header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Mit üzen a betegséged ?

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #41 Írta: Margit
Mit üzen a betegséged ? téma létrehozva Margit által
Szeretettel továbbitom a fórum olvasóinak egy nagyon kedves ismerõsöm írását:

Karsay István:

"Szeretettel köszöntelek. Folytassuk a már megkezdett belsõ utazást! Kezdjük mindjárt egy furcsa kérdéssel: Tudsz-e a betegségedre barátként tekinteni?
Nem baj, ha még nem megy, ez nem is olyan könnyû. De gondolj arra, hogy egy jó barát is szól, ha rossz útra tévedsz. A betegség is éppen olyan, mint egy jó segítõtárs. Jelez, ha elfordulsz a jó iránytól. A tünetekkel üzen. Jelez, hogy baj van, hogy valamit változtatnod kéne.
36 éves voltam, amikor az egyik csigolyámból letörött egy darabka, s mivel rácsúszott egy idegszálra, lebénult a bal lábam. Akkor már évek óta úgy éreztem, hogy számomra kibírhatatlanul nehéz teher a házasságom. Viszont arra, hogy ennek rendezése érdekében lépjek is, nem tudtam rászánni magamat. Millió indokot találtam, hogy miért kell úgy folytatnom, ahogy addig tettem.

Az élet egy idõ múlva azonban megállásra kényszeritett. Az Amerikai úti idegsebészeten feküdve már mûtétre várva volt idõm elgondolkodni, hogy mit is tegyek, hogyan is változtassak. Úgy határoztam magamban, hogy nem kínlódok tovább. Mindenki azt gondol rólam, amit akar, elengedek mindent, s újból felépítem az életünket a két lányommal közösen. Már ettõl a megingathatatlan döntéstõl megkönnyebbültem, s oldódott bennem a görcs. Szinte felszabadult lettem.
És akkor megtörtént számomra a csoda: másnapra az idegszál is kiszabadult a szorításból, megszûnt a bénulás, elmaradt a mûtét. Én akkor értettem meg, hogy a sors gondoskodik arról, hogy mindannyian azt tanuljuk meg, amit a legkevésbé akarunk elfogadni, amivel szemben a legnagyobb az ellenállásunk.

A betegség talán téged is rákényszerít arra, hogy alaposan végiggondold az életedet, az értékrendedet, s hogy megválaszd azt a fajta változást vagy változtatást, ami megnyitja a gyógyuláshoz vezetõ út kapuját. Ennek a változásnak az elindításához segít ez a gyakorlat. Újra találkozhatsz bölcs belsõ lényeddel, s vele közösen kiderítheted, hogy milyen történések vezettek a betegség útjára.
Helyezkedj el kényelmesen, sóhajts egy jó nagyot, és hunyd be a szemedet! Lassan, nyugodtan lélegezz! Figyeld a szívverésed egyenlete, békés ritmusát! Nagy-nagy békesség és puha csönd ölel át. Biztonságban vagy. Magad vagy magaddal.
Most képzeld el a már jól ismert fotelt, s kérd meg belsõ lényedet, jöjjön társalogni veled! Bátran kérdezheted, hisz barát ül baráttal szemben. Gondolkozz el egy kicsit, hogy milyen fontos esemény történt az életedben a betegségedet megelõzõ néhány évben:

Elhagyott a szeretted?
Meghalt valaki a hozzád közelállók közül?
Nyugdíjba küldtek?
Csõdbe ment a vállalkozásod?
A gyermekeddel történt valami tragédia?
Megcsalt a házastársad?
Vagy valamilyen ügyedben évek óta nem tudsz elõbbre lépni?
Munka nélkül maradtál?

Miért alakult ki a betegséged?
- Hadakozol valakivel?
- Vagy éppen saját magaddal?
- Hiányzik valami az életedbõl?

