header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Mit üzen a betegséged ?

Több
17 éve 4 hónapja #866 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
.
folytatása az elõzõnek


A homeopátiát azonban nem kizárólag orvos utasítására lehet alkalmazni. Mivel ezek a szerek a testet szelíden serkentik önszabályozásra, nagy segítséget jelenthetnek kezdõdõ betegségeknél, amikor szervi elváltozások még nem jöttek létre. Jól kezelhetõek velük például az ideges panaszok, az alvászavar, a fejfájás, a meghûlés, a nátha és a torokfájás.
Különösen hatékony a homeopátia a gyerekeknél, akiknek erõs a szervezetük, így testükben könnyen beindulnak az öngyógyító folyamatok. Ha viszont idõs, többféle betegségtõl szenvedõ emberrel vagy legyengült immunrendszerrel állunk szemben, érdemes orvos segítségét kérni a megfelelõ terápiához.
Öngyógyítás esetén mindig alaposan meg kell vizsgálni a panaszokat (mióta léteznek, mi a lehetséges kiváltó okuk, pontosan hol jelennek meg, milyen érzéssel járnak, mitõl javulnak vagy rosszabbodnak). Ezek alapján beazonosítható az a szer, amely a kórképhez a legjobban illik. A homeopátiás szerek recept nélkül kaphatók a patikákban. Hatásuk a test szabályozó erejétõl és a szer helyes kiválasztásától függ.
Minél hevesebbek a panaszok, általában annál gyorsabban hatnak a szerek. Azok a tünetek múlnak el elõször, amelyek utoljára jelentkeztek, és az évek óta kiújuló panaszok szûnnek meg legkésõbb. Ha a gyógyszer szedése után is fennállnak vagy esetleg rosszabbodnak a panaszok, akkor a szer feltehetõleg téves. Káros mellékhatásoktól azonban ebben az esetben sem kell tartani, de az ilyen szer nem is fog segíteni. Ha a tünetek nem javulnak, érdemes orvosi segítséget kérni.

Tabletták, cseppek, golyócskák
A homeopátiás szerek a száj nyálkahártyáján át szívódnak fel, ezért körülbelül egy percig a nyelv alatt kell tartani õket. A szerek bevétele elõtt és után 10 percig nem tanácsos enni, sem inni, sem fogat mosni, hogy a felszívódás minél tökéletesebb legyen.
A homeopátiás szerek három formában kaphatók:
- Tabletták: Tejcukorból állnak, ezért laktóz-intolerancia esetén nem szabad õket alkalmazni.
- Cseppek: Alkoholtartalmuk meglehetõsen magas, ezért gyermekek, várandós nõk és alkoholbetegek számára nem adhatók.
- Globuli (szórógolyócska): Olyan, alacsony cukortartalmú golyó, amelyre a felvitték a homeopátiás hatóanyagot. Cukorbetegek is szedhetik.
(forrás: nana.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #933 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
.
Citrom


Torokfájás, láz, tüdõgyulladás, fejfájás:

A megfázásos betegségek egyik leghatékonyabb gyógyszere a citrom. A fejfájás, torokfájás és tüdõgyulladás gyógyításában az A-vitamin segédkezik, ugyanakkor a citromnak hatalmas baktérium- és vírusölõ képessége van, de csak abban az esetben, ha nem cukorral fogyasztod. A cukor ugyanis részben gyengíti az immunrendszer munkáját, részben jó táptalajt nyújt a vírusok szaporodásához. A citromlében természetes anyag van a láz csökkentésére.

Vízhajtó:
A citrom, ha kúraszerûen használod, vértisztító munkát is végez. A benne levõ rutén továbbá regenerálja a kapilláris erecskéket a vesékben. Ennek köszönhetõleg a vese nagyobb lendülettel kapcsolódhat be a test víztelenítésébe.

Izomgörcs, izomfájás:
Izomgörcsöt és izomfájást akkor érezel, amikor nagyfokú ásványhiányban szenvedsz. Az izmoknak szükségük van kalciumra, magnéziumra és még számos más elemre. Ha pótolod a hiányt, elmúlik az izomgörcs. A citrom fogyasztásával ennek a hiánynak is eleget tehetsz.

Gyomorégés:
Gyomorégést akkor érzel, ha nehezen emészthetõ ételt fogyasztottál és a gyomor nem képes gyorsan lebonyolítani az emésztést. Ilyenkor egy fél pohár citromos víz segíthet a rossz érzés leküzdésében.

