header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl

Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #980 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
Az energiákról

A különféle energiák - a hatás/ellenhatás törvénye szerint -, behálózzák fizikai és szellemi életünket egyaránt. A skála mindkét esetben nagyon széles. A sötét, alacsonyrezgésû energiáktól a magas frekvenciájú, pozitív energiákig.

A fizika energiáit az ember már régóta használja, és saját szolgálatába állítja. De vajon mi a helyzet a szellemi szintû energiákkal?


Az energia áramlása

Az energia szellemi szinten is áramlik, akár tudomást veszünk róla, akár nem. Akár érzékeljük a létét, akár tagadjuk. Az energia rezgés, és így a rezonancia törvénye alá tartozik. Az ember csak akkor érzékelhet dolgokat, ha azokkal bizonyos megfelelésben van, vagyis, együtt tud vele rezegni. Tehát az érzékelést a rezonancia teszi lehetõvé.

A valóságnak mindenki csak azt a területét képes érzékelni, amelyre rezonáns. Ami kívül esik a saját rezonáló képességünk határain, az számunkra nem érzékelhetõ. Azaz, ezek a dolgok nem léteznek azok számára, akik nincsenek megfelelõ rezgésben velük.

Természeti képzõdmények, épületek, tárgyak, növények, állatok, emberek és szellemi lények mind-mind rendelkeznek valamiféle energiával. Ezt néha feltûnõen érzékeljük fõleg abban az esetben, ha ez az energia nagyon pozitív, illetve ha nagyon negatív számunkra. Ezeket az energiákat tudatosan is magunkévá tehetjük, ha kellõ idõt szánunk az illetõ dolog megfigyelésére és megismerésére.

Nyissunk a pozitív energia felé

Csak rajtunk múlik, hogy be-, és elfogadjuk-e az univerzumból folyamatosan áradó pozitív energiákat, vagy épp ellenkezõleg, lezárjuk önmagunkat az áradó jó(l)lét folyama elõtt.

Szinte mindenkivel megtörtént már, hogy egy bizonyos dolog rosszul sült el, s emiatt bánkódtunk, szomorkodtunk. S ekkor beindul az események láncolata, és sorra követik egymást életünkben a kellemetlen történések. Ez a pozitív dolgokra ugyanúgy igaz. Ha elégedettek, vidámak vagyunk, szeretünk élni, szinte megnyitjuk magunkat az örömnek és a jólétnek. Ekkor elindítunk egy pozitív energiaáramlást, melyet "csak" be kell tudjunk fogadni az életünkbe.

Mindenképpen jobb energiákat kapunk tehát, ha magunk is pozitívan, optimistán állunk életünk történéseihez. Érdemes erre odafigyelni, és tudatosan alkalmazni az élet minden területén.
(forrás: hagenandi.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 16 éve 9 hónapja #1018 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
Fejlõdésünk állomásai


Ezoterikus utazásunk során egy igen fontos szakaszhoz érkeztünk. Van ugyanis néhány fontos tudnivaló, amelyet soha nem téveszthetsz szem elõl, ha spirituálisan akarsz fejlõdni. Most ezeket vesszük sorra...

1. A gyökér csakrához rendelhetõ szakrális tanulnivaló: Minden egy! Amint fent, úgy lent!

A családunkhoz fûzõdõ kötelékeink lényegében a mindenséggel fennálló örök kapcsolatunkat szimbolizálják. A gyökeret eresztés egyik alapelve. Szállj ki gondolataidból és költözz bele a testedbe!" Az ábrándok, hiedelmek, és feltevések világában élõ ember elveszíti kapcsolatát a földdel, saját érzelmeivel, dühével, örömével egyaránt képtelen megbirkózni. Ugyanis a földön való megállapodás nélkül a magasabb energiák befogadása, és áramoltatása bizonytalan.

Egy egészséges alsó alapból, egészséges énképbõl, önbizalomból, önszeretetbõl kiindulva képes vagy összekapcsolódni érzéseiddel, megtapasztalni tested és kapcsolatot találni másokkal. Bizalommal jelen lenni a pillanatban, és gördülékenyen haladni a változások felkínálta áramlattal. Ha elveszíted kapcsolatodat a valósággal, nem vagy éber, áldozattá válsz, és rögtön lehetetlenné válik életed irányítása, és az olyan alapvetõ dolgok végzése, mint a munka, az otthonteremtés vagy más alapvetõ létszükségletek. Minden küzdelemmé válik. A szeretet és a bõség útjában ott áll a kétségbeesés, a rettegés, és máris diszharmónia jelentkezik energetikádban. Azonnal eluralkodik elmédben a félelem, és az elkeseredettség fagyott állapotában vesztegelünk. A tudatosság e szintjén azt állítjuk, hogy valaki más a hibás, más a felelõs mindenért, vagy hogy mindent csakis másokért teszünk. Az áldozati helyzet bárkit képes lebénítani testileg és lelkileg egyaránt. Kiszolgáltatottsága révén ez az ember elveszti az összeköttetést saját bensõjével. Az élet folyamába vetett bizalom azonban segít ebbõl kilábalni. Ha az illetõ képes változtatni hiedelmein, bensõ hozzáállásán, persze csak akkor, ha belátja: a hiba nem mindenki más készülékében" van! A legfontosabb miként gondolunk önmagunkra.

