header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl

Több
17 éve 3 hónapja #1053 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
5. A torokcsakrához kapcsolható tanulnivaló: személyes akaratodat vesd alá az isteni Akaratnak

Az ötödik csakra a döntéshozatal, a kommunikáció és ebbõl következõen a spirituális karma központja. Lényege a hit. Ha hiszünk valamiben, energiáink egy részét afelé irányítjuk, ha a félelembe helyezzük hitünket, energiáink jórészét a félelem itatja át. Minden gondolatunk, döntésünk, és minden érzésünk az erõ olyan megnyilatkozása, ami biológiai, környezetei, társadalmi, személyes és globális szinteken érezteti hatását.

Mindenhol ott vagyunk, ahová gondolataink kalandoznak, így személyes felelõsségünk az energetikai fejleményekre is vonatkozik. Hitünk és választási szabadságunk valójában a teremtésben megnyilatkozó erõket jelenti. Mi vagyunk a csatorna, melyen keresztül az energia anyaggá válik.

Vajon milyen döntéseket hoznánk, milyen gondolatokat dédelgetnénk magunkban, ha megpillanthatnánk választásaink energetikai következményeit? Az elõrelátás e magaslatára akkor tehetünk szert, ha a személyes akaratunkat képesek vagyunk az Isteni Erõk kezébe helyezni, ahogy Jézus vagy Buddha és még számos más tanító tette.

A legnagyobb jótéteményt akkor teszed magaddal, ha a következõ szabályok szerint élsz:

1. Ne ítélkezz!
2. Ne legyenek elvárásaid.
3. Ne akard tudni, miért történnek úgy a dolgok, ahogyan történnek.
4. Higgy benne, hogy életünk váratlan eseményei a spirituális útmutatás egy formáját alkotják.
5. Bátran hozd meg azokat a döntéseket, melyeket meg kell hoznod, fogadd el, amit nem tudsz megváltoztatni, és légy elég bölcs ahhoz, hogy különbséget tudj vonni a kettõ között.
(forrás:hageandi.hu)

folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja #1071 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
6. A harmadikszem csakra leckéje: csak az Igazságot keresd!

A hatodik csakra aktiválja azokat a leckéket, melyek a bölcsességhez hivatottak elvezetni bennünket. A bölcsességet élettapasztalatok, illetve a tárgyilagosság képességének megszerzése révén érhetjük el. A szenvtelen vagy tárgyilagos valóságfelfogást a "személyes elme" befolyása felett álló tudatállapotnak tekinthetjük, mely a "személytelen" vagy kitárult elme erejéhez, éleslátásához és ösztönös megérzéseihez vezethet bennünket.

Amennyiben valaki ritkán bízik érzéseiben, megreked az eszmék és fogalmak világában, a harmadik szem csakrájában az energia pangani kezd, és minél inkább beprogramozza a racionális irányítást életébe, annál szûkebb tere lesz a megnyugvásra és a békére.

Mindig elérni, megszerezni és legyõzni igyekszik a következõ akadályt. Kimeríti, szorongóvá és fáradttá teszi magát. Pedig az egész világmindenség várja, hogy értelmi képességeinkkel egyensúlyba tudjuk hozni az intuíciót, a képzeletet és bölcsességet. Az igazi egyensúlyhoz a gondolatok és érzelmek elegyítése révén juthatunk. Amikor az értelmet a szellem szolgálatába állítjuk, megleljük a bölcsesség, az élet válságain átívelõ és más nemes tulajdonságok felé vezetõ utunkat.

