.
2012. Február - A fénylõ érzelmek ereje
A hónap mantrája:
ÉRZELMEIM TISZTÁN ÁTRAGYOGNAK ENGEM
ISTEN SZERETETE FÉNYESEDIK BENNEM!
A múlt évben már elindult egy folyamat, mely az érzelmi testek tisztítását kezdte el bennünk. Sok felesleges érzelmi blokk szakadt fel és tudott eltávozni belõlünk. Most mélyebb rétegekben, lelkivilágunkban történnek meg az érzelmi gátak felszabadításai. A tiszta érzelmek ereje képes ledönteni félelmünk falait, melyek alacsonyan rezgõ érzelmeket kondicionáltak bennünk.
Ez az idõszak érzelmi tisztulásunkat és újrahangolásunkat hivatott segíteni, ezért ebben az idõszakban sokkal érzékenyebbek leszünk, és lelkünk a szeretet erejében intenzív érzésekkel rezonál majd. Olyan önkéntelen megnyilvánulások törhetnek elõ belõlünk, amiket nem igazán tudunk elmével megérteni... és talán mi magunk is meglepõdünk saját reagálásunkon.
De ne feledd: sose bántsd magad semmiért, hiszen minden érzésednek, gondolatodnak oka van. Ezt az okot feltárva megértheted, miért viselkedsz így vagy úgy egy adott helyzetben. Ez a megértés segít téged, hogy változtass, ha úgy tetszik.
Ami mindig a te választásod marad az az, hogy igazából TE döntöd el, hogyan akarod érezni magad!
Te döntöd el, hogyan reagálsz egy helyzetre, egy emberre, egy gesztusra . Mit vonatkoztatsz magadra és hogyan értékeled érzelmileg a szituációt. Haraggal vagy elfogadással? Szemlélõként vagy elszenvedõként?
Mi dönti el az érzelem pozitív vagy negatív jellegét?
Minden érzelmi energiának töltése van, ezáltal elvesz vagy lead energiát. A negatív érzelmek a mi energiánkból táplálkoznak, mi hozzuk létre õket, fenntartásukat mi biztosítjuk, belõlünk élnek (elvesznek). Mi vagyunk az érzelmi akkumulátorok akikbõl táplálkoznak.
A pozitív érzelmek képesek hozzákapcsolódni az isteni energiák vonulataihoz, nem kell tõlünk energiát elvonniuk, sõt inkább táplálnak minket az Univerzum fényerõi által (leadnak/átadnak számunkra energiát), hiszen az isteni frekvenciákon rezonálnak, abba kötnek bele minket is, azaz rákapcsolnak bennünket az isteni akkumulátorra, így erõsítenek.
Érzelmi testünk rengeteg információt, érzelmi képet és programot tartalmaz. Ezek a képek az érkezõ impulzusok hatására rezonálni, éledni kezdenek és rezgésükkel érzelem létrehozására késztetnek bennünket agyunk által. Az emberi test így érez.
De létezik bennünk egy magasabb, szellemi frekvencián mûködõ érzelmi rendszer is, ami isteni Szívünkön keresztül mûködik, úgymond kikerülve az elme befolyásoló hatását.
Most ennek a rendszernek a behangolása folyik.
Ahogyan a 2012-es évrõl szóló elõzetesben szerepel, ez az idõszak:
Az érzelmi erõk hónapja, melyben megtanulhatunk isteni érzelmeink által vezérelten élni. Ezek olyan magasrendû energiákkal átitatott erények, melyeket fel kell fedeznünk önmagunkban. Ezek nem ragadnak le a földi ember érzelmi rezgéseinél, hanem kiemelnek bennünket errõl a szintrõl, hogy tiszta felismeréseket tehessünk. Februárban 3 teljes hét van. Ugyanakkor van egy hosszabb elõkészítõ és levezetõ periódus is benne. Lesz idõnk felkészülni és kiértékelni megéléseinket. A három hét alatt olyan alapenergiák segítenek, melyek szívünk által megmutatják az isteni nézõpontokat. Találkozunk majd emberi és szellemi megoldásokkal is.
