel. Ha negatív energiákat sugárzol az Univerzumba, vissza száll rád.
9. Tanulj meg megbocsájtani, mert mindenki hibázik és senki sem tökéletes.
10. Gyakorold az optimizmust, a rossz gondolatok ugyanis megbetegítenek.
11. A természetben minden értünk van és mi pedig értük. Egy nagy család ez, amit meg kell becsülni.
12. Tanítsd türelemmel a gyerekeket a jóra és a szeretetre, mert õk lesznek a jövõ alapítói. Te írod a jövõt.

13. Ne mérgezd mások szívét, mert a méreg visszaszáll rád.
14. Légy mindenkor õszinte és becsületes, mindig õrizd meg az emberséged, soha ne süllyedj le.
15. Maradj kiegyensúlyozott mindig, és soha ne maradj a mélyben. Állj fel minden ütés után és élj.
16. Vállald a felelõsséget saját tetteidért és soha ne hárítsd a hibákat másokra.
17. Tiszteld mások tulajdonát és soha ne tégy kárt más dolgaiban vagy életében.
18. Segíts magadon, hogy másokon is segíthetsz. Amíg nem tudsz magadon segíteni, képtelen leszel másokon.
19. Mindig tartsd tiszteletben mások véleményét és hitét.
20. Szerencséd és bõséged oszd meg másokkal.

Szerzõ:tudasfaja.com
Forrás: www.pikanteri.hu/2015/02/08/indianok-bol...ak-20-aranyszabalya/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 7 hónapja - 9 éve 7 hónapja #4109 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


A boldogság titka


Két ember áll egymás mellett. Látszólag teljesen egyformák, ugyanolyan munkát végeznek, ugyanannyi a fizetésük, ugyanazt érték el mindketten az életben. Az egyik boldog, a másik pedig boldogtalan. Vajon miért érzik ennyire különbözõen magukat?

Élt egy öreg bölcs Kínában, aki azt hirdette magáról, hogy megtalálta a boldogság titkát. Sok király ígért neki mérhetetlen gazdagságot, hogy megossza velük a titkot. De mivel egyre gonoszabbak lettek, hogy van valami, ami nem lehet az övék, a bölcs nem árulta el a titkot senkinek sem.
Egy szép napon egy kisfiú kérte a bölcset, hogy ossza meg vele a nagy titkot. A bölcs így válaszolt neki: látom, a benned rejlõ tisztaságot és ártatlanságot, ezért segítek neked.

A titkot két ládikában õrzöm, az egyiket a szívemben a másikat az eszemben. A titok pedig nem más, mint egy folyamat, amin ha elindulsz, megtalálod a boldogsághoz vezetõ utat.

1. Szeressük önmagunkat.

Minden este lefekvéskor ki kell jelenteni: Én fontos vagyok, képes vagyok, értékes vagyok, okos vagyok, kedves vagyok, sokat várok magamtól, nincs olyan akadály, amit le ne tudnék gyõzni.
Ezt hívják magas önbecsülésnek.

2. Valósítsuk meg önmagunkat.

Ha azt képzeljük magunkról, hogy okosak vagyunk, viselkedjünk okosan. Ha elégedettnek akarunk látszani, ezt kell elhitetni a környezetünkkel. Ha legyõzhetetlennek képzeljük magunkat, ne hátráljunk meg semmilyen feladattól. Tûzzünk ki célokat magunk elé és ezeket valósítsuk is meg. Szerezzünk sikerélményt a magunk számára.
Ezt hívjuk motivációnak.

3. Pozitív rezgések.

Keressük azon emberek társaságát, akik hozzánk hasonlóan gondolkoznak. Akik nem gátolják gondolatainkat, hanem segítik, erõsítik azt. Figyeljünk azokra, akik minden helyzetben képesek a dolgok jó oldalát látni, akiknél a pohár mindig félig tele van. Akik megnevettetnek, és akikkel jól érezzük magunkat.
Nevettessük meg barátainkat, környezetünket, hiszen ezzel több kedvezõ vibrálást bocsájtunk útjára, ami nekünk is jó.


4. Ne irigykedjünk.


Ne sajnáljuk, és ne irigyeljük a másik tulajdonát. Csak magunkra gondoljunk, valósítsuk meg a saját vágyainkat.