A hatodik csakra mûködését gyengítjük az igazság feltárásától való félelmeinkkel, ha félünk külsõ tanácsokra támaszkodni, ha félünk árnyékos oldalunkkal szembesülni. Nem véletlen az összefüggés, hiszen a csakra szakrális tanulnivalója... "csak az igazságot keresd" bölcsességében rejlik. Arra késztet bennünket, hogy szüntelenül a minden pillanatban jelen lévõ két ellentétes erõ, az igazság és az illúzió közötti különbséget próbáljuk felfedni.
(forrás:hageandi.hu)

folytatása következik

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
17 éve 3 hónapja - 15 éve 9 hónapja #1103 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl

7. A korona csakrához tartozó lecke: élj a jelenben!

A hetedik csakra energiái ösztönöznek bennünket arra, hogy a transzcendessel való bensõséges kapcsolatra törekedjünk mindenben, amit teszünk. Elõre bocsátom, a személyes spirituális kapcsolat keresése legmélyebb lényegünkig megráz bennünket.
A krízis általában azzal kezdõdik, hogy az ember tudatára ébred az élet értelmével és céljával kapcsolatban felmerülõ valamiféle hiánynak, melyet nem lehet az élet külsõleges alkotóelemeinek, mint lakás, autó, értéktárgyak biztosításával betölteni.

Aztán jön a félelem az öregségtõl, az elhagyatottságtól, mintha kezdené elveszíteni az ember a kapcsolatot én-tudatával, önazonosságával. Már nem vagyok biztos benne, ki vagyok, és mit akarok az élettõl!" Aztán a harmadik szimptóma, amikor az odaadásra irányuló vágyunk önmagunknál valami nagyobb dolognak képes átadni magát.

Amikor már nem állítjuk, hogy mindenre agyból, azonnal tudunk megoldást, hanem észrevesszük, hogy jönnek - véletlenek formájában - választási lehetõségek. Egyszeriben a csodák és a remény forrásával kerülünk összeköttetésbe, mert tudatos elménk összekapcsolódik a tudattalan, isteni örök énükkel, ami pedig egyfajta isteni jelenléttel hoz kapcsolatba bennünket. Így elménk megszabadul lassanként életerõnket gúzsba kötõ félelmeitõl, hiedelmeitõl, illúzióitól. Így ezek nem fogják befolyásolni döntéseinket, figyelmünket.
(forrás:hagenandi.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 15 éve 9 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
17 éve 2 hete - 17 éve 2 hete #1504 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
Beteg a solar plexusom!

Torokfájás? Talán takargatott igazság, amit nem hallgatnak meg... Gyomorfekély? Lehet, hogy képtelen irányítani valamit, amit pedig nagyon szeretne... A betegség mindig elárulja, valójában min kell dolgoznunk. Nem csak az egészségünk, de a lelki békénk érdekében is.
A betegségekrõl számos teória létezik. Bekerül valami a testbe, és az betegíti meg (vírus), hiányzik valami a testbõl, és ettõl lesz beteg (tápanyagok), felborul a sav-bázis egyensúly, és az betegíti meg, vagy épp felborul a lelki egyensúly, és az betegíti meg. Valószínûleg mindegyik igaz, és mind hatással van egymásra: a test, a táplálkozás és a lélek maga.

Egy igen jól mûködõ rendszer a csakrákon keresztül való diagnosztizálás és gyógyítás, ami egyszerûen abból áll, hogy különbözõ módszerekkel egyensúlyba hozzuk a csakráinkat. A csakrák az egyén energiaközpontjai, és mindegyik más-más területet irányít, legyen az fizikai vagy szellemi. Így ha valamilyen betegségre teszünk szert, az az adott csakrán keresztül jól mutatja, életünk melyik területén szükséges tudatosabbá válnunk, és megtalálnunk a probléma valódi okát. A fizikai betegség csupán tünet, amit mindig megelõz valamilyen negatív történés, lelki probléma, vagy egy hosszabb folyamat, amin keresztül bizonyos csakrák mûködése kizökken az ideális
egyensúlyból.

