Az energiákról
A különféle energiák - a hatás/ellenhatás törvénye szerint -, behálózzák fizikai és szellemi életünket egyaránt. A skála mindkét esetben nagyon széles. A sötét, alacsonyrezgésû energiáktól a magas frekvenciájú, pozitív energiákig.
A fizika energiáit az ember már régóta használja, és saját szolgálatába állítja. De vajon mi a helyzet a szellemi szintû energiákkal?
Az energia áramlása
Az energia szellemi szinten is áramlik, akár tudomást veszünk róla, akár nem. Akár érzékeljük a létét, akár tagadjuk. Az energia rezgés, és így a rezonancia törvénye alá tartozik. Az ember csak akkor érzékelhet dolgokat, ha azokkal bizonyos megfelelésben van, vagyis, együtt tud vele rezegni. Tehát az érzékelést a rezonancia teszi lehetõvé.
A valóságnak mindenki csak azt a területét képes érzékelni, amelyre rezonáns. Ami kívül esik a saját rezonáló képességünk határain, az számunkra nem érzékelhetõ. Azaz, ezek a dolgok nem léteznek azok számára, akik nincsenek megfelelõ rezgésben velük.
Természeti képzõdmények, épületek, tárgyak, növények, állatok, emberek és szellemi lények mind-mind rendelkeznek valamiféle energiával. Ezt néha feltûnõen érzékeljük fõleg abban az esetben, ha ez az energia nagyon pozitív, illetve ha nagyon negatív számunkra. Ezeket az energiákat tudatosan is magunkévá tehetjük, ha kellõ idõt szánunk az illetõ dolog megfigyelésére és megismerésére.
Nyissunk a pozitív energia felé
Csak rajtunk múlik, hogy be-, és elfogadjuk-e az univerzumból folyamatosan áradó pozitív energiákat, vagy épp ellenkezõleg, lezárjuk önmagunkat az áradó jó(l)lét folyama elõtt.
Szinte mindenkivel megtörtént már, hogy egy bizonyos dolog rosszul sült el, s emiatt bánkódtunk, szomorkodtunk. S ekkor beindul az események láncolata, és sorra követik egymást életünkben a kellemetlen történések. Ez a pozitív dolgokra ugyanúgy igaz. Ha elégedettek, vidámak vagyunk, szeretünk élni, szinte megnyitjuk magunkat az örömnek és a jólétnek. Ekkor elindítunk egy pozitív energiaáramlást, melyet "csak" be kell tudjunk fogadni az életünkbe.
Mindenképpen jobb energiákat kapunk tehát, ha magunk is pozitívan, optimistán állunk életünk történéseihez. Érdemes erre odafigyelni, és tudatosan alkalmazni az élet minden területén.
(forrás: hagenandi.hu)