5. Lépjünk túl a múlton.

Felejtsük el a mások iránt táplált haragot, szívünkbõl engedjük el a harag mindén érzését. Ha képtelenek vagyunk megbocsátani, nem lehetünk boldogok sem. Tehát bocsássunk meg és felejtsünk el néhány kellemetlenséget.

6. Ne vegyük el a másét.

Ezzel bevonzzuk azt, hogy tõlünk is elvesznek valamit, ami értékes számunkra. Fizessük ki a tartozásunkat és adjuk vissza azt, ami nem a miénk. Kérjünk bocsánatot az okozott kárért.

7. Legyünk kedvesek mindenkivel.


Ne feledd, az vagy, amit adsz. Ha kedvességet, segítõkészséget sugárzunk, másoktól is elvárhatjuk ugyanezt. A pozitív dolgok bevonzzák magukat életünkbe.

8. Menjünk ki a természetbe.

Azzal, hogy elmegyünk sétálni, új élményeket szerzünk. A természet pedig képes arra, hogy kimerült energiáinkat visszatöltse.

9. Mindig mosolyogjunk.


Fedezzük fel az élet szépségét. Vegyük észre, mennyi szép dolog vesz körül minket. Örüljünk minden apró szépségnek, a nyíló virágnak, vagy egy kedves dallamnak. Érezzük át, mennyire szerencsések vagyunk, mennyi mindenünk van. Legyünk önzetlenek. Adjunk, de cserébe soha ne várjunk viszonzást. Az emberekben csak a jót lássuk, adjuk saját érzéseinket is át.


10. Boldogságot kívánunk!



Forrás:http://hu.ezo.tv/spiritualitas/a-boldogsag-titka.html?affid=21623

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 6 hónapja #4144 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


Miért érdemlem meg én is, hogy boldog legyek?


Mondd ki a következõ mondatokat, és jobban fogod érezni magad:

"Ha életben vagyok, akkor minden jogom megvan ahhoz, hogy boldog legyek. Mert megérdemlem, hogy boldog legyek. Mert a boldogság a génjeimben van belekódolva, mert a természetem része, hogy örüljek az életnek, annak, hogy itt élek ezen a bolygón."

Ezért annyira érthetetlen, hogy miért tagadjuk le a bennünk lévõ boldogságot, amit más dolgokkal nem követünk el, hiszen dolgozni, enni, aludni, panaszkodni azt kell és lehet, de boldognak lenni, az már sokunknak nagy erõfeszítés, pedig ott van bennünk, csak inkább elnyomjuk.

Emberi lények vagyunk, és a boldogság ugyanúgy az életünk részét képezi, mint bármi más. Azért kell a boldogságra törekedni, mert a fájdalom, a negatív érzelmek táplálása senkinek sem tesz jót. Ha boldogtalanok vagyunk, semmi sem úgy alakul, ahogy szeretnénk. Viszont ha boldogok vagyunk, akkor minden remekül fog alakulni, jól fogjuk érezni magunkat a bõrünkben. És minden lehetséges, minden eszköz ott van a fejünkben, a kezünkben, csak meg kell valósítani a saját boldogságunkat.

Megérdemeljük, hogy boldogok legyünk, mert nem függünk a múlttól. Nem vagyunk odakötve a múlt hibáihoz. Sokkal fontosabb az, hogy a jövõnket, a jelenünket tudjuk meghatározni, és egy olyan utat építeni, ami elvezet a boldogsághoz.

Megérdemeljük, hogy boldogok legyünk, mert nincs semmi okunk a boldogtalanságra. Megérdemeljük, hogy olyan emberekkel vegyük körbe magunkat, akik szeretnek, akik törõdnek velünk. Megérdemeljük azt, hogy mindig mosollyal a szánk szélén létezzünk.

Megérdemeljük, hogy boldogan és félelem nélkül éljünk. Fogadjuk el a hibáinkat, a hiányosságainkat, mert csak így tudjuk teljes békében és boldogságban élni földi életünket.

Forrás: filantropikum.com/miert-erdemlem-meg-en-hogy-boldog-legyek/



elozoeletek.blogspot.hu/2016/12/miert-er...-is-hogy-boldog.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 5 napja #4261 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A boldogságról
.


"A boldogság gyakran olyan ajtón surran be, amirõl nem is gondoltuk, hogy nyitva áll."

John Barrymore

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.012 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24