header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pozitív gondolkodás

Több
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #4635 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Milyen furcsák az emberek...


Milyen furcsák vagyunk mi emberek. Ha holnap kiderülne, hogy halálos beteg vagy, nem vesztegetnéd az idõdet fölösleges dolgokra. Nem érdekelne, hogy mi számít jónak vagy mi számít rossznak, azt tennéd, amit a szíved diktál és a fent maradó idõdet úgy töltenéd el, hogy tényleg boldog legyél, mint egy kisgyerek, amikor egy új játékot kap. Nem számítana se pénz, se munka, semmi ami a többi embernek fontos, csak azt tennéd, ami igazán boldoggá tesz, hiszen nemsokára úgyis vége. Egyetlenegy dolgot felejtenek el az emberek. Ez mindenkire igaz.
Mindenki halálos beteg, visszafordíthatatlanul.

Egyszer mindenkinek véget ér az utazása. Holnap vagy 10 év múlva, nem számit. Ezért élj, cselekedj úgy, mintha a holnap után nem lenne holnapután. Ne fertõzzenek nyomasztó gondolatok, ne tegyél olyat, ami egyáltalán nem válik hasznodra vagy nincs ínyedre. Csakis olyat tegyél, amiben örömödet leled. Olyan emberekkel vedd körbe magad, akikben örömödet leled. Ne foglalkozz semmivel, csak a szíveddel. Bármit is mond az ész, a szíved az egyetlen õszinte dolog az életedben! Neki higgy,es kövesd ameddig véget nem ér a csodás utazásod, és akkor nem számít, hogy melyik nap lesz az utolsó.

S.Walter


elozoeletek.blogspot.com/2016/12/milyen-furcsak-az-emberek.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 8 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 8 hónapja #4636 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
-

101 pozitív állítás - Dr Domján Lászlótól - 13 perces film




--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #4841 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Jó érzések, rossz érzések



Mint az életedben minden, az érzéseid is pozitívak vagy negatívak
lehetnek, vagyis rosszak vagy jók. Minden jó érzés forrása a szeretet! A rossz érzések pedig egytõl egyig a szeretet hiányából fakadnak. Minél jobban érzed magad - például amikor örülsz -, annál több szeretetet adsz. És minél több szeretetet adsz, annál többet is kapsz.

Minél rosszabbul érzed magad - például amikor kétségbeesel -,
annál több negativitást sugárzol kifelé. És minél több negativitást adsz, annál többet kapsz vissza az élettõl. A negatív érzésektõl azért érzed magad annyira rosszul, mert az élet pozitív ereje a szeretet, a negatív érzésekbõl pedig ez teljességgel hiányzik!

Minél jobban érzed magad, annál jobb lesz az életed.

Minél rosszabbul érzed magad, az életed annál rosszabb lesz.
egészen addig, amíg meg nem változtatod az érzéseidet.

Amikor jól érzed magad, abból automatikusan az következik, hogy a gondolataid is jók. Képtelenség, hogy jól érezd magad, ugyanakkor negatív gondolataid legyenek! És ugyanilyen lehetetlen, hogy rosszul érezd magad, miközben jó gondolatok járnak a fejedben.

Ahogyan érzed magad, az pontos tükre, leheletfinom precíz
fokmérõje annak, amit az adott pillanatban kifelé sugárzol. Ha jól érzed magad, nem kell törõdnöd semmi mással, hiszen biztos lehetsz benne, hogy a gondolataid, a szavaid és a tetteid szintén jók. A jó érzések pedig önmagukban garantálják, hogy szeretetet adsz, a szeretetnek pedig vissza kell térnie hozzád!

Ami jó, az jó


A legtöbb ember tudja, milyen az, amikor jól vagy nagyon rosszul érzi magát, de nem tudatosul benne, hogy szinte mindig negatív érzésekkel él együtt. Azt hiszi, csak akkor érzi rosszul magát, ha szélsõségesen negatív érzések kerítik hatalmukba, például szomorúság, gyász, harag vagy félelem. Bár ezek valóban rossz érzések, fontos tudnod, hogy számtalan árnyalatuk van.

Ha az esetek nagy részében megvagy, rendben vagy, azt hiheted, hogy ez a "megvagyok" vagy "rendben vagyok" pozitív érzés, hiszen
nem érzed magad igazán rosszul. Ha korábban igazán rosszul érezted magad, akkor ahhoz képest ez a "rendben vagyok" valóban sokkal jobb, mint a "nagyon rosszul vagyok". De ha szinte mindig csak rendben vagy, az negatív érzés, mert rendben lenni nem egyenlõ azzal, hogy jól vagy. Jól lenni azt jelenti, hogy jól vagy! A jó érzések közé tartozik például a boldogság, az öröm, a lelkesedés, a szenvedély. Ha csupán rendben érzed magad, átlagosan vagy sehogyan, az életed rendben lesz, átlagos lesz, semmilyen lesz! Az pedig nem jó élet. A jó érzések azt jelentik, hogy valóban jól érzed magad, és ezek az igazán jó érzések hozzák el számodra az igazán jó életet!