- Az anyagi biztonság?
- A szeretet teli, jó kapcsolat?
- Az elismerés, a megbecsülés?
- Vagy lelkiismeret-furdalás gyötör valami miatt?
- Haragszol valakire?
- Esetleg magadra?
- Vádolsz valakit?
- Nem tudsz szeretetet adni?
- Elégedetlen vagy?
- Szerepeket játszol?
- Vagy tisztázatlan ügyeid vannak?
- Nyomaszt valami?
- A külvilág elvárásai szerint élsz?
- Elégedetlen vagy önmagaddal vagy másokkal?
- Állandóan a múltban vagy a jövõben élsz?

Lehet, hogy furcsának találod az állítást, de a betegségnek bizony vannak elõnyei is. Ezért azon is érdemes elgondolkodni, hogy:
Miért van szükséged a betegségre?

- Hogy végre figyeljenek rád?
- Hogy többet törõdjenek veled?
- Hogy kicsit babusgassanak?
- Vagy hogy a barátaid meglátogassanak, és elmondják, hogy mennyire szeretnek?
- Hogy jobban értékeljenek, elismerjenek?
- Vagy hogy szeretetet és együttérzést kapjál?
- Hogy kimenekülj egy nehéz kapcsolatból?
- Hogy egy ideig ne kelljen dolgoznod?
- Hogy végre piheness?
- Vagy azt gondolod, hogy így feloldozást kapsz valami vétkedre?
- Megbocsátják, hogy hibáztál?
Biztosan van még más lehetõség is, amit nem említettem. Fordulj bátran és szeretettel belsõ lényed felé, kérd a segítségét! Várj türelemmel, s figyelj befelé, magadba!

Bármi miatt is választottad a betegség általi tanulás útját, most változtathatsz ezen. Nem szükségszerû, hogy továbbra is ezen a szenvedéseken keresztül vezetõ úton haladj. Tanulhatsz a felismeréseiddel, az elengedéseiddel, vagy az elfogadásaiddal is. Ez a tanulás fejedelmi útja. Ha elfáradtál, nyugodtan kapcsold ki a magnót, és pihenj!

A félelmekkel folytatjuk.
Lassan, nyugodtan lélegezz! Figyeld a szívverésed egyenletes, békés ritmusát! Nagy-nagy békesség és puha csönd ölel át. Biztonságban vagy.
Folytassuk a beszélgetést!

- Milyen helyzetekrõl félsz?
- Hogy nem lesz elég pénzed?
- Hogy elveszíted az állásodat?
- Hogy meghal a szeretted?
- Hogy elhagynak, és magányosan maradsz?
- Hogy megöregszel?
- Hogy gyengének látszol?
- Hogy megbüntetnek, vagy felelõsségre vonnak?
- Mindig is féltél a testi szenvedéstõl?
- Esetleg a lelki fájdalomtól?
- Vagy hogy tehetetlenül állsz bizonyos dolgokkal, pl. a halállal, az elmúlással szemben?
A félelmeid mindig a védelmedet szolgálják, mert pl. óvatosságra intenek. De ugyanakkor börtönben is tartanak, a stressz börtönében.
Vedd észre félelmeidet, légy hálás nekik, köszönd meg, hogy vigyáznak rád, és segíteni akarnak, de úgy tekints rájuk, mint a tovatûnõ felhõre, és mindig tudd, hogy nem azonosak veled.

Jan Polski szerint: A szeretet föloldja a félelmet, ezért vagy fél az ember, vagy szeret. Ha nem a tiszta szeretet vezérli a tetteinket, akkor félelmünkben cselekszünk. Érdemes hát a félelmet szeretetre cserélni, és azt állandósítani magunkban.
A betegségbõl kivezetõ út az lehet, ha szeretünk, és nem az, ha elvárjuk a szeretetet. Ilyen összefüggésben a szeretet leginkább úgy határozható meg, mint kedvesség, mint bizalom, mint támaszként való jelenlét, mint biztonságteremtés valaki számára.

Turde Segal írja: Azt gondolom, végsõ soron minden betegség összefügg a szeretethiánnyal, illetve a feltételekhez kötött szeretettel, hiszen az immunrendszer ennek folytán bekövetkezõ kimerülése és összeomlása támadhatóvá teszi a szervezetet. Úgy vélem továbbá, hogy minden gyógyulás összefügg a feltétel nélküli szeret adásának és elfogadásának képességével.Eddig az idézet.

