header ok

Szellemtan

ADVENT ÉS KARÁCSONY - HÚSVÉT - szellemi misztikuma

Több
9 éve 6 hónapja - 9 éve 6 hónapja #4141 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

A jászoltól a karácsonyfáig



Az elsõ keresztények Jézus születésnapját megünnepelni gyûltek össze. Ajándékuk az egymás iránti szeretet volt.

"Ahol ketten vagy hárman összegyûlnek a nevemben, én ott vagyok" mondja Jézus a Bibliában. Õ pedig maga a szeretet. Az iménti sorok tehát mindenkinek az együttlét örömét jelenthetik, ami karácsonykor a maga teljességében valósulhat meg. "Mert ha Isten velünk, ki ellenünk?" - teszi fel a kérdést Pál apostol. Utalva rá: a szeretet a legerõsebb kötelék és a legnagyobb erõ.

A mai embernek sok minden egyéb is eszébe jut az ünnepen. A készülõdés fáradságai, az ajándékok utáni futkosás, a tömeg az utcákon, a rengeteg elköltött pénz. S hogy egyvalami sok helyen elsikkad: a nagy hûhó mögötti eredeti jelentés. Aki azonban ez utóbbit szem elõtt tartja, annak a már az advent is a boldog várakozás néhány hete lesz. Mert az eredeti gondolat szerint karácsonykor maga Isten ölt testet. Mégpedig azért, hogy az emberi sorsot és szenvedést átélve megváltson bennünket bûneinktõl, kaput nyitva az örök életre.


A betlehemi istálló a jászollal mára jelképpé vált. Istent nem úgy kell elképzelni, mint rajtunk kívül álló személyt. Krisztus mondja: "A mennyeknek országa bennetek vagyon". Ugyanezt hangsúlyozza Pál apostol: "Jézus Krisztus bennetek vagyon". A lehetõség tehát, hogy szeressünk és szeretve legyünk, a szívünkben élõ valóság.

A 20. század nagy orosz filmrendezõje, Andrej Tarkovszkij vallotta: - "Hit nélkül az ember elveszti transzcendens mélységét, lelke meggémberedik, személyisége széthullik. (...) Hit nélkül nincs meg az emberi testvériség érzése, nincs erõ az erkölcsi felháborodásra és tiltakozásra: nincsen történelem és nincsen szabadság. Ám a hit alapját nem kívül (....) találjuk meg, hanem önmagunkban, a személyiség belsõ világában."

Mindezen érdemes elgondolkozni napjainkban, amikor karácsony látszólag a "fogyasztás ünnepévé" alacsonyodott. Elrémítõ a szám, hogy évrõl évre csak ajándékokra majd'' 100 milliárd forintot költünk. Miközben az ajándékozás eredetileg nem is volt a karácsony része. Az elsõ keresztény közösségek Jézus Krisztus születése napját megünnepelni gyûltek ekkor össze. Ajándékuk nem tárgyak halmaza volt, hanem az egymás iránt érzett szeretet.

A karácsonyi ünnepek kialakulását kutató tudósok szerint korántsem véletlen, hogy Jézus születése éppen a téli napforduló idejére esik. Errõl már a pogányok is megemlékeztek. Ez az év leghosszabb éjszakája, amelyet már rövidebbek követnek. Vagyis a fény gyõzedelmeskedik a sötétségen, az élet erõsebbnek bizonyul a halálnál. A Római Birodalomban az ünnepet a már erõsödõ Napisten- és Mithrász-kultusz nyomására rendelték el. A sötétségen diadalmaskodó fény Krisztust is szimbolizálta, így hamarosan az õ személyét ugyancsak ehhez a naphoz kötötték.

Ha az ünnepien kivilágított utcán és kirakatok között sétálgatva erre gondolunk, rögtön enyhülhet a vásárlási roham okozta belsõ feszültség. És a fények egyetlen nemzet karácsonyából sem hiányozhatnak.

Angliában már októbertõl kezdik feldíszíteni az utcákat. A házakat pirosba és zöldbe öltöztetik. December 24-én együtt ékesíti fel a fát a család, majd a gyerekek az utcán éneklik el karácsonyi dalaikat. Ezért cukorkát kapnak ajándékba. Az óriási zoknik este ott lógnak az ágyak végében. Az ajándékot 25-én, a templomi istentisztelet után bontják ki. Az ünnepi ebéd elmaradhatatlan szereplõje a gesztenyével töltött pulyka és a karácsonyi puding.