Az emberek és helyzetek lehetõséget kínálnak számunkra az önmagunkról élõ meggyõzõdésünk megtapasztalására. Minden helyzet egy kihívás és Felsõbb Énünk ajándéka, mellyel megpillanthatjuk a bennünk rejlõ tisztát és igazat. Ha kellõképpen tiszteljük magunkat, akkor mindig megvan bennünk a képesség gondolataink és eszményeink megváltoztatására, de elsõként a vágynak kell meglennie, hogy keressük...ki vagyok én? Csak rajtunk múlik, hogy a tudatosság mely szintjén kívánjuk látni önmagunkat. A személyes gyarapodásnak és spirituális fejlõdésnek hiedelmeink, fájdalmaink és félelmeink szabnak egyedül gátat. Energetikai állapotunk meggyógyításával átalakíthatjuk életünket, jobban ráhangolódhatunk a rajtunk keresztül áramló egyetemes erõkre, és felszínre hozhatjuk a bennünk szunnyadó kreatív szellemet. Az önelfogadás és a szeretet a bensõ gyarapodás két kulcsa.
(forrás:hageandi.hu)

folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #1023 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
2. A szakrális csakrához rendelhetõ lecke: Tiszteld embertársad!

Spirituális szempontból a legalkalmibbtól a legintimebbig - minden kapcsolatunk a tudatosság egyre magasabb szintjeire való emelkedésünket hivatott elõsegíteni. Néhány kapcsolatunk ezért fájdalmas, hiszen önismeretünk növelését, hibáinkkal, korlátainkkal való szembesülést szolgálják. Ideje megtanulni az Univerzum legfõbb mozgatóját, az Ok-okozat törvényét, miszerint ezen a világon semmi sem történik véletlenül.

Minden egyes gondolat, érzés, szó és minden cselekedet ok, amelynek okozata van, és minden okozat minõségben és mennyiségben tökéletesen megfelel az oknak. Így hát nincsen sem véletlen, sem jutalom vagy akár büntetés, hanem kizárólag csak ok és okozat létezik. A végzet döntéseink következményeinek summája. Cselekedetünk következményei elõl nem menekülhetünk.
Amit mi véletlennek nevezünk, az nem más, mint valamely rejtett ismeretlen ok kifejezõdése. Soha semmi nem történik ok nélkül. Csak addig beszélünk véletlenrõl és szerencsérõl, amíg fel nem ismerjük az összefüggéseket.


Vizsgáld meg az életedben mûködõ mítoszokat

Szerinted jobb adni, mint kapni? Szerinted kevesebbet érsz, mint azok, akikkel jó dolgok történnek? Mit gondolsz a boldogsághoz való jogodról? Mit gondolsz méltó vagy rá? Szerinted méltó vagy az általad vágyott dolgok elnyerésére az életben? Hogy érzed, feltétlenül fel kell áldoznod magad, vagy valamilyen formában fel kell adnod életedet elnyerésükhöz? Szeretnél szabadságod és örömöd elõmozdítása érdekében tett erõfeszítés nélkül beletörõdni egy nagyon rossz helyzetbe? Szeretnéd kifejleszteni kreativitásodat és a saját életedet élni? Mi az, amit valójában szeretnél, ami tényleg boldogságot és örömöt hozna számodra?

folytatása a következõben

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #1024 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
folytatása az elõzõnek