Koleszterin csökkentõ:
Az erek zsír és más anyag lerakodása lassan, észrevétlenül történik. Ha nem figyelsz oda, a vérnyomást is emelheti. Idõvel a lerakódás nagyon megviseli az artériákat. Legnagyobb rombolás a koronaérben képzõdik. Segíthetsz az állapoton, ha gyakran fogyasztasz citromot.

Ha fogyni szeretnél, és már mindent kipróbáltál, hívd segítségül a természetet! A citrom leve nemcsak jó hangulatot csinál, hanem szinte feloldja a zsírt!

Rengeteg C-vitamint tartalmaz (53 mg / 100 g), amely meggyorsítja a zsírégetéshez szükséges pajzsmirigyhormon, a thyroxin termelõdését! Ha ebbõl a hormonból kevés áll szervezeted rendelkezésére, lelassul az anyagcseréd.
Tipp: étkezések között igyál egy pohár citromos vizet!

Ha salátát készítesz, a salátaöntet állhat például 4 kávéskanál citromlébõl és 1 kávéskanál olajból. A halakhoz és a zöldségekhez is kiváló néhány csepp citromlé! Legjobb, ha a citromot fehérjével kombinálod! Egy kevés fehérjével a C-vitamin olyan hormonok termelését segíti, melyek a hasról és a fenékrõl eltüntetik a zsírt. Hogy a zsírégetés egész napon át hasson, a reggeli kombináció fontos: tegyél a kenyérre némi fehérjét, pl. 1 szelet sajtot vagy sovány túrót és igyál hozzá 1 pohár frissen préselt citromlevet ásványvízzel hígítva. A kombináció éjszaka, alvás közben is hat, ha pl. este egy pohár joghurtba keversz citromlevet.
(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 16 éve 10 hónapja #962 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Naponta egy alma


Már Éva is evett a tudás fájáról, nem bírt ellenállni a csábításnak, pedig Õ még nem tudhatta, milyen egészséges is ez a gyümölcs.



"Mielõtt ágyba bújsz, egy alma, s az orvos koldulni megy ma" tartja a közmondás.

Nekem kedvenc gyümölcseim egyike. Imádom ha piros, ha zöld, ha sárga... Ha érett, ha ropogós, ha savanykás. Bele harapok és olyan élet íze van...
Ehetem egész éven át, de leginkább õsszel és télen szeretem, amikor már alszik a természet körülöttem, de õ még mindig felidézi nekem a nyár ízét.

Naponta egy alma - azt mondják az öregek -, nagyon egészséges, s hogy miért? Igazából nem kerestem soha az okát, csak hallgattam rájuk és ettem szorgalmasan.

A modern tudomány mára felfedezte, hogy az almának rendkívüli gyógyító értéke van, hála a gyümölcs húsának, ami gazdag pektinben (az érés során feloldódó rostok anyaga). A nyers, finoman reszelt alma a különbözõ eredetû hasmenéseknek, a vérhasnak és a paratifusznak gyakorlatban bevált gyógyszerre. Ha nyersen esszük, úgy segíti az emésztést, sõt az agyi tevékenységet is serkeniti vitamin-, foszfor- és almasav-tartalmának köszönhetõen, valamint szabályozza a vese és a máj mûködését is. Az almalé frissen üdítõ és kiválasztást fokozó ital, láz, gyulladás, rekedtség, álmatlanság, köszvény és emésztés körüli zavar esetén is ajánlott.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1043 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Stressz, idegesség, gyomor

A stressz, az idegeskedés, és a gyomor problémái nagyon sok esetben összefüggnek, ebben mind a régi megfigyelések, mind napjaink orvostudománya megegyezik.
Ennek elsõsorban vegetatív idegrendszeri okai vannak. Az alábbi írás ennek a részleteit írja le.

"A külsõ környezeti hatások, mivel tudatosulnak különbözõ lelkiállapotokat eredményezhetnek (izgalom, félelem, kíváncsiság, stb.). Például a félelem vagy az izgalom azért növeli egyes szervek (agy, izmok) vérellátását, hogy azok tápanyag és oxigénellátottsága maximális legyen, hiszen csak így képesek fokozottabb teljesítményre. Mivel a keringõ vérmennyiség adott (felnõtt emberben átlag 5 liter), a vérellátás fokozása egyes területeken csak azáltal valósítható meg, ha máshonnan - általában az emésztõrendszerbõl - vért vonunk el.
Az emésztõrendszer tehát nem úgy kap vért mint máskor, ezért például izgalom hatására enyhe hányinger, hasmenés stb. léphet fel."
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1140 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
Lelkünk üzenete

A tudattalanunk szimbolikus jelekkel üzen nekünk, legtöbbször az álmainkban. A problémáinkat, gondjainkat saját nyelvére fordítja, és megsúgja, hogy baj van. Akár meg is betegít, csak hogy észhez térítsen.

