header ok

Jézus tanításával kapcsolatos gondolatokról, szellemtanról stb.

Pozitív gondolkodás

Több
13 éve 5 hónapja - 13 éve 5 hónapja #3613 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

ÉRDEMES MEGSZÍVLELNI!!!!

1. Dobd ki a haszontalan számokat.
Úgymint kor, súly, vérnyomás stb...
Hadd aggódjanak a doktorok ezek miatt.
Emiatt fizeted "õket".

2. Csak vidám barátokat tarts!
A rosszkedvûek lehúznak.

3. Tanulj folyamatosan.
Tanulj többet a számítógéprõl, autókról, kertészkedésrõl, és mindenrõl..
Soha ne hagyd az agyadat pihenni.
"A pihenõ agy az ördög mûhelye".
Az ördög neve "Alzheimer".

4. Élvezd az egyszerû dolgokat.

5. Nevess gyakran, hangosan és hosszan.
Nevess, amíg ki nem fulladsz.

6. Néhány könny esik néha.
Tûrj, gyászolj, és menj tovább.
Az egyetlen személy, aki egész életünkben velünk van az magunk.
ÉLJ, amíg élsz.

7. Vedd magad körül olyan dolgokkal, amiket szeretsz.
Legyen az család, háziállat, emléktárgy, zene, növények, hobbi, akármi.
A te otthonod a te menedéked.

8. Ne tégy bûnös kirándulásokat.

Menj sétálni az utcára, vagy a szomszéd megyébe, vagy idegen országba.
De ne oda, ahol BÛN van.

9. Mondd az embereknek minden lehetõséget kihasználva, hogy szereted õket.

10. ÉS MINDIG EMLÉKEZZ:
Az életet nem a lélegzetvételek számával mérjük, hanem azokkal a pillanatokkal, amikor elakad a lélegzeted.
(ismeretlen)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 5 hónapja Margit által.
Téma zárolva.
Több
13 éve 4 napja - 13 éve 4 napja #3730 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


101 pozitív gondolat PPS.


www.angyalszarny.eoldal.hu/archiv/uploaded/154


angyalszárny.hu

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 napja Margit által.
Téma zárolva.
Több
12 éve 10 hónapja #3757 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.

Így jó élni!

"Gondolj arra, hogy meztelenül jöttél erre a világra és meztelenül térsz belõle vissza.
Vendég vagy ezen a földön. Csak az a Tied, amit a bõröd alatt hoztál és elviszel. Gazdag, aki egészséges. Aki erõs. Aki nem szorul másra. Aki föl tudja vágni a fáját, meg tudja fõzni ételét, meg tudja vetni ágyát és jól alszik benne.

Aki dolgozni tud, hogy legyen mit egyék, legyen ruhája, cipõje és egy szobája, amit otthonának érez. Fája, amit fölapríthasson. aki el tudja tartani a családját, étellel, ruhával,cipõvel, s mindezt maga szerzi meg: az gazdag. Örvendhet a napfénynek, a víznek, a szélnek, a virágoknak, örvendhet a családjának, a gyermekeinek és annak, hogy az ember él. Ha van öröme az életben: gazdag. Ha nincsen öröme benne: szegény. Tanulj meg tehát örvendeni. És ismerd meg a vagyonodat,amit a bõröd alatt hordasz. Élj vele és általa, és fõképpen: tanulj meg örvendeni! Vendég vagy a világban és ez a világ szép vendégfogadó. Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virága, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik. Igyekezz törõdni velük. Azzal, ami még a világ szépségébõl csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is. Nem
gyõzöm eleget mondani: tanulj meg örvendeni. Annak, hogy élsz. S mert élsz: gazdag lehetsz."
(Wass Albert - Te és a világ)


!

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #3835 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.



Éld jól az életed MOST!! 74 perc





--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
12 éve 4 hónapja #3843 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás


Pozitív gondolkodás


Világunkban a jó és a rossz, mint a jin és a jang egyszerre van jelen. Az, hogy a saját életünkben melyik nyilvánul meg az a gondolkodásunktól, az élethez való hozzáállásunktól függ.Ez lehet optimista - pozitív, vagy pesszimista - negatív.
Sajnos manapság az emberek többsége negatívan gondolkodik és pesszimistán áll az élethez.
Pedig, ha azt akarjuk, hogy életünk pozitív irányt vegyen, akkor NEKÜNK KELL TENNI ÉRTE!
MIT??
A negatív gondolkodást, a pesszimizmust át kell változtatni optimizmussá,pozitív gondolkodássá.
-De hát a tv., a rádió, a hírek, meg a világhelyzet - hogy a szomszéd kutyájáról vagy macskájáról ne is beszéljek - tömény negativitás. A szomszéd Rózsi néni/Pista bácsi is állandóan panaszkodik, és világvége hangulat uralkodik a munkahelyeken is/vagy éppen nincs munkahely, és hát a kormányunk (arról jobb nem is beszélni!)...!
Hát ilyen körülmények között hogyan lehet az ember pozitív gondolkodású és optimista?
Itt van nagy szerepe a TUDATOSSÁG-nak.
Amire a gondolatainkat irányítjuk, oda áramlik az energia és az élet azt valósítja meg!
TUDATOSAN IRÁNYÍTSUK GONDOLATAINKAT!
Ne csak reagáljunk a környezetünkre (tv., hírek, szomszéd panaszai, munkahelyi negativitás), hanem
TUDATOS POZITÍV GONDOLATAINKKAL MI MAGUNK TEREMTSÜK MEG KÖRNYEZETÜNKET!