Ausztriában a bécsi utcákon karácsonyi zene szól, a fõtereken óriási karácsonyfák szöknek a magasba. Az osztrák fõváros híres a "kis Jézus búcsúja" nevû karácsonyi búcsúról. A városháza körül elterülõ parkban rengeteg játék, színes program, jégpálya és kisvasút várja a gyerekeket. Akik felszállnak a vonatra, elõtte levelet írnak a Jézuskának.

Az Egyesült Államok híres ünnepe a Hálaadás, amelyet november utolsó csütörtökén tartanak. Ilyenkor emlékeznek az 1620 novemberében az Újvilágba érkezõ zarándokokra. A Fehér Ház elõtt óriási karácsonyfát állítanak, amelyen az elnök és a felesége gyújtják meg a gyertyákat. Szenteste az ajándékokat Santa Claus hozza, aki a kéményen ereszkedik alá az otthonokba. Így a zoknikat a kandalló fölé akasztják az ajándékok végett.
(forrás: astronet.hu Rados Virág)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 9 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
9 éve 6 hónapja #4147 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.


A karácsony angyalának üzenete



Azt üzenik Neked a karácsony angyalai, hogy ne az legyen most a cél, hogy minél többet adj. A cél az legyen, hogy tudj befogadni. Fogadd be a szeretetet a lelkedbe. Fogadd be a reményt a szívedbe. Oly sokáig vergõdtél a szeretetlenségben.
Sosem vagy egyedül, angyalok serege vesz körül, akik minden pillanatban arra várnak, hogy segíthessenek Neked. Kérd ma õket szeretettel és hálával. Kérj hitet! Kérj szeretetet, megnyílást, bõséget és törõdést. Kérj teljességet, békét és harmóniát, és fogadd ma a szeretet angyalait.
Szabadítsd meg a fájdalmaktól a lelkedet, méghozzá úgy, hogy megnyílsz és újra bízol a létben. Bízol a szeretet erejében. Bármi is történt, tudd, hogy mindenre van megoldás. Ott van Benned a képesség, hogy amibe sodortad magad, abból megtaláld a kiutat a fényre. Sokkal erõsebb vagy, mint hiszed! Sokkal bátrabb vagy, mint valaha remélted!
Sokkal fontosabb vagy a világnak, mint eddig érezted. Nélküled sokkal szegényebb lenne lét.
Tudd, hogy ha zörgetsz, ajtót nyitnak. Ha kérsz, kapni fogsz. Ha megnyílsz, visszaáramlik a szeretet. Ha bízol, jön a beteljesedés.
Ne feledd, a szeretet a szívedben, a lelkedben él. Nem kell hozzá ünnepnap, hogy gazdag légy. Benned van a világmindenség. Ha öröm tüze ég a szívedben, ezt sugárzod mindenfelé.

Békés, szeretetteljes, áldott Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu/ )

elozoeletek.blogspot.hu/2016/12/a-karacs...yalanak-uzenete.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
9 éve 5 hónapja #4150 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
8 éve 6 hónapja - 8 éve 6 hónapja #4406 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.


2017.






--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
8 éve 5 hónapja - 8 éve 5 hónapja #4416 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 8 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 6 hónapja - 7 éve 6 hónapja #4727 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

2018.





Advent idõszaka: Felszabadítani a lelket!



Advent idõszaka mindig óriási hatással van életünkre. A legnagyobb rohanás közepette is vágyunk a lecsendesedésre, a lélek békéjére. Átértékeljük életünket.
Még a szkeptikus emberek is észreveszik, hogy ilyenkor vágynak jónak lenni. Igénylik azt, hogy fontosak legyenek.

A 2018-as évben gyors és nehéz energiák mûködtek, vegyes érzéseket keltve az emberekben. Mélyen belül azt érezzük, hogy békére, nyugalomra, lecsendesedésre vágyunk, harmóniában önmagunkkal. Ugyanakkor felzaklatják lelkünket a múltból felbukkanó emberek és "újra meg újra" ismétlõdõ események. Fáradtan rogyunk össze és kérdezzük: "Vajon mit kell még tanulnom? Mire akar rávilágítani a helyzetem?"