A hónap energiája: az ÉRZELMI TISZTASÁG ereje, mely felemel bennünket a megélés szellemi szintjeire.
Nem kell megijedni azonban, mert mindezek elõhozzák belõlünk azokat a felismeréseket, melyek új szemléletmódhoz vezetnek bennünket... és felismerjük az Egység Szeretetérzését.
A Szív jelzõrendszer beállítása segít ennek az isteni vezérlõ erõnek a használatában:
www.kristalycsakra.eoldal.hu/cikkek/tani...szer-beallitasa.html
Az érzelmi tisztaság csak akkor valósulhat meg bennünk, ha szívünk által magunkba fogadjuk és mûködni engedjük magunkban a tiszta isteni erényeket. Ezek az erények az érzelmeink által tudnak kapcsolódni hozzánk, mint vezérlõ energiák.
Ez az energia komoly felismeréseket eredményez életünkben. Hatását már többször is érezhettük, hiszen minden leáradó isteni Fény tartalmazza a Szeretet tiszta érzésének igazságát. De most, ebben a hónapban ezek a segítõ Fények, isteni érzelmek koncentráltan érkeznek erõterünkbe.
Mivel a tiszta szellemi energia átszövi minden részünket, leáradva szellemi és lelki valóságainkon keresztül fizikai energiarendszerünkbe, a bennünk lévõ szellemi (Ön)Szeretet-Tudat ébredésének lehetünk részesei. Lehet, hogy egy-két felismerés nem lesz kellemes, de most sem nem szabad letagadnunk, vagy elrejtenünk a feltáruló igazságot magunk elõl.
Kérjük isteni szívünk tiszta Fényének segítségét, hogy vezessen minket ezeknek az igazságoknak a megértésében. Nincs értelme halogatni a dolgokat, itt az ideje, hogy szembenézzünk és döntsünk MIT VÁLASZTUNK! Kívánunk-e megtisztulva tovább haladni a tudatosodás útján és istenben EGYként Létezni és Szeretni, vagy továbbra is a különváltság küzdelmét választjuk és harcolunk emberi érzéseink viharaival?
Az isteni Igazság szívünkbõl szóló Fény. Ha ráhangolódunk felszabadító és tiszta érzésünk lesz, mert átvilágítja fizikai szívünk által befogadott elme-érzéseinket.
Az emberi szeretet érzése is ilyen kezdetben, de nem szívünkbõl, hanem elménkbõl árad, tanult sémák alapján.
Ha szívünk Fényével ezeket az elme-érzéseket átvilágítjuk, máris zavaros és visszatetszõ lesz az energiájuk, mert azonnal feltárul bennük mindaz, ami hamis.
Most lehetõségünk van a tiszta választásra és érzelmi energiáink isteni Fényben való áthangolására.
Vezérlésünket Szív-szintünkre helyezve egy teljesen új érzelmi rendszert vehetünk használatba.
Ehhez segítségképpen menjünk végig az érzelmi gyógyítás alaplépésein.
Érzelmi gyógyító lépések:
1.Az érzelembõl elõször ki kell vonni magát az érzést.
Vegyük azt a példát, mikor valaki haszontalannak nevezett és ennek hatására lelkiismeret furdalást kondicionáltunk. Érzelmi vonulatra figyelve elemezzük a szituációt.
Az emberi érzelem agyunk által irányított testi impulzus, az érzés egyfajta létállapot, ami független az elme-érzéstõl.
A lelkiismeret furdalás az érzelem, de mi az érzés? Az érzés létünkkel kapcsolatos. Mit érezhetünk, ha így neveznek bennünket: elkülönültséget, kirekesztettséget az egységbõl (egyfajta Lét-tagadás). Nem akarunk elszakadni, elkülönültnek lenni, inkább vállaljuk a lelkiismeret furdalást, ha azzal visszajutunk az elfogadásba, hiszen azt tanultuk emberként, hogy így helyes.