A csakrákba be- és az azokból kiáramló energia befolyásolja az izmok mûködését, az idegrendszert és a hormonrendszert is. Röviden: az egész szervezetre hatással van, így egy gátolt csakra mindenféle egészségügyi problémákat képes okozni. Nyitott és áramló csakrákkal az egyén sugárzó és életteli, de ha az energiaközpontok nem jól mûködnek, az illetõ nem tudja használni az energiáit, ettõl zavarodottá és lehangolttá válik, majd egy idõ után betegségek is felütik a fejüket. Az energiák akár a rossz tartástól, egy-egy folyamatosan megfeszített izomtól is blokkolódhatnak, de valamilyen érzelmileg megterhelõ idõszak, a környezetbõl jövõ ellenszándék is ugyanezt okozza.
Hasonló a hasonlót
Sokszor egy gátolt csakrát egy másik, túlmûködõ csakrával kompenzál az ember. Ez is könnyen vezet betegséghez, ilyen például a csökkent szívcsakra és a túlzottan aktív napfonat csakra gyakori párosítása. Ez lehangoltságot, a külvilág felé érzett neheztelést vagy félelmet eredményez, miközben hormonális problémák vagy evési rendellenességek (anorexia, bulímia) alakulnak ki. Ráadásul a kompenzálás során a környezõ csakráktól vonunk el energiát, ami további fizikai, emocionális és lelki problémákhoz vezethet.

Akinek alacsony az önbecsülése, az hajlamos arra, hogy kívülrõl húzzon be energiát. Ez általában negatív energia, mivel az alacsony önbecsülés eleve negatív. Így fordulhat elõ, hogy az illetõ akár másvalaki betegségeit is magára veszi az átvett energiával együtt.
Légy tudatosabb!
A csakrákat megfelelõ táplálkozással, némi testmozgással és pozitív szellemi táplálékkal (akikkel vagy, amit megnézünk/meghallgatunk, önfejlesztõ tanfolyamok) lehet ápolgatni. Ugyanakkor ha egyszer a fizikai test már leképezte az emocionális vagy spirituális eredetû problémát, érdemes megnézni, melyik csakrához tartozik, és ezen keresztül mit jelez számunkra a betegség.

Korona csakra (tudás, felsõbb erõk, spiritualitás):
Kopaszodás, agytumor, rák, epilepszia, migrén, Parkinson-kór, agyalapi mirigy problémák

Homlokcsakra (intuíció, meditáció, jövõkép)
Központi idegrendszer problémái, szem, és a látással kapcsolatos problémák, arcüreggyulladás

Torokcsakra (önkifejezés, kreativitás, légzés, beszéd, hallás)
Dadogás, fülproblémák, asztma, torokgyulladás, mandulagyulladás, pajzsmirigy-problémák, szklerózis multiplex, tüdõproblémák, a nyak és a váll problémái, fogbetegségek

Szívcsakra (szeretet, megbocsátás, elfogadás és adás, együttérzés)
Asztma, ekcéma, rák, AIDS, szénanátha, szív-érrendszeri panaszok, autoimmun betegségek, magas vérnyomás, tüdõbetegségek, a hát felsõ részének problémái

Napfonat csakra (energiaelosztás, személyes hatalom, egó, agresszió, harag, félelmek)
Gyomorfekély, epepanaszok, emésztési problémák, cukorbetegség, májbetegségek, anorexia, bulímia, izületi gyulladás, idõ elõtti öregedés

Szex csakra (párkapcsolat, szexualitás, kreativitás, táplálkozás, érzelmek)
Vérszegénység, allergiák, cukorbetegség, hasmenés, veseproblémák, leukémia, derék-probémák, PMS, petefészek és herék betegségei, elhízás, impotencia

Gyökércsakra (biztonság, fizikai erõ, vitalitás, pénzkereset, méregtelenítés)
aranyér, isiász, vesekõ, magas- és alacsony vérnyomás, gombás fertõzés, vizesedés, székrekedés, izomgörcs, hideg végtagok, influenza, gerincproblémák, húgyúti problémák
(forrás:nana.hu)


--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 17 éve 2 hete Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #1777 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Csakrákról - funkcióikról - mûködésükrõl
Csakrákról

A látható és fizikai érzékszerveinkkel érzékelhetõ anyagi világon túl még sok minden van, ami érzékszerveink átlagos mûködése közben nem érzékelhetõ.

Az Univerzumban minden Fénybõl és energiából épül fel. Testünkben a Fény Anyaggá sûrûsödött, de szüksége van energiára is a mûködéshez. Fizikai testünk mellett vannak energiatesteink, és olyan energetikai rendszerünk, amin ezen energiák közlekednek.

Belsõ szerveink tökéletes mûködéséhez energiára is szüksége van. Ha egy szerv nem kap elegendõ energiát, megbetegszik.

