header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Szeretet

Több
6 éve 9 hónapja #5560 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #5615 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.


Mennyi szeretet van benned



Azért van síró, hogy vigasztald,
Éhezõ, hogy teríts asztalt.
Azért van seb, hogy bekösse kezed,
Vak, elhagyott azért van, hogy szeresd!

Azért van annyi árva, üldözött,
Hogy oltalmat nyerjen karod között.
Az irgalmat kínok fakasztják,
Mélység felett van csak magasság.

Ha más gyötrõdik, vérzik, szenved,
Azért van, hogy megmutassad,
Mennyi SZERETET van Benned!
(ismeretlen szerzõ)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja #5793 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #5838 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Gyöngy - Szemek



"Egyszer sokáig és csillapíthatatlanul nagyon fájt a vállam.
Gyógytorna, masszírozás, csodakrémek és kenõcsök.
Semmi.
Ám a sors, amit hajlamosak vagyunk véletlennek nevezni, összehozott egy kínai mozgástudóssal, aki hosszan nézegetett engem, tapogatta, forgatni próbálta a karomat, a nyakamat hajlítgatta, majd azt mondta:

- Nem lehetséges-e, hogy nagyon sok ölelés benne maradt a váll- és karizmaiban?
Többet kellene ölelnie.
Elõször a párnáját, a kutyáját, aztán a rokonait, a barátait, a szerelmeit....
Ettõl elmúlhat a fájdalom.
Próbálja meg.
Egyelõre ne tegyünk mást.

- S ha ehhez nincs bennem elég szeretet?

- Nem azt mondtam, hogy gyûlölködve vagy közönyösen öleljen.
Amit mondtam, azt jelenti, hogy merjen ölelni.
Érzem, hogy feszítik a nem vállalt érzelmek, amelyeket nem mer kifejezni.
Az ölelés majd fellobbantja magában a szeretetet.
Így hat a lélekre.
Mint ahogy az elfojtott érzelmek a testre hatnak, és fájdalmat okoznak."

(Popper Péter)


blog.xfree.hu/myblog.tvn?SID=&kat=1897&n...gos%20t%F6rt%E9netek

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #5901 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Azért vagyunk a Földön, hogy szeretetet adjunk!


Azért jöttünk a világra, hogy szeretetet adjunk, és minél többet adunk, annál több szeretetben lesz részünk. A szeretet olyan, mint egy bumeráng, megsokszorozódva tér vissza hozzánk.

Annak érdekében, hogy elérhesd a szeretet állapotát, nem szabad csak az anyagi javakra koncentrálnod, és ki kell iktatnod a fogyasztói társadalomra jellemzõ öncélú felhalmozást az életedbõl.

A szeretet az az önzetlen adás elvén alapszik, amikor adsz, de nem vársz cserében semmit. Nem azért szeretsz valakit, hogy õ is viszont szeressen, hanem egyszerûen, mert úgy érzed, betölt és eláraszt ez a csodálatos érzés, amit meg kell osztanod másokkal is.

"Az ember mindig túlzásokba esik, és a birtokolt tárgyak által akarja bizonyítani fölényét" - mondta Dan Farcas, román író, matematikus, informatikus.

"Minél kevesebb dolgot birtokolsz, annál kevésbé kötõdsz és ragaszkodsz hozzá. Ebben az állapotban sokkal nyitottabb vagy a szeretetre, mert nem rettegsz attól, hogy el fogod veszíteni, vagy valaki elveszi tõled azt, ami a tulajdonodban van." - teszi hozzá.

Ha többet fogyasztasz, mint amennyire szükséged van, egy úgynevezett önmegsemmisítõ programot aktiválsz magadban, amely hatására kellemetlen eseményeket fogsz bevonzani. A betegség például a büszkeség csökkentésének mechanizmusa. Mindig hallgass a szívedre, és tudni fogod, hogy mi helyes, és mit kell tenned az életben. A szívedben mindig a megfelelõ válaszokat fogod kapni.

Ha nem szeretsz, nem vagy képes arra, hogy adni tudj az emberiségnek. A szeretet nem vár viszonzást. A tiszta szeretet állapota maga a létezés állapota, amikor egyszerûen csak ilyen vagy, és nem tudsz másképp viselkedni, csupán "szeretve".

A szeretettel teli ember önmagát az egység részeként látja, és nem különálló entitásként. A szeretet azt jelenti, hogy legyõzöd az egódat, és a világ szépségéhez csatlakozol, nem a saját kis "boldogságéletedet" építgeted.

"Az emberiségnek két lehetõsége van: az egyik az önpusztítás, a másik pedig, hogy eljut arra a pontra, amikor mindegy, hogy mit csinál, mert az szeretetbõl fakad" - fogalmazta Dan Farcas.


filantropikum.com/azert-vagyunk-a-foldon...y-szeretetet-adjunk/

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #6033 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Szeretet
.

Isten szava

A jó Isten hozzánk
sohasem szólt szebben,
soha meghatóbban,
mint a szeretetben.

Szivünk dobogása
az Isten beszéde,
megérti a földnek
minden nemzetsége.

Minden falat, amit
megfelezel mással:
fölér Isten elõtt
egy-egy imádsággal.

S mig födeled védõn
hajlik az árvára:
ha szalmafödél is
az az Isten háza.

Mert az Isten hozzánk
sohasem szól szebben,
mint a könyörülõ
édes szeretetben.

(szerzõje ismeretlen)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 6 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.459 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24