A szeretet önfejlesztési folyamat, még akkor is, ha célja egy másik ember fejlõdése. A szeretet önmagunk szeretetét is jelenti. A szeretethez erõfeszítés kell. A szeretet akaratlagos jelenség. Szándék és tett is egyszerre. Elhatározás kérdése. Aki szeret, azért teszi, mert így döntött. A szeretetért érdemes élni, akármeddig tartson is az élet.

Edmert Fox szavaival búcsúzom el tõled: Nincs az a nehézség, amelyet a szeretet nem gyõzne le. Nincs olyan betegség, amelyet a szeretet meg ne gyógyítana. Nincs ajtó, amelyet a szeretet föl ne nyitna. Nincs az a szakadék, amelyet a szeretet át ne hidalna. Nincs fal, amelyet a szeretet le ne döntene. Sem bûn, amelyet elég szeretettel ne lehetne jóvátenni. Nem számít, milyen mélyen gyökerezik a gond, milyen reménytelenek a kilátások, milyen kusza a zûrzavar, milyen nagy a hiba. A helyesen értelmezett szeretet mindent megold. S ha elég erõs benned a szeretet, te leszel a világ legboldogabb és legerõsebb embere.

Köszönd meg veled szemben ülõ lényednek a figyelmet, s búcsúzz el tõle szeretettel!
Most fordítsd figyelmedet arra a helyre, ahol éppen vagy! Figyelj környezeted külsõ zajára, s belsõ világodból lassan térj vissza ide, a jelenbe!
Nyújtózz egy jó nagyot, sóhajts egy mélyet, és nyisd ki a szemedet!"

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 8 hónapja - 16 éve 4 hónapja #95 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Betegségek lelki okai