"A szeretet fokmérõje a mérhetetlen szeretet."
Szent Bernát (1090-1153)

"Ha eddig abban a hitben élted az életed, hogy "akkor leszek boldog, ha lesz egy szebb házam", "akkor leszek boldog, ha lesz munkám vagy elõléptetnek", "akkor leszek boldog, ha a gyerekek diplomát szereznek", "akkor leszek boldog, ha több pénzem lesz", "akkor leszek boldog, ha utazgathatok", vagy " akkor leszek boldog, ha egyszer beindul az üzlet", sosem fogod elérni ezeket a dolgokat, mert a gondolataid ellentmondanak a szeretet mûködési elvének. Ellentmondanak a vonzás törvényének.

Elõször boldognak kell lenned, boldogságot kell adnod, hogy boldogságot kapj! Fordítva nem történhet, mert mindent, amit kapni szeretnél az életben, elõbb neked kell odaadnod! Az érzéseidet te irányítod, a szeretetedet te irányítod, a szeretet ereje pedig mindent visszajuttat hozzád, amit csak adtál."


atudatosteremtesmuveszete.blogspot.hu/20...z-erzesek-ereje.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #4954 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Légy ura érzelmeidnek...


- vigyázz a gondolataidra, szavak lesznek belõlük,

- vigyázz a szavaidra, cselekedetek lesznek belõlük,

- vigyázz a cselekedeteidre, megszokások lesznek belõlük,

- vigyázz a megszokásaidra, szenvedély lesz belõlük,

- vigyázz a szenvedélyedre, rabsággá és végzeteddé válhat!

A harag és a szeretet nem ismernek határt. Válaszd a szeretetet, hogy szép és kedves életed legyen!
(forrása ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja #4964 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.
Tíz szívparancsolat



1. A világ a tanítómesterünk, és azért vagyunk itt, hogy tanuljunk.

2. Az univerzumnak nincsenek kedvencei.

3. Életed tökéletesen visszatükrözi meggyõzõdéseidet.

4. Abban a pillanatban, amikor elkezdesz túlságosan ragaszkodni bizonyos dolgokhoz, emberekhez, pénzhez... elszúrsz mindent!

5. Amire az életedben összpontosítasz, az gyarapodni fog.

6. Hallgass a szívedre!

7. Isten sohasem fog lekászálódni a felhõk közül, hogy azt mondja: "Na, most megengedem, hogy sikeres legyél!'

8. Amikor harcolsz a világgal, mindig a világ nyer.

9. Hogyan szeretheted az embereket? Egyszerûen: fogadd el õket!

10. A küldetésed nem az, hogy megváltoztasd a világot. A küldetésed az, hogy te változz."

Andrew Matthews


Facebook oldalunk: www.facebook.com/utmutatoaleleknek1/?fref=ts

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
7 éve 3 hónapja - 7 éve 3 hónapja #4978 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Képzeld azt...

Képzeld azt, hogy egy folyóban úszol! A víz kéklõ és élõ.
Az élet vize ez.

Képzeld azt, hogy néha hullámokat vet a víz és sodródsz hol lassabban, hol gyorsabban!
Az élet dolgai ezek.

Képzeld azt, hogy néha elfáradsz, szürke felhõkbõl esõ áztat, és olyankor a partra kívánkozol!
Nehézségek ezek.

Képzeld azt, hogy egy-egy öbölben a folyó lelassul, és te megpihensz!
A gondoskodás öblei ezek.

Képzeld azt, hogy partra szállsz és gazdagon nyíló, illatos rétre találsz!
Száz meg száz mosoly örökké nyíló szirmai ezek.
Képzeld azt, hogy langyos szellõ karjai ölelnek, s szárítják nedves ruhádat!
Szerelmes kezek lágy fuvallatai ezek.
Képzeld hozzá az aranyló napot! Melegségét érzed a bõrödön és a szíved mélyén.
A törõdés sugarai ezek.

Képzeld azt, hogy a part mentén gyümölcsfák ontják feléd tavaszi zöldjüket és te lombjaik alatt üldögélsz!
A nyugodt pihenés árnyai ezek.

Képzeld azt, hogy behunyt szemmel falevelek suttogását és fûszálak hajladozó neszét hallgatod!
A csend hangjai ezek.

Képzeld azt, hogy gyümölcsöt szakítasz a fáról, és ízét kívánva beleharapsz! A mézédes nedv hegyrõl lezúduló kristálypatakként mossa át tikkadt torkodat.
Új életerõ íze ez.

Képzeld azt, hogy fürge szárnyú, röpke pillangók játszadoznak pajkosan gondolataid körül!
Az öröm apró gyermekei ezek.

Képzeld azt, hogy zamatos, fûszer illatú levegõt szívsz be az orrodon, mely felüdíti tested, lelked!
A szabadság illata ez.

Képzeld azt, hogy amikor kinyitod a szemed, és az égre pillantasz, fehér felhõk vattapamacsán átívelõ szivárványt látsz, mely a nap sugaraitól áttetszõen ezerszínûre festi folyódat!
A szeretet sokszínûsége ez.
(ismeretlen szerzõ)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 7 éve 3 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.765 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24