header ok

Szellemtan

ADVENT ÉS KARÁCSONY - HÚSVÉT - szellemi misztikuma

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5809 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5829 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.
ADVENT 4. VASÁRNAPJA



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5844 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.


Karácsonyi kívánságok



Azt kívánom mindenkinek ezen a csodálatos napon, hogy ne csak másokat szeressen, hanem önmagát is. Engedje, hogy a szeretet fénye felébredjen a szívében, hiszen így fog megállíthatatlanul terjedni mindenki felé. Békét, harmóniát, megértést és elfogadást kívánok, hiszen ha hited van, semmi baj nem érhet. Tudjuk, hogy minden úgy történik velünk, ahogyan kell, és ne feledjük, hogy mi választottuk ezt az életet. Ezáltal jogunkban áll bármelyik pillanatban változtatni rajta.


Bár én szinte minden nap megteszem ezt, szóljon ez a nap a háláról. Ha van kedvetek, Ti is írjátok le, miért vagytok hálásak.
Elsõként magamnak vagyok hálás azért, amiért megtanultam maradéktalanul elfogadni a sorsomat. Onnan tudja ezt az ember, ha nincsenek már benne kérdések. Tudom, hogy ott vagyok, ahol lennem kell, és ahol lenni akarok.
Hálás vagyok, amiért sikerült türelmet, alázatot, elengedést, megbocsátást és elfogadást tanulnom, és amiért képes vagyok feltétel nélkül szeretni.

Hálás vagyok az elmúlt évért, minden szélsõségével együtt, hiszen eddigi életem szinte legrosszabb és legszebb pillanatait éltem meg. De enélkül nem tudnám, hol van az egyensúly.
Hálás vagyok a családomért, a barátaimért, és minden kedves szóért, amit azoktól az emberektõl kapok, akikkel rövidebb-hosszabb idõre az útunk közösen halad.

Hálás vagyok azoknak az embereknek, akik elfordultak, akik megtagadtak, mert megtanultam általuk jobban becsülni magam, és azt a szeretetet, amit másoktól kapok.
Teljesen világossá vált számomra, kinek van helye az életemben, és kinek nincs semmi keresnivalója. Ki az, akit a szeretet vezérel, ki az, akit az egója. Megtanultam minden körülmények között kimondani az igazamat, senki irányába nincs bennem megfelelni vágyás. Ezzel együtt megéreztem, hogy ez a lelki béke titka. Ez vagyok ÉN, itt, ebben a létidõben.
Köszönöm mindenkinek azt a rengeteg szeretetet, amivel megajándékoztok engem. Hálás vagyok még ezernyi ki nem mondott dologért, ami elvezetett engem a boldogsághoz.
A megoldandó feladatok ellenére nagyon jól érzem magam, eddigi életem egyik legsikeresebb, legboldogabb évét hagyom magam mögött, melyben a legtöbbet fejlõdtem.
Kívánok egy megértésekkel és szeretettel teli, békés, boldog karácsonyt Mindenkinek!



Guzsik-Mohácsi Viktória ( elozoeletek.blogspot.hu )

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5851 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja #5856 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
5 éve 6 hónapja #6394 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: ADVENT ÉS KARÁCSONY szellemi misztikuma
.

2020.


Advent időszaka: Beszélgess a lelkeddel



Ismét elérkezett az Advent ideje. A várakozás időszaka sokaknak azonban csak a vásárlási lázat, a végeláthatatlan ajándékozási listák írását, a végkimerülésig tartó nagytakarítást és a stresszt jelenti. Szenteste aztán fáradtan rogyunk a fa alá, és alig várjuk, hogy vége legyen a napnak. Pedig ez a négy hét épp az ellenkezőjéről kellene, hogy szóljon. A megállásról, a befele figyelésről, a visszavonulásról, a pihenésről, a saját lelkünkről.