Agyrázkódás: az eddigi út és a gondolkodás megtörése, irányváltás szükségességét jelzi.
Alacsony vérnyomás: sosem mész el a végsõkig, félsz a felelõsségtõl.
Álmatlanság: félsz az odaadástól és a védtelenségtõl.
Aranyér: határozatlanság.
Asztma: többet akarsz kapni, mint amennyit adni.
Bõrbetegség: képtelen vagy a gyengédségre és a nyíltságra.
Cukorbetegség :A cukor (a szeretet jelképe) nem tud beépülni a sejtjeidbe, és felhalmozódik a véredben. Igényled a szeretetet, de nem tudod feldolgozni, így nem élsz teljes életet.
Csonttörés :Merevséget jelez, a gyógyulási idõ alatt változtatnod kell ezen.
Derékfájás :Túlhajszoltság.
Elhízás :Bizonytalan a jövõképed, nem érzed elég fontosnak magad a világban.
Epekõ: Lerakódott fájdalom, sérelem.
Fejfájás :Nem tûröd a kritikát, és maximalista vagy másokkal szemben.
Fogfájás :A vitalitás hiánya, nem teszel meg valamit, amit szeretnél.
Frigiditás, impotencia :Félelem az ismeretlentõl, az odaadástól, az önkontroll elvesztésétõl és a sikertelenségtõl.
Fülfájás :Nem figyelsz a belsõ hangra.
Gerincferdülés: Egyik feled túl hangsúlyos a másikkal szemben.
Gyomorfekély: Elfojtod az agressziódat.
Gyulladás : Félsz valamitõl, ezért nem tudsz egy problémát feldolgozni.
Hajhullás, korpásodás: Egy új korszak kezdete vagy visszahúzódás jele.
Hányás: Elutasítasz valamit.
Hasmenés: Nem tudod hasznosítani a tapasztalataidat, ezért azok csak ,,átrohannak" rajtad.
Heg :Egy lelki sérülésed mély nyomot hagyott benned.
Herpesz Undorodsz valamitõl.
Húgyhólyag :Pszichés nyomás, érzelmi telítettség jele.
Ínhüvelygyulladás :Cselekvõképességedet leblokkoltad.
Kényszeres evés: Ingerhiány.
Kóros soványság :Élettagadás, a nemiség elfojtása, bûntudat.
Koszorúér-elmeszesedés :Az érzelmek visszafojtása.
Köhécselés: Nem mered kimondani a véleményedet, de jelzed, hogy van.
Kötõhártya-gyulladás: Fájdalmat okoz valaminek a belátása.
Lábfej :A gyökereket, õsökhöz való viszonyt szimbolizálja.
Lábszár :Túlfeszített tempóban haladsz.
Magas vérnyomás: Merev vagy, ráfeszülsz egy problémára anélkül, hogy megoldanád.
Máj :Méregtelenítés, felismerés, védelem a károsnak vélt dolgoktól, a tapasztalatok beépítése.
Mell :A nõiesség, gondoskodás és az anyaság szimbóluma.
Nátha :El akarsz zárkózni a külvilágtól, a kommunikációtól.
Nyak :Mást mond az eszed, és mást a szíved.
Oldalak:
Tested jobb oldala: az ész és a racionalizmus, bal oldala : a szív és az érzelmek jelzõje. A fejeden ugyanez pont fordítva van.
Orrdugulás: Meggátolod az érzelmeid áramlását.
Orrsövényferdülés: Érzelmeid túlságosan egy oldalra hajlanak.
Pajzsmirigy-alulmûködés : Elzárkózol a fejlõdéstõl, a változástól.
Pajzsmirigy-túlmûködés : Ijedtség, stressz, zavaros jövõkép.
Pikkelysömör: Egyfajta páncélképzés, félsz a sebezhetõségtõl.
Rekedtes hang : Ha csak a torkodból képzed a hangod, nem adod ki teljesen magad, titkolózol a környezeted elõtt.
Rövidlátás : Bizonytalan vagy a jövõdet illetõen.
Sérv: Túlzottan leterheled magad.
Szédülés: Bizonytalanság, ingatagság.
Székrekedés : Nem szeretsz adni.
Szenvedélybetegségek: Keresés, ingerhiány, vágyakozás jele.
Távollátás : Nem akarod észrevenni az evidens dolgokat, elzárkózol attól, ami az orrod elõtt van.
Trombózis : Szellemi fejlõdésed elakadt, változtatni kényszerülsz.
Váll :A túlterheltség szimbóluma.
Vastagbél : Sokat kritizálsz.
Vékony hang: Nem mersz élni a saját lehetõségeiddel.
Vérszegénység :Passzivitás, bizonyos életenergiát nem vagy hajlandó felvenni, beépíteni a mindennapjaidba.
Vesekõ: A párkapcsolatodban nincs elég energia, lelkesedés.
Viszketés: Ingerlékenység jele, a vakarással keresgéled, mi az, ami ingerel.
Visszér: Túlzottan rugalmatlan, merev, zárkózott vagy.

Figyeljünk oda lelkünk testünkön keresztül küldött üzeneteire, ismerjük, és értsük meg a jelzéseket, oldjuk fel a lelkünkben dúló problémákat, hiszen ha a betegséget csak tünetileg kezeljük, elnyomjuk gyógyszerekkel, protézisekkel, a probléma nem fog megszûnni, újra elõtör valahol.

Testünk betegségeit csak lelkünk problémáinak feloldásával együtt van értelme gyógyítani. Mind valaminek a hiánya, mind pedig a túlzott megléte is okozhatja az egyensúly megbomlását. (Az alázat hiánya éppúgy okozhat problémát a térdeknél, mint a túl alázatos, önfeladó viselkedés.)

Minden betegség gyógyulásának kulcsa a saját tudatunkban van, az önmegismerés, elfogadás, és a szeretet (önmagunk, és mások szeretete), lelkünk békéje, könnyed egyensúlya, harmóniája vezet minket az egészséghez, Teljességhez.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
  • Istvan
  • Újonc fórumozó
  • Újonc fórumozó
Több
17 éve 8 hónapja #159 Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?

Miért vagyunk betegek?
Mit tehetünk egészségünk érdekében?