Azért kell észhez térítenie, mert olykor magunk sem vagyunk tisztában vele, hogy valami nem úgy mûködik az életünkben, ahogyan mûködnie kéne. Reggel felkelünk, este lefekszünk, közben tesszük a dolgunkat, és észre se vesszük, hogy nem mosolygunk, nem örülünk, tele vagyunk feszültséggel. Ha pedig nem tudatosodik bennünk a probléma, megoldást se tudunk találni rá. És ha a probléma marad, jön a pszichés vagy testi betegség.

A betegség oka megfejthetõ

Bizonyos irányzatok szerint (Simonton, Tepperwein) a betegségeink is jelek, hogy szenved a lelkünk. Minden szerv megbetegedésének megvan a szimbolikus jelentése, ezek legtöbbször összefüggnek a szerv funkciójával. A fejfájás például gondot jelöl, a szem és a fül megbetegedése azt, hogy valamit nem akarunk látni, hallani. Ha a torkunk fáj, elhallgattunk valamit, vagyis nyelünk. Ha a fogainkkal bajlódunk, túl sokat rágódunk. A nõi mell az anya-gyerek kapcsolatra utal, a nemi szervek pedig a szexualitásra, a partnerral való kapcsolatra.

És jön az öngyógyulás

Hogy milyen lelki tényezõ hozta létre a vészjósló betegséget, rájöhetünk, ha ismerjük testünk szimbolikáját. A betegséget ugyanaz az érzelem hozza létre, amit a meglétekor érzünk. Ha például csalánkiütést kaptunk, ami egyfajta allergia, idegesítõ érzés tör ránk, mindahányszor viszketést érzünk. Tehát valami idegesít a környezetünkben, ezt szimbolizálja a csalánkiütés. Ha azt is tudjuk, hogy a bõrünk, ahol a kiütések megjelentek, testünk szimbolikájában a külvilágtól való elszigetelõdést jelöli, akkor a betegségünk kiváltója az, hogy valaki vagy valami ,,túl közel jött hozzánk", belépett az intim szféránkba.

Csodával határos módon, amikor az ember tudatosítja magában betegsége kiváltó okát, és elkezd tevékenykedni az ok felszámolása érdekében, a baj néhány napra rá megszûnik.
(forrás:groszmadel.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hónapja - 16 éve 9 hónapja #1193 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Mit üzen a betegséged ?
A rák betegség okai

"Egy ideje jól tudjuk, hogy a feszültség növekedésével megnõ a rákkockázata. Bizonyíték van rá, hogy a hidegnek, vagy a folyamatos nagy hõségnek való kitettség növeli a rákveszélyt. Haragosan, elégedetlenül, féltékenyen, irigykedõn, hosszú gyásszal s más rossz érzelmekkel folytatott élet gyöngíti az ember ellenállását a fertõzõ betegségekkel szemben, ideértve a rákot is.

Érzelmi tényezõk, s a feszültség gyöngítik védelmi berendezésünket. Egy kutatás kimutatta, hogy a kedvezõtlen kilátás, a magunkról való kedvezõtlen vélemény és a reménytelenség érzete erõsen kapcsolatra hozható a szívbetegséggel és a rákkal. A levert hangulatú emberek közt nagyobb a tüdõrák kockázata.
Idült ingerültség, harag vagy fertõzés, vírusos megbetegedés, korai nemi élet vagy veseátültetés, mind növelik a rákveszélyt. A váltakozó partnerekkel folytatott túlzott nemi élet növeli a méhnyak-és elõbõrrákot.
Akik feszültség idején magukba fojtják érzelmeiket, valószínûbb, hogy rákot kapnak, míg a haragvó és támadó szellemûeknek nagyobb a szívroham kockázata."
Dr. Calvin Thrash és Dr. Agatha M. Thrash: Reménység rák esetén (A rák okai c. fejezetbõl)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.863 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24