Van egy régi, ha jól tudom indián mondás, miszerint ha elfáradtál állj meg, és várd meg míg a lelked utolér. Bizony most, Advent idején a mi dolgunk is ez lenne. Megállni, megpihenni, megtalálni azt a biztos középpontot önmagunkban, amiből év közben kizökkentünk. Az is lehet, hogy még meg sem találtuk sohasem, mert csak szaladunk át az életen, elnyomva lelkünk egyre erősödő hangját. Mindannyiunkban létezik egy belső vezető, egy belső bölcsesség, ami vezetni szeretne minket az úton. Nevezhetjük ezt akár a lelkünknek is. Jelzi, ha jó irányba megyünk, és jelzi, ha letértünk az utunkról. Belső hangunk azonban nem mindig jól érthető. Hogy ismét megtaláld a kapcsolatot ezzel a belső vezetőddel, meg kellene állnod néha, és befele figyelned. A folyamatos gondolkodás, „agyalás”, a problémákon való rágódás miatt nem hallod meg lelked finom üzeneteit.

Legtöbben akkor figyelnek csak oda belső hangjukra, amikor már keményen kapják a leckéket. Akár egy betegség, egy baleset, vagy bármi más negatív esemény formájában. Sokan azt kérdezik ilyenkor, miért veri őket a Sors vagy Isten, vajon mi rosszat követtek el. Mindössze annyit, hogy nem figyeltek a jelekre. Pedig a jeleket folyamatosan kapjuk. Ki így, ki úgy. Legtöbbször érzések formájában. Érezzük, hogy valami nem jó, valami nem stimmel. De elhessegetjük az érzést, és megmagyarázzuk magunknak, hogy biztosan csak a képzeletünk játszik velünk. Ha kapcsolatban vagyunk legbelső lényünkkel, akkor nem értjük félre az üzenetet. Akkor meg tudjuk különböztetni egónk hangját lelkünk hangjától.

Most, Advent időszakában csináld kicsit másképp a dolgokat, mint eddig. Ne rohanj, nem fogsz semmiről sem lemaradni. Amit meg kell élned, az így is úgy is megtalál. Az utóbbi napokban én is visszavonultam kicsit a külvilágtól, az emberi kapcsolataimból is. Nem értik sokan miért, és szóvá is teszik, hogy miért teszem ezt, miért nem beszélgetek többet a barátaimmal. Főleg azok kérdezik meg, akiknek szintén nagy szükségük lenne arra, hogy magukra találjanak, hogy egy kis időre ne csak kifelé, hanem befelé is figyeljenek.

Mi lenne, ha néhány napig nem néznél TV-t, nem hallgatnál rádiót, nem olvasnád a napi híreket, amelyek egyre félelemkeltőbbek? Mi lenne, ha kikapcsolnád a netet és a telefonodat? Ha nem mennél most bulizni, nem járnál zajos helyekre és tömegbe? Mi lenne, ha pár napig otthon maradnál, és hallgatnád a csendet? Ugyanis a csendben hallod meg leginkább lelked szavát. Éppen ezért nem szeretnek csendben lenni az emberek. A csendben találkoznak önmagukkal. Ugyanis a csend beszél. A csendben lelked tud végre szólni hozzád.

Legyen ez az Advent és ez a Karácsony kicsit más, mint a többi. Lassulj le, állj meg. Gondold végig az évedet, mit sikerült megvalósítani, és mit szeretnél még, hogy sikerüljön. Mitől félsz, mi az, ami fáj, és mit nem tudsz megoldani. Mi az, aminek már nincs helye az életedben, ami nem visz előre, hanem visszahúz. Nézz szét az emberi kapcsolataidban, kivel van megoldani való feladatod. Lehet, hogy nem lesz könnyű feladat szembenézni a problémákkal, megtenni a lépéseket, elengedni azt, ami már nem hozzád tartozik. De ne feledd el, ha te nem lépsz, ha halogatsz, előbb utóbb a Sors lép helyetted, és ez szokott lenni a fájdalmasabb út.

Használd hát fel az Adventi időszakot a rendrakásra. Kívül – belül. A külvilágban és a lelkedben is.

Írta: Lukács Tünde

Forrás: www.harmonet.hu/ezoteria/69386-advent-id...ess-a-lelkeddel.html

elozoeletek.blogspot.com/2020/11/advent-...lgess-lelkeddel.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.680 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24