Igazából egészséges csak az lehet, aki lelkileg kiegyensúlyozott, testi igényeit ki tudja elégíteni, s szellemileg is tiszta, nem nehezítik az életét negatív gondolatok. Ugye, máris világos, hogy miért egyszerû valamilyen betegséget elkapni, szenvedni tõle? Hiszen az életünk tele van akadályokkal, s szinte nincs is olyan nap, amikor ne kellene akár a saját lelkiismeretünkkel, akár mások akaratával megküzdeni.
Éppen itt az egészség titkának a nyitja.
(Forrás:Derita Asztrológia)
Téma zárolva.
Több
17 éve 7 hónapja - 17 éve 7 hónapja #254 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Az arcodra van írva!
Betegségek bõrtünettel !

Biztos veled is megesett már, hogy valakirõl ránézésre tudtad, hogy beteg, pedig egy szóval sem említette a tüneteit. Sok egészségügyi probléma jelei a bõrön is megmutatkoznak, amiket különösen az arcon nehéz elkendõzni.

A bõr elváltozásai nem feltétlenül a bõr betegségét jelentik, sokszor egyéb szervi problémák állnak a háttérben. Fontos tudni, hogy amíg nem szûnik meg a kiváltó ok, a bõrtünetek sem múlhatnak el. Csokorba gyûjtöttük a legfõbb jelzéseket, amiket jobb, ha te sem hagysz figyelmen kívül!

Állandó sápadt bõr (gyengeséggel, fáradtsággal együtt): lehet öröklött adottság, de sokkal gyakrabban áll mögötte vérszegénység, alacsony vérnyomás vagy a szív és a keringési rendszer betegsége.

Piros színû, pont- vagy foltszerû vérzés a bõr alatt: jelezheti a bõr érelváltozásait, de utalhat véralvadási zavarokra vagy vérlemezke hiányra is.

Piros vagy kékes vörös, majd néhány hónap/év múlva kifehéredõ csíkok (striák): lehetnek a nagyfokú testsúlyingadozás (várandósság, hízás-fogyás) következményei, de kiválthatja kórosan megemelkedett hormontermelés vagy az agyalapi mirigy zavara is.

A bõr megszokott színétõl élesen elhatárolt fehér folt(ok): jelezhet(nek) immunrendszerbeli zavart, illetve elõfordulhat(nak) bõrgombatelepek miatt.

A bõr sárgásbarnára változása (napozás nélkül): jelezhet májzsugort, vesegyengeséget, vagy lehet a vesemûködés leállásának tünete.

A bõr sárga elszínezõdése (és besárgult szemfehérje): legtöbbször a sárgaság jele.

Étkezés után hirtelen megjelenõ kiütések vagy foltos elváltozások: allergiára utalhatnak, amikor az immunrendszer túlzottan reagál egyfajta táplálékra, annak valamely összetevõjére vagy egy-egy adalékanyagra.

Láz kíséretében kiütközõ bõrkiütések: nem csupán fertõzõ gyermekbetegségek, hanem az elsõ csókot követõ fertõzés az úgynevezett csókbetegség jelei. (Náthaszerû tünetek, torokfájás, a nyaki és ágyéki nyirokcsomók megnagyobbodása kíséri.)

Pontszerû, vörös kiütések, magas lázzal (fejfájással, kábultsággal és fénykerüléssel): megjelenhetnek az agyhártyagyulladás kísérõ tüneteként. Különbözõ betegségek miatt szedett gyógyszerek szintén okozhatnak bõrelváltozásokat: ilyen mellékhatások gyakrabban alakulnak ki jód- és brómtartalmú szerek, barbiturátokat, lítiumot, kortizont tartalmazó gyógyszerek szedését követõen, illetve egyes epilepszia elleni gyógyszerek vagy hormonkészítmények hatóanyagai miatt.

Viszketés: amíg a vakarások nem hagynak nyomot, nem látszik a bõrön, de ismert és általános kiváltó okain túl az inger jelentkezhet cukor-, máj-, pajzsmirigy- és bélbetegségek, valamint veseelégtelenség, nyirokcsomórák tüneteként is.