A csakrák energiákat engednek be és ki a test energiarendszerébe, az energiapályákra. Sorrendben lentrõl felfelé haladva:

1. csakra: gyökércsakra

2. csakra: szexcsakra

3. csakra: napfonat (energiaközpont)

4. csakra. szívcsakra (másik energiaközpont)

5. csakra: torokcsakra

6. csakra: harmadik szem és tarkócsakra

7. csakra: koronacsakra

Mindegyik csakrának van hátulsó fele, kivéve a gyökércsakrát, melynek a koronacsakra a párja.

A csakrákat fel lehet tölteni színnel és hanggal. Lentrõl felfelé a szivárvány hét színével (vörös, narancs, citromsárga, zöld, kék, lila, ezüst vagy fehér); vagy hanggal (c=dó, d=ré, e=mi, f=fá, g=szó, a=lá, h=ti).

A hét alapszín helyett lehet használni fehér színt, Egy-egy csakrát 3-4 percig szükséges tölteni. Akinek nincs erre ideje, egyszerûen csak kérje a feltöltést az Univerzumtól, az angyaloktól, Istentõl, ki-ki hite szerint.

Ha rendszeresen foglalkozunk a feltöltésével, energetikailag emelkedni fogunk. Aki nem foglalkozik az energiarendszerével, egy bizonyos energetikai szinten marad.

Minden csakra a hozzá közel elhelyezkedõ belsõ szervek közvetlen energiaellátásáért felelõs. Tehát ha valamelyik szerv nem kap a szerv mûködéséhez elegendõ energiát, megbetegszik.

Ha fáj valamink, jelzés arra, hogy a fájó testrészhez vagy szervhez tartozó csakránk nem mûködik jól, nincs energiával feltöltve. Az energiahiány oka legtöbbször érzelmi blokkokból adódik, melyek eltömítik a csakrákat, gátat képeznek a bejövõ-kimenõ energia útjában.

Rendszeres csakratöltés (vagyis energetikai kiegyensúlyozás) után az energiarendszer energiapályái összeérnek, összekapaszkodnak, és lesz belõlük erõvonal és erõpálya. Ekkor már képessé válik a fizikai test az isteni teremtõ erõk befogadására, vagyis együtt dolgozik Istennel.
Philippa rovata (philippa.virtus.hu)



--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 10 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
16 éve 7 hónapja - 16 éve 7 hónapja #2073 Írta: Margit
Gyerekszemmel - az aura

A gyerekek például még látják az aurát, és sokan közülük még emlékeznek az elõzõ életükre is. Csak hát amit mondanak, rajzolnak, mesélnek, azt a "racionálisan gondolkodó" felnõttek képzeletnek, gyermeki fantáziának nevezik, és anélkül, hogy meghallgatnák, odafigyelnének rá, elkezdik átformálni a gondolkodását: "Okos kislány nem mond ilyen butaságokat, még hogy a mama feje zöld, a nagyapáé meg piros."

A gyerek nem érti, hogy amit õ lát " a testet körülvevõ színes felhõt", a többiek miért nem látják. Aztán szép lassan elsorvad ez a képessége, mert nem használja, igyekszik nem is észrevenni, próbálja a felnõtteket utánozni, hogy mielõbb maga is felnõtté váljon. Felnõtté, aki fejcsóválva hallgatja, hogy a barátnõje aurafotót készíttet, és a színes energiafelhõ olyan színû, mint amilyennek a négyéves kislánya rajzolta minap a fejét. Ekkorra már teljesen elfelejtette, hogy egykor õ is ilyen színes alakokat rajzolt. Felnõttként szemfényvesztésnek tartja az egészet. És hitetlenkedve csóválja a fejét akkor is, amikor az auraelemzõ pusztán "rápillantásból" elkezdi sorolni az egészségi problémáit, amelyek nem a gyógyszeres kezeléstõl fognak elmúlni, hanem akkor, ha kiszakad abból a környezetbõl, ahol nap mint nap gyengül az aurája, annyira, hogy már átengedi a negatív energiákat. És oda az egészség, a boldogság.
(forrás:astronet.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 16 éve 7 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.091 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24