header ok

A fórumra látogatóknak

Több
7 éve 2 hónapja #5058 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.

Add tovább...



Ha van valamid, ami jó,
Ami barátaiddal megosztható,
Legyen bár csak egy apróság:
Hozhatja Isten áldását.
Add tovább!

Lehet, hogy csak egy dal, mely vidám,
De segít megharcolni egy-egy csatát.
Lehet, hogy egy könyv, mely érdekes,
Egy kép vagy pillantás, mely kellemes.
Add tovább!

Ne feledd a másik fájdalmát!
Te kell, hogy segítsd az úton tovább.
Egy kedves szó vagy egy mosoly
Áldás lehet a másikon.
Add tovább!

Ha tudsz egy kedves történetet,
Vagy hallottál az utcán jó híreket,
Vagy jó könyvet rejt a szobád,
Mely segít elûzni a másik bánatát,
Add tovább!

Ne légy önzõ a szívedben,
De viselkedj a legnemesebben.
Tedd a közösbe kenyered,
Hogy társaid is egyenek.
Add tovább!

Ha Isten meghallgatta imád,
S az égbõl áldást küldött le rád,
Ne tartsd meg csak magadnak,
Míg mások sírnak, jajgatnak.
Add tovább!
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5086 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.


Jó tanács mindenkinek


1. Dobd ki a haszontalan számokat.
Úgymint kor, súly, vérnyomás stb...
Hadd aggódjanak a doktorok ezek miatt.
Emiatt fizeted "õket".

2. Csak vidám barátokat tarts!
A rosszkedvûek lehúznak.

3. Tanulj folyamatosan.
Tanulj többet a számítógéprõl, autókról, kertészkedésrõl, és mindenrõl...
Soha ne hagyd az agyadat pihenni.
"A pihenõ agy az ördög mûhelye".
Az ördög neve "Alzheimer".

4. Élvezd az egyszerû dolgokat.

5. Nevess gyakran, hangosan és hosszan.
Nevess, amíg ki nem fulladsz.

6. Néhány könny esik néha.
Tûrj, gyászolj, és menj tovább.
Az egyetlen személy, aki egész életünkben velünk van az magunk.
ÉLJ, amíg élsz.

7. Vedd magad körül olyan dolgokkal, amiket szeretsz.
Legyen az család, háziállat, emléktárgy, zene, növények, hobbi, akármi.
A te otthonod a te menedéked.

8. Ne tégy bûnös kirándulásokat. Menj sétálni az utcára, vagy a szomszéd megyébe, vagy idegen országba.
De ne oda, ahol BÛN van.

9. Mondd az embereknek minden lehetõséget kihasználva, hogy
szereted õket.

10. ÉS MINDIG EMLÉKEZZ:
Az életet nem a lélegzetvételek számával mérjük, hanem azokkal a
pillanatokkal, amikor elakad a lélegzeted.
(szerzõje számomra ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #5098 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.

"Ha az ember nem érzi magát szeretve, lassan meghal!" - Ez az emberi lét egyik alapvetõ szükséglete.





Korunk egyik legnagyobb filozofikus guruja, Osho sokunk számára nem ismeretlen. Ha csak egy kis töltekezésre, vigasztalásra, támogatásra, pozitív életszemléletre vágysz, fordulj az írásaihoz, tanításaihoz.


Egy alkalommal a következõ kérdést tették fel Oshonak:

"Miért rendelkezik az ölelés olyan hihetetlenül magas gyógyító erõvel? Eddig azt gondoltam, hogy az önmagunkban vetett hit, az önelemzés, és a magas érzelmi intelligencia szükséges ahhoz, hogy egészséges gondolatok által meg tudjuk õrizni az egészségünk, de kiderült, hogy az ölelés az egyik leghatékonyabb gyógyszer."


Osho így felelt a feltett kérdésre:

"Az ember szükségét érzi annak, hogy fontos legyen, hogy hasznos tagja legyen a társadalomnak. Csak úgy tud valaki testileg és lelkileg is egészséges életet élni, ha értelmét látja létezésének, fontosnak érzi magát. Ha nem érzed azt, hogy értékelnek, és szeretnek, akkor ez az érzés fokozatosan a leépüléshez, majd a halálhoz vezet. Éppen ezért a szeretet a legfontosabb pozitív terápiás érzés.

Az embereknek azért van szükségük terápiára, mert hiányzik az életükbõl a szeretet. Egy szeretettel teli világban az embereknek nincsen szükségük szeretetre. Az ölelés a szeretet kifejezése, hatására biztonságban, és sokkal nyugodtabbnak érezhetjük magunk. Az ölelés hatására felénk áradó pozitív energia számos betegségre lehet gyógyír, erõsíti az immunrendszert, testileg-lelkileg feltölt. Közben pedig úgy érezhetjük magunk, mint régen kisgyerekként, a világ össze problémája megszûnik körülöttünk."

Bizonyos kutatások alapján kimutatták, hogy ha egy kisgyerek nem kap elég szeretetet, ölelést, és gyengédséget, akkor nem fog megfelelõen fejlõdni. A test hiába kapja meg a szükséges táplálékot, ha a lélek el van hanyagolva. Ebben az esetben az ember állandóan szomorúnak, levertnek, fáradtnak, magányosnak, reménytelennek, és gyengének érzi magát.

A szeretet feltölt, erõs lelki stabilitást ad, kiszakíthatatlan gyökerekkel lát el. Ugyanúgy, mint a lélegzet, a szeretet is kimondhatatlanul szükséges ahhoz, hogy életben maradjunk.

A világ összes terápiáján részt vehetünk, ha nem ismerjük a szeretet erejét, mit sem érnek az önsegítõ csoportok, és -könyvek. 100-ból 90 ember betegségének hátterében erõs szeretethiány húzódik. Már az elsõ terápiás alkalmakon érezhetõ a pozitív változás, ugyanis a páciens megérzi azt, ha odafigyelnek rá, fontos valakinek, és szeretetet kap.

Ne sajnáld az ölelésre fordított idõt és energiát! Öleld meg ma is szeretteidet teljes szívvel, szeretettel, add át a pozitív energiát, a testi-lelki egészséget.


filantropikum.com/ha-az-ember-nem-erzi-m...lapveto-szukseglete/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 2 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #5201 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hete - 7 éve 3 hete #5232 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.


A mosoly értéke



Semmibe sem kerül, de sokat ad.

Gazdagabbá teszi azokat, akik kapják, és mégsem juttatja koldusbotra azokat, akik adják.

Egy pillanatig él csak, de emléke örökké megmarad.

Senki sem olyan gazdag, hogy meglehetne nélküle, és senki sem olyan szegény, hogy ne lenne gazdagabb tõle.

Boldoggá teszi az otthont, táplálja a jóakaratot az üzleti életben és a barátság biztos jele.

Nyugalom a megfáradtnak, napfény a csüggedõnek, világosság a szomorkodónak, és a természet legjobb orvossága a bajok ellen.

Mégsem lehet megvenni, elkérni, kölcsönadni vagy eldobni, nem áru, csak önként lehet adni.

Senkinek sincs annyira szüksége a mosolyra, mint annak, aki már maga nem tud mosolyogni.

(ismeretlen szerzõ)




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 napja #5296 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: A fórumra látogatóknak
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.568 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24