Ha sorsunk áldozatából sorsunk teremtõjévé akarunk válni, tegyük fel magunknak a kérdést:
- Mit akarok teremteni életemben a gondolataim és az érzéseim által?
Negatív gondolatokkal negatív környezetet teremtünk,
POZITÍV GONDOLATOKKAL POZITÍV KÖRNYEZETET TEREMTÜNK.
Persze ez nem megy egyik pillanatról a másikra. De biztos mindenki hallotta már, hogy
AMINT BELÜL - ÚGY KÍVÜL.
Mivel a körülöttünk levõ világ belsõ életünk tükre, a dolgokat tartósan csak saját magunkban, belül tudjuk megváltoztatni.
Tehát a negatív gondolkodást fel kell cserélni a pozitív gondolkodásra.
Mi a pozitív gondolkodás lényege?
- az élet szebb oldalát vesszük észre,
- a meglévõ dolgokra koncentrálunk, nem a hiányra,
- hálásak vagyunk azért, amit az élettõl kaptunk, vagy azért, mert elõbbre jutottunk általa, vagy azért, mert tanultunk belõle.
- tudatában vagyunk annak, hogy az élet értünk van, és minden helyzet, feladat (felmerülõ probléma) azért jön az életünkbe, hogy megoldásával fejlõdjünk és egy-egy lépéssel közelebb kerüljünk a célunkhoz. Sosem kapunk annál nagyobb feladatot, mint amit meg tudunk oldani.
- jövõképünk pozitív, arra koncentrálunk, amit el akarunk érni, ahelyett, amit el akarunk kerülni. Ugyanis
bármire irányítjuk a figyelmünket, az élet azt teremti meg.
Teljesen mindegy, hogy mi azt elérni vagy elkerülni akarjuk. Tehát a tudatos pozitív gondolkodás azért fontos, hogy ne a félelmeidet éld meg.
Minél pozitivabbak, optimistábbak vagyunk, energiaszintünk annál magasabb, önbizalmunk, önbecsülésünk is megnõ, jókedvûbbek vagyunk és nõ a probléma (feladat) megoldó képességünk, és annál nagyobb a lelki békénk. És higgyétek el, tudom, mirõl beszélek/irok, mert anno rólam meg lehetett volna mintázni a negativitás szobrát, és az életem sem úgy mûködött, ahogy szerettem volna.És nemigazán éreztem jól magam a bõrömben. Mára ez már megváltozott.
A pozitívan gondolkodók sokkal többet mosolyognak. Tudod, mi az? Amikor elhúzod a szádat a füleid irányába.

Te mennyit mosolyogsz?
Minél pozitívabban gondolkodsz, minél optimistábban állsz az élethez, annál nagyobb a lelki békéd, annál több mosoly ragyog az arcodon. És annál többet tudsz adni másoknak is.
Gondolataink minõsége a környezeti hatásokon kívül függ a tudatalattiban tárolt információtól is.
Sajnos ez is többségében negatív, de ha tényleg pozitívabban akarsz gondolkodni, ha tényleg egy jobb világban akarsz élni, akkor van rá lehetõség, hogy ezeket a negatív információkat felülírjuk.

www.fenyorveny.hu/2013/12/pozitiv-gondolkodas.html

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Téma zárolva.
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #3862 Írta: Margit
Margit válaszolt a következő témában: Pozitív gondolkodás
.


Egy 12 éves rákbeteg kislány mielõtt meghalt ezeket a bölcs gondolatokat jegyezte le.


Athena a gondolatait jegyezte fel a tükör hátuljára. Nehéz megindultság nélkül olvasni sorait, amelyek tele vannak reménnyel, szeretettel és bölcsességgel, és arra biztatnak, hogy a halál árnyékában sem szabad feladnunk önmagunkat. Csak néhány részlet:

A boldogság csak rajtunk múlik.

Nem a hepiend a fontos, hanem maga a történet.

Az élet célja a cél élete.

A hétköznapi és a különleges közötti különbség csak egy apróságon múlik. A boldogság irány és nem maga a cél, ahová el akarunk jutni.

Csak a nevemet ismeritek, engem nem.

Azt tudjátok, mit tettem, de azt nem, hogy min mentem keresztül.

A szeretet olyan, mint az üveg: tetszetõsen néz ki, de könnyen eltörik.

A szeretet ritka, az élet furcsa, semmi nem tart örökké és az emberek változnak.

Minden egyes nap különleges, tehát igyekezz minél többet kihozni belõle.

Bármikor halálos beteggé válhatsz, tehát minden napodat becsüld meg.

Az élet csak akkor rossz, ha azzá teszed.

Az élet egy hullámvasút, ahol a lejtmenetek adnak értelmet annak, hogy a csúcsokra is fel lehet jutni.

Várom, hogy szerelembe essek valakivel, akinek kitárhatom a szívem.

A szerelem nem arról szól, hogy megtalálod, akivel le akarod élni az életed, hanem arról, hogy megtalálod, aki nélkül nem tudod leélni az életedet.

Az élet játék mindenki számára, ahol a szerelem az egyetlen nyeremény.
(forrás: kiskegyed.hu)

--
``Legyek én gyertya, csendes eszköz, szolgája az égi fénynek, Hogyha Istenem úgy akarja, ne tudjam kiért, s kikért égek.``
Utolsó szerkesztés: 12 éve 2 hete Margit által.
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.728 másodperc
Az oldal motorja a Kunena fórum

Idézet

"Higgy, remélj és szeress, hogy boldog ember lehess!"

Keresés

Látogatottság

Ma 10
Tegnap 462
A héten 1056
Ebben a hónapban 14711
Összesen 6771218

2026-06-24