"Boldogságot nem lehet ajándékba kapni,
egyetlen titka: adni. Mindig csak adni!
Jó szót bátorítást, mosolyt, hitet,
és sok-sok önzetlen, tiszta szeretetet."
(Goethe)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
"A boldogságot csak az bírja el, aki elosztja.
A fény csak abban válik áldássá, aki másoknak is ad belõle.
Mert amikor bennünket elküldtek- az útra bocsátó hatalom, így szólt:
Rád bízok minden embert külön, kivétel nélkül mindenkit- segíts, adj enni,
adj ruhát, mindenkire vigyázz úgy, mint magadra, és ne hagyd a sötétségben elmerülni.
Amit szerzel, amit elérsz, amit tudsz, amit átélsz, osszad meg.
AZ egész világ tiéd. Szabad vagy a kövektõl az éterig.
Ismerd meg, hódítsd meg, senki se tiltja, de jaj neked ha magadnak tartod.
Elbocsátlak téged is, mint mindenkit -
felelõs vagy minden emberért aki veled él,
el kell számolnod minden fillérrel amit magadra költesz
minden örömmel amit magadba zártál,
és minden boldog pillanattal amit magadnak tartottál meg.
Most eredj és élj, mert a világ a tiéd."
(HAMVAS BÉLA)
-- ``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Istvan
Újonc fórumozó
KevesebbTöbb
Köszönetek: 0
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja#113Írta: Istvan
"Ha szeretsz, más szemmel nézel a világra.
Nagylelkû leszel, megbocsátó, jószívû, pedig korábban esetleg kemény és rideg voltál.
Az emberek óhatatlanul is hasonlóan viszonyulnak majd hozzád, s hamarosan abban a szeretetteljes világban élsz , amit te magad teremtettél."
(Anthony de Mello)