FONTOS!
Az itt leírtak természetesen nem helyettesítik a szakember által felállított diagnózist. Ha hosszú ideje fennálló bõrtüneteid (is) vannak, azt javasoljuk, fordulj orvoshoz, hiszen az egészséged nem játék!

(Forrás:Freesspirit.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 5 hónapja #487 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Milyen erõs az immunrendszered?

Immunrendszerünk a szervezet egyik legfontosabb egysége, amely megvéd a baktériumoktól és vírusoktól. Hideg idõben pedig nem árt megerõsíteni, hogy mûködése hatékonyabb legyen.
Az immunrendszer a szervezet legfontosabb védelmezõ rendszere, amely a baktériumok és a vírusok ellen véd. Fontos, hogy mindig egyensúlyban tartsuk, mert így képes felismerni és elpusztítani a kórokozókat.
Az immunrendszer legnagyobb ellensége a folyamatos stressz, a hajszolt munkahelyi légkör, a túlzott aggodalom, a veszekedés és a félelem. Mindezek hatására a mellékvese a normálisnál több kortizol hormont termel, ez pedig megzavarja az immunsejtek mûködését, tehát gyengíti a test egész védekezõ rendszerét. Ha ellensúlyozni akarjuk a negatív hatásokat, tenni kell azért, hogy az immunrendszer kellõképpen erõs maradjon...
(forrás: nana.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
  • Istvan
  • Újonc fórumozó
  • Újonc fórumozó
Több
17 éve 5 hónapja #566 Írta: Istvan
Istvan válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Csoda vagy tudomány?

Az egészség akkor jön létre, ha helyreáll az egész-ség, vagyis a szervezet egyensúlya. A kezelés kívülrõl jön, a gyógyulás mindig belülrõl fakad.
Az orvoslás leglényegesebb feladata azoknak a természettörvényeknek a fölfedezése és tanítása, amelyek azután ép testben ép lelket biztosítanak az ember számára.
A szervezet azért képes önmagát meggyógyítani, mert saját gyógyító rendszere van. A legegyszerûbb példa: tegyük fel, hogy megvágjuk az ujjunkat egy késsel. Közvetlen reakciónk a fájdalom és a vérzés. A fájdalom gyorsan alábbhagy, hiszen nem egyéb, mint a perifériás idegek jelzése az agynak: sérülés történt. A vérzés hamarosan eláll, vagyis alvadt vérré alakul, amely utóbb védõ varrá keményedik. Ha eléggé figyelünk, észrevehetjük, hogy a seb szélei körül huszonnégy órán belül begyullad a bõr: enyhe sajgás, pirosság, duzzanat és hõ keletkezik. Ez a gyulladás nem más, mint a behatoló baktériumok ellen, védelemképpen, illetve az elpusztult sejtek eltávolítása végett a területre özönlõ fehérvérsejtek immunválasza a veszélyre. A seb szélein megkezdõdik az ép felszíni sejtek szaporodása, kialakul, megvastagszik az új bõr.
Gyógyító rendszerünk állandóan mûködõképes, és azonosítani tudja a bajt. A sérült sejtet, szövetet ép sejtekkel, szövetekkel képes pótolni. Természetes, a DNS-molekulákban kódolt folyamat, az élet elválaszthatatlan képessége ez.

Miért leszünk mégis betegek?

Azért, mert gyógyrendszerünk kiegyensúlyozó kapacitásánál adott esetben többet nyomhatnak a latba az egyensúlyt felborító erõk, körülmények. Hiszen nap mint nap számtalan veszélynek vagyunk kitéve: az állandó sugárzás károsíthatja DNS-ünket, ami genetikai balesethez vezethet. Mérgezõ és irritáló anyagok számtalan molekulája kerülhet szervezetünkbe, vírusok, baktériumok és más kórokozók fenyegetnek bennünket. Idegeinket, elménket bombázza a felgyorsult élet, a káros, sokszor kikerülhetetlen stressz.
Valóságos csoda az is, hogy élünk!
(forrás: nana.hu)
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.484 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24