Ezt az elkülönültség érzést kell kivonni a lelkiismeret furdalásból, a szituáció elemzésével és megértésével.
Amint felismerjük, hogy a lelkiismeret-furdalás nem szünteti meg bennünk az elkülönültséget, már képesek vagyunk lemondani róla és leválasztható. Hiszen csak azért akarjuk ezt az érzelmet, mert úgy gondoljuk, ezzel "törlesztünk és letöltjük a büntetést a haszontalanságunkért", el van felejtve;
Tedd fel a kérdést: Segít nekem ebben a helyzetben ha lelkiismeret furdalást érzek? Hasznos ez a számomra, több leszek tõle? Miért van bennem ez az érzelem? Mit akarok vele magamnak bizonyítani? Igazából mit gondolok errõl? Miért hiszem, hogy ezt magamra kell vonatkoztatnom? Mit jelez nekem ez az érzelem, mibõl táplálkozik?
Hasonló kérdések segítenek felismerni, hogy igazából az érzelem elindítójával, az önmagunkat vádoló gondolattal van dolgunk, és így már átértékelhetjük mindezt magunkban. Mostantól az érzésre figyelve (kirekesztettség) visszaállíthatjuk az Egység érzését Önmagunk elfogadásával - ami nem egyenlõ a lelkiismeret-furdalás érzelmével.
2. El kell különíteni a gondolati formát.
Meg kell határoznunk, hogy a kondicionáló gondolat egyáltalán tõlünk ered-e, vagy másokét ültettük át a sajátjaink közé. Újra a szituációt elemezzük, de most a gondolati részére hangolódunk rá.
Mit gondoltunk, amivel összefûztük az adott érzést, hogy bennünk ezt a reakciót váltotta ki.
Mit is gondolhattunk: a haszontalanság nem jó, mert attól mások dühösek lesznek, tehát a haszontalanság dühöt vált ki. Azaz aki iránt dühöt érzünk, az haszontalan.
Minden meggyõzõdéssel teli gondolatunkat így szép lassan vissza kell vezetnünk, míg rájövünk, hogy ez nem is biztos, hogy a mi gondolatunk, csak a minket haszontalannak nevezõ ültette belénk, mert féltette a tekintélyét, ezért leszólásokkal növelte magában azt. Miért? Mert jelentéktelennek érezte magát.
Hoppá. Hát miért büntessük magunkat mások érzelmei miatt? Le vele! Nincs szükségünk rá, ez nem is a mi gondolatunk, csak a másik érzéseibõl generáltuk.
3. A feloldás
Már lecsupaszítottuk az érzést (elkülönültség) és a gondolatot (nem az enyém) is. De hogyan programozzuk át az érzelmet?
A megbocsátással és a szeretettel!
Megértjük, hogy miért viselkedtünk így, és azt is, hogy mások, esetleg korábban mi, miért tettük azt, ami ide vezetett.
Tudjuk már, hogy az adott érzelem milyen teret töltött ki bennünk (egyfajta törlesztés), de azt most már mással kell helyettesítenünk. Meg kell találnunk kik vagyunk! Milyen kapcsolat fûz bennünket önmagunkhoz és isteni Valónkhoz, és azt szeretettel elfogadni. Másoknak és magunknak is megbocsátani, és az adott teret szeretettel feltölteni. A szeretet visszaállítja a harmonikus mûködést érzelmi rendszerünkben.
Mivel ez a feladat igen nehéz és összetett, hiszen régóta beágyazódott érzelmeket hordozunk, javaslom, hogy ne siesd el, légy türelmes és apró lépésekkel haladj - ha elfáradtál, majd késõbb folytatod.
Pusztai Orsi