Embertársaink most a legmélyebb félelmeinkkel szembesítenek bennünket. Ha rettegsz a magánytól, akkor eltávolodnak Tõled, magadra hagynak, hogy legyen lehetõséged megbékélni ezzel. Hogy meg tudj bírkózni a félelemmel, szembe tudj nézni saját démonjaiddal, és végre megszabadulj tõlük. Méghozzá úgy, hogy barátságot köttök. Elfogadod a helyzetet, amiben vagy, hiszen tudod, hogy Te alakítottad a sorsod, s pontosan erre van szükséged a fejlõdéshez.

Ha nem tudsz elfogadni, csak mindig adsz, akkor most szembesülsz azzal, hogy kihasználnak. Rá kell döbbenned, mi az, amivel eddig nem voltál hajlandó szembenézni. Ha rettegsz a szegénységtõl, megfosztanak fontos dolgoktól. Ha nem tudsz kiállni magadért, akkor olyan váratlan szituációkat állítanak eléd, amelyben gyakorolhatod. Mindezt csupán azért, hogy megbarátkozz félelmeiddel és szélnek ereszd õket. Aki most ellenáll a változásnak, kemény heteket fog megélni. Aki tiltakozik, azt elkezdi vonszolni, löködni a sors.

A félelem kaput nyit a sötétségnek. Aki fél, azt könnyen befolyásolják, manipulálják.
Ha hajlandó vagy megválni a félelmeidtõl, egy csodás teremtõ idõszak következhet. Akkor már Te határozod meg a sorsodat, nem a politika, a környezet, a család, a barátok. Egyedül TE!

Ebben az idõszakban érdemes egy szál fehér gyertyával idõt szánni magunkra (akár minden vasárnap), és elgondolkodni azon, hogy a közelmúlt eseményei milyen félelmeket aktiváltak lelkemben. Eldönteni, mit akarunk szélnek ereszteni. Ha ezzel szembesülünk, tudni fogjuk, hogyan változtassunk életünkön.

Ne függj senkitõl! Ez egy magányos idõszak. Mindenki a saját feladataival van elfoglalva, és ez így van jól.
Ne feledd, minden megoldott feladat erõsebbé tesz.

Minél magasabbra mászol a hegyen, annál több mindent látsz, ami a völgybõl láthatatlan. Ha bátor vagy, megnyílik a világ, rálátsz majd a megoldásokra. Ha most szembenézel a félelmeiddel, elengeded õket, akkor legyõzted önmagad, s ezáltal a világot. Magad mögött hagyod több ezer élet fájdalmát. Kipipálhatsz számtalan karmikus leckét. Ez a gyors energia lehetõvé teszi. Használd ki ezt az idõszakot, hogy belépj egy olyan kapun, ami elvezet ahhoz a valódi életedhez, ahol lételemed az öröm és a boldogság.

Régóta tartó, minden ideget felörlõ karmikus kapcsolatok záródnak le, és szívmelengetõ találkozásokban lehet részünk. Egyre több valód pár talál egymásra, amint megnyitják szívüket.

Már nincs vissza sok ebbõl az évbõl, és ha most tudatosan teszed dolgozol magadon, végre egy kellemesebb idõszak következik majd. Rengeteg új lehetõséget kínál az élet, Te pedig válogathatsz.

Ha beleragadsz a régi mintáidba, melyeknek eddig is rabja voltál, azt jelenti, feladtad a boldogság keresését. Hidd el, az élet precízen mutatja, hol tartasz önmagad elfogadásával, szeretetével. Az egész életed ezen múlik. Nem azért jöttél a Földre, hogy másokat szolgálj, hanem azért, hogy önmagad tedd boldoggá. Ez pedig csak úgy lehetséges, ha nem másokért élsz, hanem megkeresed azokat az embereket, akik elõsegítik a fejlõdésed. Nem visszahúznak maguk mellé, hanem inspirálnak a haladásra.

A küldetésed az, hogy bábból pillangóvá válj! Ne mástól várd a megváltást, csak döntsd el, hogy szárnyalni fogsz. Légy bátor! Itt az idõ! Szabadítsd fel magad!
Csodaszép, adventi idõszakot kívánok Nektek!

Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )


elozoeletek.blogspot.com/2018/12/advent-...baditani-lelket.html





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.697 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24