Mindenki egy bizonyos embertípust vonz magához

A családi szálaktól a munkahelyen, a baráti társaságunkban vagy politikai tevékenység során köttetett kapcsolatokig minden találkozás személyiségünk fejlõdéséhez járul hozzá. Ha hajlandóak vagyunk kritika helyett az adott személy által hozott felismerésre összpontosítani. A második csakra energiájában egyfajta dualitás rejlik. Az elsõ csakra egységre törekvõ energiái a második csakrában poláris ellentétekre bomlanak. E megosztottságot számtalan elnevezéssel próbáltuk már kifejezni, mint yin/yang, anima/animus, férfi/nõ, Nap/Hold. Az ellentétekbõl választás születik, és a második csakra energiája folytonosan arra kényszerít bennünket, hogy döntéseket hozzunk a pozitív és negatív energiaminták világában. Minden egyes választásunk energiaáramot indukál az Univerzum felé. Döntéseink rendezõelvének tekinthetjük tapasztalásainkat. Választásaink pedig teremtõ folyamatok. Az ellentétpárok megértése ezért kulcsfontosságú szerepet játszik a második csakrával kapcsolatos kihívások kezelésében. Ha többet megtudunk saját motivációinkról, valójában lelkünk tartalmáról tanulunk meg újabb dolgokat. Félelemmel vagy bizalommal vagyunk telve? A fizika a második csakra energiáját az ok és okozat törvényeként (minden tettre hasonló ellentétes válaszreakció merül fel), illetve a vonzás törvényeként (az ellentétes töltésû dolgok vonzást gyakorolnak egymásra) határozza meg. A kapcsolatokra vetítve ezek a törvények azt jelentik, hogy energiamintákat generálunk, melyek olyan embereket vonzanak hozzánk, akik valamilyen kérdésünkre választ, megoldást hordoznak. A külsõ kihívásokra adott válaszreakcióinkat nagymértékben meghatározza, hogy milyen viszonyban állunk önmagunkkal.


Ha nem érezzük méltónak magunkat a személyes boldogságra, bármilyen helyzetbe kerülünk, elborít az élettel szembeni erõsen negatív hozzáállás. Számtalan ember inkább feláldozza magát az arra érdemes helyzetnek, vagy ügynek, mintsem hogy bepillantson élete ürességébe és a fejlõdését gátló hiedelmeibe. Pedig senki sem szereti a szenvedõk társaságát. Elszívják energiánkat, lelohasztják a bennünk élõ jó szándékot. Együttérzésünket sajnálatként értelmezik, pedig nem mehetünk el mások fájdalma mellett, de helyzetük megváltozatására sem törekedhetünk.

Ha sikerül feladnunk az összes korlátozó vagy nyugalmat, örömöt, és jólétet rosszalló beállítottságunkat, akkor átélhetjük az önmagunkkal kapcsolatos jóérzéseinkbõl fakadó örömöt.
(forrás:hageandi.hu)

folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #1029 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
3. A napfonat csakrához rendelhetõ lecke: Becsüld önmagad!

A harmadik csakrában összetalálkozó energiákat az a cél fonja egybe, hogy segítsenek bennünket egyre érettebbé válni önmagunk - saját magunkhoz való viszonyunk megértésén, illetve annak elsajátításán keresztül, hogy miként állhatunk meg saját lábunkon, és miként gondoskodhatunk magunkról.

Csak akkor léphetünk a bizonyosság és a szeretet kötelékeinek magasabb szintjére, ha birtokoljuk saját erõnket. Amikor képtelenek vagyunk értékelni és tisztelni önmagunkat, úgy érezzük, mások negativitásának terhét cipeljük magunkon, olyan élményeket teremtünk magunknak, melyek továbbra is aláássák önbecsülésünket és szétzúzzák magabiztosságunkat. Önértékelési és öntiszteleti szintünk határozza meg kapcsolataink minõségét.

A csakra pozitív és negatív aspektusát képviselõ két jungi archetípus a szolga és a harcos. A szolga mások elismeréséért és figyelméért él, jólétérzésében függ tõlük, és õket teszi felesõssé boldogságáért. Amennyiben képes elfogadni, hogy önmaga miatt megérdemli a szeretetet és figyelmet, értéke nem függ attól, hogy mit tesz vagy kicsoda, akkor eljuthat a pozitív megfelelõjébe, amikor már képes felvállalni magát, derülátó és lelkes elõrehaladásával kapcsolatban.
(forrás:hageandi.hu)


folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 17 éve 3 hónapja #1038 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl

4. A szívcsakrában rejlõ szakrális tanulnivaló: A szeretet Isteni Erõ

A
negyedik csakrában rejlõ spirituális kihívás: együttérzést tanulni, ráébredni a megbocsátás óriási értékére, valamint a feltétel nélküli szeretet jelentésére, mely a szívet a jóság univerzális eszközévé teszi.

Az érzelmi energia jelenti az emberi test és lélek igazi hajtóerejét. A negyedik csakra energiája belsõ világunkkal kapcsolatos érzelmeinkre, vagy saját gondolatainkra, ideáinkra, attitûdjeinkre, inspirációinkra adott érzelmi válaszreakciókra összpontosítja energiáját. Az elkötelezettség e szintje a leglényegesebb abból a szempontból, hogy képesek legyünk másokkal egészséges kapcsolatokat kialakítani. A spirituális szívbõl tudjuk megérezni és kifejezni az élet legmélyebb értelmét. A szeretõ és együtt érzõ emberré váláshoz és a szeretetben való virágzáshoz nyitottá kell válnunk a másokból áradó szépségre és fényre csakúgy, mint a belõlünk áradóra.
(forrás:hageandi.hu)


folytatása következik


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.456 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24